شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۶
۰۹:۳۳

حامیان فودنا

یکساله (شهریور94)

آگهی بازرگانی B

آگهی بازرگانی A

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

تبلیغات متنی

مولتی وک خاورمیانه
بهترین راه حل برای بسته بندی محصولات به شما بزرگترین تولید کننده دستگاه های بسته بندی ترموفرمینگ در دنیا تولید کننده ماشین آلات بسته بندی ترموفرینگ ، تری سیلر، فرم شرینک ،مولتی فرش (اسکین) ، توزین اتوماتیک ، کیسه ای ، عمودی ---- ارایه دهنده فیلم های بسته بندی سخت و نرم و اسکین و شرینک شامل: /PE/CPET/PET/OPA/PA/CPP/OPP/PP …
http://www.multivac.ae/
سی دی اطلاعات شرکت های صنایع غذایی
بانک اطلاعات صنایع غذایی ایران شامل بیش از 1200 واحد فعال + اطلاعات کتاب نمایشگاه های اگروفود تهران + شیرینی و شکلات تهران +صنایع غذایی استان مازندران - 09212681145
http://www.foodna.ir/

نیازمندیهای صنعتی

همکاری در فروش و بازاریابی
http://www.foodna.ir/fa/home
سالنامه 1395 صنایع غذایی ایران
http://foodna.com/

گفتگو

گفتگو با مدیر نمایشگاه MEATEX2017
به گزارش فودنا هرمز مهبد از رشد مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان، چشم انداز نمایشگاه در سال های آتی، برنامه های جانبی و حضور سامان گلریز در کارگاهی جذاب...
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
 [تعداد بازدید:216]

تغذیه و سلامت

مخلوط کردن الکل و نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌تواند منجر به عوارض مرگباری مانند مسمومیت الکل شود. در این نوشتار دیگر خطرات م...  [تعداد بازدید:193]
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرد
سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: واحدهای تولیدی می توانند با کاهش مصرف نمک، شکر و روغن از بیمار...  [تعداد بازدید:276]

خبر نمایشگاهی

هشتمین کنفرانس بین‌المللی کشاورزی پایدار در محیط زیست، غذا، انرژی و صنعت با حضور...
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
 [تعداد بازدید:95]
نمایشگاه بین‌المللی روغن های خوراکی، دانه های روغنی، ماشین آلات و صنایع وابسته ب...
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
 [تعداد بازدید:140]

یادداشت روز

یادداشت از منصور انصاری
شایعه نبود، خبر صحت داشت، حجتی چند جلسه بود که در هیات دولت شرکت نمی کرد، بهانه ...
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۱
 [تعداد بازدید:555]
یادداشت از حجت اله جابری (انصاری)
این روزها به هر وزیر معاون وزیر، مدیر کل یا مسئول دولتی می گویی چه کار کرده ای، ...
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
 [تعداد بازدید:1179]
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 

پربازدیدترین صفحات

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار کاربران

ژائله مدیرعامل شیرین عسل در هشتمین رویداد "در مسیر موفقیت" گفت:
نبوغ ایرانی برای نوآوری و خلق کردن است نه برای تقلید کردن / دولت با فشار مالیاتی انگیزه تولید را از تولیدکنندگان و جوانان گرفته است

۱۳:۳۴ (دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵)
اخبار مرتبط
» کاله و شیرین عسل مدال افتخار صادرات دریافت کردند / سهم 19درصدی صنعت غذا در روز ملی صادرات

هشتمین رویداد در مسیر موفقیت معاونت جوانان اتاق بازرگانی اصفهان با حضور یونس ژائله سعادت آباد بنیانگذار هلدینگ شیرین عسل و جمعی از جوانان و فعالان اقتصادی در سالن همایش های بین المللی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

سید عبدالوهاب سهل آبادی رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این رویداد گفت: معاونت جوانان اتاق توانسته در طول فعالیت‌های خود زمینه جذب جوانان به فعالیت‌های اقتصادی و تشویق آنان به کارآفرینی را فراهم سازد. 
وی موسس شیرین عسل را فردی خلاق، توانمند و علاقه‌مند به کار و تولید برشمرد و گفت: توجه به کارگران یکی از خصویات بارز مدیریت آقای ژائله است. 
سهل آبادی تشکل گرایی وی را قابل تمجید دانست و گفت: آقای ژائله علاوه بر عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز و ایران در خانه صنعت و معدن و تجارت عضو هیات رییسه است و با تمام توان از حقوق فعالان اقتصادی دفاع می‌کند. 
امیر کشانی معاون جوانان اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم گفت: ژائله یکی از کارافرینان بزرگ ملی است که در جهان اسلام به عنوان کارآفرین نمونه نیز انتخاب شده است. 

وی هدف از برگزاری رویداد کارآفرینی در مسیر موفقیت را معرفی الگوهای ایرانی موفق در عرصه کسب و کار دانست و گفت: تا کنون هفت کارافرین استان اصفهان در این رویداد معرفی و مورد پرسش جوانان قرار گرفته است

ژائله: جوانان مزیت‌های اقتصادی محیط پیرامون خود را بشناسند
یونس ژائله سعد آباد بنیانگذار شرکت شیرین عسل در این مراسم با اشاره به اینکه کسب و کار مروز با ۲۵ سال گذشته تفاوت کرده است، گفت: جوانان باید در شرایط کنونی و بر اساس نیازهای نسل امروز و آینده اقدام به راه اندازی یک کسب و کار کنند. 
ژائله افزود: هر شهر ایران دارای مزیت‌های اقتصادی است که بر اساس آن می‌تواند تولید ویژه آن داشت و در گام نخست باید این مزیت‌ها شناسایی شود. 
اتاق بازرگانی نقشه راه کسب و کار استان را طراحی کند
ژائله پیشنهاد کرد که بخش خصوصی استان به مدیریت اتاق بازرگانی نقشه راهی برای فضای کسب و کار طراحی کنند و افزود: تشکلهای غیر دولتی مانند اتاق بازرگانی می‌توانند نقشه راهی برای تولید، خدمات و تجارت ان شهر ترسیم کنند. 

وی تاکید کرد: دولت نمی‌تواند نقشه راه خوبی برای بخش خصوصی طراحی کند و خود بخش خصوصی باید برای خودش نقشه راه با مطالعه و تحقیق طراحی کند. 

صادرات یعنی کیفیت، قیمت مناسب و کالای دارای مزیت
وی صادرات را یک فعالیت اقتصادی بلند مدت برشمرد و گفت: در کوتاه مدت صادرات بازار مناسبی برای فعالان اقتصادی نسیت بلکه باید بر روی آن تمرکز کنند. 
وی کیفیت محصولات صادراتی در کنار قیمت تمام شده مناسب را عامل موفقیت کالاهای ایرانی در صادرات دانست و گفت: شناسایی مزیت‌های صادراتی در محیط پیرامون می‌تواند به پیدا کردن بازار صادراتی کمک کند. 
ژائله با اشاره به سابقه فرش ایران در بازارهای جهانی گفت: فرش اصیل ایرانی روزگار به عنوان کالای مهم صادراتی در سایر کشور‌ها شناخته می‌شد و این مزیت همواره باید حفظ و تقویت شود. 
وی با اشاره به داشتن محصولات دارای مزیت در ایران مانند خاویار، پسته، زعفران و غیره گفت: برندسازی هر یک از این کالا‌ها در کنار کیفت مناسب آن می‌تواند بازار صادراتی ایجاد کند و جوانان با تمرکز بر آن می‌توانند بازارهای جهانی را در دست گیرند. 
ژائله برنامه ریزی برای هر بازار شامل بررسی میزان مصرف، کیفیت محصول، حمل و نقل و غیره برشمرد و گفت: صادرکننده اطلاعات دقیقی از بازار صادراتی داشته باشد و برای آن برنامه ریزی کند. 
 وی با اشاره به صادرات محصولات غذایی شیرین عسل به ۶۵ کشور جهان گفت: در مجموعه شیرین عسل یک شرکت ویژه صادرات راه اندازی شده که ۴۵ نیروی کار‌شناسی ارشد متخصص با تسلط بر زبان کشورهای هدف مشغول فعالیتند. 

وی just in time فقط در لحظه را رویکرد مهم صادرات محصولات شیرین عسل برشمرد و گفت: خواسته‌های مشتریان در کمتر از دو روز تولید و بسته بندی می‌شود و این مهم نشان از کوشش و تلاش نیروی انسانی برای پاسخگویی به مشتریان است. 

قرار گرفتن در بین ۱۰ شرکت بزرگ صنایع غذایی جهان مهم‌ترین هدفم در سال ۲۰۲۰
بنیانگذار شیرین عسل هدف گذاری فعالیت اقتصادی را مهم و ضروری دانست و گفت: مهم‌ترین هدف مجموعه شیرین عسل در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتن در بین ۱۰ شرکت بزرگ صنایع غذایی جهان است و برای این هدف برنامه ریزی انجام شده است. 
وی تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف زیرساخت‌ها و مطالعات بازار انجام شده است و با تمام توان می‌خواهیم به هدفممان برسیم. 
وی با اشاره به تحریم ناعادلانه کشورهای خارجی علیه شرکت‌های ایرانی گفت: در بد‌ترین شرایط اقتصادی که امکان تبادل بانکی نداشتیم و ورود خروج کالا برای شرکت‌های ایرانی دشوار بود توانستیم جدید‌ترین ماشین آلات را در مجموعه تولید کنیم و از تهدید تحریم‌ها، فرصت ساختیم. 
این کارافرین ملی در ادامه افزود: ۵۱ کشور در آفریقا وجود دارد که می‌تواند هر یک زمینه صادرات یک میلیارد دلار کالای ایران را دارد و با تمرکز بر کشورهای همسایه ایران می‌توان کالا و خدمات به انان ارسال کرد. 

وی خواستار توجه دولت به تسهیل فعالیت بنگاههای اقتصادی شد و گفت: اگر یک روز نفت تمام شود بنگاههای اقتصادی بزرگ می‌توانند کشور را اداره کنند. 

نبوغ ایرانی برای نوآوری و خلق کردن است نه برای تقلید کردن
وی خطاب به جوانان شرکت کننده در رویداد در مسیر موفقیت گفت: نبوغ ایرانی برای نوآوری و خلق کردن است نه برای تقلید از سایر کشور‌ها؛ پس تقلید را کنار بگذارید و بهترین‌ها را خلق کنید. 
وی تاکید کرد: همه نمی‌تواند کارآفرین شوند زیرا کارآفرین فردی جسور و پر توانی است که خسته نمی‌شود و برای ثروت اندوزی کار نمی‌کند بلکه برای مردم و رفاه جامعه تلاش می‌کند. 
وی یاداور شد: دوست دارم که مردم من را دوست داشته باشند، اثر مانگداری از خود بر جای بگذارم و برای همین هدفمم را قله اورست گذاشتم نه قله دماوند. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اینکه تاریخ تاسیس بنگاههای اقتصادی ایران کمتر به یکصد می‌رسد افزود: فعالیت اقتصادی باید چند نسل دنبال شود. 
کارافرینان، بزرگ‌ترین سرمایه کشورند
وی کارآفرینان را بزرگ‌ترین سرمایه کشور خواند و افزود: باید کارآفرینان را ارج بنهیم زیرا آنان برای کشور فداکاری می‌کنند و مانند سرباز برای کشور می‌جنگند. 

وی در پاسخ به این پرسش در مورد شراکت چند فعال اقتصادی گفت: فرهنگ مشارکت در ایران چندان جواب نمی‌دهد ولی اگر با بزرگ‌تر از خود یا شرکت خارجی مشارکت کنید برای شما بهتر است. 

 دولت با فشار مالیاتی انگیزه تولید را از تولیدکنندگان و جوانان گرفته است
وی در پاسخ به این پرسش که اگر جای مسوولین کشور بودید در حوزه اقتصادی چه سیاستی را در پیش می‌گرفتی افزود: نخستین اقدامم این بود که کشور را از پرداخت مالیات معاف می‌کردم و هزینه‌های دولت را از خدمات تامین می‌کردم. 
وی فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی را سنگین دانست و گفت: دولت به جای اینکه با ارایه خدمات درمد کسب کند با فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی درامد کسب می‌کند که اشتباه بزرگی است. 
وی مهم‌ترین گام دولت در کاهش هزینه‌هایش را کوچک شدن بدنه دولت دانست و گفت: حقوق کارکنان دولت نباید از محل مالیات بر تولید تامین شود بلکه از خدمات اقتصادی باید تامین شود. 
وی خاطر نشان کرد: دولت با فشارهای مالیاتی انگیزه تولید را از تولیدکنندگان و جوانان گرفته است. 

ژائله با انتقاد از شیوه اجرای مالیات بر ارزش افزوده گفت: این مالیات ۴۲ درصد کالای ایرانی را نسبت به رقبای خارجی‌اش افزایش داده است و امکان رقابت را گرفته است. 

طراحی نقشه راه، تدوین استراتژی تجارت بین المللی و تثبیت نرخ ارز

وی دومین اقدام خود را در نقش یک تصمیم ساز اقتصادی را طراحی نقشه راه برای تولید کشور دانست و گفت: به دلیل نبود نقشه راه تولید کشور واحدهای تولیدی بسیاری خارج از ظرفیت و بدون مطالعه درکشور راه اندازی شده است که امروز یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند. 

وی افزود: راه اندازی یک واحد تولیدی باید بر اساس یک طرح یا پازل باشد. چه واحد تولیدی در چه شهر نیاز داریم؟ سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری بر اساس نقشه راه کنیم. 
بنیانگذار شیرین عسل تصریح کرد: سومین اقدام من مشخص شدن استراتژی بین المللی برای تجارت است. برای تجارت جهانی باید یک استراتژی بر اساس قانون برد – برد باشیم. 
وی ایجاد بازار منطقه ایی با کشورهای همسایه را یکی از بخش‌های این استراتژی داسنت و گفت: کشورهای همسایه ایران بزرگ‌ترین ظرفیت برای صادرات محصولات ایرانی است ولی متاسفانه استراتژی مشخصی ازسوی دولت برای تقویت صادرات مشاهده نمی‌کنیم. 
ژائله تثبیت نرخ ارز برای مشخص شدن فعالیت‌های تجارتی فعالان اقتصادی را مهم برشمرد و گفت: نوسانات نرخ ارز بر تجارت خارجی بنگاههای تولیدی تاثیر بسیاری دارد. 
وی در پاسخ به پرسشی که در شرایط سخت و دشوار چگونه تصمیم گیری می‌کنید، افزود: در شرایط سخت ابتدا مواظب زبان خود باشید زیرا در عصبانیت ممکن است سخنی بر زبان جاری کنید که بعد‌ها هزینه بسیاری برای شما داشته باشد. 
در پایان این رویداد تندیس ویژه در مسیر موفقیت به همراه لوح یادبود به یونس ژائله موسس شیرین عسل اهدا شد.

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  

آخرین اخبار