سه شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۶
۰۹:۳۶

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:370]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:229]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:210]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:187]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:154]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:595]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:146]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


رشد 510 درصدی قیمت گوشت قرمز در دولت نهم و دهم

۰۹:۱۸ (دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» گوشت‌های منجمد برزیلی سالم است
» با مشکل انباشت دام مواجه هستیم/اجرای طرح برچسب گذاری کیفیت گوشت
» هشدار درباره صادرات دام زنده از کشور/احتمال گران شدن دوباره گوشت

دولت یازدهم با استقرار خود در سال 92 توانست با مهار نرخ تورم از رشد بی رویه قیمت گوشت قرمز نیز جلوگیری کند، در حالیکه در دولت های نهم و دهم قیمت گوشت قرمز 510 درصد رشد پیدا کرده بود، در دوره چهارساله دولت یازدهم این رشد تنها نزدیک 16 درصد شده است.

در دوره هشت ساله ی دولت نهم و دهم (طی سالهای 84 تا 92) رشد قیمت ها به گوشت قرمز محدود نشد و نرخ محصولات پروتئینی همچون گوشت مرغ، تخم مرغ و ماهی نیز تحت تاثیر تورم لجام گسیخته این دوره ، رشد جهشی را تجربه کردند .
با توجه به این که در تمام دنیا محصولات پروتئینی نقش بسزایی در سبد خانوار دارد، دولت ها تلاش دارند تا نرخ این محصولات افزایش چندانی نداشته باشد و تا حد امکان قیمت ها را ثابت نگه دارند تا همه اقشار بتوانند از این محصولات بهره مند شوند.
ایران نیز مستثنی از دیگر کشورها نیست زیرا محصولات پروتئینی از جمله گوشت قرمز، گوشت سفید و تخم مرغ متقاضیان زیادی برای مصرف دارد، اما با افزایش چشمگیر قیمت ها عملا برخی خانوارها دیگر قادر به مصرف این محصولات نیستند و سرانه مصرف در کشورما نسبت به سالهای گذشته با کاهش روبرو شده است.
این درحالیست که ایران در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ و ماهی مورد نیاز خودکفاست و تنها نزدیک 10 درصد گوشت قرمز مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می کند بنابراین این امر بیانگر آن است که به دلیل تولید داخلی محصولات پروتئینی نباید قیمت این محصولات تغییر چندانی می یافت.
آمارهای نشان می دهد در سال 1384 احمدی نژاد دولت را با نرخ تورم 10.4 درصد تحویل گرفت و در سال نخست فعالیت خود آن را به 11.9 درصد، در سال دوم به 18.4 درصد و در سال سوم به 25.4 درصد و در سال چهارم 10.8 درصد رساند.
بر اساس گزارش بانک مرکزی از قیمت خرده فروشی برخی اقلام خوراکی در سطح شهر تهران در سال های گذشته، در ابتدای دولت نهم (سال 1384) قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان 51 هزارریال؛ گوشت گاو و گوساله بی استخوان 45 هزار و 800 ریال، گوشت مرغ 14 هزارو 700 ریال و تخم مرغ هشت هزارو 900 ریال بوده است.
نرخ تورم در دولت دهم (سال 1389) با رشد 12.4 درصد، سال 90 با 21.5 درصد، سال 91 با 30.5 درصد و سال 92 با 34.7 درصد رو به افزایش گذاشت.
به طوری که در سال 88 تا 92 قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان به 146 هزارو 720 ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان به 106 هزارو440 هزارریال، گوشت مرغ 30 هزارو 540 ریال و تخم مرغ به 28 هز ارو 520 ریال رسید.
اما کابینه یازدهم در سال 92 با تحویل گرفتن دولت با نرخ تورم 34.7 درصد توانست با ایجاد رشد اقتصادی و مهار نرخ تورم این نرخ را به 9 درصد برساند
به نحوی که در ابتدای سال 92 قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان 322 هزارو 230 ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان 321 هزارو 970 ریال ، گوشت مرغ 69 هزارو 400 ریال و تخم مرغ 93 هزارو 330 ریال بود.
با تلاش های دولت یازدهم در تثبیت نرخ ها، در سال 95 قیمت هرکیلوگرم گوشت گوسفندی با استخوان به 3784 هزارو 380 ریال، گوشت گاو و گوساله بی استخوان 367 هزارو 620 ریال، گوشت مرغ به 53 هزارو 200 ریال و تخم مرغ به 86 هزارو 620 ریال رسید.
فرجام سخن، در دولت یازدهم با اجرای برجام و در اولویت قراردادن تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری دولت یازدهم توانست تا حد ممکن با کاهش نرخ تورم از افزایش قیمت کالاهای مصرفی جلوگیری کند اما با وجود این که کماکان با رشد نامحسوسی مواجه بودیم اما به طور کلی این افزایش با رشد جهشی قیمت ها در دولت نهم و دهم قابل مقایسه نیست.
در واقع در سال 1384 نرخ هرکیلو گوشت گوسفندی 51 هزارریال ، در سال 92 به 322 هزارو 230 بود که در سال 95 به 374 هزارو 380 ریال رسیده است / ایرنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار