دوشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / ۰۶:۵۷
سرویس : فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده
کد خبر : ۸۱۹۹۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایرنا
سرویس فرآورده های گوشتی ، کنسروها و غذای آماده

گرانی گوشت گرم بدلیل کاهش واردات است

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به افزایش نرخ گوشت گرم در بازار تهران گفت: بدلیل کاهش میزان واردات گوشت گرم در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت در گوشت گرم هستیم.

رضا سالمی اظهار داشت: بدلیل شروع فصل سرما میزان واردات گوشت گرم از کشورهای آسیای میانه و استرالیا کاهش یافت.
وی افزود: در فصل تابستان روزانه 140 تا 150 تن گوشت گرم از کشورهای آسیای میانه و استرالیا واردات داشتیم که این میزان به 40 تا 50 تن رسیده است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: بدلیل کمبود دام زنده در کشور قیمت گوشت گرم در استان های کشور به ویژه تهران با افزایش روبرو است.
** واردات دام زنده در دستور کار قرار دارد
وی از اجرایی و عملیاتی شدن دام زنده از کشور رومانی خبر داد و گفت: شرکت پشتیبانی امور دام تلاش می کند که واردات دام زنده از کشور رومانی و از طریق مرز ترکیه وارد اردبیل شود که پس از کشتار این دام های زنده به تهران منتقل شوند.
سالمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلی در زمینه عرضه گوشت منجمد وجود ندارد و در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای گوشت منجمد گوساله وارداتی به قیمت 29 هزار تومان در حال عرضه است.
به گفته وی، معمولا در فصل سرما کشتار دام زنده در ایران و کشورهای آسیای میانه کاهش می یابد و به همین دلیل با توجه به افزایش تقاضا و کمبود کالا قیمت گوشت در این روزها با افزایش روبرو است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران تاکید کرد: با اجرایی شدن واردات دام زنده جلوی قاچاق دام گرفته می شود و همچنین قیمت گوشت در کشور نیز کاهش می یابد که تلاش می کنیم این طرح را به زودی عملیاتی کنیم.

(دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷) ۰۶:۵۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید