دوشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۶
۰۷:۴۰

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:364]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:215]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:194]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:165]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:135]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:577]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:142]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


ارتقای سلامت ۸محصول کشاورزی معطل بودجه

۰۹:۲۵ (سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، عنوان کمیته فنی فرآیندهای کشاورزی به محصولات کشاورزی تغییر یافت
» 120 میلیون تن تولید سالانه محصولات کشاورزی در کشور
» صادرات نخستین محصولات کشاورزی جنوب کرمان به افغانستان

طرح ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی مدتی است منتظر تصویب اعتبار است؛ در این طرح علاوه بر ۸ محصول مورد نظر، قرار است کشاورزان نیز مورد پایش قرار بگیرند.

طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی که قرار بود اجرای آن از سال ۹۴ آغاز شود، هنوز در پیچ و خم تخصیص اعتبار است و مشخص نیست کی به سرانجام خواهد رسید.

در همین ارتباط، یحیی ابطالی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اینکه سرانجام اجرای طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی به کجا رسید؟، اظهارداشت: براساس هماهنگی‌های انجام شده ما دو طرح را در این زمینه ارائه کرده بودیم، طرح بزرگ برای ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی و طرح پایلوت برای گوجه فرنگی در منطقه جنوب، که اجرای این طرح پایلوت قرار بود از مهرماه ۹۴،  عملیاتی شود.  

وی با بیان اینکه  طرح ارتقای سلامت محصولات کشاورزی علاوه بر گوجه فرنگی، محصولاتی مانند خیار، برنج،  پیاز، سیب درختی، سیب زمینی و  مرکبات(پرتقال و نارنگی) را نیز شامل می‌شد، افزود: این طرح به دلیل عدم تامین اعتبار به سرانجام نرسید ضمن اینکه اجرای طرح پایلوت برای محصول گوجه فرنگی به ۵ میلیارد تومان و طرح کلی به حدود ۳۲ تا ۳۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت.

معاون فنی سازمان حفظ نباتات اضافه کرد: در سال ۹۵  دوباره با معاونت غذا و اروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه وارد مذاکره شدیم، وزاری جهاد و بهداشت نیز در این زمینه رایزنی‌هایی داشتند و در نتیجه مذاکراتی که انجام شد بسته کاملی را برای این محصول طراحی کردیم.

ابطالی با اشاره به اینکه این کار مراحل نهایی خود را پشت سر می‌گذارد، افزود: درحال حاضر شورای سلامت این طرح را به ریاست جمهوری فرستاده، ریاست جمهوری نیز ذکر کرده که در اولین جلسه شورای سلامت این بحث مطرح و برای آن اعتبار تصویب شود.  

وی ادامه داد: بنابراین ما منتظریم در سال ۹۶، اعتبار این طرح مصوب و تامین شود.  

ابطالی اضافه کرد: در طرحی که اخیرا تدوین شده، علاوه بر بحث پایش باقی‌مانده سموم و کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی، مساله دیگری که مورد توجه قرار گرفته، این است که خود کشاورزان نیز تحت پوشش وزارت بهداشت قرار خواهند گرفت و این وزارت خانه بحث سلامت تمام کسانی را که در این بخش فعالیت می‌کنند، چک خواهد کرد.  

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: بنابراین کشاورزان نیز تحت پایش قرار می‌گیرند و انگیزه‌ای برای آنان ایجاد می‌شود تا با ما همکاری کنند.  

ابطالی با بیان اینکه اعطای کد پیگیری ۱۶ رقمی به محصولات کشاورزی نیز در این طرح دنبال خواهد شد، گفت: یکی دیگر از بحث‌ها نیز سامانه سماک(سامانه ملی الکترونیکی ساماندهی کلینیک‌های کشور) است که در طرح پیگیری می‌شود؛ در این طرح محصول کد رهگیری دریافت می‌کند که براساس آن قابلیت ردیابی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اعطای کد رهگیری به محصولات کشاورزی حدود ۴ سال است که آغاز شده، اضافه کرد: باید مراکز و جایگاه‌های مشخصی برای فروش محصولاتی که دارای گواهی سلامت هستند وجود داشته باشد تا ایجاد انگیزه شود و بعد از اینکه تولید انجام شد محصول رها نشود ضمن اینکه اگر در میادین اصلی میوه و تره بار عرضه می‌شود باید مردم به تدریج با آنها آشنا شوند و بدانند این محصولی که کد ۱۶ رقمی دارد تحت نظر کارشناس کشاورزی تولید شده است.

ابطالی ادامه داد: طی این ۴ سال انجام این کار اختیاری بوده است اما ما کد ۱۶ رقمی را برای ۷۰۰ هزار کشاورز طراحی و آماده کرده‌ایم و در طرح جدید قرار است این کار اجباری شود.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار