دوشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۶
۰۷:۳۳

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:364]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:215]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:194]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:165]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:135]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:577]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:142]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
مخالفت دولت برای اصلاح ساختار مالیاتی، بدلیل کاهش درآمدش است / از یک کالا تا 15 نوع مالیات گرفته می‌شود!

۰۹:۳۳ (چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط

فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده بود مناسب دیدم در گفتگویی با دبیر انجمن مروری بر عملکرد سال داشته باشیم و موفقیت ها و مشکلاتی که طی سال برای صنعت شیرینی و شکلات رقم خورد را بررسی مختصر نماییم ...

انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان رساند که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده بود مناسب دیدم در گفتگویی با دبیر انجمن مروری بر عملکرد سال 95 داشته باشیم و موفقیت ها و مشکلاتی که طی سال برای صنعت شیرینی و شکلات رقم خورد را بررسی مختصر نماییم، در سالی که صنعت شیرینی و شکلات برگزاری نمایشگاه خود را با موفقیت انجام داد تا مدال افتخار صادرکننده برتر و همچنین انتصاب مشاور وزیر از صنعت شیرینی و شکلات از افتخارات سال 95 بود و مشکل مواد اولیه بخصوص در بحث شکر، صادرات و نقدینگی از مشکلات قابل تامل صنعت بود که رکود صنعتی را نیز در پی داشت که بصورت اجمالی در گفتگوی زیر باهم می خوانیم:

فودنا: جناب آقای مغازه ای در ابتدای گفتگو لطفا گزارشی از فعالیتهای انجمن صنفی بیسکویت، شیرینی و شکلات در سال 95 بفرمائید؟

دبیر انجمن: به نام خدا در ابتدا سلام می کنم به شما و خوانندگان محترم و اما درمورد سوال شما باید بگویم: از نمایشگاه سال گذشته رضایت کامل داشتیم که رضایت نسبی غرفه داران، بازدیدکنندگان و افرادی که در نمایشکاه مشارکت داشتند را به همراه داشت و روند آن را رو به رشد میدانیم. در صورت موافقت شرکت سهامی نمایشگاهی، فضای نمایشگاه را امسال افزایش خواهیم داد همچنین برای شانزدهمین دوره نمایشگاه بیسکویت، شیرینی و شکلات از اردیبهشت اقدامات اولیه ثبت نام را خواهیم داشت.

در سال 95 مجمع عادی انجمن را نیز به خوبی برگزار کردیم.  بحران های زیادی را در زمینه گندم، شکر، گشایش اعتبارات اسنادی داشتیم که در مجمع به بررسی آن پرداختیم و بهرحال پشت سر گذاشتیم.

 

فودنا: تعاملهای دولتی در سال اقدام و عمل با بخش خصوصی را به چه صورت ارزیابی میکنید؟

دبیر انجمن: مشکلات عدیدهی زیادی در عرصه صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلت داشتیم که متاسفانه همچنان تعدادی از آنها ادمه دارد و همکاری کاملی از طرف دولت صورت نگرفت.

   سیاستهای اتخاذ شده در مورد گندم، به نظر اینجانب تصمیمات درستی نیست و هنوز گندم دو نرخی است در صورتیکه قیمت گندم باید تک نرخی شود؛

   بحران کمبود شکر نیز با توجه به فصل تولیدات داخلی، به  قیمت 23000 ریال رسید

   افزایش تعرفه روغنهای تخصصی از 7درصد به 55درصد در ابتدای سال موجب شد تا قیمت تمام شده محصولات ما افزایش یابد. تنشهایی هم از وزرات بهداشت در مورد سلامت غذا و تغییرات فرمولاسیونهای تولیدات غذایی برای صنعت در مقطعی از سال مشکلاتی به آورد.

  در خصوص ساختار مالیاتی موجود مشکلات جدی داریم  تذکراتی از طرف مجلس در خصوص اصلاح ساختار مالیاتی نیز داده شد اما دولت مخالفت میکند زیرا بخشی از درآمد دولت از طریق مالیات صنعت غذا تامین میشود و مخالفت دولت دلیلی بر کاهش درآمدش خواهد شد. برای  مثال یک نوع کالا 15 نوع مواد اولیه دارد که ما برای همهی آنها مالیات بر ارزش افزوده میدهیم، جالب است برای محصول نهایی نیز مالیات بر ارزش افزوده پرداخت میکنیم و همین باعث افزایش قیمت ما میشود و بخصوص در صادرات با مشکل از دست دادن بازار رقابت مواجه شدیم.

فودنا:  در سال 95 در روز ملی صادرات شیرینعسل و شونیز به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شدند این در حالی بود که سالهای گذشته در روز ملی صادرات سهم صنعت شیرینی و شکلات بیشتر از این تعداد بود، علت آن چیست؟

دبیر انجمن: سال 95 بالغ بر 7 تولیدکننده شیرینی و شکلات در ارزیابی صادراتی به شاخصههای صادرکنندههای برتر رسیدند یعنی بالای 20 میلیون دلار صادرات داشتند که باید به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب میشدند اما با توجه به اینکه از هر صنعت نباید بیش از 2 صادرکننده نمونه معرفی شود لذا 2شرکتی که از انجمن بالاترین میزان صادرات را داشتند، معرفی شدند و ضمن اینکه امسال نسبت به سال گذشته 6درصد افزایش صادرات نیز داشتیم.

فودنا: شاهد حضور شکلاتهای خارجی در بازار هستیم این واردات را برای تولید داخلی چگونه می بینید؟

دبیر انجمن: به صورت رسمی واردات بسیار ناچیز داریم اما حجم زیاد قاچاق به صنعت داخلی ضرر زیادی وارده کرده است.

فودنا: جابه جایی وظایف از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهادکشاورزی چه تاثیرهایی روی صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات داشته است؟

طرح انتزاع موجب شد تا در تامین مواد اولیه -از جمله گندم، آرد و شکر و کالاهایی که ریشه در بخش کشاورزی دارد- با مشکل مواجه شود در تنظیم بازار خللهای جدی بوجود آید و باید در اینباره گفت کار به وزارتخانه ای محول شد که چندان تسلطی روی آن نداشت و ندارد.

فودنا: ثبت نام و زمان برگزاری نمایشگاه صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات سال آینده در چه تاریخی انجام می شود؟

دبیر انجمن: مجوز برگزاری نمایشگاه پنج ساله است به گونهای که تا به الان سه دوره از آن برگزار شده است و لذا نمایشگاه شانزدهم در دهه سوم شهریور 96 برگزار خواهدشد که مجری آن طبق سنوات گذشته ما هستیم. قراردادهای قطعی نیز در همان 6 ماهه اول سال بسته می شود و برنامه ریزیها انجام شده است که از اردیبهشت ماه ثبت نام را آغاز خواهیمکرد.

فودنا: انتصاب یکی از مدیران صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات به عنوان مشاور وزیر چه مقدار در روند این صنعت تاثیرگذار بوده است؟

 دبیر انجمن: زمان برای اظهار نظر زود است البته این انتصاب حائز اهمیت است اما حل مشکلات زمان بر بوده و امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

ما مفتخریم که هر سه مشاورز وزیر از صنعت غذا هستند که جایگاه ویژه ای در کشور دارند.

فودنا: رفت و آمدهای دولتی ها، مجلس و اتاق بازرگانی از نمایشگاه بیسکویت، شیرینی و شکلات امسال چه تاثیرهایی روی این صنعت داشت؟

حضور وزیر بهداشت باعث حل بسیاری از مشکلات گردیده، ضمن اینکه پس از بازدید ایشان از نمایشگاه علیرغم ذهنیت موجود متوجه شدیم نظرش در مورد صنعت شیرینی، شکلات و بیسکویت مساعد است، ضمنا مقامات زیادی از نمایشگاه بازدید کردند کما اینکه این دیدارها اگر امتیازی هم برای صنعت نداشته باشد؛ حداقل باعث شناساندن این صنعت و اهمیت جایگاهش به مسئولین بوده است.

فودنا: حضور صنعت قنادی در کنار صنعت بیسکویت، شیرینی و شکلات در نمایشگاه چه پیامدهایی داشته است؟

دبیر انجمن: اعضای اتحادیه قنادان سالهای گذشته به صورت پراکنده در نمایشگاه حضور داشتند اما در سال 95 تصمیم بر این شد که اتحادیه قنادان جایگاه ویژه ای داشته باشند که خوشبختانه رضایت آنها و بازدیدکنندگان را در پی داشت، مطمئنا در دوره بعدی تقاضاها بیشتر گردیده و باید جایگاه های بیشتری در نظر گرفته شود / فودنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار