سه شنبه / ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۷
سرویس : نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...
کد خبر : ۸۳۱۰۳
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...

تخفیف به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها

سرپرست شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد که با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی امکان حضور آنها در نمایشگاه‌های کشور با تخفیف ۵۰ درصدی فراهم شده است.

بهمن حسین‌زاده صبح امروز (سه‌شنبه) در همایش پویش ملی صادرات، اظهار کرد: این تخفیف که امکان حضور این شرکت‌های نوین ایرانی در نمایشگاه‌ها را فراهم کرده و شرایط را برای ارائه محصولات‌شان مهیا می‌کند با همکاری مستقیم معاونت علمی رئیس جمهوری اجرایی خواهد شد.
به گفته وی این تخفیف بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت علمی ریاست جمهوری به امضا رسیده در دستور کار قرار دارد و تمامی شرکت‌های دانش‌بنیانی که تاییدات لازم را از این معاونت دریافت کرده‌اند، می‌توانند از این گزینه استفاده کنند.
سرپرست شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان این‌که حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی معطوف به نمایشگاه‌های داخلی نمی‌شود، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم که حمایت‌های لازم و تخفیف‌های ممکن برای حضور این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی نیز فراهم شود.
حسین‌زاده افزود: هدف اصلی از این تسهیلات افزایش حضور و نقش شرکت‌های ایرانی در بازارهای بین‌المللی است و دولت تلاش می‌کند با هدف افزایش ابتکار و دستاوردهای صنعتی این تخفیف‌ها را ارائه کند.
وی با بیان این‌که گسترش فعالیت‌های دانش‌بنیان در عرصه اشتغالزایی اهمیت بسیار زیادی برای اقتصاد کشور دارد گفت: این شرکت‌ها در کنار اشتغالزایی مستقیمی که به وجود می‌آورند در عرصه نمایشگاهی نیز توانایی بالایی دارند و آخرین ارزیابی‌های ما نشان می‌دهد که در جریان فعال کردن هر غرفه در نمایشگاه تعداد زیادی از شرکت‌ها و افراد فعالیت می‌کنند که این مساله نیز می‌تواند به اقتصاد ایران کمک کند.

(سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷) ۱۴:۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها