چهارشنبه / ۱۹ مهر ۱۳۹۶ / ۰۹:۴۲
سرویس : فرآورده های لبنی
کد خبر : ۷۳۵۱۹
گزارشگر : ۱۰۰۸
سرویس فرآورده های لبنی
طی شش ماهه گذشته

195هزار تن شیرخام در استان مرکزی تولید شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از تولید 195هزار تن شیر خام در نیمه نخست سال جاری در استان خبر داد.

همایون نادرنیا اظهار کرد: میزان پیش بینی تولید شیر در سال جاری 338 هزار و 400 تن بوده که تاکنون 195 هزار تن شیر خام تولید و روانه بازار شده است.
وی تصریح کرد: میزان تولید گوشت قرمز و مرغ نیز در این مدت به ترتیب 23 و 28 هزار تن بوده، در حالی که پیش‌بینی این محصولات در سال جاری 53 و 55 هزار تن بوده است.
  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی میزان تولید تخم مرغ استان را نیز 20 هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: مقدار پیش بینی شده برای تولید این محصول در سال جاری 41.8 هزار تن بوده است.
 نادرنیا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه  اصلاح نژاد دام سبک  بیان کرد: شناسایی 12 گله الگویی و بازدید دوره‌ای از 12 گله و اقدامات لازم برای توسعه نژاد رومانف، شناسایی یک گله بز بومی به منظور آمیخته گری با بز نژاد پر تولید (سانن) اصلاح نژاد دام سنگین از اقدامات صورت گرفته در این زمینه به شمار می‌رود.
وی گفت: با هدف اصلاح نژاد دام سنگین روستایی و ایجاد گله‌های الگویی 110 راس دام سنگین روستایی در قالب 11 گله زیر پوشش پروژه ایجاد نژاد دو منظوره سمینتال قرار گرفته است، همچنین توسعه نژاد دو منظوره سمینتال با هدایت و تعامل با شبکه تلقیح مصنوعی با هدف اصلاح نژاد 120 هزار راس دام سنگین روستایی صورت گرفته است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی پیرامون اقدامات صورت گرفته در حوزه بهبود مدیریت پرورش دام  گفت: اصلاح نژاد دام، بهبود تغذیه دام با سرکشی به واحدها و ارائه روش‌های صحیح تغذیه دام و توزیع سبوس یارانه‌دار به واحدهای تولید خوراک دام به منظور کاهش قیمت تمام شده خوراک و توسعه و ترویج مصرف آن در دامداری‌های روستایی با هدف بهبود تغذیه دام روستایی، پیش بینی اعتبارات لازم برای بهسازی جایگاه دام روستایی و همزمان بازدید از واحدها و ترویج موضوع و پیشبرد هدف با صرف هزینه شخصی توسط دامداران از اقدامات انجام شده دراین زمینه به شمار می‌رود.
نادرنیا گفت: تشکیل پرونده برای 655 نفر در زیر بخش دام و معرفی به منظور بهره‌مندی از تسهیلات رونق تولید به مبلغ 1800 میلیارد ریال از فعالیت‌های انجام شده در زمینه توسعه سرمایه گذاری است. /فارس

(چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶) ۰۹:۴۲پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید