یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۵
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۲۳۱۳
گزارشگر : ۳۵۱۶
ایلنا
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

نوسان نرخ دلار، واردات میوه را کاهش داد/ مرکبات نیاز بازار را تامین می‌کنند+جدول قیمت

دبیر اتحادیه بارفروشان گفت: مرکبات امسال به وفور یافت می‌شود و افزایش قیمت ندارد. هزینه‌های ظرف و کرایه حمل بیش از قیمت میوه است اما بر روی قیمت محصول تاثیری نمی‌گذارد.

علی حاج‌فتحعلی دبیر اتحادیه بارفروشان ، در خصوص کاهش واردات میوه اظهار کرد: چهار نوع میوه وارداتی اجازه ورود به کشور را دارد اما با نوسانات نرخ دلار در این چند ماه واردات آن بسیار کاهش یافته و تنها موز و مقداری کمی آناناس وارد می‌شود که میزان آن بسیار کاهش یافته است.

 

وی افزود: سه نوع میوه وارداتی دیگر به خاطر افزایش قیمت دلار به ندرت وارد می‌شود. واردات میوه با دلار آزاد صورت می گیرد و بخش خصوصی توان واردات آن را ندارد. قیمت آناناس در بازار تا حدود 320 هزار تومان در هر کارتن بالا رفته و موز در بیشترین قیمت حدود 11 هزار تا 11 هزار و 500 تومان است که فروش هر دو میوه کاهش یافته است.

 

دبیر اتحادیه بارفروشان در رابطه با میزان تولید مرکبات و قیمت این محصولات در بازار خاطرنشان کرد: مرکبات امسال به وفور یافت می‌شود و افزایش قیمت ندارد. هزینه‌های ظرف و کرایه حمل بیش از قیمت میوه است اما بر روی قیمت محصول تاثیری نمی‌گذارد.

 

وی افزود: سبد را سال گذشته هزار تومان می‌خریدند اما امسال 3 هزار تومان تهیه کرده‌اند و هزینه حمل و نقل بسیار افزایش یافته اما از آنجایی که قیمت میوه تابع عرضه و تقاضا است این افزایش قیمت‌ها بر روی قیمت میوه در بازار بی‌تاثیر بوده است.

 

قیمت باقی اقلام میوه و تره‌بار به شرح زیر است:

 

 

photo_۲۰۱۸-۱۲-۳۰_۱۳-۰۱-۰۴

 

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۱۶:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید