امروز : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت : ۱۹:۳۹

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]
تعداد اخبار : ۱۷

چگونه در توسعه محصولات جدید شکست نخوریم؟

 
نتایج یک پژوهش دانشگاهی نشان می‌دهد که 95 درصد از محصولات جدید شکست می‌خورند. با این حال می‌توان با رعایت برخی نکات، احتمال شکست را کاهش داد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۱۲:۴۵

شکست بزرگ یا پیروزی کوچک؛ کارآفرینان کدام را انتخاب می‌کنند؟

 
شاید یکی از مهمترین سؤالات در دنیای کسب و کار این باشد که آیا بهتر است ریسک‌های بزرگ کرد و شکست خورد یا اینکه آرام حرکت کرد و پیروزی‌های کوچک به دست آورد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۱۲:۲۲

رنگ هایی که فروش مواد غذایی را تحت تأثیر قرار می دهند

 
رنگ بسته بندی محصولات نه تنها در سطح آگاهانه بلکه در سطح ناخودآگاه مصرف کنندگان نیز تاثیر می گذارد. رنگ ها می توانند به طور ویژه ارتباط احساسی با طعم محصول برقرار کنند. چگونه می توانیم بهترین استفاده را از رنگ در بسته بندی های موادغذایی برای فروش بهتر محصولمان داشته باشیم؟
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۱۱:۲۳

تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد دلار شد

 
مودودی گفت: در هفت ماه ابتدایی سال جاری تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد دلار شد و عراق همچنان رتبه اول صادرات از ایران را داراست.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۵۰

فرآورده‌های دریایی جایگزینی مناسب برای فست‌فودها

 
جشنواره‌ کارآفرینی مبتنی بر پژوهش در تولید و ارزیابی فرآورده‌های دریایی امروز در پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح شد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۴۷

صادرات‌ زیر یک میلیون دلار معاف از تعهد ارزی شد

 
رییس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران جزئیاتی از برخی تغییرات در شرایط پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان را اعلام کرد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۴۵

لزوم تدوین سند توسعه برای ارتقای کیفیت فرآورده های کنجدی

 
نماینده مردم اردکان در مجلس، با تاکید بر برنامه ریزی جهت توسعه کشت کنجد در مناطق مستعد تولید در کشور، گفت: رویکرد مثبت مردم به محصولات کنجدی، لزوم افزایش کیفیت فرآورده های تولیدی را ضروری ساخته است
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۴۳

جشنواره و نمایشگاه خرما و صنایع وابسته در بوشهر گشایش یافت

 
نخستین جشنواره و نمایشگاه خرما و صنایع وابسته شامگاه سه شنبه در آیینی با حضور رئیس انجمن ملی خرمای ایران و مسئولان استانی در بوشهر گشایش یافت.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۴۲

ظرفیت تولید مازاد مرغ برای صادرات را داریم/ مشکل حمل و نقل و خوراک مرغ حل نشود در تامین بازار داخل به مشکل برمی‌خوریم/ نگران تلف شدن مرغ‌ها هستیم

 
رییس انجمن صنفی مرغ گوشتی ایران گفت: ما در حال حاضر برای همین میزان تولید که داریم نگران نرسیدن دان هستیم اما ظرفیت‌های تولید 2 میلیون و 200 هزار تن در سال را داریم و تا 3 میلیون تن هم قابل افزایش است.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۴۰

آمریکا عملا واردات غذا و دارو را نیز تحریم کرده است

 
آمریکا تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی خود بر ضد مردم ایران را به‌گونه‌ای طراحی کرده که واردات غذا و دارو نیز دچار مشکل شود.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۳۸

درآمد 145 میلیون دلاری از زعفران در 6 ماه/ آذربایجان برای کشت طلای سرخ وسوسه شد

 
نایب رئیس شورای ملی زعفران از رشد 60 درصدی صادرات زعفران ایران و درآمد ارزی ۱۴۵ میلیون دلاری در شش ماهه نخست امسال خبر داد و همین کشور آذربایجان را وسوسه کرده تا آنها نیز این محصول را کشت کنند.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۳۷

قاچاق دام زنده علت گرانی‌هاست/ بحران تولید دام بهاره با قاچاق دام مولد شدت می‌گیرد

 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: دینار عراق تا حدود 12 هزار تومان افزایش قیمت داشته و همین امر باعث ترغیب به قاچاق دام شده است. گوسفندی که در کشور به فرض مثال با قیمت کیلویی 26 هزار تومان به فروش می‌رسد در عراق با 36 هزار تومان به فروش می‌رسد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۳۴

واکاوی بسته حمایتی دولت

 
ارایه بسته حمایتی نقدی و غیرنقدی دولت از روز گذشته آغاز شده که امروز در سرویس اقتصاد کلان به بررسی این نوع رویکرد پرداختیم و آثار مثبت و منفی آن‌را مورد تحلیل قرار دادیم.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۳۳

دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 
رئیس اتحادیه آجیل گفت: در صورتی که قیمت میانگین پسته صادراتی را ۱۲ دلار در نظر بگیریم قیمت عمده این محصول معادل ۱۸۰ هزار تومان می‌شود که با در نظر گرفتن سود ۱۰ درصدی خرده فروشی قیمت آن در بازار به ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۳۰

کاهش تولید شیرخام معنا و مفهوم ندارد/ افزایش قیمت شیر ارتباطی به میزان تولید ندارد

 
یک مقام مسئول گفت: با توجه به آنکه تولید شیرخام در گاودارهای صنعتی سالانه 7 تا 8 درصد افزایش می‌یابد، از این رو تولید شیرخام معنا و مفهوم ندارد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۲۸

نرخ تضمینی خرید محصولات کشاورزی اعلام شود

 
مسعود خوانساری افزود: همچنین در مورد قیمت حامل‌های انرژی باید هر چه سریع‌تر تصمیم‌گیری شود. این در حالی است که بر اساس گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، سالانه 200 تا 210 هزار میلیارد ریال یارانه بنزین در کشور تخصیص ‌می‌یابد.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۲۰

واردات ۱۰ میلیون تن کالای اساسی

 
در هفت‌ماهه سال‌جاری بیش از ۱۰ میلیون تن کالای اساسی وارد کشور شده است.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ , ۰۹:۱۷