یکشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
۲۱:۵۲

امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۲۱:۵۲   
[ ۱۳۸۴ ]  ::  [ ۱۳۸۶ ]  ::  [ ۱۳۸۸ ]  ::  [ ۱۳۹۰ ]  ::  [ ۱۳۹۱ ]  ::  [ ۱۳۹۲ ]  ::  [ ۱۳۹۳ ]  ::  [ ۱۳۹۴ ]  ::  [ ۱۳۹۵ ]  ::  [ ۱۳۹۶ ]
[ ۱۳۸۵ ]  ::  [ ۱۳۸۷ ]  ::  [ ۱۳۸۹ ]  :: 
تعداد اخبار : ۲۴
همراه با حجتی پیش‌به‌سوی کشاورزی اقتصادی  
بالاخره پس از کش و قوس ها و فراز و نشیب ها و طرح این موضوع که مهندس حجتی گفته است در دولت دوازدهم نخواهم بود و دامن زدن به این استنباط که ایشان مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی در دولت دوازدهم را نمی‌پذیرد و در ادامه چنین برداشتی، به میان آمدن گزینه‌های دیگر و بحث و گفتگوهایی درمورد چگونگی اداره امور کشاورزی کشور با دیدگاه‌های متفاوت در دولت یازدهم، که در نوع خود مفید و سازنده بود،...
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۷:۱۱

طرح آموزش و پرورش برای نظارت بر بوفه مدارس  
قائم مقام سازمان دانش آموزی از طراحی سامانه‌ای برای افزایش ساماندهی و نظارت بر بوفه‌های مدارس خبر داد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۳۹

حسن قاضی زاده هاشمی سکاندار وزارت بهداشت شد  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 253 رای موافق، حسن قاضی زاده هاشمی را برای دومین بار به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتخاب کردند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۳۶

خرید تضمینی خرما و کشمش مشروط شد  
رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی از آغاز خرید تضمینی کشمش و خرما به صورت مشروط خبر داد و گفت: این طرح برای اولین بار و در راستای حمایت از تولیدکنندگان اجرایی می‌شود و سیب درختی درجه سه را نیز به صورت تضمینی خریداری می‌کنیم.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۳۴

حذف برچسب قیمت، گران‌فروشی را بیشتر نمی‌کند  
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ضمن اعلام اینکه طرح حذف برچسب قیمت تولیدکننده از مهرماه سال جاری کلید می‌خورد، تاکید کرد: حذف برچسب قیمت برخی کالاها از سوی تولیدکنندگان، گران‌فروشی را بیشتر نخواهد کرد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۳۱

سرنوشت خودکفایی گندم در دور سوم وزارت حجتی  
گندم و خودکفایی‌اش در دولت گذشته داستان غم‌انگیزی دارد که از خودکفایی در دولت اصلاحات شروع می‌شود و به کمترین میزان خود در سال‌های پایانی دولت گذشته و کم‌ارزش‌تر شدن آن از کاه و یونجه ختم می‌شود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۲۹

استفاده از امعاء و احشاء در خمیرمرغ همچنان ممنوع/ میزان خمیرمرغ باید روی بسته‌بندی درج شود  
رئیس سازمان دامپزشکی گفت: استفاده از امعاء و احشاء برای تولید خمیرمرغ مجاز نبوده و تنها گوشت باقیمانده روی اسکلت و یا مرغ ذبح شده پایان دوره باید برای تولید خمیرمرغ استفاده شود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۲۴

حجتی در وزارت جهاد کشاورزی ماند  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ادامه کار محمود حجتی در وزارت جهاد کشاورزی رای اعتماد دادند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۲۲

آغاز عرضه گوشت ۳۳ هزار تومانی در فروشگاه‌ها/ بازار آرام گرفت  
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه روند افزایش قیمت این نوع گوشت متوقف شده و بازار شرایط آرامی دارد، از عرضه گوشت وارداتی ۳۳ هزارتومانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین خبر داد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۲۱

شریعتمداری وزیر صنعت شد  
محمد شریعتمداری با ۲۴۱ رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی انتخاب شد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۱۸

بلاتکلیفی واحدهای مجاز مازندران در استفاده از خمیر مرغ  
به گزارش فودنا، رئیس انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران گفت: واحدهای مجاز مازندران در استفاده از خمیر مرغ برای تولید سوسیس و کالباس بلاتکلیف هستند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۳:۱۵

پیش‌بینی رهاسازی 65 میلیون قطعه بچه ماهی سفید در دریای مازندران  
به گزارش فودنا، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 65 میلیون قطعه بچه ماهی سفید در رودخانه‌های استان رهاسازی شوند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۰:۴۰

تولیدکنندگان؛ گرفتار تسهیلات با بهره بالا  
محمدرضا مرتضوی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران درخصوص مشکلاتی که تسهیلات با بهره‌های غیرمنطقی برای تولیدکنندگان ایجاد کرده، گفت: ایجاد یک میلیون شغل د سال که در دستور کار دولت قرار گرفته به راحتی ممکن نیست و برای آن باید به بخش تولید بیشتر توجه شود اما صرف شعار دادن، نمی‌توان به افزایش تولید و اشتغال امیدوار بود.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۰:۴۰

جلوگیری از ایجاد کشتارگاه جدید در مازندران  
به گزارش فودنا، مدیرعامل انجمن کشتارگاه های صنعتی طیور مازندران با بیان اینکه مازندران دارای 22 کشتارگاه صنعتی طیور است، اظهار کرد: این تعداد از کشتارگاه ها که با سرمایه گذاری کلان ایجاد شده اند ظرفیت کشتار دوبرابر کل مرغ آماده به کشتار استان را دارا هستند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۱۰:۳۹

مصرف فست فود خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد  
یک مطالعه جدید نشان می دهد همبرگر و پیتزا علاوه بر افزایش وزن در بزرگسالان، ممکن است خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش دهند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۵۳

احتمال تقلبی بودن آب های بسته بندی قاچاق در سوپرمارکت ها  
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، احتمال تقلبی بودن آب های بسته بندی قاچاق در سوپرمارکت ها را تایید کرد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۵۰

شایعات تخم مرغی شکست/ هیچ تخم مرغ خوراکی وارد کشور نشده است  
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران گفت: تاکنون هیچگونه وارداتی در مورد تخم مرغ خوراکی صورت نگرفته و شایعه واردات فقط برای سوء استفاده برخی از سودگران است .
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۴۶

تولید 3 هزار تنی تیلا پیلا در بافق/ افزایش تولید شیلات با پرورش ماهی در قفس  
معاونت امور شیلات وزارت جهاد کشاورزی گفت: پیش‌بینی ما برای تولید ماهی تیلا پیلا که به صورت آزمایشی در بافق یزد در حال تولید است حدود 3 هزار تن است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۴۲

نرخ هر شانه تخم مرغ 10 هزار تومان  
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت:نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 4 هزار و 200 تومان، معادل شانه ای 8 هزار و 500 تومان است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۳۹

صادرات میوه از ۱۵ آبان با شرایط خاص  
بر اساس بخشنامه گمرک، خروج محموله های صادراتی میوه و تره بار از نیمه آبان ماه سال جاری تنها با رعایت بسته بندی‌های مصوب صورت خواهد گرفت.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۳۵

انجام پایش و نظارت از مزرعه تا سفره/ دامپزشکی در ۹۰ درصد کشورها زیرمجموعه وزارت کشاورزی است  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مورد زمزمه‌های تفکیک این سازمان از وزارت جهاد کشاورزی و الحاق آن به وزارت بهداشت، گفت: سازمان دامپزشکی در ۹۰ درصد کشورهای دنیا در زیرمجموعه وزارت کشاورزی قرار دارد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۱۸

تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی امضا شد  
تفاهم نامه ایجاد و توسعه شهرک‌های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان توسط استاندار گیلان و مدیر عامل شرکت شهرهای کشاورزی کشور به امضا رسید.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۱۳

عرضه 156 هزار تن گندم، شکر، جو، ذرت و روغن در تالار محصولات کشاورزی  
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز شنبه 28 مردادماه میزبان عرضه 156 هزار و 295 تن گندم، شکر، جو، ذرت و روغن خام است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۰۹

حذف برچسب قیمت مربوط به کالاهای اساسی نیست  
به تازگی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت مصوبه‌ای مبنی بر حذف قیمت‌گذاری کالا از سوی برخی تولیدکنندگان به واحدهای مختلف ابلاغ شده و براین اساس قرار بر آن است در برخی حوزه‌ها تولید کننده روی کالای خود قیمت نگذارد و این کار را به توزیع کننده نهایی واگذار کند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ , ۰۹:۰۶