دوشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۳
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۱۶۲۰
گزارشگر : ۳۵۵۱
باشگاه خبرنگاران
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا

آخرین تحولات بازار میوه و صیفی/ موز و خیار ۱۵ درصد ارزان شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش ۱۵ درصدی قیمت موز و خیار نسبت به هفته گذشته در بازار خبر داد.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از کاهش ۱۵ درصدی قیمت موز و خیار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلو موز ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰، خیار بوته‌ای یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و خیار گلخانه ۲ تا ۵ هزار تومان است.
وی قیمت هر کیلو انار را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم انگور بی دانه زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار، انگور بی‌دانه قرمز ۵ تا ۱۱ هزار، پرتقال جنوب ۴ تا ۹ هزار، پرتقال شمال یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، خرمالو شمال ۲ تا ۵ هزار، خرمالو کن ۴ تا ۸ هزار، سیب لبنانی قرمز ۳ تا ۹ هزار و سیب لبنانی زرد ۴ تا ۹ هزار تومان است.
کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه‌ها در بازار بیان کرد: هر کیلو کیوی با نرخ ۴ تا ۸ هزار، گریپ فروت تو سرخ ۳ تا ۵ هزار، لیموشیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، نارنگی یافا ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، نارنگی انشو ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰، هندوانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۷۰۰ و خربزه ۲ تا ۵ هزار تومان در میدان میوه و تره بار عرضه می‌شود.
بیشتر بخوانید: مشکلی در تنظیم بازار میوه شب عید نداریم/رشد 20 درصدی تولید مرکبات در سال جاری
رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلوگرم بادمجان گلخانه‌ای ۳ تا ۶ هزار و ۵۰۰، پیاز زرد یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، پیاز قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰، ترب سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، چغندر رسمی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، سیب زمینی ترشی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، سیب زمینی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، سیر خشک ۴ تا ۸ هزار، شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰، فلفل تند ریز ۳ تا ۶ هزار و فلفل دلمه سبز ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی ادامه داد: هم اکنون قیمت هر کیلو کاهو پیچ سالادی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، کاهو رسمی یک هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، کرفس یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، کدو مسمایی یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰، کدو حلوایی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۸۰۰، کلم بروکلی ۳ تا ۶ هزار، گلم کلم یک هزار تا ۲ هزار، لوبیا سبز ۳ تا ۵ هزار و هویج یک هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.
کارگر نرخ هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌ای را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۵ تا ۱۲ هزار تومان است که متاسفانه نسبت به هفته اخیر به سبب کمبود عرضه، کاهشی نداشته است.
به گفته کارگر، نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی خوردن ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا در آستانه شب یلدا پیش‌بینی می‌شود که قیمت میوه به طور مقطعی با نوساناتی روبه‌رو شود.

(دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷) ۱۶:۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید