امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۱۴

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]
تعداد اخبار : ۳۷

نگرانی نسبت به شیوع آنفلوآنزا در گله‌های مرغ‌های مادر کشور

 
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران با اشاره به گسترش سریع بیماری آنفلوآنزا در بین مرغداری های کشور و درگیر شدن گله های مرغ، نسبت به شیوع این بیماری در بین مرغ های مادر گوشتی هشدار داد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۴:۱۹

برگزاری ۴ نمایشگاه عرضه محصولات آبزی در تهران

 
اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران با همکاری و هماهنگی سازمان شیلات کشور ۴ نمایشگاه عرضه انواع محصولات آبزی را در ۴ نقطه شهر تهران برگزار می‌کند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۴:۱۳

توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک

 
معاون وزیرجهاد کشاورزی درامور باغبانی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در مصرف آب و تولید بهینه در تمام بخش ها گفت: توسعه کشاورزی شهری با محور گلخانه های کوچک مورد توجه بخش کشاورزی قرار گرفته است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۴:۰۵

اعلام نرخ‌های تضمینی کشاورزی به زودی

 
با وجود تاخیر بیش از۱۲۰ روزه برای تصویب و ابلاغ نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از تصویب و اعلام این نرخ‌ها در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۴:۰۰

شیوع آنفولانزای مرغی ۲۷۰۰ کارگر را بیکار کرد

 
تنها از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا به حال ۳۰۰ واحد مرغ تخم‌گذار تعطیل شده است. واحدهای باقی مانده نیز با کمتر از نصف ظرفیت‌ کار می‌کنند و احتمال تعطیلی آن‌ها هم مطرح است. هریک از این واحد‌ها به طور متوسط ۲۰ تا ۲۵ کارگر به ازای هر ۱۰۰ هزار مرغ تخم‌گذار دارند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۵۷

ارزآوری ۴.۵ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی

 
معاون وزیر جهادکشاورزی از ارزآوری ۴.۵ میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی در ۹ ماهه امسال برای کشور خبر دادو گفت: سهم بخش کشاورزی از کل صادرات غیرنفتی ۱۲.۷ درصد از نظر ارزش بوده است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۵۰

تامین یارانه نان از محل فروش اوراق

 
محمود حجتی، وزیر ٦٢ ساله کشاورزی، در حالی برای دومین‌بار پذیرفت این بخش را مدیریت کند که کشاورزی دیگر خانه‌ای نداشت. پس از آنکه حجتی در سال ٨٤ کلید ساختمان شیشه‌ای را به جانشینش داد، این نماد از کشاورزی گرفته شد و هنوز تکلیف بهای این ساختمان که قرار بود با واریزشدن به حساب صندوق توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی، مرهمی بر زخم کشاورزان باشد، مشخص نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۴۸

ورود واسطه‌ها به قیمت‌گذاری نرخ ارز/ بانک مرکزی سکوتش را بشکند

 
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است نوسانات شدید نرخ ارز باعث شده که امکان پیش‌بینی از تجار گرفته شود و بانک مرکزی و دولت باید سکوت خود را در قبال نرخ ارز بشکنند و نرخ ارز را تثبیت کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۴۶

وزارت صنعت تنظیم بازار برنج را بر هم زد/خرید تضمینی برنج آرامش را به بازار برگرداند

 
دبیر انجمن برنج گفت: با اعلام خرید تضمینی برنج ایرانی با قیمت کیلویی ۹ هزار تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی آرامش در بازار برقرار شد و کشاورزان می‌توانند بالای این رقم برنج خود را بفروشند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۴۴

کاهش قیمت پرتقال و نارنگی در بازار میوه و تره‌بار

 
بازار میوه و تره بار این هفته هم پس از گذشت یک ماه همچنان روند ثابتی را طی می کند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۴۲

خرید توافقی برنج تنها از کشاورزان صورت می‌گیرد

 
سیف خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۳۹

ثبات قیمت کنجاله سویا و ذرت/ کنجاله کیلویی ۱۶۵۰ تومان شد

 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت تمام شده کنجاله سویا با احتساب قیمت جهانی کنجاله و محاسبات تعرفه‌ای ۱۶۹۵ تومان است که آن را کیلویی ۱۶۰۰ تا ۱۶۵۰ به مرغداران مي‌فروشیم.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۳۸

