یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
۲۳:۱۱

جایگاه ویـــژه

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
آگهی متنی روژدا
کارخانه تولید و بسته بندی میوه سبزیجات و صیفی جات خشک روژدا - اولین و تنها دارنده نشان برتر استاندارد در تولید میوه خشک در کشور - کارخانه:٠٨٧٣٣٣٦٠١٨٥ - مدیر فروش:٠٩١٢٠٣٦٩٤٠١ ٠٩١٨٣٧٣٣٥٧٣
http://rozhda.com/
سفارش سالنامه و سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی 95
محتوی، دفتر تلفن اطلاعاتی شرکت صنایع غذایی، در 18 دسته بندی تخصصی صنعت 1- سالنامه، صنایع غذایی 2 - سی دی اطلاعات شرکت های فعال صنعت غذا 3- اطلاعات نمایشگاه های اگروفود و شیرینی و شکلات تهران 4- اطلاعات نمایشگاه صنایع غذایی مازندران جمع سفارش فوق جمعا 50 هزار تومان تلفن : 77030313 - 77999893
http://www.foodna.ir/

آگهی بازرگانی

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده...
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
 [تعداد بازدید:479]

تغذیه و سلامت

مدیرکل دفتر بازرسی پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، به دست اندرکاران تبلیغات و فروش محصولات ماهواره ای...  [تعداد بازدید:46]
طبق مطالعه جدید محققان، حذف غذاهای پرنمک همیشه برای سلامت قلب مفید نیست.  [تعداد بازدید:92]

خبر نمایشگاهی

ایده بازار غذا در روز 19 اردیبهشت ماه در مؤسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کش...
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
 [تعداد بازدید:68]
دومین نمایشگاه بین‌المللى باغبانی گل، گیاه و صنایع وابسته ایران سبز ٢٠١٧ افتتاح ...
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
 [تعداد بازدید:220]

یادداشت روز

سفر حداقل در فرهنگ ایرانی وجهی به خصوص دارد و آن هم سوغاتی است. همین امر موجب شد...
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
 [تعداد بازدید:1397]
طی ماههای اخیر شاهد تغییر و تحولات زیادی در فرایندها و روال اداری و نرم افزاری د...
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 [تعداد بازدید:566]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
مخالفت دولت برای اصلاح ساختار مالیاتی، بدلیل کاهش درآمدش است / از یک کالا تا 15 نوع مالیات گرفته می‌شود!

۰۹:۳۳ (چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط

فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده بود مناسب دیدم در گفتگویی با دبیر انجمن مروری بر عملکرد سال داشته باشیم و موفقیت ها و مشکلاتی که طی سال برای صنعت شیرینی و شکلات رقم خورد را بررسی مختصر نماییم ...

انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان رساند که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده بود مناسب دیدم در گفتگویی با دبیر انجمن مروری بر عملکرد سال 95 داشته باشیم و موفقیت ها و مشکلاتی که طی سال برای صنعت شیرینی و شکلات رقم خورد را بررسی مختصر نماییم، در سالی که صنعت شیرینی و شکلات برگزاری نمایشگاه خود را با موفقیت انجام داد تا مدال افتخار صادرکننده برتر و همچنین انتصاب مشاور وزیر از صنعت شیرینی و شکلات از افتخارات سال 95 بود و مشکل مواد اولیه بخصوص در بحث شکر، صادرات و نقدینگی از مشکلات قابل تامل صنعت بود که رکود صنعتی را نیز در پی داشت که بصورت اجمالی در گفتگوی زیر باهم می خوانیم:

فودنا: جناب آقای مغازه ای در ابتدای گفتگو لطفا گزارشی از فعالیتهای انجمن صنفی بیسکویت، شیرینی و شکلات در سال 95 بفرمائید؟

دبیر انجمن: به نام خدا در ابتدا سلام می کنم به شما و خوانندگان محترم و اما درمورد سوال شما باید بگویم: از نمایشگاه سال گذشته رضایت کامل داشتیم که رضایت نسبی غرفه داران، بازدیدکنندگان و افرادی که در نمایشکاه مشارکت داشتند را به همراه داشت و روند آن را رو به رشد میدانیم. در صورت موافقت شرکت سهامی نمایشگاهی، فضای نمایشگاه را امسال افزایش خواهیم داد همچنین برای شانزدهمین دوره نمایشگاه بیسکویت، شیرینی و شکلات از اردیبهشت اقدامات اولیه ثبت نام را خواهیم داشت.

در سال 95 مجمع عادی انجمن را نیز به خوبی برگزار کردیم.  بحران های زیادی را در زمینه گندم، شکر، گشایش اعتبارات اسنادی داشتیم که در مجمع به بررسی آن پرداختیم و بهرحال پشت سر گذاشتیم.

 

فودنا: تعاملهای دولتی در سال اقدام و عمل با بخش خصوصی را به چه صورت ارزیابی میکنید؟

دبیر انجمن: مشکلات عدیدهی زیادی در عرصه صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلت داشتیم که متاسفانه همچنان تعدادی از آنها ادمه دارد و همکاری کاملی از طرف دولت صورت نگرفت.

   سیاستهای اتخاذ شده در مورد گندم، به نظر اینجانب تصمیمات درستی نیست و هنوز گندم دو نرخی است در صورتیکه قیمت گندم باید تک نرخی شود؛

   بحران کمبود شکر نیز با توجه به فصل تولیدات داخلی، به  قیمت 23000 ریال رسید

   افزایش تعرفه روغنهای تخصصی از 7درصد به 55درصد در ابتدای سال موجب شد تا قیمت تمام شده محصولات ما افزایش یابد. تنشهایی هم از وزرات بهداشت در مورد سلامت غذا و تغییرات فرمولاسیونهای تولیدات غذایی برای صنعت در مقطعی از سال مشکلاتی به آورد.

  در خصوص ساختار مالیاتی موجود مشکلات جدی داریم  تذکراتی از طرف مجلس در خصوص اصلاح ساختار مالیاتی نیز داده شد اما دولت مخالفت میکند زیرا بخشی از درآمد دولت از طریق مالیات صنعت غذا تامین میشود و مخالفت دولت دلیلی بر کاهش درآمدش خواهد شد. برای  مثال یک نوع کالا 15 نوع مواد اولیه دارد که ما برای همهی آنها مالیات بر ارزش افزوده میدهیم، جالب است برای محصول نهایی نیز مالیات بر ارزش افزوده پرداخت میکنیم و همین باعث افزایش قیمت ما میشود و بخصوص در صادرات با مشکل از دست دادن بازار رقابت مواجه شدیم.

فودنا:  در سال 95 در روز ملی صادرات شیرینعسل و شونیز به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شدند این در حالی بود که سالهای گذشته در روز ملی صادرات سهم صنعت شیرینی و شکلات بیشتر از این تعداد بود، علت آن چیست؟

دبیر انجمن: سال 95 بالغ بر 7 تولیدکننده شیرینی و شکلات در ارزیابی صادراتی به شاخصههای صادرکنندههای برتر رسیدند یعنی بالای 20 میلیون دلار صادرات داشتند که باید به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب میشدند اما با توجه به اینکه از هر صنعت نباید بیش از 2 صادرکننده نمونه معرفی شود لذا 2شرکتی که از انجمن بالاترین میزان صادرات را داشتند، معرفی شدند و ضمن اینکه امسال نسبت به سال گذشته 6درصد افزایش صادرات نیز داشتیم.

فودنا: شاهد حضور شکلاتهای خارجی در بازار هستیم این واردات را برای تولید داخلی چگونه می بینید؟

دبیر انجمن: به صورت رسمی واردات بسیار ناچیز داریم اما حجم زیاد قاچاق به صنعت داخلی ضرر زیادی وارده کرده است.

فودنا: جابه جایی وظایف از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهادکشاورزی چه تاثیرهایی روی صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات داشته است؟

طرح انتزاع موجب شد تا در تامین مواد اولیه -از جمله گندم، آرد و شکر و کالاهایی که ریشه در بخش کشاورزی دارد- با مشکل مواجه شود در تنظیم بازار خللهای جدی بوجود آید و باید در اینباره گفت کار به وزارتخانه ای محول شد که چندان تسلطی روی آن نداشت و ندارد.

فودنا: ثبت نام و زمان برگزاری نمایشگاه صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات سال آینده در چه تاریخی انجام می شود؟

دبیر انجمن: مجوز برگزاری نمایشگاه پنج ساله است به گونهای که تا به الان سه دوره از آن برگزار شده است و لذا نمایشگاه شانزدهم در دهه سوم شهریور 96 برگزار خواهدشد که مجری آن طبق سنوات گذشته ما هستیم. قراردادهای قطعی نیز در همان 6 ماهه اول سال بسته می شود و برنامه ریزیها انجام شده است که از اردیبهشت ماه ثبت نام را آغاز خواهیمکرد.

فودنا: انتصاب یکی از مدیران صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات به عنوان مشاور وزیر چه مقدار در روند این صنعت تاثیرگذار بوده است؟

 دبیر انجمن: زمان برای اظهار نظر زود است البته این انتصاب حائز اهمیت است اما حل مشکلات زمان بر بوده و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

ما مفتخریم که هر سه مشاورز وزیر از صنعت غذا هستند که جایگاه ویژه ای در کشور دارند.

فودنا: رفت و آمدهای دولتی ها، مجلس و اتاق بازرگانی از نمایشگاه بیسکویت، شیرینی و شکلات امسال چه تاثیرهایی روی این صنعت داشت؟

حضور وزیر بهداشت باعث حل بسیاری از مشکلات گردیده، ضمن اینکه پس از بازدید ایشان از نمایشگاه علیرغم ذهنیت موجود متوجه شدیم نظرش در مورد صنعت شیرینی، شکلات و بیسکویت مساعد است، ضمنا مقامات زیادی از نمایشگاه بازدید کردند کما اینکه این دیدارها اگر امتیازی هم برای صنعت نداشته باشد؛ حداقل باعث شناساندن این صنعت و اهمیت جایگاهش به مسئولین بوده است.

فودنا: حضور صنعت قنادی در کنار صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات در نمایشگاه چه پیامدهایی داشته است؟

دبیر انجمن: اعضای اتحادیه قنادان سالهای گذشته به صورت پراکنده در نمایشگاه حضور داشتند اما در سال 95 تصمیم بر این شد که اتحادیه قنادان جایگاه ویژه ای داشته باشند که خوشبختانه رضایت آنها و بازدیدکنندگان را در پی داشت، مطمئنا در دوره بعدی تقاضاها بیشتر گردیده و باید جایگاه های بیشتری در نظر گرفته شود / فودنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار