آخرین وضعیت صادرات به عراق/ قیمت‌ها در عراق به علت محدودیت‌های واردات افزایش یافت
عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: با توجه به محدودیت های وارداتی دولت عراق پس از شیوع کرونا قیمت کالا در این کشور افزایش یافته است و بازرگانان در انتظار بازگشایی مرزهای بین ایران و عراق هستند.
تمدید بسته ماندن مرز مهران تا پایان فروردین
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: دولت عراق، در نشست اخیر خود تصمیم‌گیری در خصوص بازگشایی مرز مهران در روز ۲۳ فروردین را دردستور کار خودقرار داده بود که وزارت بهداشت این کشور به دلیل برخی از نگرانی‌ها، پیشنهاد تمدید یک هفته ای این تاریخ را برای مسدودی این مرز را ارائه کرد.
کویت واردات مواد غذایی از ایران را از سر می‌گیرد
وزارت تجارت و صنعت کویت اعلام کرد که واردات مواد غذایی ایران به این کشور که پس از شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته می‌شود.
تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد
با تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات تعرفه‌های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است.
تسهیلات ۱۸ گانه برای صادرکنندگان فاقد تخلف گمرکی
گمرک ایران تسهیلات ۱۸ گانه‌ای را برای حمایت از تولید و صادرت به‌خصوص برای صادرکنندگان فاقد تخلفات گمرکی تدوین و به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد.
ممنوعیت واردات کالاهای گروه ۴ در سال ۹۹ + لیست کالا
فرهاد دژپسند در ارتباط تصویری با گمرکات مرزی گفت: از آنجا که مقام معظم رهبری سال جدید را سال جهش تولید نامیدند برای واردات مواد اولیه تولید و صادرات کالاها نیاز به اقدام جهادی گمرک است .
کرونا چقدر صادرات کشور را کاهش داد؟
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: دولت تمهیداتی را برای جلوگیری از ضرر و زیان صادرکنندگان در نظر گرفته که در حال حاضر بر روی کاغذ باقی مانده است.
ستاد اطلاع‌رسانی به تجار در خصوص وضعیت مرزها تشکیل شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دهمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات که با حضور کلیه اعضای کارگروه توسعه صادرات برگزار شد، از رصد کلیه مرزهای خروجی کشور در شرایط فعلی با هدف حل مشکلات صادرکنندگان در جهت رسیدن کالاهای صادراتی در اسرع وقت به بازارهای هدف خبر داد.
شریان‌های اصلی تجارت خارجی کشور با وجود کرونا فعال است/ بیشترین مشکل را در مرزهای ترکیه و پاکستان داریم
سرپرست معاونت توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه شریان‌های اصلی تجارت خارجی کشور در مرزها کمتر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است، گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا تنها در تجارت با برخی از کشورهای همسایه در مرزها به مشکل برخورده‌ایم که لازم است اقدامات سریع با همکاری سایر دستگاه‌ها به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد.
صادرات به دلیل بسته بودن مرز‌ها با مشکل مواجه شد
لاهوتی گفت: صادرات برخی کالا‌ها به دلیل بسته بودن مرز‌ها با مشکل مواجه شده و بسیاری از کامیون‌ها پشت مرز مانده‌اند.
جزییات درخواست وزیر جهادکشاورزی از گمرک
وزیر جهادکشاورزی طی نامه ای به رییس گمرک خواستار واردات جو با مجوز این وزارتخانه شد.
مرزهای مبادلاتی ایران به عراق باز است
رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: صادرات به عراق به غیر از مرز مهران، در بقیه مرزها انجام می‌شود.
واردات کالا به کشور هیچ محدودیتی ندارد
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: بخشنامه‌های لازم درخصوص اقدامات مورد نظر در پایانه‌ها اعلام و خوشبختانه هیچ محدودیت و مشکلی در حمل و نقل کالا وجود ندارد.
مرز ایران با عراق برای انجام صادرات باز شد
عضو اتاق بازرگانی ایران از روند خروج کامیون‌ها و صدور کالا از مرز عراق خبر داد.
وزارت صمت: گمرک در ارسال اطلاعات تجاری به ما تعلل می‌کند / دژپسند: در حق ما کم لطفی می‌کنند!
مسولان وزارت صمت اعلام می‌کنند گمرک در ارسال اطلاعات برای سامانه جامع تجارت تعلل می‌کند درحالی که مسولان وزارت اقتصاد به جد این موضوع را رد می‌کنند!
جزئیات دستورالعمل گمرک برای مقابله با کرونا
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از تدابیر گمرکی برای مقابله با ویروس کرونا، از جمله ممنوعیت صادرات برخی اقلام خبر داد.
توقف ۱۵۰۰ کامیون در مرز سومار/ عراق شرط گذاشت
آنطور که مسئولان گمرک ایران می‌گویند با شرطی که عراق برای تخلیه و بارگیری کالای صادراتی ایران در گمرک عراق گذاشته‌، فرایند به کندی پیش رفته و موجب توقف حدود ۱۵۰۰ کامیون در مرز شده است. در این شرایط از تجار خواسته شده که فعلا به سمت این مرز کالا نفرستند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد ۱۵۲ درصدی واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار خبر داد.
مرز مهران بازگشایی شد
سخنگوی گمرک ایران خبر داد که مرز مهران از ساعت ۱۰.۴۵ دقیقه صبح امروز (دوشنبه) آغاز به کار کرده است.
مشکلات حمل و نقلی بر سر راه صادرات به اوراسیا
رییس فدراسیون حمل و نقل و لجستیک ایران اعلام کرد: بسیاری از محصولات صادراتی به اوراسیا به دلیل نبود کامیون و کانتینر یخچالی معطل مانده است.
صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