شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۵
سرویس : اقتصاد
کد خبر : ۸۲۶۶۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایلنا
سرویس اقتصاد

با توجه به ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا، نگاه نمایندگان به درآمد گمرک واقعی و کاشناسی باشد

رئیس کل گمرک گفت: درآمدی که گمرک مکلف می‌شود وصول کند باید یک درآمد کارشناسی و واقعی باشد تا در بحث وصول به مشکل نخوریم؛ ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه، عمدتا ماخذ بالا دارند و ممکن است در سال آینده، خودرو نیز مشمول این قانون شود بنابراین باید درآمد ما بر مبنای واقعیت باشد.

مهدی میر اشرفی با اعلام این خبر اظهار داشت: در خصوص درآمد‌های پیش بینی شده برای بودجه ۹۸، نظرات کارشناسی خود را به مجلس اعلام کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه در ۹ ماهه گذشته،  گمرک ­­بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است، ­افزود: از این میزان ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۶ هزار میلیارد تومان به صورت ضمانت نامه بوده است.
میر اشرفی­ ادامه داد: با توجه به اینکه امسال ۱۳۳۹ قلم کالا ممنوعیت واردات دارد و عمده این کالاها، کالا‌های با ماخذ بالا بوده امید داریم بیش از ۸۰ درصد درآمد‌های مصوب وصول شود.
وی در خصوص درآمد گمرک در بودجه سال آینده، گفت: درآمدی که گمرک مکلف می‌شود وصول کند باید یک درآمد کارشناسی و واقعی باشد تا در بحث وصول به مشکل نخوریم؛ ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه، عمدتا ماخذ بالا دارند و ممکن است در سال آینده، خودرو نیز مشمول این قانون شود بنابراین باید درآمد ما بر مبنای واقعیت باشد.
میر اشرفی­ افزود: ما در این خصوص، نظرات کارشناسی خود را به مجلس اعلام کرده‌ایم.
رئیس کل گمرک همچنین با اشاره به نحوه ترخیص کالا‌ها از زمان بازگشت تحریم‌های آمریکا، اظهار داشت: از ۱۳ آبان ماه تا ۱۰ روز پیش ۶ میلیارد دلار ترخیص کالا داشته‌ایم. در بحث واردات کالا‌های اساسی نیز به صورت شبانه روزی در حال کار هستیم.

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۱۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید