جزئیات چگونگی ثبت سفارش کالا بعد از گروه‌بندی
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران در مورد چگونگی تخصیص ارز به ثبت سفارش‌هایی که قبل از گروه‌بندی کالاها انجام شده است، گفت: قبلی‌ها چنانچه‌ تخصیص ارز شده باشند که توسط بانک پرداخت می‌شود و اگر تخصیص ارز نشده باشند، مشمول ثبت سفارش‌های جدید می‌شوند.
اولویت‌بندی تقاضای واردات توسط وزارتخانه‌ها
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: وزارتخانه‌های مرتبط با امر تولید و مصرف موظفند تقاضای ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی را بررسی و اولویت‌بندی کنند.
میزان واردات با کارت بازرگانی پلکانی شد/ مسئولیت تضامنی برای پرداخت مالیات و بدهی‌ها
شرایط صدور کارت بازرگانی براساس آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات از سوی هیات وزیران اصلاح شد.
هیات تجاری - فناوری ایران به شرق آفریقا اعزام می‌شود
با توجه به ظرفیت‌های جذب بالای فناوری در قاره آفریقا مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در نظر دارد هیات تجاری - فناوری را به شرق آفریقا اعزام کند.
از کارت‌های بازرگانی سوء استفاده می‌شود
رئیس سازمان توسعه تجارت اذعان کرد در چند سال اخیر سوء استفاده‌هایی به اشکال مختلف از کارت‌های بازرگانی صورت گرفه است.
اصلاحیه قانون کارت های بازرگانی مشکلات را بیشتر می‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به طرح پیشنهادی اصلاح قانون کارت های بازرگانی که به امضای وزیر صنعت رسیده گفت: در اصلاحیه اخیر به جای حل مشکل به مشکلات اضافه شده است.
مقدار ارزی که ۲ شرکت دولتی برای واردات گرفتند+جدول
در فهرست منتشرشده از دریافت کنندگان ارز دولتی، نام ۲ شرکت دولتی به چشم می‌خورد که برای واردات کالاهای اساسی و ضروری ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند.
باید از عراق برای ورود به بازارهای عربی استفاده کنیم
دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، گفت: بازار عراق یک بازار رقابتی است. باید از بازار عراق برای ورود به بازارهای جهان عرب استفاده کنیم. ما در کارهای تجاری به پوست‌اندازی و تغییر نگرش نیاز داریم.
فهرست گیرندگان ارز دولتی شفاف نیست/ کالاهای وارداتی که اسمشان منتشر نشد
فهرست گیرندگان ارز دولتی از سوی بانک مرکزی منتشر شد، در حالی که آمار واردات نشان می‌دهد، این فهرست شفاف نیست و اسامی همه دریافت کنندگان ارز وجود ندارد.
سازمان حمایت سراغ دانه‌درشت‌ها می‌رود
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت چگونگی رصد بازار کالاهای وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومانی و فروش آن در بازار مصرف با این نرخ را تشریح و تصریح کرد: لیست افراد و شرکت‌های واردکننده کالا در اختیارمان قرار گرفته که بازرس‌های سازمان سراغ واردکنندگان خصوصا دانه‌درشت‌ها می‌روند و میزان واردات، قیمت ارز و قیمت فروش محصول را رصد می‌کنند که در صورت تخلف تعزیری، به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
آغاز سرمایه گذاری برای 7 ایده استارت آپی منتخب در روناک
روناک به عنوان اولین حامی مجموعه استارت آپی سازمان اقتصادی کوثر ، 7 طرح و ایده برگزیده در میان 120 طرح ارائه شده را به داوری برای سرمایه گذاری کشاند.
واگذاری کارت بازرگانی به‌غیر وجاهت قانونی ندارد
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد واگذاری کارت‌های بازرگانی به غیر، به مدیرکل امور اسناد و سردفتران نامه نوشت
صادرات به عربستان در حد صفر/ تقویت روابط با سایر کشورها
صادرات به عربستان در حد صفر/ تقویت روابط با سایر کشورها
کارخانه‌ها کالا به بازار نمی‌دهند
نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان به بازار کالا عرضه نمی‌کنند، گفت: نوسانات نرخ دلار و عدم دسترسی به مواد اولیه شرایط نابسامان فعلی بازار را رقم زده است.
ارائه گزارش کمیته تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق تا پایان تیرماه/ تکلیف وزارت اطلاعات در راه‌اندازی دو سامانه
یک نماینده مجلس با اشاره به اینکه گزارش کمیته تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق تا پایان تیرماه در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود، گفت: اشکال اساسی در روند مبارزه سیستمی با قاچاق، فقدان ارتباط میان سامانه‌های دستگاه‌های متولی است.
چرا واردات ۱۳۳۹ کالا ممنوع شد؟
تصمیم دولت در ممنوعیت ثبت سفارش ۱۳۳۹ قلم کالا برای کنترل تقاضا و ساماندهی نابسامانی ارزی است که با این کار وابستگی ها را کاهش داده و از تولید داخل و تولید ایرانی حمایت کند.
فهرست ۱۳۳۹ قلم کالای ممنوعه وارداتی+ جدول
فهرست ۱۳۳۹ قلم کالایی که به دلیل داشتن تولید مشابه داخل ثبت سفارش آنها ممنوع است، منتشر شد
صادرات غیرنفتی با رشد 21 درصدی از 11 میلیارد دلار گذشت
رئیس کل گمرک ایران گفت: از ابتدای امسال تا 27 خردادماه، ارزش صادرات غیرنفتی کشور با افزایش قابل توجهی به 11 میلیارد و 242 میلیون دلار رسید.
کاهش ۱۱ میلیارد دلاری تجارت ایران و ترکیه پس از تعرفه ترجیحی
رئیس­ اتاق مشترک ایران و ترکیه از کاهش حجم تجارت ایران و ترکیه از ۲۲ میلیارد دلار به ۱۱ میلیارد دلار پس از تعیین تعرفه ترجیحی خبر داد.
تمدید بیش از یک بار ثبت‌سفارش‌های غیربانکی امکان پذیر شد
سامانه جامع تجارت در اطلاعیه‎ای اعلام کرد: امکان تمدید بیش از یک بار ثبت‌سفارش‌های غیربانکی با داشتن شرایط لازم فراهم شده است.