33 هزار تن شکر امروز در بندر امام تخلیه می‌شود
33 هزار تن شکر اکنون در بندر امام تخلیه می‌شود و از ابتدای سال 98 تاکنون 168 هزار تن شکر از مبادی مختلف در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.
شکر وارداتی تا هفته آینده به بنادر کشور می‌رسد
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر کشور با بیان اینکه مجوز واردات 800 هزار تن شکرداده شده است، گفت: بخشی از این شکر توسط بخش خصوصی و دولتی با ارز 4200 تومان در راه رسیدن به بنادر کشور است.
پنجمین محموله شکر خام وارد بندر شهید رجایی شد
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 6 کشور با اشاره به ورود یک محموله 27 هزار تنی شکر خام به بندر شهید رجایی، گفت: این پنجمین محموله شکر خام در دو ماه گذشته بود که وارد بندر شهید رجایی شده است.
موضع سازمان توسعه تجارت در مورد تصمیم اخیر عراق
چند روز قبل خبری منتشر شد که حکایت از ممنوع شدن واردات برخی کالاهای ایرانی به عراق داشت. موضوعی که بررسی آن نشان می‌دهد ارتباطی با ایران نداشته و مساله‌ای کلان‌تر در سیاست‌گذاری‌های بغداد است.
دریافت عوارض بر صادرات در برخی گمرک‌های کشور!
مدیرکل گمرک البرز گفت: تولیدات سال گذشته البرز ۴۵۰ هزار تن بوده که تنها ۱۰۰ هزار تن آن از گمرک استان صادر شده است.
صادرات تخم مرغ غیرخوراکی ممنوع و روغن حیوانی مجاز شد
بر اساس بخشنامه گمرک، صادرات تخم غیر خوراکی ممنوع و صادرات روغن حیوانی بلامانع اعلام شد.
تحریم‌ها، فرصتی برای توسعه روابط اقتصادی ایران و کوبا است
آلکسیس باندریچ وگا سفیر کوبا در تهران در دیدار با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران بر گسترش همکاری‌های تجاری میان ایران و کوبا به‌موازات توسعه روابط سیاسی دو کشور تأکید کرد.
سخت‌گیری‌های وارداتی، باب میل قاچاقچیان است
رئیس کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق بازرگانی ایران معتقد است تا زمانی که دولت سخت‌گیری‌های خود در عرصه واردات را ادامه دهد، نمی‌توان انتظار داشت که بازار کالاهای اساسی به ثبات برسد.
تحریم‌های آمریکا موجب افزایش مبادلات تجاری تهران و اسلام‌آباد شده است/ پاکستان توان پرداخت ارز برای تسویه بدهی‌های خود را ندارد
عضو هیات رییسه اتاق ایران و پاکستان گفت: یکی از مشکلات ما این است که تجار ما از همتایان پاکستانی طلبکار هستند اما متاسفانه پاکستان توان پرداخت ارز را ندارد و بیشتر به دنبال استفاده از پول‌های ملی است و از سویی کالاهای آنها نیز محدود است و این باعث شده تا ما با مشکل مواجه شویم و اگر مبادلات کالا به کالا شود، بخشی از این مشکل برطرف خواهد شد.
چشم‌انداز صادرات کشاورزی و صنایع غذایی در سال ۱۳۹۸
آمارهای عملکرد ۱۱ ماه سال ۱۳۹۷ صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی نشان می‌دهد که به‌رغم انتظار افزایش جهشی صادرات متناسب با افزایش نرخ ارز، در سال گذشته با حدود ۶/ ۵ میلیارد دلار و ۲/ ۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۶، این پیش‌بینی محقق نشد.
موافقت بانک مرکزی با واردات کالا به‌جای بازگشت ارز صادراتی به کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بانک مرکزی موافقت کرده است که صنعتگران در سال ۹۸ به‌هرمیزان صادرت داشته باشند و در چارچوب دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور، به‌جای انتقال ارز به کشور می‌توانند مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید را وارد کنند.
افزایش ۲ درصدی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی محقق نشد
بازاری گفت: علیرغم انتظار افزایش جهشی صادرات متناسب با افزایش نرخ ارز در سال گذشته با حدود ۶/۵ میلیارد دلار و ۲ درصد افزایش نسبت به سال ۱۳۹۶، این پیش‌بینی محقق نگردید.
موافقت‌نامه همکاری بین اتاق‌های ایران و بلغارستان امضا می‌شود
سفیر بلغارستان در تهران با معاون امور بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد.
صادرات به عراق تا ۲ سال دیگر باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور به عراق ۲۰ میلیارد دلار برای صادرات هدف‌گذاری شد كه باید این مهم تا سال ۱۴۰۰ اجرایی شود.
راه‌اندازی دفاتر تجاری در کشورهای ترکیه، لبنان، سوریه و عراق
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۵۵ درصد از صادرات غیرنفتی ایران به ۱۵ کشور همسایه است، از راه‌اندازی دفاتر تجاری این وزارتخانه در کشورهای ترکیه، عراق، لبنان و سوریه خبر داد.
احتمال بسته‌شدن مرز سومار و شیخ صله/ صادرکنندگان بارگیری نکنند
مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه در خصوص بارگیری محموله‌ها به مقصد مرز سومار و شیخ صله هشدار داد و اعلام کرد: احتمال بسته شدن مسیرهای منتهی به این مرز با توجه به شرایط آب و هوایی وجود دارد.
فهرست اصلاحات تعرفه‌ای صادرات، واردات در سال 98 اعلام شد + دانلود
به گزارش فودنا طی بخشنامه‌ی دولت که در تاریخ 15 فروردین به وزارت‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصاد و دارایی و همچنین وزرات جهاد کشاورزی ابلاغ شد، تعرفه‌های واردات و صادرات به شرح زیر اعلام شد
کدام کشورها در سال ۹۷ از سبد تجارت خارجی ایران حذف شدند؟
بعد از تحریم‌های ۹۷ و محدودیت مبادلات مالی ایران، سبد تجارت خارجی ایران دچار دگرگونی‌هایی شد که این دگرگونی، باعث خروج برخی کشورها از این سبد و وارد شدن کشورهای جدید به لیست شرکای تجاری ایران شد.
بسته تسهیل فرایند واردات ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد
وزارت صمت در این بسته بررسی درخواست متقاضیان برای واردات مواد اولیه و واسطه ای بخش تولید از محل ارز حاصل از صادرات را به یک روز کاهش داد و سقف و سابقه برای ثبت سفارش واردات این کالاها را حذف کرد.
اصلاح بخشنامه ترانزیتی گمرک / نگهداری یک کانتینر از محموله ترانزیتی به عنوان وثیقه+سند
بر اساس بخشنامه دفتر ترانزیت گمرک، مشکلات ایجاد شده در خصوص دریافت ضمانت نامه بانکی برای ترانزیت اقلامی مانند آجیل و خشکبار در بازه انتهای سال رفع شد.
صفحه ۱ از ۲ ۲