یکشنبه / ۲۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۲
سرویس : نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...
کد خبر : ۸۱۹۶۵
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس نمایشگاه ، همایش و جشنواره ها و ...

سومین کنگره بین‌المللی تغذیه ایران برگزار می‌شود

سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره داخلی تغذیه ایران از ۲۸ تا ۳۰ آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

 دکتر جلال‌الدین میرزای رزاز - رییس انجمن تعذیه ایران با اشاره به اینکه سومین کنگره بین‌المللی و پانزدهمین کنگره داخلی تغذیه ایران مهم ترین رخداد علمی دوسالانه حوزه علوم تغذیه محسوب می شود، گفت: کنگره امسال به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجمن تغذیه ایران و انجمن علمی تغذیه ایران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: کنگره امسال با عنوان "تغذیه پایدار  برای زندگی شاد و فعال" در سطح بین المللی برگزار  می‌شود که ضمن برگزاری این کنگره شاهد یک رخداد بزرگ علمی با رویکرد جدید به زندگی خواهیم بود؛ چرا که تأثیرپذیری زندگی به لحاظ چگونگی تغذیه شاید برای اولین بار در این سطح مطرح می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، میرزای رزاز هدف از برگزاری کنگره مذکور را معرفی آخرین دستاوردهای پزشکی و تبادل نظر میان استادان دانشگاه های داخلی و خارجی دانست و افزود: این رویداد، فرصت مناسبی است تا متخصصان علم تغذیه در ایران با آخرین تحولات این حوزه و صنعت آشنا شوند و ارتباط خود را با پیشگامان علم تغذیه و سیاستگذاران این حوزه در کشور، مستحکم‌تر کنند.

وی با اشاره به اینکه ترویج دیدگاه‌های جدید و فرهنگ‌سازی مردمی نیز یکی دیگر از اهداف این کنگره است، یادآور شد: در نگاه اول ماهیت علمی و پژوهشی این کنگره دوسالانه مدنظر است که دستاوردهای جدید علمی در سطح جهانی مطرح و به چالش کشیده می‌شود تا به علم روز نزدیک‌تر شود. ولی در کنار این هدف توجه به زندگی شاد و فعال مردمی و بستر سازی تحول زندگی بر پایه تغییر افکار و به سمت لذت بردن از زندگی نیز هدف است. بدین طریق  شاهد حصول تلاش‌هایمان در غالب کنگره‌ای که حاصل ماه‌ها تحقیق و پژوهش، برنامه‌ریزی، صرف وقت و انرژی است، خواهیم بود.

(یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷) ۱۰:۱۲
امیرحسین مهدیزاده سراج
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
1
0
0

با سلام و احترام. در ایران از تحقیقات و تجربیات مردم استفاده نمیشود. فقط چند نفر با درجه دکترا دور هم جمع میشوند و بخاطر معرفی خود، سخنرانی هایی انجام میدهند که در کل هیچگونه تاثیری در سلامت تغذیه جامعه ندارد. طرح ها و پروژه های بسیار مفیدی در دانشگاه ها به ثبت رسیده اند ولی حمایت دولتی و یا خصوصی را ندارد . پروژه هایی که میتواند در سلامتی جامعه نقش بسیار بزرگی داشته باشد. اگر کنگره علاقمند به انجام حرکت مفید دارد باید از این طرح ها استفاده کند چون تجربه پشت آنست.اطلاعات بیشتر: 1882820 0912


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید