ورود موقت کالا از ثبت سفارش معاف شد + سند
کالاهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می‌شوند، مشمول ضوابط ثبت سفارش نیستند.
اتحادیه اقتصادی اوراسیا؛ فرصتی طلایی برای ایران
عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، به کشورمان کمک خواهد کرد که از فشار تحریم‌های اقتصادی غرب علیه خود بکاهد.
مقایسه صادرات ایران با 10 کشور اول هدف در سال‌های 96 و 95 + نمودار
ارزش صادرات در سال‌های 1396 و 1395 به ترتیب 53 و 50 میلیارد دلار هدف گذاری شده بود که با تحقق 88.5 و 88 درصدی صادرات طی این دو سال میزان صادرات در سال 95 معادل 43 میلیارد و 930 میلیون دلار و در سال 96 به 46 میلیارد و 931 میلیون دلار رسید.
میزان صادرات ایران در اردیبهشت 30 درصد بیشتر از پارسال شد
وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: از ابتدا تا بیست و یکم اردیبهشت ماه، میزان واردات پنج درصد و صادرات 30 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.
جمهوری آذربایجان دروازه ورود محصولات ایران به بازار قفقاز است
مدیر عامل سازمان اتکا گفت : جمهوری آذربایجان دروازه ورود محصولات کشاورزی ایران به بازارقفقاز و سایر کشورهای این منطقه مانند روسیه است .
دریافت حقوق ورودی اظهاری صاحب کالا همزمان با اظهار کالا به صورت نقدی
فودنا - گمرک ایران در بخشنامه مهمی به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد تا حقوق ورودی اظهاری صاحب کالا را همزمان با اظهار کالا از اول خرداد ماه سال‌جاری به صورت نقدی پیش‌دریافت نمایند.
شرایط ترخیص کالاهای وارداتی به روش بدون انتقال ارز از گمرکات کشور
فودنا - گمرک ایران شرایط ترخیص کالاهای وارداتی به صورت بدون انتقال ارز را بر اساس دستورالعمل ساماندهی و مدیریت بازار ارز اعلام کرد.
چطور می‌توانیم سهم بیشتری از بازار عراق به دست بیاوریم؟
ایران در میان کشورهای همسایه از مزایای بسیاری از جمله اشتراکات قومی، مذهبی، نزدیکی راه‌های مواصلاتی برای برقراری مراودات تجاری با عراق برخوردار است.
سامانه نیما صادرات را به کدام سو می‌برد؟
بعد از راه‌اندازی سامانه نیما برای فعالان اقتصادی، فرآیند صادرات با تغییراتی همراه شده است و به گفته برخی دست‌اندرکاران، سرعت حرکت صادرات در کوتاه مدت با مشکلاتی روبرو خواهد شد اما حداقل در میان مدت باعث افزایش صادرات به کشورهای منطقه خواهد شد.
ضرورت تقویت جایگاه مرز بین‌‎المللی مهران برای توسعه صادرات به عراق
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلا م بر ضرورت تقویت جایگاه مرز بین‌المللی مهران برای توسعه صادرات غیرنفتی به عراق تأکید کرد.
تجار ایرانی از بازار پرشتاب عراق جا ماندند!/عزم جدی دولت عراق برای حمایت از تولید ملی
ابراهیم محمدرضا زاده گفت: دولت عراق در راستای حمایت از تولید ملی، در محصولاتی که توانایی تولید در داخل عراق را دارد تعرفه‌های خود را افزایش داده است.
تعرفۀ واردات کشور عراق تغییر نکرده است
رایزن بازرگانی ایران در عراق از عدم تغییر تعرفه‌های وارداتی عراق خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۲۰۱۸ هیچ گونه تغییری در تعرفه صورت نگرفته است و فقط مالیات برای گروه‌های خاص کالایی وضع شده است.
تخصیص یارانه ارزی ۴۰۰ تومانی به کالاهای اساسی از یکشنبه
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به تخصیص یارانه ارزی ۴۰۰تومانی به کالاهای اساسی از روز یکشنبه آینده و ترخیص نهاده های دامی از مبادی ورودی، قیمت این کالاها در بازار متعادل می شود.
برای ثبت‌سفارش کالا هیچ مشکلی وجود ندارد
مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: در زمینه ثبت سفارش کالا هیچ گونه مشکلی وجود نداشته و در هفته‌های گذشته این روند به حالت مرسوم خود دنبال شده است.
۱۱ هزار فعال صادراتی بار صادرات سال گذشته را به دوش کشیدند
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ۱۱۰۰۰ فعال صادراتی در سال ۹۶ بار صادرات ۴۷ میلیاردی را به دوش کشیدند.
جزئیات واردات در فروردین منتشر شد/ واردات ۲۵۸ میلیارد تومان برنج
جزئیات واردات کالا در فروردین ماه ۹۷ براساس آمار گمرک منتشر شد که بر اساس آن ۲۸۵ میلیارد تومان برنج در یک ماه وارد شد.
واردکنندگان هنوز نتوانسته‌اند دلار ۴۲۰۰ تومانی بگیرند
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد که تاکنون هیچ واردکننده‌ای نتوانسته است با دلار ۴۲۰۰ تومانی ثبت سفارش کند و ادامه این روند باعث خواهد شد قیمت‌ها در بازار غیررسمی به شکل فزاینده‌ای افزایش یابد.
سرنوشت صادرات پس از داستان دلار
تعیین سیاست‌های ارز تک نرخی و بحث جایگزینی یورو به جای دلار در روزهای گذشته باعث شده سهم واردات و صادرات نسبت به هم به طور مرتب در تغییر باشد.
صادرکنندگان خواهان چه نرخی برای ارز هستند؟
رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: در چرخه فعالیت‌های اقتصادی، افرادی که دست آخر کالا یا خدماتی را صادر می‌کنند گیرنده و ذی‌نفع اصلی ارز قلمداد می‌شوند، برداشت عمومی این است که هرچه قیمت ارز بالاتر باشد منفعت بیشتری به جیب صادرکننده می‌رود. این یک تصور غلط است که بیشتر از سوی ذی‌نفعان واردات در جامعه مطرح می‌شود.
هیچ وقفه‌ای در جریان صادرات و واردات کشور نباید ایجاد شود
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت جلوگیری از هر گونه وقفه در جریان صادرات و واردات کشور گفت: یکی از اصلی ترین اولویت‌ها در سیاست‌های ارزی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور است.