جمعه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۴
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۳۱۸۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

هیچ‌گونه توقیف واردات گوشتی در گمرک دوغارون اتفاق نیفتاده است

رییس فراکسیون مرزنشینان با اشاره به انتشار خبری مبنی بر توقیف محموله گوشت در مرز دوغارون و وجود مافیای گوشت در کشور گفت: این خبر از ریشه و بنیان کذب است.

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی بیان کرد: اخیراً در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور خبری مبنی بر توقیف یک محموله گوشت که از هرات قرار بوده وارد کشور شود منتشر شده است و قصد داشته‌اند با انتشار این خبر به مردم القا کنند که یک مافیای گوشت در کشور وجود دارد که جلوی واردات گوشت را گرفته است و می‌توان گوشت ارزان وارد اما مافیا مانع می‌شود.
وی تصریح کرد: بعنوان نماینده مردم شریف تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد در مجلس شورای اسلامی که گمرک دوغارون هم در این حوزه انتخاباتی وجود دارد، پس از کسب اطلاع از مسئولین گمرک و استانی متوجه شدیم این خبر کذب محض است و با قصد دیگری افراد این خبر را منتشر کرده‌اند.
رحیمی‌جهان‌آبادی افزود: افراد با نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی با هدف سیاه‌نمایی وضعیت کشور، تخریب علیه نظام و نهادهای خدمتگزار نظام تلاش می‌کنند به آبروی این نهادها ضربه بزنند و چنین افرادی دلسوز مردم نیستند.
وی عنوان کرد: درست است که شرایط اقتصادی کشور و بازار تنش‌ها و نوسان‌هایی دارد اما نشر این اخبار نادرست و دروغ که ذهن مردم را آشفته می‌کنند کار غیراخلاقی و غیرقانونی است.
این نماینده مجلس تاکید کرد: ایجاد بدبینی علیه نظام و نهادهای حکومتی، اقدام علیه آرامش و امنیت مردم است.
رحیمی‌جهان‌آبادی گفت: نه محموله‌ای در گمرک دوغارون توقیف شده و نه مجموعه‌ای وجود دارد که بخواهد جلوی واردات گوشت را بگیرد و واردات گوشت از بسیاری از کشورها صورت می‌پذیرد. همچنین برای واردات گوشت از هر کشوری همانند سایر کالاهای خوراکی، یکسری مقررات بهداشتی و اداری مثل بررسی بارنامه وجود دارد که برای تضمین و تامین سلامت مردم است و بجز اجرای چنین مواردی در گمرک‌ها که طبق زمان استاندارد هم انجام می‌شوند هیچ توقف دیگری وجود ندارد.
رییس فراکسیون مرزنشینان خاطرنشان کرد: انتشار این اخبار کذب فقط برای بدبینی علیه نظام و دولت است و هیچ‌گونه توقیف واردات گوشتی در گمرک دوغارون اتفاق نیفتاده و مافیایی هم در این زمینه وجود ندارد.

(جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷) ۱۴:۵۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها