چهارشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۹
سرویس : بازار پخش و توزیع مواد غذایی
کد خبر : ۸۱۶۹۸
گزارشگر : ۳۵۱۶
سرویس بازار پخش و توزیع مواد غذایی

مرکبات برای شب عید بیش از نیاز بازار است/ورود میوه‌های ذخیره‌سازی شده به بازار از 20 اسفند

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه میوه‌های مرکبات برای شب عید بیش از نیاز بازار است،‌گفت: میوه‌های ذخیره‌سازی شده هم از 20 اسفند وارد بازار خواهد شد.

 امروز محمدعلی طهماسبی در حاشیه همایش روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران، درباره آخرین وضعیت ذخیره‌سازی بازار میوه شب عید گفت: امسال تولید میوه به ویژه مرکبات و کیوی به حدی زیاد است که قیمت آن برای خرید از باغداران کاهش یافته است و هم اکنون سازمان تعاون روستایی برای جلوگیری از کاهش قیمت بیشتر وارد شده و تا زمانی که بازار به تعادل برسد خریدها را ادامه می‌دهد.
 
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با انتقاد از اختلاف قیمت میوه از سر باغ تا خرده‌فروشی‌ها گفت: متأسفانه به خاطر تفاوت چند برابری قیمت‌ها تولیدکننده و مصرف‌کننده هر دو متضرر هستند که باید راهکاری در نظر گرفته شود.
 
وی گفت: مرکبات ذخیره‌شده در انبارها از بیستم اسفند وارد بازار خواهد شد.
 
طهماسبی با اشاره به اهمیت کشت گلخانه‌ای در کشور افزود: انتقال محصولات آب‌بر همچون سبزی و صیفی به گلخ انه یکی از سیاست‌های اصلی وزارتخانه است، چرا که صرفه‌جویی آب را تا ۹۵ درصد کاهش می‌دهد، وزارت جهاد هم با اجرای طرح‌هایی نظیر گلخانه، آبیاری تحت فشار، توسعه اراضی شیب‌دار و استفاده از سایبان‌ها در نظر دارد علاوه بر ایجاد اشتغال مصرف آب را کاهش دهد.
 
وی از محدودیت کشت دو محصول خیار و فلفل در فضای آزاد خبر داد و گفت: بنا به دستور وزیر جهاد، کشت دو محصول خیار و فلفل تا سال ۱۴۰۰ در فضای باز با محدودیت‌هایی روبه‌رو می‌شود.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره کشت‌های هیدروپونیک گلخانه‌ای هم گفت: سیستم‌های هیدروپنیک در تمام دنیا مرسوم است و هم اکنون تسهیلاتی برای احداث و توسعه کشت‌ گلخانه‌های هیدروپنیک به متقاضیان داده می‌شود.
(چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷) ۱۵:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید