سه شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۶
۰۹:۳۳

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با محمدصادق مروارید، مدیر عامل شرکت نان قدس رضوی:
نان قدس رضوی از گذشته، حس وطعم زیبا و ماندگاری داشته که هنوز برای آحاد زائران رضوی و مسافران مشهد مقدس آشناست، مجمموعه ای که محصول‌هایش در مواردی به ع...
پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
 [تعداد بازدید:370]

تغذیه و سلامت

معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: تولیدکنندگان مواد غذایی باید سلامت محصولات خود را جدی بگیرند...  [تعداد بازدید:229]
معاون بهداشت وزیر بهداشت از کاهش ۷۵ درصدی سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال ایرانی خبر داد و گفت: تکلیف ما در حوزه سلامت م...  [تعداد بازدید:210]

خبر نمایشگاهی

پیش نشست علمی و تخصصی اولین همایش بین‌المللی فرآورده‌های حلال
حجت‌الاسلام سیدمحمود طباطبایی، دبیر کمیته اولین همایش فرآورده‌های حلال در پیش ن...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
 [تعداد بازدید:187]
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: جشنواره رستوران محبوب گامی برای اهمیت جایگاه ص...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
 [تعداد بازدید:154]

یادداشت روز

یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:595]
یادداشت از مهدی احمدی لفورکی
از دید بسیاری از فعالان صنفی کم‌توجهی به اتحادیه‌ها و اصناف در برنامه ششم توسعه ...
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۴۸
 [تعداد بازدید:146]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران


مصرف سالانه 25 هزار تن سم کشاورزی در باغ‌های کشور

۰۹:۱۱ (چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط
» جرأت حذف سموم مربوط به دهه ۴۰ را نداریم
» دولت تعرفه واردات سموم کم خطر را کاهش دهد

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سالانه بیش از 25 هزار تن سم کشاورزی در 16 میلیون هکتار از باغ‌های کشاورزی کشور مصرف می‌شود.

محمدعلی باغستانی عصر امروز در حاشیه برگزاری همایش انتقال یافته‌های کاربردی و طرح ناظران گیاه‌پزشکی در سالن موزه ریاست جمهوری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساماندهی بحث سموم در کشور از دو جهت یکی ارتقای سموم کشاورزی و دیگری نیز تسهیل در ثبت سموم کم‌خطر، کاهش و تنظیم تعرفه‌ها بر اساس میزان خطری که سموم دارند مد نظر است.

وی ادامه داد: ثبت سموم با نام تجارتی، تشویق کمپانی‌های بزرگ برای تولید سموم تحت لیسانس در کشور، تکنولوژی تولید در داخل کشور و ارتقای تولیدکنندگان داخلی نیز از برنامه‌های این سازمان است.

باغستانی بیان کرد: در کنار آن، بحث استفاده از روش‌های بیولوژیک به‌منظور کاهش مصرف سم را در دستور کار داریم که در این زمینه توسعه شبکه‌های پیش آگاهی و استفاده از سیستم‌های نوین پیش آگاهی است و ما در این راستا کاری را با دانشگاه تهران آغاز کردیم که با استفاده از سیستم‌های پهباد و تصویری به پایش و ردیابی آفات می‌پردازیم که می‌تواند در کاهش میزان مصرف سم تاثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در مزارع گندم کشور پیش‌بینی این بود که 700 تا 800 هزار هکتار سم در برابر بیماری زنگ گندم در مزارع تدارک دیده شود که به‌دلیل فعالیت شبکه‌های پیش آگاهی کشور، این میزان به 60 هزار هکتار کاهش یافت که فقط در رابطه با این بیماری زنگ گندم 800 تن سم در کشور کمتر استفاده شد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: در کنار توسعه شبکه‌های پیش آگاهی، توسعه روش‌های غیر شیمیایی مثل استفاده از کارت‌های زرد و فرومون‌ها است که در مورد فرومون‌ها سال گذشته با تسهیلاتی که داشتیم میزان مصرف آن به دو برابر افزایش پیدا کرد.

باغستانی استفاده از روش بیولوژیکی را توصیه و عنوان کرد: در این مورد در سال گذشته 230 هزار هکتار در راستای مبارزه بیولوژیکی در کشور داشتیم که از اعتبارات یارانه‌ای هدایت ‌شد به‌طوری که 60 درصد را حفظ نباتات و 40 درصد را کشاورز پرداخت می‌کند و به‌تازگی این اعتبارات به سمت مبارزات بیولوژیکی محصولات تازه‌خوری می‌رود.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خاطرنشان کرد: سالانه بیش از 25 هزار تن سم کشاورزی در 16 میلیون هکتار از باغ‌های کشاورزی کشور مصرف می‌شود.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار