سه شنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۱
سرویس : کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
کد خبر : ۸۰۹۸۲
گزارشگر : ۳۵۵۱
سرویس کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی و پروتئین سویا
مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی مازندران خبر داد:

پرداخت تسهیلات به تشکل های بخش کشاورزی/ پرداخت 72 ساعته در صورت تکمیل مدارک

پناهی از پرداخت تسهیلات به تشکل های بخش کشاورزی مازندران در کمتر از 72 ساعت خبر داد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی مازندران با بیان اینکه تشکل های بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات درخواست خود را تحویل صندوق دهند و صندوق حمایت پس از اعتبار سنجی و تصویب در کمیته تسهیلات نسبت به عقد قرارداد و تعهد با مدیران تشکل مربوطه اقدام و نسبت به پرداخت تسهیلات به تشکل پس از اخذ مدارک و تضامین لازم طبق آیین نامه تسهیلات کمتر از 72 ساعت اقدام به پرداخت می کند.
نورالدین پناهی در ادامه سخنانش افزود: پناهی افزود: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با هدف کاهش هزینه ها ، استفاده بهینه از نهاده های تولید و افزایش سطح بهره وری بهره برداران استان توانسته 3255 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و 1195 میلیارد ریال تسهیلات در مواقع بحرانی و ضرور به بخش کشاورزی استان در قالب تشکل های فراگیر پرداخت و نقش آفرینی کند.
این مسوول فعال کردن کمیته فروش اموال مازاد و اخذ مجوز لازم برای فروش اموال بلا معارض ، برگزاری بموقع مجامع عمومی با مشارکت حداکثری سهامداران ، برگزاری منظم جلسات هیئت مدیره ، برگزاری بموقع جلسات کمیته تسهیلات توسط هیئت مدیره ، ارائه گزارش ماهانه و بموقع به سازمان جهاد کشاورزی در قالب عاملیت های واگذار شده ، ارائه گزارش ماهانه و به موقع به شرکت مادر تخصصی درخصوص عملکرد صندوق را از اقدامات صندوق حمایت کشاورزی یاد کرد.
وی استفاده از فضای تفاهمنامه های جاری با بانک های کشاورزی ، توسعه تعاون و سپه، خرید زمین و ساخت ساختمان اداری صندوق ، تشکیل اتاق فکر را از دیگر فعالیت های قابل انجام در صندوق اعلام کرد.
پناهی بیان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی توانسته در سیستم های نوین آبیـاری و توسـعه آبیاری تحت فشـار
انتقال آب با لولـه، بهینه سازی مصرف سوخت در واحدهای مرغداری ، بهینه سازی مصرف سوخت در واحدهای گاوداری
تجهیز شبکه شرکتهای مکانیزاسیون ، خدمات مشاوره ای ایفای نقش کند.
 مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با بیان این نکته که صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مازندران در سال های اخیر توانسته است فعالیت های اثربخشی انجام دهد، گفت: مدیریت بر منابع داخلی صندوق و مدیریت بر زمان اعطاء تسهیلات، تضمین تسهیلات برخی از تشکل های استانی و فراگیر نزد بانکها، ساماندهی تهیه و توزیع سموم گرانوله کرم ساقه خوار برنج و خرید و جمع آوری مرکبات از میادین سطح استان از جمله فعالیت هایی بوده که صندوق حمایت نقش داشته است.
این مسوول ادامه داد: کمک در تهیه ، تدارک ، توزیع و تأمین نهاده های دام و طیور و سایر زیربخشهای کشاورزی استان در شرایط بحرانی، تولید و توزیع شیر، اخذ تسهیلات برای تشکلها جهت تنظیم بازار میوه شب عید هموطنان،تولید و عرضه گندم بذری، تولید و عرضه خوراک طیور، تأمین نیاز کارخانجات دام ، طیور آبزیان در راستای تقویت زنجیره های تولید و ارزش و تولید و توزیع عسل از دیگر فعالیت های اثر بخش صندوق حمایت توسعه کشاورزی در راستای کمک به کشاورزی مازندران بوده است.
پناهی اظهار کرد: افزایش سرمایه قابل توجه با توجه به بازنگری طرح تأسیس و ارتقاء آن تا 2000 میلیارد ریال، فروش اموال مازاد طبق دستورالعمل ماده 12 و ظرفیت موجود در بند ب ماده 31 قانون احکام دائمی کشور از برنامه های پیش رو صندوق حمایت از توسعه کشاورزی در مازندران است.
وی افزود: سازمان مدیریت برنامه ریزی هر استان می تواند تا 5 درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را برای افزایش سرمایه سهم دولت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی هر استان با طرح در شورای برنامه ریزی و تصویب و مبلغ را اختصاص دهد
پناهی کمک به تحقق بخشی تشکیل صندوق های خرد زنان روستایی را در هر شهرستان از دیگر برنامه های صندوق حمایت از توسعه کشاورزی برشمرد و تصریح کرد: این صندوق برای تجهیز منابع از محل ظرفیت های قانونی برنامه پنجم و ششم ، رایزنی برای جذب منابع از محل منابع ملّی و استانی از منابع صندوق با هدف تأمین بخشی از نقدینگی یا سرمایه در گردش تشکلهای بخش کشاورزی برای تأمین به موقع نهاده های بخش و توسعه و توانمندی زنجیره های تولید بخش کشاورزی گام های موثری برداشته است، گفت: تسهیلات از شرکت مادر تخصصی با هدف پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به بخش کشاورزی استان پرداخت می شود.
این مسوول خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه و توسعه کمی و کیفی صندوق حمایت کشاورزی مازندران به نحوی است که تمام تشکل های ساماندهی شده در طرح تأسـیس به عضـویت و تحت پوشش صندوق مازندران در می ایند.
وی خواستار شد با توجه به نقش و اهمیت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مازندران به ضرورت توسعه کمّی و کیفی توجه ویژه شود و در این راستا تشکیل صندوق های شهرستانی یا نمایندگی های صندوق در سطح شهرستانها فعال شود.
پناهی تصریح کرد: در راستای توسعه کیفی باید افزایش سرمایه بمنظور تحقق خواسته برای فعالیت صندوق و حمایت از تشکیل سرمایه و تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی توجه ویژه شود.
مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان با توجه به ظرفیت ماده 31 قانون دائمی توسعه کشور که‌ به تمامی سازمان های برنامه و بودجه ابلاغ شد ، 5 درصد اعتبارات تملک دارایی استان را برای افزایش سرمایه صندوق مازندران محاسبه و تخصیص دهند که با این اقدام شاهد شکوفایی بیش از پیش صندوق حمایت کشاورزی بین مردم خواهیم بود.

(سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷) ۰۹:۲۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید