یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
۲۲:۵۸

جایگاه ویـــژه

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
آگهی متنی روژدا
کارخانه تولید و بسته بندی میوه سبزیجات و صیفی جات خشک روژدا - اولین و تنها دارنده نشان برتر استاندارد در تولید میوه خشک در کشور - کارخانه:٠٨٧٣٣٣٦٠١٨٥ - مدیر فروش:٠٩١٢٠٣٦٩٤٠١ ٠٩١٨٣٧٣٣٥٧٣
http://rozhda.com/
سفارش سالنامه و سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی 95
محتوی، دفتر تلفن اطلاعاتی شرکت صنایع غذایی، در 18 دسته بندی تخصصی صنعت 1- سالنامه، صنایع غذایی 2 - سی دی اطلاعات شرکت های فعال صنعت غذا 3- اطلاعات نمایشگاه های اگروفود و شیرینی و شکلات تهران 4- اطلاعات نمایشگاه صنایع غذایی مازندران جمع سفارش فوق جمعا 50 هزار تومان تلفن : 77030313 - 77999893
http://www.foodna.ir/

آگهی بازرگانی

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده...
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
 [تعداد بازدید:479]

تغذیه و سلامت

مدیرکل دفتر بازرسی پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، به دست اندرکاران تبلیغات و فروش محصولات ماهواره ای...  [تعداد بازدید:46]
طبق مطالعه جدید محققان، حذف غذاهای پرنمک همیشه برای سلامت قلب مفید نیست.  [تعداد بازدید:91]

خبر نمایشگاهی

ایده بازار غذا در روز 19 اردیبهشت ماه در مؤسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کش...
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
 [تعداد بازدید:67]
دومین نمایشگاه بین‌المللى باغبانی گل، گیاه و صنایع وابسته ایران سبز ٢٠١٧ افتتاح ...
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
 [تعداد بازدید:220]

یادداشت روز

سفر حداقل در فرهنگ ایرانی وجهی به خصوص دارد و آن هم سوغاتی است. همین امر موجب شد...
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
 [تعداد بازدید:1396]
طی ماههای اخیر شاهد تغییر و تحولات زیادی در فرایندها و روال اداری و نرم افزاری د...
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 [تعداد بازدید:566]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


اعتماد عمومی به مصرف چای تولید داخلی بازگشته است

۱۰:۰۲ (یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» چای سبز "پنجاه چهل" فاقد مجوز است
» نرخ‌های جدید خرید تضمینی چای/ افزایش ۷ درصدی قیمت خرید
» چای معروف به «کله مورچه» و «باروتی» نخورید

رئیس سازمان چای کشور گفت: با حمایت های دولت از کشاورزی چای و چایکاری، اعتماد مصرف کنندگان داخلی به چای تولید کشور بازگشته است.

 محمدولی روزبهان روز شنبه در مصاحبه با نمایندگان رسانه های گروهی استان گیلان در لاهیجان اعلام کرد: با حمایت های دولت تدبیر و امید از صنعت چای علاوه بر رشد و توسعه این صنعت ، روحیه نشاط و امید و اعتماد مصرف کنندگان به مصرف چای داخلی جلب شده است.
وی اظهار داشت: در دو سال اخیر صنعت چای در کشور دوران پر رشدی را پشت سرگذاشته که درصد رشد چای در سال 95 در مقایسه با رشد 33درصدی سال 94 به 60درصد رسیده است.
وی ضریب خودکفایی در تولید چای در سال گذشته را 28 درصد و درسال 93 را 13درصد ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در سال 93میزان در آمد چای در شمال کشور 890 میلیارد ریال بود که این رقم طی چند سال اخیر روند افزایش داشت که در سال 94 بیش از یک هزار میلیارد ریال و در سال 95 هم به دو هزار میلیارد ریال رسید.
وی یادآور شد: در دو سال اخیر این روند روبه رشد بوده است و رکورد تولید در هفت سال تولید چای در سال 95 با تولید 131هزار تن برداشت برگ سبز شکسته شد این درحالی بود که در سال های 91 تا 93 روندی نزولی در صنعت چای را گذراندیم.
روزبهان اظهارداشت: چای محصولی اساسی و راهبردی در کشور محسوب می شود و دولت تدبیر و امید در زمینه ساماندهی اقتصاد چای تلاش های قابل تقدیری را بعمل آورده است.
رئیس سازمان چای کشور گفت:نیاز کشور به مصرف چای خشک 110هزار تن در سال برآورد می شود که ارزش اقتصادی آن 600میلیون دلار است ولی ارزش تولید داخلی 150میلیون دلار است و در گذشته برداشت سالیانه چای تا حدود 320 هزار تن برگ سبز بود که حدود 65تا 70درصد نیاز کشور را تامین می کرد.
وی تصریح کرد: بیش از 55 هزار خانوار از طریق کشاورزی چای ارتزاق می کنند و بیش از 180 کارخانه در امرچای سازی فعال هستند که در مجموع از نظر بعد خانوار حدود یکصد هزار خانوار در این صنعت فعالیت دارند که حدود 500 هزار نفر ر ا شامل می شوند و به همین دلیل کشاورزی چای اهمیت زیادی دارد.
وی با اشاره به آمار 25 هزار هکتار باغ چای در کشور یادآورشد: داشتن سرانه باغ چای برای هر کشاورز کاهش یافته است درحالی که هر کشاورز باید حداقل دو هکتار باغ چای داشته باشد تاکار در آن مقرون به صرفه باشد.
روزبهان اظهارداشت: امسال برای اولین بار 140میلیارد ریال تسهیلات یارانه ای برای بهینه سازی دستگاه ها و تجهیزات مدرن از طریق سازمان چای و از محل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای به کارخانه های چایسازی پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه مکانیزاسیون می تواند بین 50 تا 60درصد محصول را افزایش دهد و موجب کاهش هزینه شود یادآورشد: امسال با تسهیلاتی که پرداخت شد 250دستگاه موتور برگ چین یا هرس کن توسط چایکاران خریداری شده است.
وی افزود: طی چند سال اخیر قیمت برگ سبز به ترتیب در سال 93 نسبت به سال قبل آن 50 درصد ، 94 حدود 21 درصد ، 95هم نسبت به سال قبل 12درصد و سال جاری نیز نسبت به سال قبل هفت درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه 180 کارخانه چایسازی در گیلان و مازندران در امر عمل آوری چای خشک فعالیت دارند تصریح کرد: درسال جاری با 156کارخانه چایسازی بابت خرید قیمت تضمینی برگ سبز چای قرارداد بسته می شود.
رئیس سازمان چای کشور اظهارداشت: سال گذشته (سال 95) 170میلیارد ریال به چایکاران شمال تسهیلات پرداخت شد که 110میلیارد ریال آن یک ساله از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای و 50 میلیارد ریال هم وام بهزراعی بدون بهره و پنج ساله بابت برگ چینی و هرس پرداخت شده است .
استان های گیلان و مازندران حدود 25هزار هکتار باغ چای دارند که 90درصد این باغ ها در استان گیلان واقع هستند.
قیمت هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک چای در سال جاری از سوی شورای عالی اقتصاد کشور 26 هزار و 242ریال و برگ سبز درجه دو 14هزار و 695ریال تعیین و اعلام شده است./ ایرنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار