شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۶ / ۰۹:۲۵
سرویس : صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
کد خبر : ۷۳۱۲۷
گزارشگر : ۱۰۰۶
سرویس صنایع دام، طیور، آبزیان و مکملهای غذایی
رئیس سازمان شیلات ایران:

۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح پرورش میگو در گلستان اختصاص یافت

به گزاراش فودنا، رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل و ایجاد زیرساخت‌ها در طرح پرورش میگو در استان گلستان اختصاص یافته است.

حسن صالحی در دیدار با استاندار گلستان با اشاره به اجرای طرح پرورش میگو در گلستان اظهار داشت: برای تکمیل اجرای طرح پرورش میگو 4 هزار هکتای در استان گلستان در بخش زیرساخت‌ها 20 میلیارد تومان هزینه می‌شود.
 وی افزود : توسعه طرح توسعه 4 هزار هکتار میگو شهرستان گمیشان از همین امسال به 10 هزار هکتار در دستور کار شیلات کشور است.
رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: طرح پرورش ماهی در آبندان‌ها و استخرهای آب کشاورزی با هدف افزایش تولید مورد حمایت شیلات است و شیلات ایران آمادگی واگذاری مجوز برای برپایی 100 رستوران بین‌راهی در گلستان برای فروش ماهیان زنده و سلف انواع غذاهای دریایی و آبزی‌پروری را از طریق بخش خصوصی دارد.
معرفی 2 گونه جدید ماهیان خاویاری زودرس در کشور
صالحی گفت: از امسال 2 گونه ماهی خاویاری زودرس به نام‌های سیبری و استرلیاد که 2 ساله به خاویاردهی می‌رسد 5 سال زودتر به پرورش‌دهندگان معرفی شده است .
رئیس سازمان شیلات ایران افزود : پارسال در کشور یک میلیون و 90 هزار تن انواع آبزیان تولید شد که از این میزان به ارزش 412 میلیون دلار صادر شده است.
وی گفت: ایران با بازسازی ذخایر سالانه 450 میلیونی انواع بچه ماهی و میگو در دنیا مقام اول را دارد و در پرورش ماهی سردآبی قزل آلا با 160 هزار تن هم اول دنیاست.
رئیس سازمان شیلات ایران افزود: از سرمایه گذاری در پرورش ماهیان خاویاری و ماهیان پرورشی در قفس و محیط بسته حمایت های مالی می‌شود و برای پروژه ماهی قزل‌آلا قرارداد 330 هزار یورویی بسته شده و کارگاه آموزشی آن برگزار شده است.
وی افزود: ایجاد مراکز و رستوران های شیلاتی با استان گلستان و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ماهیان در قفس با ما خواهد بود. /تسنیم


(شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶) ۰۹:۲۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید