مطالب نشریه شهد

۲.۵ میلیارد دلار صادرات به عراق در ۱۰۰ روز گذشته
حمید حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در حاشیه همایش تجاری اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به میزان صادرات به عراق در ۱۰۰ روز گذشته گفت: شما فعالان اقتصادی توانستید در این ۱۰۰ روز ۲.۵ میلیارد دلار یعنی به‌طور متوسط ۲۵ میلیون دلار به عراق صادر کنید که این رقم نشانگر رشد ۲۰ درصدی صادرات است.
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
تصمیمات تازه‌ی ارزی در راه است
کارگروهی برای تصمیم‌گیری در خصوص سامانه‌نیما تشکیل خواهدشد که ممکن است در نحوه ورود ارز به کشور بر اساس کشورهای مختلف تغییراتی ایجاد شود
شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
نواب رئیس اتاق ایران مشخص شد
پس از مشخص شدن رییس اتاق بازرگانی، رای گیری نواب ریس اتاق برگزار شد که محمد امیرزاده، محمدرضا انصاری، مهدی بخشنده، رحیم بنامولایی، محمدصادق حمیدیان جهرمی، مسعود خوانساری، جمال رازقی جهرمی، محمدحسین روشنک، حسین سلاح ورزی، حمیدرضا قلمکاری و مسعود گل شیرازی نامزدهای ۴ کرسی نواب رئیس اتاق ایران شدند.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
کاغذبازی‌های اداری در شرایط فعلی باید به حداقل برسد/ وزیر صمت از ظرفیت جلسات سران قوا استفاده کند
رئیس کمیته صنایع غذایی اتاق بازرگانی گفت: تامین مواد اولیه از مهمترین چالش‌های بخش صنعت کشور است؛ به طوری‌که اکنون کمتر واحدی می‌تواند برنامه ریزی تولید داشته باشد و یا به مشتریان خود زمان دقیق تحویل کالا را اعلام کند. پس انتظار داریم به محض رسیدن کالا به کشور در کمترین زمان ممکن مواد به کارخانه فرستاده شود.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
دریافت ۴۹۳۸ میلیارد ریال زکات و افزایش ۳۳ درصدی آن، نشان‌دهنده دلبستگی مردم به ارزش‌ها و اصول دینی است
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به روند افزایش صدقات و زکات بر اساس آمارها اشاره کرد و گفت: گاهی ممکن است برخی مشکلات و فشارها و یا القائات دشمن باعث شود که مردم ناامید شوند و بعضی از افراد ناآگاه یا نفوذی نیز بر این فضا دامن بزنند که مردم از ارزشها، معنویات و آموزه‌های دینی فاصله گرفته اند اما به لطف خدا و یاری مردم، دریافت ۴۹۳۸ میلیارد ریال زکات و افزایش ۳۳ درصدی آن، نشان دهنده دلبستگی مردم به ارزشها و اصول دینی است.
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
آشنایی با ۲۰‌شرکت بزرگ دریافت‌کننده ارز نیمایی
نیمی از ۲۰ شرکت بزرگ بازرگانی دریافت‌کننده ارز نیمایی، کمتر از شش سال سابقه فعالیت دارند. این حقیقتی است که با بررسی فهرست منتشرشده توسط بانک‌مرکزی از دریافت‌‌کنندگان ارزدولتی و نیمایی هویدا می‌شود و می‌تواند منشأ سؤالات بسیاری درباره ساختار اقتصادی‌مان باشد.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
تمدید مهلت پیش ثبت‌نام نمایشگاه شیرینی و شکلات و دریافت نام‌کاربری و کلمه‌عبور
به گزارش فودنا، طی صدور اطلاعیه شماره 2 نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات تهران آمده است؛ آن‌دسته از عزیزانی که تا کنون موفق به انجام پیش‌ثبت نام و دریافت نام کاربری و کلمه عبور نشده اند، می‌توانند تا پایان وقت اداری روز 20/02/98 نسبت به تکمیل پیش‌ثبت نام خود اقدام و اطلاعات خود را تکمیل نمایند.
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
ربات‌ها سبزی می‌کارند
یک استارت آپ کالیفرنیایی با استفاده از ربات های مختلف سبزیجات تولید می کند و می فروشد. این شرکت یک سیستم مرزعه رباتیک ابداع کرده است.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
صورتجلسه هفتاد و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید
به گزارش فودنا، هفتاد و یکمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور مسئولان دولتی و بخش خصوصی و 6 مصوبه برگزار شد.
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
رونق صنعت غذا از دید فعالان اقتصادی
صنعت غذا به‌عنوان یکی از صنایع پیشران، از ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی فراوانی برخوردار است، صنعتی که می‌تواند نقش مهمی در مسیر تحقق هدف‌گذاری‌های کلان ایفا کند و به‌عنوان یک موتور محرک، بخشی از صنعت و تولید داخلی را راه بیندازد.
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
ابلاغ سیاست‌های وزارت کشور در سال "رونق‌تولید"
دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در بخشنامه‌ای خطاب به استانداران محورهای اولویت‌دار معاونت اقتصادی در سال‌جاری را با تأکید مجدد بر ضرورت استمرار اولویت ها و برنامه‌های مهم اجرایی ابلاغی طی سالهای ۱۳۹۶و ۱۳۹۷، ابلاغ کرد.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
در آخرین مصاحبه قبل از فوت، مرحوم شاهرخ ظهیری درباره‌ی اقتصاد چه گفت
مرحوم شاهرخ ظهیری، عضو اتاق بازرگانی دو روز قبل درگذشت ناگهانیش در یک مصاحبه منتشر نشده گفت: وضعیت کنونی اقتصادی و افزایش حقوق‌های فعلی هزینه‌های زندگی خانوار کارگر را به خوبی تامین نمی‌کند، برای فعال شدن اقتصادمان اولین شرط رضایت کارگر است.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۵۹
توسعه پایدار منوط به روش‌های دانش‌بنیان
صنایع لبنی تقریبا با ۷ میلیارد دلار گردش مالی، چیزی در حدود ۷۵/ ۱درصد از GDP کشور را تشکیل می‌دهد. سرمایه‌گذاری‌هایی که در این صنعت صورت گرفته، براساس امکانات طبیعی موجود در کشور است؛ بنابراین، صنعت لبنیات جزو آن بخش‌هایی از اقتصاد کشور است که رشد پایدار خود را به‌رغم همه ناملایمات ادامه خواهد داد.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
فهرست اصلاحات تعرفه‌ای صادرات، واردات در سال 98 اعلام شد + دانلود
به گزارش فودنا طی بخشنامه‌ی دولت که در تاریخ 15 فروردین به وزارت‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و همچنین وزرات جهاد کشاورزی ابلاغ شد، تعرفه‌های واردات و صادرات به شرح زیر اعلام شد
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
اعلام گروه‌هایی که امکان حضور در اگرفود را ندارند / متراژ مجاز برای هر متقاضی مشخص شد
به اطلاع کلیه متقاضیان محترم مشارکت در بخش داخلی نمایشگاه ایران آگروفود 2019 که فرم درخواست اولیه و مدارک خود را جهت بررسی ارزی – ریالی را تا تاریخ 15 اسفند 1397 به ستاد برگزاری ارائه نموده اند، می‌رساند با توجه به کثرت متقاضیان مشارکت در نمایشگاه، حداکثر متراژ قابل تخصیص در سالنهای تحت پوشش برای همه گروههای کالائی برای غرفه های کنار دیوار به متراژ تقریبی 36 مترمربع و در قسمت میانی به متراژ تقریبی 100 مترمربع خواهد بود.
پنج شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸

مطالب آرشیو شهد

 
راهکارهای موثر برای توفیق در کار با پیشرفت،
سوخت مورد نیاز چرخ فروش را تامین کنید

همانطور که می‌دانید پیشرفت بازار کار شما به نوع کاری که می‌کنید بستگی ندارد. این مسئله (پیشرفت شما) صرفا یک نکته و در بازار کاریتان نیست که بتوانید آن را به طور طبیعی بیابید و همچنین نه فقط مربوط به ج... ۱۶:۲۲ (شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹)
 
 
مینو همچنان در مسیر توسعه ...
آدامس به صنعت چسبید!!!
زیر صنایع، نایب رئیس و جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران بخش صنایع غذایی کشور در حالی روبان افتتاح بزرگترین خط تولید آدامس کشور را قیچی زدند که ۱۲:۱۲ (دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹)
 
 
دوماهنامه تخصصی انجمن شیرینی و شکلات ایران
انتشار نشریه شهد 8 با تیتر اول " یارانه های شکلاتی راهکار یا ضرورت"
به گزارش فودنا، نشریه اختصاصی انجمن شیرینی و شکلات با مطالب ویژه خود در صنعت در 50 صفحه و با تیتر اول " یارانه های شکلاتی، راهکار یا ضرورت" منتشر شد. ۱۰:۵۴ (شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹)
 
 
انجمن و داستان شکر وارداتی
دبیرانجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران درباره آخرین وضعیت اخذ تسهیلات و ورود نخستین محموله شکر به کشور می‌گوید... ۱۴:۰۴ (سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹)
 
 
استفاده از حس های چند گانه در بسته بندی های شیرینی و شکلات
ترفندهای جدید در بسته بندی شیرینی و شکلات
مجله استرالیایی پکیجینگ نیوز(Packaging Newa) در یکی از شماره های اخیر خود به بررسی تاثیر تازه ترین روش های بسته بندی شکلات و شیرینی در اروپا و انتقال آن ها به شعبه های آن در استرالیا و شرکت های شکلات ... ۱۰:۱۶ (پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۹)
 
 
بررسی تأثیر اینولین و برخی ترکیبات حجم دهنده روی
ویژگیهای رئولوژیکی شکلات شیری کم کالری
امروزه مواد غذایی کم کالری و با محتوای شکر پایین تا حد زیادی مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد. در این میان تلاش های زیادی به منظور تولید شکلات کم کالری صورت گرفته است که... ۱۰:۴۴ (پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
پروبایوتیک و پری بایوتیک
پروبایوتیک ها میکروارگانیسم های زنده‌ای هستند شامل گونه های لاکتوباسیلوس ها، بیفیدوباکتریوم ها و مخمرها که ازطریق ایجاد تعادل در فلور میکروبی روده تاثیرات مثبتی بر سیستم گوارش و هضمی میزبان خود می گذا... ۱۲:۳۵ (چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۹)
 
 
موزه‌های شکلاتی برای بازدیدکنندگان شکمو!
نگاهی به 10 موزه شکلات برتر دنیا
حالا یک پرسش جدید را مطرح می‌کنیم. رابطه‌تان با شکلات چطور است ؟ از آن دسته افرادی هستید که با دیدن شکلات هوش از سرشان می‌پرد و کنترلشان را از دست می‌دهند و تا شکلات را نخورند، آرام نمی‌گیرند و یا... ۲۳:۰۸ (سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
اثرات ارزیابی شده شیرآلوده به پودر ملامین در چین
تحقیقات جدید نشان از آلوده شدن هزار بچه چینی از طریق شیر آلوده به ملامین در این کشور دارد. این بیماری که با نشانه های آسیب کلیه در ماه های بعد از مصرف شیر همراه است و یک آسیب طولانی مدت تلقی می شود به... ۱۴:۵۳ (یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۹)
 
 
وقتی شکلات از طلا گران‌تر است
گران ترین شکلات‌های جهان
برای خیلی‌ها خوردن شکلات ممکن است یک عادت کم ارزش باشد. آنها وارد هر فروشگاهی می‌شوندهرکدام از مارک‌هایی که به صورت انبوه در بازار انباشته شده‌اند را با قیمتی ارزان می‌خرند... ۱۶:۱۹ (یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
نکاتی درباره بسته سیاسی-نظارتی بانک مرکزی
بسته سیاستی ـ نظارتی بانک مرکزی برای شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است و بانک‌ها موظف به رعایت آن در طول سال جاری هستند. با این وجود هنوز نسبت به میزان پایبندی نظام بانکی کشور به این بسته تردیدهای جدی وجو... ۱۴:۴۲ (یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۹)
 
 
نگاهی به جدیدترین گرایش‌های موجود در بازار جهانی شیرینی و شکلات
شکلات ثابت کرده که در برابر بحران مالی مصون است و با گذشت چند ماه از این بحران که بر اقتصاد جهان و بسیاری از شرکت‌های بزرگ بین‌المللی سایه انداخته، شکلات‌سازان همچنان در اکثر کشورهای جهان با خیال راحت... ۱۵:۰۱ (یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
شکلاتهایی با ریشه های سوئیسی
امروزه کشور اروپایی سوئیس که در دامنه سلسله رشته های کوه های آلپ واقع شده است، به عنوان یکی از کشورهای مشهور در زمینه تولید شکلات در جهان به شمار می‌رود، تا جایی که شکلات سوئیسی تبدیل به یکی از سوغاتی... ۱۳:۵۴ (یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۹)
 
 
بحران مالی فرصتی برای تولیدکنندگان محصولات غذایی
هر چند بحران مالی جهانی سبب ورشکستگی بسیاری از بانک‌ها و شرکت‌های خودروسازی در جهان شده است ولی یکی از مقامات سابق کاخ سفید به تازگی اعلام کرده که این بحران می‌تواند منافع بسیاری برای شرکت‌های تولید ک... ۱۱:۴۹ (شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
مشتری پادشاه است
شعار آیسودا با 400 نوع محصول متنوع
می‌گویدکارش را از یک قنادی کوچک آغاز کرده البته وقتی 14 ساله بوده، مدیریت چند سوپر مارکت اجاره‌ای وملکی هم در همان سال‌های ابتدای شکل‌گیری انقلاب به کارهایش افزوده شده و بعد... ۱۳:۴۹ (یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۹)
 
 
رشد بازار جهانی شکلات امسال نیز ادامه خواهد یافت
مارس در تلاش برای کاهش ضایعات
شرکت شکلات سازی مارس در راستای اهداف محیط زیستی خود اعلام کرده که با شرکت "ترا سایکل" قرارداد همکاری منعقد کرده است. ۱۰:۰۸ (شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
تجارت با هشتمین قدرت اقتصادی دنیا
وزیرصنایع و تجارت برزیل با وزیر صنایع ومعادن کشورمان همراه با مقامات تجاری دو کشور در سالن هتل استقلال جمع شدند تا علاوه بر بسترسازی ورود رئیس‌جمهور برزیل به کشورمان زمینه تعاملات تجاری دو کشور را برر... ۱۴:۳۷ (چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۸۹)
 
 
هرشی توانست از شکلات به طلا برسد...
"هرشی" چگونه هرشی شد؟
شرکت مواد غذایی "هرشی" که امروزه علاوه بر تولید شیرینی و شکلات در زمینه غذاهای آماده نیز فعالیت می‌کند، در شهر هرشی ایالت پنسیلوانیا قرار دارد. این شهر که مهد صنایع غذایی و شیرینی جات شرکت هرشی است...... ۱۱:۴۳ (چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹)
 
 
نگاهی به کلوچه سازی کارخانه فررو ایتالیا
از کلوچه پزی تا شهرت جهانی
کارخانه ایتالیایی فررو (Ferrero) یکی از بزرگترین صنایع شکلات سازی جهان به شمار می‌رود، این کارخانه همچنان از سوی خانواده فررو در ایتالیا اداره می‌شود، این کارخانه اعتبار و شهرت خود را از طریق... ۱۲:۲۹ (دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹)
 
 
اندازه گیری کیفی و کمی رنگ های مصرفی در شکلات دراژه
بررسی رنگ های مصرفی در شکلات دراژه به عنوان یکی از فرآورده های پر مصرف و جذاب برای کودکان و نوجوانان هدف این تحقیق بوده است... ۱۰:۳۶ (چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۹)