جمعه / ۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۶
سرویس : فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده
کد خبر : ۸۲۲۵۴
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده

گلایه از برخی استانها در کنترل نکردن قیمت مرغ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی خواستار حرکت منسجم همه‌ استان‌های کشور در کنترل قیمت گوشت مرغ شد.

سعید فرخی در نشست تنظیم بازار استان مرکزی با محوریت بررسی وضعیت قیمت گوشت مرغ بیان کرد: اگر بخواهیم قیمت منطقی گوشت مرغ در کشور تثبیت شود  باید حرکت منسجمی در کل استان‌ها شکل گیرد به طوری که اگر در روزهای اخیر استان‌های قم، همدان ، اصفهان و ... در جهت کنترل قیمت گوشت مرغ همراه بودند، حداکثر قیمت مرغ امروز به 10500 تومان می‌رسید.
وی با تاکید بر اینکه باید همه استان‌ها به صورت همزمان و با یک قیمت بازار گوشت مرغ را تحت کنترل گیرند، گفت: اگر حرکت مسنجم همه استان‌ها شکل نگیرد، کنترل بازار ممکن نخواهد بود و اگر اقدامات همسو نباشد قطعا تلاش‌ها به مانند آب در هاون کوبیدن است.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی در این جلسه با بیان اینکه تصمیماتی که در ستاد تنظیم بازار اتخاذ می‌شوند، لازم‌الاجراست، اظهار کرد: اخیرا نوساناتی درکشور بروز کرد که منجر به افزایش قیمت شد و دراین راستا 3 عامل متصور است.
مجید آنجفی تصریح کرد: کاهش جوجه‌ریزی در 50 روز اخیر کاهش تولید را رقم زد، اما آغاز مجدد جوجه‌ریزی باعث شده است که طی 10 روز آینده گوشت مرغ وارد بازار شود، همچنین تقاضای بالا در شب یلدا و عرضه کم گوشت به بازار نیز افزایش قیمت را منجر شد، اما در این شرایط به لحاظ قیمت استان مرکزی کمترین قیمت را تجربه کرد هرچند که مدافع قیمت بالای گوشت مرغ در استان نیستیم.
وی با بیان اینکه فرآیند و پیش‌بینی‌ها در خصوص قیمت گوشت مرغ کاهشی است و با جوجه‌ریزی از این شرایط عبور می‌کنیم و روند کاهش قیمت دنبال خواهد شد، افزود: مجوز توزیع گوشت مرغ منجمد با افزایش قیمت‌ها دریافت شد و به میزان نیاز و کشش بازار گوشت مرغ منجمد با قیمت 8900 تومان به بازار عرضه می‌شود.
آنجفی با اشاره به آغاز توزیع گوشت مرغ منجمد از امروز در استان که تا به تعادل رسیدن قیمت‌ها نیز روند توزیع ادامه خواهد داشت، در خصوص قیمت گوشت قرمز نیز بیان کرد: در کنار گوشت تازه قرمز، گوشت گوساله منجمد و گوشت گرم گوسفندی وارداتی با کیفیت و قیمت مناسب در استان توزیع شده است به طوری که این استان کشور به لحاظ میزان توزیع گوشت قرمز وارداتی و منجمد جز 6 تا هفت اول قرار دارد.
وی اضافه کرد: قیمت گوشت گوساله برزیلی 29 هزار تومان است،  گوشت قرمز گرم وارداتی از روسیه، استرولیا و آسیای میانه با قیمت 34 تا 35 هزار تومان توزیع شد و گوشت گوسفندی منجمد نیز در حال توزیع است و این توزیع صرفا به جهت تعدیل قیمت‌ها انجام شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: افزایش قیمت جهانی نهاده‌ها منجر به افزایش قیمت گوشت شده است که سعی می‌شود با این تزریق قیمت‌ها کاهش و به تعدیل برسد.
در این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی جهت تاکید بر همسویی همه استان‌ها در بحث قیمت گوشت مرغ با  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به‌صورت تلفنی صحبت کرد.

(جمعه ۷ دی ۱۳۹۷) ۱۸:۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید