یکشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۹
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۸۱۹۷۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
ایسنا
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی

نتایج تحقیقات دامپزشکی باید در سفره‌های مردم دیده شود

رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با استقبال از انجام طرح مطالعاتی مشترک با هدف کاهش سقط جنین در دام کوچک گفت: تمرکز موسسه رازی انجام تحقیقاتی است که نتایج آن در سفره‌های مردم دیده شود.

علی اسحاقی در نشست مشترک با مدیرکل دامپزشکی استان قزوین که در موسسه رازی برگزار شد، گفت: یکی از رسالت‌های موسسه رازی، انجام تحقیقات دامپزشکی است و از طرح‌های تحقیقاتی با رویکرد کاربردی استقبال می‌کند.
وی با بیان اینکه مباحث متعددی در زمینه تحقیقاتی دامپزشکی وجود دارد که بخشی از آنها را همکاران ما در موسسه رازی پیگیری و دنبال می‌کنند، افزود: مهمترین موضوع در تحقیقات دامپزشکی دنبال کردن مباحثی است که نتیجه آن در سفره‌های مردم دیده شود، به همین علت رویکرد اصلی ما به عنوان متولی تحقیقات دامپزشکی کشور، تمرکز بر این دسته از تحقیقات است.
اسحاقی شکل‌گیری شورای تحقیقات در موسسه رازی را تلاشی برای دستیابی به این مهم برشمرد و یادآور شد: در این شورا تنها به طرح‌های تحقیقاتی کاربردی بودجه تعلق می‌گیرد که نشان می‌دهد تمام تلاش ما پرهیز از هزینه کرد در موضوعات فاقد خروجی مشخص و کاربردی است.
رئیس موسسه رازی همچنین از اختصاص بودجه به طرح‌های تحقیقاتی پیشنهادی از سوی سازمان دامپزشکی خبر داد و تاکید کرد: با توجه به اینکه موسسه رازی متولی تحقیقات دامپزشکی کشور است، شایسته است انجام پژوهش‌های این بخش به موسسه سپرده شود؛ ضمن اینکه تامین اعتبار طرح‌ها را نیز خودمان به عهده می‌گیریم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تمرکز این مجموعه بر انجام تحقیقاتی است که نتیجه آن در سفره‌های مردم دیده شود، از اجرای طرح مطالعاتی مشترک با اداره کل دامپزشکی استان قزوین در زمینه جلوگیری و کاهش سقط جنین در دام کوچک (بز و گوسفند) استقبال کرد.

(یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید