سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۶
۰۱:۳۹
جهت درج در قسمت 2 بالای صفحه نخست کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجممعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:145]

تغذیه و سلامت

مصرف غذاهای ناسالم می تواند منجر به بروز مشکلات سلامت و حتی مرگ زودهنگام در طولانی مدت شود.  [تعداد بازدید:290]
فرآورده‌های فرعی گوشت علاوه بر ارزش‌های غذایی که دارند در برخی موارد مصرف آنها می‌تواند ضرر داشته باشد.  [تعداد بازدید:498]

خبر نمایشگاهی

نمایشگاه اقتصادی ویژه جمهوری اسلامی با حضور 50 شرکت ایرانی روز جمعه با حضور چندی...
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۲
 [تعداد بازدید:77]
حضور پالایشگاه غلات زر با محصولات تولیدی زرفروکتوز به عنوان بزرگترین شرکت تولید ...
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
 [تعداد بازدید:158]

یادداشت روز

یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:58]
کاوه زرگران، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی
سال گذشته 10 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه در بودجه به نان اختصاص داده‌شده است...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
 [تعداد بازدید:96]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


طعم شیرین خودکفایی شکر در آینده ای نزدیک/ کاهش وابستگی کشور به واردات روغن

۰۹:۱۰ (شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» عرضه ۱۸۰ هزار تن گندم، شکر، جو و روغن در تالار محصولات کشاورزی
» نیاز به ۵۰۰ هزار تن شکر خارجی/ واردات ۵۵۰ هزار تنی فقط در ۴ ماه!
» عرضه 156 هزار تن گندم، شکر، جو، ذرت و روغن در تالار محصولات کشاورزی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از خودکفایی ایران در تولید شکر تا سال 1400 خبر داد.

شاهرخ رمضان نژاد رییس روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت هفته دولت با اشاره به این که ایران تا سال 1400 در تولید شکر خودکفا می شود، اظهار داشت: تامین غذا برای جمعیت رو به رشد با حفظ و پایداری منابع پایه تولید، مهمترین جنبه مدیریت و راهبری بخش کشاورزی است.
وی،افزایش تولیدات کشاورزی و بهبود امنیت غذایی به اتکای تولید داخلی را جهت‌گیری اصلی وزارت جهاد کشاورزی در چهار سال گذشته عنوان کرد و افزود: به دلیل محدودیت های اقلیمی به ویژه منابع آب و خاک، افزایش تولیدات با رویکرد افزایش در واحد سطح امکان‌پذیر بوده و بر این اساس، وزارت جهاد کشاورزی "افزایش بهره‌وری" را راهبرد اصلی در مدیریت بخش کشاورزی و تهیه و تدوین برنامه ها، طرح ها و سیاست های کشاورزی قرار داده و در دولت دوازدهم نیز تحقق و اجرای این راهبرد را پیگیری می نماید.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تاثیر مجموعه ای از تدابیر مدیریتی و برنامه های اجرایی و همچنین پشتیبانی ها و حمایت های دولت بویژه در زیرساخت های کشاورزی در دستیابی کشور به افزایش 21 میلیون تنی تولیدات کشاورزی، اظهار داشت: در دولت یازدهم،تولید محصولات کشاورزی با رشد 21 درصدی از 97 میلیون تن در سال 92 به 118.6 میلیون تن در سال 95 افزایش یافته است.
رمضان نژاد از رشد 140 درصدی خرید تضمینی گندم در دولت یازدهم خبر داد و گفت:با افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش سطح زیرکشت، تولید گندم از 8 میلیون و 816 هزارتن در سال 92 به 14.5 میلیون تن در سال 95 افزایش یافت و خرید تضمینی این کالای اساسی نیز از 4.8 میلیون تن در سال 92 به 11.5 میلیون تن در سال 95 رسید.
ایران در آستانه خودکفایی در تولید شکر

رمضان نژاد با اشاره به افزایش 500 هزارتنی و دستیابی به رکورد تاریخی تولید شکر در دولت یازدهم،خاطرنشان کرد:تولید شکر از 1 میلیون و 123 هزارتن در سال 92 به 1 میلیون و 643 هزارتن در سال 95 افزایش یافت و با استمرار سیاست های افزایش بهره وری و توسعه کشت پاییزه چغندرقند،ایران تا سال 1400 در تولید شکر نیز پس از گندم به خودکفایی می رسد.
رشد 3 برابری تولید کلزا