دلار ۴۶۵۰ تومان شد

 
سکه تمام و دلار آمریکا در بازار امروز - یکشنبه - باز هم به روند افزایشی روزهای گذشته خود ادامه داده‌اند و رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده‌اند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۳۶

ثبت جهانی گونه جدیدی از کنه‌های ایرانی/تلاش برای رفع علف‌های هرز با کمک حشرات

 
در قالب پروژه مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه باری و آژانس بیوتکنولوژی ایتالیا، پروژه تحقیقاتی «رفع علف‌های هرز با استفاده از حشرات» در این دانشگاه در حال انجام است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۳۵

بهبود کیفیت گوشت با افزودن گلبرگ زعفران به جیره غذایی مرغ

 
محققان ایرانی با به‌کارگیری گلبرگ‌های گیاه زعفران که اغلب بدون استفاده باقی می‌مانند و افزودن آن‌ها به جیره غذایی جوجه مرغ‌های گوشتی، موفق به بهبود خصوصیات گوشت جوجه مرغ‌های گوشتی شدند.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۲۷

افت صادرات و افزایش واردات در ۹ ماهه امسال

 
رئیس فدراسیون واردات به تشریح آمار واردات و صادرات ۹ ماهه امسال پرداخت و از افت ۲۰ درصدی صادرات و افزایش حدود ۲۳ درصدی واردات نسبت به سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۲۱

۷۵۰ هزار تن لبنیات از کشور صادر شد

 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۷۵۰ هزار تن لبنیات در ۹ ماه امسال از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۱۲

ایران در قزاقستان مجتمع فرآوری گوشت می‌سازد

 
یک شرکت ایرانی در حال ساخت یک مجتمع فرآوری گوشت حلال در قزاقستان است و هدف اصلی این مرکز صادرات است و ۹۰ درصد محصول تولیدی آن به ایران صادر خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۰۹

خرید شیرخام زیر قیمت مصوب اوضاع دامداران را وخیم کرد

 
مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت با وجود اینکه چند سال است نرخ مصوب هر کیلوگرم شیر خام ۱۴۴۰ تومان تعیین شده است، اما این نرخ عملیاتی نشده است به طوری که در برخی نقاط کشور ۸۵۰ تومان نیز به فروش می‌رسد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۳:۰۵

بزرگترین گلخانه هیدروپنیک کشور افتتاح شد

 
بزرگترین گلخانه هیدروپنیک کشور در مساحتی بالغ بر ۱۰ هکتار و گستردگی ۵۰ هکتاری در زرند اراک توسط ستاد اجرای فرمان امام(ره) افتتاح شد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۲:۵۹

ارزش افزوده اصلی‌ترین عامل رکود اقتصادی و گرانی / 9درصد سودخالص نداریم که 9% ارزش افزوده بدهیم

 
دبیر فدراسیون صنایع غذایی و کشاورزی در گفتگو با خبرنگار فودنا گفت: اکثر واحدهای تولیدی فعال که با تمام مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند 9 درصد سودخالص دریافت نمی‌کنند، که 9 درصد ارزش افزوده پرداخت می‌کنند و ارزش افزوده یکی از اصلی‌ترین عوامل رکود اقتصادی و گرانی است
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۱۲:۲۲

آخرین وضعیت آنفلوانزای پرندگان در پایتخت

 
مدیرکل دامپزشکی استان تهران از آخرین وضعیت آنفلوانزای پرندگان در پایتخت خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۸:۵۶

تعرفه بسیاری از محصولات صادارتی ایران به اروپا بالا است/ تقسیم منافع اقتصادی یک محور اصلی مذاکرات بُرد-بُرد

 
غربی‌ها در صدد افزایش ضریب صادرات محصولات تولیدیِ خود به ایران هستند و یکی از دلایل ایستادگی اروپا در قبال موضع گیری آمریکا علیه برجام، ریشه در همین واقعیت دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۸:۵۱

سفره‌های زیرزمینی آب در ۱۲ استان ایران تا ۵۰ سال آینده خشک می‌شود

 
نیویورک تایمز با اشاره به نقش کم آبی در تحولات سیاسی و اجتماعی نوشت: ۱۲ استان از ۳۱ استان ایران طی ۵۰ سال آینده با خشک شدن کامل سفره های زیر زمینی آب خود مواجه خواهند شد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۴۹

صنایع نصفه و نیمه کار می‌کنند/ با بهره ۲۳ درصدی تولید به صرفه نیست

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از معضلات اساسی واحدهای تولیدی را نرخ سود بالای بانکی عنوان و اعلام کرد: واحدهای تولیدی با نرخ سود ۲۳ درصد با مشکل مواجه می‌شوند و بازدهی واحدهای پاسخگوی این میزان سود نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۴۶

با وجود مازاد تولید، هم قاچاق داریم هم واردات رسمی!

 
مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گل و گیاه گفت: علیرغم اینکه انواع گل و گیاه در ایران تولید می‌شود و محصول روی دست تولیدکنندگان مانده است، نه تنها گل و گیاه به صورت قاچاق وارد می‌شود، بلکه درهای گمرک به روی واردات باز است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۳۵

معطلی 10 ساله لایحه خاک در مجلس شورای اسلامی

 
مدیرکل دفتر آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد لایحه خاک با گذشت 10 سال در مجلس شورای اسلامی معطل مانده است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۲۴

تغییر کاربری سالیانه 4 تا 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور

 
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: سالیانه 4 تا 5 هزار هکتار از زمین های کشاورزی ایران به شکل مجاز یا غیرمجاز تغییر کاربری داده می شود.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۱۵

واردات قطعات و ماشین آلات کشاورزی بار دیگر مشمول ارز مبادله ای شود

 
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی خواستار تخصیص مجدد ارز مبادله ای برای واردات قطعات و ماشین آلات بخش کشاورزی شد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۱۱

محتوای ارگانیک کربن بیش از60 درصد خاک کشور کمتر از یک درصد است

 
رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب گفت: بیش از 60 درصد خاک کشور محتوای ارگانیک کربن آنها کمتر از یک درصد است درحالی که این میزان برای کشاورزی پایه باید 2 درصد باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۰۷

مرغ ارزان شد/نرخ هر کیلو مرغ 7250 تومان

 
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی افزایش عرضه و کاهش قدرت خرید خانوار در روزهای پایانی ماه را دلیل اصلی روند نزولی قیمت مرغ اعلام کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۰۵

۱۶۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد

 
رئیس سازمان چای گفت: امسال ۱۰۸ هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۰۳ میلیارد تومان خریداری شد و تا کنون ۱۶۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۷:۰۱

واردات جوجه یکروزه در راه است

 
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به نوسان قیمت جوجه یکروزه در روزهای اخیر، موافقت های اولیه برای واردات به منظور جلوگیری از افزایش حبابی قیمت از وزارت جهاد اخذ شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۶:۵۸

پرورش ماهی در قفس، نیازمند سرمایه‌گذاری‌ در ساخت تجهیزات

 
یک مقام مسئول گفت:برای تولید قفس‌های پرورش ماهی، باید سرمایه‌گذاری‌های لازم در ساخت تجهیزات واحدهای فرآوری، صورت گیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۶:۵۶

قیمت شیرینی و خشکبار شب عیدافزایش نمی یابد/ تهیه آجیل مرغوب از مراکز معتبر

 
رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران گفت:امسال با تمهیدات صورت گرفته، افزایش قیمت شیرینی شب عید نخواهیم داشت.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۶:۵۳

توسعه صادرات زعفران، راهکاری مناسب برای کسب درآمدهای غیرنفتی

 
برخی مسئولان معتقدند؛ با توسعه صادرات زعفران، امکان شکل‌گیری اقتصاد بر پایه تولیدات غیرنفتی وجود دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۶:۴۹

بررسی آمار مصرف قهوه در آمریکا

 
آمار و ارقام پیرامون پدیده‌ها همیشه بحث‌برانگیز بوده است. از طرفی این آمار می‌تواند زمینه راهبردی برای صنعت قهوه داشته باشد. در این راستا آماری پیرامون مصرف قهوه را بررسی می‌کنیم.
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ , ۰۰:۰۹