دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
۰۳:۰۲

جایگاه ویـــژه

اگروفود 96
یکساله (شهریور94)

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
آگهی متنی روژدا
کارخانه تولید و بسته بندی میوه سبزیجات و صیفی جات خشک روژدا - اولین و تنها دارنده نشان برتر استاندارد در تولید میوه خشک در کشور - کارخانه:٠٨٧٣٣٣٦٠١٨٥ - مدیر فروش:٠٩١٢٠٣٦٩٤٠١ ٠٩١٨٣٧٣٣٥٧٣
http://rozhda.com/
سفارش سالنامه و سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی 95
محتوی، دفتر تلفن اطلاعاتی شرکت صنایع غذایی، در 18 دسته بندی تخصصی صنعت 1- سالنامه، صنایع غذایی 2 - سی دی اطلاعات شرکت های فعال صنعت غذا 3- اطلاعات نمایشگاه های اگروفود و شیرینی و شکلات تهران 4- اطلاعات نمایشگاه صنایع غذایی مازندران جمع سفارش فوق جمعا 50 هزار تومان تلفن : 77030313 - 77999893
http://www.foodna.ir/

آگهی بازرگانی

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

جمشید مغازه‌ای از مشکلات جدی صنعت می‌گوید:
فودنا - انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات در حالی سال 1395 را به پایان می‌رسانید که در سالی که به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده...
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
 [تعداد بازدید:485]

تغذیه و سلامت

مدیرکل دفتر بازرسی پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، به دست اندرکاران تبلیغات و فروش محصولات ماهواره ای...  [تعداد بازدید:52]
طبق مطالعه جدید محققان، حذف غذاهای پرنمک همیشه برای سلامت قلب مفید نیست.  [تعداد بازدید:98]

خبر نمایشگاهی

ایده بازار غذا در روز 19 اردیبهشت ماه در مؤسسه تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کش...
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
 [تعداد بازدید:74]
دومین نمایشگاه بین‌المللى باغبانی گل، گیاه و صنایع وابسته ایران سبز ٢٠١٧ افتتاح ...
شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
 [تعداد بازدید:222]

یادداشت روز

سفر حداقل در فرهنگ ایرانی وجهی به خصوص دارد و آن هم سوغاتی است. همین امر موجب شد...
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
 [تعداد بازدید:1403]
طی ماههای اخیر شاهد تغییر و تحولات زیادی در فرایندها و روال اداری و نرم افزاری د...
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
 [تعداد بازدید:569]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


مصرف سالانه 25 هزار تن سم کشاورزی در باغ‌های کشور

۰۹:۱۱ (چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط
» جرأت حذف سموم مربوط به دهه ۴۰ را نداریم
» دولت تعرفه واردات سموم کم خطر را کاهش دهد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سالانه بیش از 25 هزار تن سم کشاورزی در 16 میلیون هکتار از باغ‌های کشاورزی کشور مصرف می‌شود.

محمدعلی باغستانی عصر امروز در حاشیه برگزاری همایش انتقال یافته‌های کاربردی و طرح ناظران گیاه‌پزشکی در سالن موزه ریاست جمهوری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی بحث سموم در کشور از دو جهت یکی ارتقای سموم کشاورزی و دیگری نیز تسهیل در ثبت سموم کم‌خطر، کاهش و تنظیم تعرفه‌ها بر اساس میزان خطری که سموم دارند مد نظر است.

وی ادامه داد: ثبت سموم با نام تجارتی، تشویق کمپانی‌های بزرگ برای تولید سموم تحت لیسانس در کشور، تکنولوژی تولید در داخل کشور و ارتقای تولیدکنندگان داخلی نیز از برنامه‌های این سازمان است.

باغستانی بیان کرد: در کنار آن، بحث استفاده از روش‌های بیولوژیک به‌منظور کاهش مصرف سم را در دستور کار داریم که در این زمینه توسعه شبکه‌های پیش آگاهی و استفاده از سیستم‌های نوین پیش آگای است و ما در این راستا کاری را با دانشگاه تهران آغاز کردیم که با استفاده از سیستم‌های پهباد و تصویری به پایش و ردیابی آفات می‌پردازیم که می‌تواند در کاهش میزان مصرف سم تاثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مزارع گندم کشور پیش‌بینی این بود که 700 تا 800 هزار هکتار سم در برابر بیماری زنگ گندم در مزارع تدارک دیده شود که به‌دلیل فعالیت شبکه‌های پیش آگاهی کشور، این میزان به 60 هزار هکتار کاهش یافت که فقط در رابطه با این بیماری زنگ گندم 800 تن سم در کشور کمتر استفاده شد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: در کنار توسعه شبکه‌های پیش آگاهی، توسعه روش‌های غیر شیمیایی مثل استفاده از کارت‌های زرد و فرومون‌ها است که در مورد فرومون‌ها سال گذشته با تسهیلاتی که داشتیم میزان مصرف آن به دو برابر افزایش پیدا کرد.

باغستانی استفاده از روش بیولوژیکی را توصیه و عنوان کرد: در این مورد در سال گذشته 230 هزار هکتار در راستای مبارزه بیولوژیکی در کشور داشتیم که از اعتبارات یارانه‌ای هدایت ‌شد به‌طوری که 60 درصد را حفظ نباتات و 40 درصد را کشاورز پرداخت می‌کند و به‌تازگی این اعتبارات به سمت مبارزات بیولوژیکی محصولات تازه‌خوری می‌رود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 25 هزار تن سم کشاورزی در 16 میلیون هکتار از باغ‌های کشاورزی کشور مصرف می‌شود.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار