دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۶
۲۱:۴۵

حامیان فودنا

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

معاون پژوهشی موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی؛
به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و به منظور رفع خلاء های موجود در صنعت کشور گفتگویی داشته ایم با «دکتر سید مهدی زیارت نیا» معاون موسسه پژوهشی علوم و صنای...
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
 [تعداد بازدید:77]

تغذیه و سلامت

خوردن مرغ‌های کبابی خوشمزه گاهی به دردسرش نمی‌ارزد، مواد افزودنی و طعم دهنده‌هایی لذت بخش که با شیوه مناسبی پخته نمی‌شون...  [تعداد بازدید:338]
مخلوط کردن الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌تواند منجر به عوارض مرگباری مانند مسمومیت الکل شود. در این نوشتار دیگر خطرات م...  [تعداد بازدید:816]

خبر نمایشگاهی

" ۲۴ تا ۲۷بهمن ماه"/ همزمان با نمایشگاه صنایع غذایی
هم زمان با سومین"نمایشگاه صنایع غذایی" ۲۴ تا ۲۷بهمن ماه"نمایشگاه تخصصی کالا، خدم...
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۲۴
 [تعداد بازدید:117]
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، از بزرگتر...
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
 [تعداد بازدید:103]

یادداشت روز

یادداشت از منصور انصاری
شایعه نبود، خبر صحت داشت، حجتی چند جلسه بود که در هیات دولت شرکت نمی کرد، بهانه ...
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۱
 [تعداد بازدید:851]
یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:1661]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


عرضه برنج خارجی در کیسه ایرانی/کشاورز: آمار تولید و کسری برنج وزارتخانه صحیح نیست

۰۹:۲۹ (چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» چرایی واردات برنج در فصل برداشت/میزان واردات بیش از نیاز داخلی است
» دولت عامل گران شدن برنج معرفی شد
» واردات بی‌حساب‌وکتاب "برنج" که ۱۶ درصد گران شد

نایب رییس انجمن برنج نیاز به واردات را 500 تا 700 هزارتن اعلام کرده،در حالی که با توجه به آمار گمرک از ابتدای سال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده است.

ممنوعیت واردات و ترخیص برنج از ابتدای شهریور تا پایان فصل برداشت با واکنش برنج کاران روبرو شده است.

با توجه به آنکه اتخاذ سیاست ممنوعیت واردات با هدف حمایت از تولید از سوی وزارتخانه صورت گرفت، اما تجار بخش معتقدند که این امر بدون در نظر گرفتن منافع مصرف کنندگان است .

البته ناگفته نماند که از ابتدای سال واردات بیش از یک میلیون تن برنج نابسامانی‌هایی در بازار ایجاد کرده که در صورت استمرار این روند کشاورزان انگیزه ای برای تولید نخواهند داشت.

 حمایت از برنج کاران در حد شعار باقی ماند

علی اکبریان نایب رییس انجمن برنج در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی، از نابسامانی واردات برنج خبر داد و گفت: علی رغم آنکه وزارت جهاد کشاورزی واردات برنج همزمان با فصل برداشت محصول از اول مرداد  تا آخر آبان را ممنوع اعلام کرده بود، اما این تاریخ به اول شهریور تا پایان آبان تغییر کرد.

به گفته وی طبق دستور وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت علاوه بر تاخیر یک ماه ممنوعیت واردات، از اول شهریور مجددا 47 روز دیگراین تاریخ تمدید شد که این امر برای تولید برنج ایرانی دردسر ساز خواهد شد.

اکبریان ادامه داد: براساس آمار گمرک از ابتدای سال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده،در حالیکه کسری کشور 650 تا 700 تن برآورد می شود.

نایب رییس انجمن برنج با بیان اینکه واردات بی رویه برنج در فصل برداشت مشکل ساز خواهد شد، گفت: در سال 92، بیش از دو میلیون تن برنج وارد شد که پیامدمنفی این امر  برای مدت سه الی چهار سال برنج کاران را در برگرفت.

وی با اشاره به عرضه برنج های خارجی در کیسه های ایرانی بیان کرد: علی رغم اظهارات استاندار مازندران مبنی بر ممنوعیت عرضه برنج خارجی در سایه کمبود نظارت ها در این استان شاهد عرضه برنج های خارجی در کیسه های ایرانی هستیم.

اکبریان با بیان اینکه حمایت از برنج کاران در حد شعار باقی ماند، گفت: براساس واردات بیش از حد برنج خارجی ، بخش قابل توجهی از برنج ایرانی در انبارها دپو شدند.

نایب رییس انجمن برنج ادامه داد: با توجه به آنکه برنج ایرانی سالم ترین و با کیفیت ترین برنج به شمار می رود از این رو ذائقه ایرانیان به مصرف این نوع برنج تغییر کرده است که با واردات بی رویه نابسامانی هایی در بازار داخل رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد آب و هوا برآورده شده است که تولید برنج با کشت رتون به 2 میلیون و 300 تا 2 میلیون و 350 هزارتن برسد.

واردات بی رویه برنج صحت ندارد

مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی،گفت: آمار پنج ماه گمرک بیانگر آن است که یک میلیون تن برنج دوبرابر سال گذشته وارد کشور شده است.

وی افزود: کاهش تعرفه واردات برنج از 40 به 26 درصد و حذف دریافت مابه التفاوت 500 تومانی برای واردات هر کیلو برنج موجب شد تا دیگر شاهد واردات برنج از طریق کانال غیر رسمی نباشیم.

کشاورز ادامه داد: با توجه به نیاز کشور براورد می شود که حدود 500 هزارتن  دیگر برنج بعد از دوره ممنوعیت باید وارد شود.

وی در پاسخ به این سوال که نایب رییس انجمن برنج کسری برنج کشور را 800 هزارتن اعلام کرده است، بیان کرد: بررسی سال های گذشته بازار نشان می دهد که آمار تولید برنج داخل و کسری نیاز کشور صحیح نیست.

به گفته این مقام مسوول تمامی آحاد جامعه توان خرید برنج ایرانی با نرخ های 8، 10 و 15 هزار تومان را ندارند.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه واردات بی رویه برنج صحت ندارد، افزود: واردات برنج در صورت نبود تقاضا برای هیچ یک از واردکنندگان توجیه اقتصادی ندارد.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار