چهارشنبه، ۳ خرداد ۱۳۹۶
۱۶:۲۱

جایگاه ویـــژه

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
آگهی متنی روژدا
کارخانه تولید و بسته بندی میوه سبزیجات و صیفی جات خشک روژدا - اولین و تنها دارنده نشان برتر استاندارد در تولید میوه خشک در کشور - کارخانه:٠٨٧٣٣٣٦٠١٨٥ - مدیر فروش:٠٩١٢٠٣٦٩٤٠١ ٠٩١٨٣٧٣٣٥٧٣
http://rozhda.com/
سفارش سالنامه و سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی 95
محتوی، دفتر تلفن اطلاعاتی شرکت صنایع غذایی، در 18 دسته بندی تخصصی صنعت 1- سالنامه، صنایع غذایی 2 - سی دی اطلاعات شرکت های فعال صنعت غذا 3- اطلاعات نمایشگاه های اگروفود و شیرینی و شکلات تهران 4- اطلاعات نمایشگاه صنایع غذایی مازندران جمع سفارش فوق جمعا 50 هزار تومان تلفن : 77030313 - 77999893
http://www.foodna.ir/

آگهی بازرگانی

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده...
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
 [تعداد بازدید:766]

تغذیه و سلامت

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: باید از مصرف غذاهای پر چرب و پرکالری در وعده سحر خودداری کرد تا در طول رو...  [تعداد بازدید:74]
کارشناس اداره کل نظارت بر مواد خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: قرار دادن کره در کنار غذاهایی مثل چلوکباب از نظر...  [تعداد بازدید:56]

خبر نمایشگاهی

همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صن...
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۱
 [تعداد بازدید:49]
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی ‌،گفت: سیاست این وزارتخانه سوق داد...
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱
 [تعداد بازدید:35]

یادداشت روز

از زمانی که برای نخستین بار واژه اقتصاد مقاومتی به گوش‌مان خورد، حدود یک دهه می‌...
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
 [تعداد بازدید:566]
گرچه هنگام نگارش این مطلب و تدوین آن در روزهای آغازین هفته سوم اردیبهشت ماه، بسی...
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۹
 [تعداد بازدید:404]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


تاکید قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم تاسیس بورس بین المللی زعفران ایران

۰۹:۳۸ (دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط
» صادرات زعفران ۳۷ درصد افزایش یافت/حداقل و حداکثر نرخ‌ در بازار
» معاملات گواهی سپرده زعفران هفته آینده در بورس کالا افتتاح می‌شود
» حمایت آمریکا از تولید انبوه زعفران در افغانستان
» کشف قیمت واقعی زعفران ایرانی با گواهی سپرده کالایی

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: ایران با دارا بودن 95 درصد تولید زعفران در جهان دارای قابلیتهای قابل توجه در حوزه بازار این محصول است بنابراین باید بورس بین المللی زعفران در کشور راه اندازی شود.

علی اکبر مهرفرد روز یکشنبه در مراسم آغاز معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالای ایران در مشهد افزود: زمانی که یک کشور تولیدکننده 60 درصد کالا یا محصولی خاص در دنیا است می تواند بورس بین المللی آن را ایجاد کند و ایران در زمینه زعفران چنین جایگاه و ظرفیتی را دارد
وی ادامه داد: راه اندازی 'معاملات گواهی سپرده زعفران' گام نخست برای این امر است اما نباید در این نقطع متوقف شد بلکه می بایست برای شکل گیری بورس بین المللی زعفران اقدام شود.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: ورود زعفران به معاملات بورس در قالب 'گواهی سپرده' به خریدار، کیفیت کالا و نیز ارتقا منابع مالی در این حوزه کمک می کند.
وی افزود: بورس در کنار بازار سنتی یک گام جدید در حوزه تولیدات کشاورزی است که محاسن زیادی دارد. در این مدرنسازی بازار قیمتها شفاف و رقابتی می شود و همین امر تعادل بازار را در پی دارد که در نتیجه آن نوسانات قیمت کاهش می یابد.
مهرفرد به تولید سالانه 360 تن زعفران در ایران اشاره و بیان کرد: امسال این میزان بخاطر سرمازدگی 40 تن کاهش یافت اما با این حال 95 درصد حجم تولید زعفران دنیا متعلق به ایران و عمده این محصول هم صادراتی است.
وی ادامه داد: هر چند طی سالهای اخیر تلاش شد محوریت و انحصار تولید زعفران از ایران برداشته شود و زمانی بخشی از پیاز زعفران ایران را به اسپانیا بردند اما آنجا به دلیل فقدان تناسب اقلیم مواد موثره محصول تولیدی از بین رفت، تولید متوقف شد و هم اکنون هم قاچاق پیاز زعفران به برخی کشورها همچون افغانستان انجام می شود اما همچنان محور تولید انحصاری زعفران، ایران است.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: ترکیه دومین و ایران سومین تولیدکننده کشمش دنیا هستند لذا ترکیه اقدام به راه اندازی بورس بین المللی کشمش کرد و امروز در این عرصه مدیریت بازار را بر عهده دارد لذا ایران نیز باید به همین منظور برای زعفران اقدام کند.
وی افزود: ایران در برخی زمینه ها استعداد و ظرفیتهای قابل توجهی دارد اما کوتاهی می کنیم و بعد از آنکه دیگران پیشقدم شده و کار را دست می گیرند دیگر پشیمانی بی فایده است.
مهرفرد ادامه داد: باید بورس کالا و جهاد کشاورزی خراسان رضوی به عنوان استان محوری تولید زعفران، در این زمینه ورود یافته و نقشه راه تعیین کرده تا بورس بین المللی آن را راه اندازی کنیم.
وی گفت: وقتی بورس بین المللی شد تمام تجار دنیا بدان وارد شده و می توان معاملات، بازار و قیمت محصول را سامان داد و مدیریت کرد و کیفیت محصول، تولید و ارزش افزوده آن هم به تبع این شرایط ارتقا می یابد.
همچنین در این مراسم نخستین معامله رسمی گواهی سپرده زعفران در سامانه www.tsetmc.com بین نماینده اتحادیه مرکزی تعاون روستایی به عنوان خریدار و اتحادیه تعاون روستایی خراسان رضوی به عنوان فروشنده انجام شد. در این چارچوب امروز یک کیلو و 160 گرم زعفران ایرانی به ارزش 50 میلیون ریال در قالب گواهی سپرده کالایی فروخته شد.
بر اساس 'معاملات گواهی سپرده کالایی' کشاورزان محصول خود را به انبارهای تحت کلید بورس کالا می سپارند و معادل میزان محصول انبار شده که دارای استانداردهای لازم است، گواهی سپرده یا همان قبض انبار دریافت کرده و با مراجعه به کارگزاریهای مجاز محصول خود را روی تابلوی معاملات می برند.
معاملات گواهی سپرده زعفران روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته انجام شده و وجه حاصل از معامله ظرف دو روز کاری پس از انجام معامله با لحاظ هزینه های انبارداری و کارمزد معاملات، به حساب دارنده زعفران واریز می شود.
سالانه 340 تن محصول از مزارع زعفران ایران برداشت می شود. 78 درصد از حجم تولید زعفران ایران محصول مزارع خراسان رضوی است. بیشترین زعفران جهان با سه هزار سال سابقه کشت در شهرستانهای تربت حیدریه، زاوه، کاشمر، رشتخوار و مه ولات واقع در جنوب خراسان رضوی تولید می شود. سطح کنونی زیرکشت زعفران در جنوب خراسان رضوی حدود 70 هزار هکتار است. تقریبا هر یک از شهرستانها خراسان رضوی بین 10 تا 30 هزار هکتار مزرعه زیرکشت زعفران دارند. / ایرنا

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار