جمعه / ۱۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۹
سرویس : سرویس عمومی
کد خبر : ۸۱۷۲۷
گزارشگر : ۳۵۵۱
تسنیم
سرویس سرویس عمومی

تشریفات صادرات پوست برای جلوگیری از خروج غیرقانونی دقیق می‌شود

دفتر صادرات گمرک اعلام کرد که تشریفات صادرات پوست ،چرم وسالامبور برای جلوگیری از خروج غیر قانونی دقیق می‌شود تا از خروج غیر قانونی این محصولات جلوگیری به عمل آید.

دفتر صادرات گمرک با انتشار مصوبه ای اعلام کرد: باعنایت به تفاوت قیمت داخلی و بین المللی پوست، چرم، سالامبور و سایر محصولات وابسته به صنعت چرم و احتمال اظهار خلاف، جاسازی، کم اظهاری ارزش اقلام مذکور (جهت عدم پرداخت عوارض صادراتی ویا خروج غیر قانونی آنها) و همچنین با توجه به بخشنامه شماره 1233305‏/96‏/282 مورخ 8‏/11‏/96 و بخشنامه های پیروی آن (موضوع اقلام مشمول عوراض صادراتی)، مجدداً تأکید میگردد به هنگام پذیرش محمولات صادراتی موصوف ضمن اعمال کنترلهای دقیق، بررسی اسنادی، ارزیابی کامل، نظر نماینده اداره کل دامپزشکی را نیز اخذ نموده و بارعایت کلیه ضوابط و مقررات مربوطه اقدام نمایند و بر سالم بودن محفظه کانتینر وسیله حمل، الصاق پلمپ و هدایت آن تا هنگام خروج از مرز نظارت لازم را معمول نمایند.
بدیهی است مفاد این بخشنامه صرفاً برای گمرکات تخصصی مجاز به صادرات پوست، چرم و سالامبور بوده و ابلاغ آن به سایرگمرکات صرفاً جهت آگاهی است.
لذا شایسته است ضمن اقدام لازم، مراتب را به کلیه واحدها و گمرکات تابعه نیز ابلاغ و بر حسن اجرای امر نظارت مستمر مبذول دارند.
بنابراین گزارش رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز نیز چندی پیش اظهار کرده بود که هزینه های بالای تولید کفش باعث شده تا صادرات چرم به صورت خام رونق پیدا کند به نحوی که ترکیه از ما چرم خام خریداری و بعداً محصولات تولیدی خود را به ما می فروشد.

(جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


خبر 1

خبر برگزیده

بازار ارز

سرویس نمایشگاه و همایش‌ها