رمضان نژاد،کاهش وابستگی کشور به روغن را از برنامه های اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی عنوان و خاطرنشان کرد:تولید کلزا با رشد 3 برابری به بیش از 180 هزارتن رسیده و با اجرای برنامه ای 10 ساله ضریب خوداتکایی کشور در تولید روغن از 10 درصد کنونی به 70 درصد افزایش می یابد.
وی با تاکید بر لزوم تشکیل و تقویت زنجیره تولید تا مصرف محصولات کشاورزی از افزایش 1 میلیون و 300 هزارتنی ظرفیت سردخانه های کشور خبر داد و در خصوص صنایع مرتبط با بخش کشاورزی گفت:در دولت یازدهم،14.9 میلیون تن به ظرفیت جذب مواد خام تولیدات کشاورزی افزوده شده است.
نوسازی،تجهیز و توسعه ناوگان ماشینی بخش کشاورزی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سرمایه گذاری 5500 میلیارد تومانی برای توسعه ناوگان ماشینی بخش کشاورزی در چهار سال گذشته اظهار داشت: با ایجاد خط اعتباری و ورود 79 هزار دستگاه تراکتور، 6700 دستگاه کمباین غلات و برنج، 84 هزار دستگاه انواع ادوات و تجهیزات کشاورزی و 2380 دستگاه نشاء کار از طریق تسهیلات با قابلیت دسترسی آسان در اختیار کشاورزان قرار گرفته و ضریب مکانیزاسیون کشاورزی از 1.26 اسب بخار در سال 92 به 1.6 اسب بخار در سال 95 افزایش یافته است.
شناسایی و ایجاد ظرفیت های جدید تولیدی

رمضان نژاد با اشاره به شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های مغفول بخش کشاورزی برای افزایش تولید و اشتغال کشور،پرورش ماهی در قفس را از جمله این ظرفیت ها برشمرد و خاطرنشان ساخت:ظرفیت تولید 1 میلیون تن ماهی به شیوه پرورش در قفس در دریاهای شمال و جنوب کشور شناسایی و با نصب 400 قفس کار تولید آغاز و در سال 95 نزدیک به 16 هزارتن ماهی با این تکنولوژی تولید شده است.
وی افزود: تولید 200 هزارتن ماهی به شیوه پرورش در قفس در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،گیاهان دارویی ا از دیگر ظرفیت های مغفول کشور عنوان و تصریح کرد:از 8 هزار گونه گیاهی کشور 1728 گونه منحصر به فرد است و با توجه به گرایش مردم به مصرف گیاهان دارویی، زراعت، توسعه کشت، صنایع فرآوری، بسته بندی و بازاریابی این محصولات در دست اجرا قرار دارد و بر اساس آن سطح کشت گیاهان دارویی در سال 1404 به 500 هزار هکتار افزایش می یابد.
افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب

وی با اشاره به این که میزان بهره‏وری آب طی سه سال اخیر 6.07 درصد رشد داشته است و راندمان آبیاری از 37 درصد به 44 درصد رسیده است،اظهار کرد:بهره‌وری آب به ازای هر مترمکعب از یک کیلوگرم ماده خشک غذایی با 20 درصد افزایش به 1.2 کیلوگرم در سال 95 رسیده است.
افزایش 5 برابری نسبت مروجین به بهره برداران
رمضان نژاد از احیا و تقویت مراکز جهاد کشاورزی دهستان ها به عنوان موثر ترین نقطه تماس کارشناسان بخش دولتی با کشاورزان در عرصه ها و مزارع خبر داد و عنوان کرد: نسبت کارشناسان ترویج به بهره بردار از یک نفر مروج به ازای 3131 کشاورز در سال 1392 به یک نفر مروج در ازای 588 کشاورزی رسیده و 5 برابر افزایش داشته است.
وی بیان داشت:پهنه‏بندی عرصه‏های تولیدی کشور در سطح 8 هزار واحد، ثبت نام 2.8 میلیون بهره‏بردار در این پهنه ها، نوسازی 500 مرکز خدمات کشاورزی و افزایش قابل توجه تعداد مروجین به کارگرفته در این مراکز به منظور ترویج، آموزش و انتقال یافته‏های تحقیقاتی از اقدامات شاخص این دوره می‏باشد.
توسعه کشاورزی دانش بنیان

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی از رشد 95 درصدی ایجاد شرکت های دانش بنیان کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: تجاری سازی دانش فنی و توانمندی های فنآورانه در دولت یازدهم از رشد 5 برابری برخوردار بوده به نحوی که قراردادهای واگذاری و انتقال دانش فنی به بخش حصوصی از 14 فقره در سال 92 به 74 فقره در سال 95 افزایش یافته است.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار