دوشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۶
۰۷:۵۱

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:364]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:215]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:194]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:165]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:135]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:577]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:142]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


خطر هجوم ملخ‌ به کشور/ فائو به ایران هشدار داد

۱۲:۰۶ (دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط

رئیس سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه امسال با هجوم ملخ های مهاجر و بومی در کشور مواجه خواهیم بود، گفت: فائو نیز در این زمینه به ما هشدار داده است.

 محمد علی باغستانی در نشست خبری که امروز به مناسبت دهه فجر برگزار شده بود، اظهارداشت:  امسال بارندگی در جنوب و جنوب شرق که کانون های ملخ صحرایی است، زیاد بوده و وقتی بارندگی زیاد باشد ما با تهاجم ملخ ها مواجه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سطح مبارزه با این ملخ ها  در سال زراعی جاری بیش از ۲۰۰ هزارهکتار پیش بینی می شود، گفت: ما نیاز به کمک سیستم های پشتیبانی دولتی داریم و از آنان برای کنترل این مساله کمک می خواهیم.

رئیس سازمان حفظ نباتات افزود: ملخ‌های مهاجر که از غرب دریای سرخ شروع به حرکت می‌کنند و وارد عربستان می‌شوند، در حال حاضر در کشور یمن هستند و بعد از این کشور، وارد عمان و از آنجا وارد مناطق جنوبی کشور ما می‌شوند؛ بنابراین ما امسال هم با هجوم ملخ‌های بومی و هم با هجوم ملخ‌های مهاجر مواجه خواهیم بود.

باغستانی تصریح کرد: سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) هم به ما هشدار داده که امسال در این زمینه وضعیت خطرناکی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اعتباری که سالیانه سازمان بحران استان‌ها برای مبارزه با ملخ به ما اختصاص می‌دهند، بین چهار تا پنج میلیارد تومان است، گفت: ما همواره با این اعتبار می‌توانیم ملخ را تحت کنترل خودمان قرار دهیم اما امسال با توجه به شرایط ویژه‌ای که داریم به حدود دو تا سه میلیارد تومان اعتبار بیشتر نیاز داریم.

کنترل ۱۰ روزه ملخ آسیایی

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۵۰ هزار هکتار مبارزه با جوندگان داشتیم، تصریح کرد: حدود ۱۰۸ هزار هکتار در سال زراعی گذشته مبارزه با انواع ملخ‌ داشتیم؛ ضمن اینکه برای اولین بار در مناطق شرقی کشور با ملخ آسیایی مواجه شدیم که خوشبختانه توانستیم طی حدود ۱۰ روز آن را کنترل کنیم و خسارتی در این زمینه به کشور وارد نشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات این سازمان در مبارزه با آفت همگانی، عمومی و خصوصی در سال زراعی گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته ما حدود ۲۳ میلیون هکتار از سطح اراضی زراعی و باغی کشور را تحت پوشش عملیات مبارزه با آفات قرار دادیم که در این زمینه پنج میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مبارزه با آفات، یک میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار مبارزه با بیماری‌ها و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار مبارزه با علف‌های هرز انجام شد.

به گفته باغستانی، در سال زراعی گذشته همچنین پنج میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار شبکه‌های مراقبت بخش دولتی و خصوصی انجام شده است.

کاهش مصرف ۷۳۰ هزار لیتر سم در مبارزه با سن غلات

وی با بیان اینکه سال گذشته پیش‌بینی ما برای مبارزه با سن غلات در ۸۰۰ هزار هکتار بود، گفت: سطح مبارزه ما در ۷۰ هزار هکتار انجام شد و حدود ۷۳۰ هزار لیتر سم در این زمینه صرفه‌جویی کردیم.

وی همچنین به کاهش سن‌زدگی گندم طی سه سال گذشته اشاره کرد و گفت: میانگین سن‌زدگی گندم امسال کمتر از نیم درصد بوده که این مسئله سبب افزایش گندم تولیدی کشور شده است.

مبارزه با علف‌های هرز در سطح ۴۱۸ هزار هکتار در ۱۰ استان گرمسیری

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال زراعی جاری ما حدود ۴۱۸ هزار هکتار مبارزه با علف‌های هرز در ۱۰ استان گرمسیری از جمله ایلام، خوزستان، بوشهر، لرستان، مازندران، کرمان، جنوب کرمان و ... را داشتیم؛ ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود ۳.۵ میلیون هکتار مبارزه با علف‌های هرز را در گندم و جو داشته باشیم.

به گفته باغستانی، حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار نیز مبارزه با سن گندم را خواهیم داشت.

وی در زمینه آفات قرنطینه‌ای نیز گفت: بیش از ۲۰۰ آفت قرنطینه‌ای برای کشور ما وجود دارد که باید مراقب باشیم این آفات وارد کشورمان نشود. بر همین اساس ما در حدود ۱۵ میلیون تن اعمال ضوابط قرنطینه‌ای بر روی محموله‌های وارداتی داشتیم.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به صدور مجوز برای اندام‌های گیاهی با ریسک قرنطینه‌ای بالا نیز اضافه کرد: علاوه بر این بر روی محموله‌های ترانزیتی که از داخل کشور ما به کشورهای همسایه می‌رود، ضوابط قرنطینه‌ای اعمال شده است.

باغستانی با بیان اینکه ۷۵ هزار فقره گواهی بهداشت صادر کرده‌ایم، گفت: مبارزه با آفت قرنطینه‌ای در حدود ۷۲ هزار هکتار و همچنین ۴۶۰ هزار هکتار ردیابی و مبارزه با بیماری‌های قرنطینه‌ای انجام شده است.

جلوگیری از صادرات اقلام آلوده به آفت 

وی با بیان اینکه به منظور تسهیل و روان‌سازی فرآیند صادرات، اقداماتی انجام شده که از جمله آن می‌توان به را‌اندازی سامانه «قرنطینه» اشاره کرد و گفت: کشور روسیه اصرار داشت که اصالت کالاهای ایرانی که قرار است به این کشور صادر شود، مشخص باشد؛ به همین منظور سامانه «قرنطینه» در سازمان حفظ نباتات راه‌اندازی شد و از حدود سه ماه قبل که این سامانه شروع به کار کرده، حدود ۱۶ هزار گواهی بهداشت از آن صادر شده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: برخی کالاهای ایرانی که به دلیل آلودگی به آفات از مقاصد صادراتی برگشت می‌خوردند، در حال حاضر راه‌اندازی این سامانه باعث بالا رفتن دقت‌ها و کاهش برگشت محموله‌های صادراتی شده است.

کاهش فروشگاه‌های غیرمجاز عرضه سموم

باغستانی با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰۰ فروشگاه غیرمجاز سم در کشور فعالیت می‌کردند، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده، در حال حاضر تعداد این فروشگاه‌ها به ۴۰۰ رسیده و امیدواریم تا پایان سال این عدد صفر شود.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار