تسهیلات ۱۸گانه گمرک برای فعالان اقتصادی
سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد از جمله پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا.
معامله پایاپای ایران و هند؛ میوه در برابر چای!
یک مدیر ارشد چای هند گفته بانک‌ها در حال بررسی تجارت پایاپای هند و ایران هستند؛ به این ترتیب که هند از ایران میوه و زعفران وارد و در مقابل چای صادر کند.
کالاهای اساسی با کمترین تشریفات گمرکی ترخیص می‌شوند
مدیرکل گمرک شهید رجایی بندرعباس گفت: تمامی فعالیت‌های مرتبط با گمرک بدون وقفه و با سرعت انجام می‌شود تا مشکلی در ترخیص کالا از جمله کالاهای اساسی ایجاد نشود.
صادرات ماهانه 550 میلیون دلار به عراق
عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اینکه در دو ماهه ابتدای امسال 1.1 میلیارد دلار به کشور عراق صادرات انجام شده است، گفت: شرایط صادرات به عراق خوب است.
جهانگیری بر تخصیص ارز و ترخیص سریعتر کالا از بنادر تاکید کرد
معاون اول رییس جمهوری بر تخصیص ارز و فراهم کردن شرایط ترخیص سریعتر کالاهای ضروری تاکید کرد.
کشتی حامل مواد غذایی ایران به آب‌های ونزوئلا رسید
طبق آمار رفینیتیو آیکان و اعلام سفارت ایران در ونزوئلا، کشتی ایرانی حامل محموله مواد غذایی روز یکشنبه به بندر لاگوایرا نزدیک شد.
توقف ۹۰۰ واگن در مرز ترکمنستان/ ۸۰ درصد مرزهای تجاری فعال است
نزدیک به ۹۰۰ واگن شامل ۷۷۰ واگن کالای صادراتی در سرخس، ۱۳۱ واگن در اینچه برون و ۶ واگن در لطف آباد برای بحث صادرات به ترکمنستان متوقف شده است.
سیاست جدید گمرک برای جلوگیری از رسوب کالا
مطابق با ابلاغیه رئیس کل گمرک ایران، شرط پذیرش ضمانت نامه بانکی با حداقل مبلغ یک میلیارد ریال برای کالاهای اساسی و دارویی و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و انواع بذرهای کشاورزی حذف شد.
تدوین دستورالعمل‌های پرداخت مشوق‌های صادراتی سال ۹۹
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی از تدوین دستورالعمل‌های پرداخت مشوق‌های صادراتی در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد .
صادرات پاکت آبمیوه به آسیای میانه و اروپا
محصولات چاپی از جمله پاکت‌های آبمیوه به آسیای میانه از جمله افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، عراق و برخی کشورهای اروپایی صادر شد.
کاهش ۳۵ درصدی مبادله تجاری ایران و امارات بر اثر کرونا
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات گفت: مبادله تجاری میان دو کشور در فروردین‌ماه ۹۹ حداقل ۳۵ درصد کاهش داشته است.
تخلیه ۱۶ میلیون تن انواع کالای اساسی در بندر امام
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: طی سال گذشته ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شد.
نخستین محموله میوه و تره بار از بندردیر بوشهر به کویت صادر شد
مدیر گمرک بندر دیر(dayyer) استان بوشهر گفت: برای نخستین بار محموله ۴۵۰ تنی میوه و تره بار از این بندر به مقصد کشور کویت صادر شد.
درحال مذاکره برای بازگشایی مرز مهران برای دو روز هفته هستیم
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: درحال مذاکره برای بازگشایی مرز مهران به صورت دو روز در هفته هستیم.
نیاز جدی صادرات به تریلرهای یخچال‌دار
یک فعال اقتصادی می‌گوید با توجه به متوقف شدن فعالیت لنج‌ها و حمل و نقل سنتی تحت تاثیر کرونا یکی از اولویت‌های جدی کشور دسترسی به تریلرهای یخچال‌دار است.
نحوه دریافت مابه‌التفاوت ارزی واردات شکر خام اعلام شد
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در نامه ای به بانک مرکزی نحوه دریافت مابه‌التفاوت ارزی واردات شکر خام و موجودی بنادر کشور را اعلام کرد.
آخرین وضعیت صادرات به عراق/ قیمت‌ها در عراق به علت محدودیت‌های واردات افزایش یافت
عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: با توجه به محدودیت های وارداتی دولت عراق پس از شیوع کرونا قیمت کالا در این کشور افزایش یافته است و بازرگانان در انتظار بازگشایی مرزهای بین ایران و عراق هستند.
تمدید بسته ماندن مرز مهران تا پایان فروردین
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: دولت عراق، در نشست اخیر خود تصمیم‌گیری در خصوص بازگشایی مرز مهران در روز ۲۳ فروردین را دردستور کار خودقرار داده بود که وزارت بهداشت این کشور به دلیل برخی از نگرانی‌ها، پیشنهاد تمدید یک هفته ای این تاریخ را برای مسدودی این مرز را ارائه کرد.
کویت واردات مواد غذایی از ایران را از سر می‌گیرد
وزارت تجارت و صنعت کویت اعلام کرد که واردات مواد غذایی ایران به این کشور که پس از شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) متوقف شده بود، بار دیگر از سر گرفته می‌شود.
تغییرات تعرفه‌های گمرکی سال ۹۹ اعلام شد
با تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تغییرات تعرفه‌های سال ۹۹ اعلام شد که بر این اساس واردات ۴۶۴ ردیف تعرفه کالایی در سال ۹۹ مشمول تغییرات شده است.
صفحه ۱ از ۲ ۲