13 مصوبه میان دستگاهی برای کاهش انباشت کالا در بنادر
به منظور تسهیل و روان سازی تجارت 13 مصوبه میان دستگاه‌های مختلف دخیل در این موضوع تنظیم و مورد موافقت قرار گرفته است.
دلالی با کارت‌های بازرگانی جدید/ حق العمل چندصد میلیاردی دلالان صادرات
سرپرست سازمان توسعه تجارت از آمار عجیب حق العمل دلالی دارندگان کارت‌های بازرگانی جدید برای صادرات کالا خبر داد.
سوء استفاده واردکنندگان کالاهای ممنوعه از حربه کالا‌های در گمرک مانده
سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: به نظر می‌رسد بخشی از کالاهایی که در گمرک مانده و مشکل برای واردات دارد جزء کالاهای غیرضروری است بنابر این باید این کالاها به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا دوباره سیاست‌های وارداتی اعمال نشود.
چشم انداز ۲۰میلیارد دلاری با عراق / تجارت با اروپا یک‌دهم روابط مالی ما با عراق نیست
آل اسحاق گفت: سال گذشته تراز تجاری ما با عراق ۱۲ میلیارد دلار بود که امیدواریم این عدد امسال به ۲۰ میلیارد دلار برسد.
۲.۵ میلیارد دلار صادرات به عراق در ۱۰۰ روز گذشته
حمید حسینی دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در حاشیه همایش تجاری اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به میزان صادرات به عراق در ۱۰۰ روز گذشته گفت: شما فعالان اقتصادی توانستید در این ۱۰۰ روز ۲.۵ میلیارد دلار یعنی به‌طور متوسط ۲۵ میلیون دلار به عراق صادر کنید که این رقم نشانگر رشد ۲۰ درصدی صادرات است.
تخلیه کشتی ۳۳هزارتنی شکرخام در بندرامام/ چند کشتی دیگر در راه است
یک مقام مسئول در استان خوزستان از پهلوگیری کشتی ۳۳ هزار تنی حامل شکر کوبا در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.
ارز مورد نیاز واردکنندگان تامین شود
عضو هیأت مدیره فدراسیون واردات ایران گفت: با توجه به محدودیت‌های تأمین ارز برای واردات، در حال حاضر تخصیص ارزهایی همچون یورو یا روبل روسیه محدود و صرفاً برای تأمین نیاز شرکت‌های دولتی در نظر گرفته می‌شود.
نواب رئیس اتاق ایران مشخص شد
پس از مشخص شدن رییس اتاق بازرگانی، رای گیری نواب ریس اتاق برگزار شد که محمد امیرزاده، محمدرضا انصاری، مهدی بخشنده، رحیم بنامولایی، محمدصادق حمیدیان جهرمی، مسعود خوانساری، جمال رازقی جهرمی، محمدحسین روشنک، حسین سلاح ورزی، حمیدرضا قلمکاری و مسعود گل شیرازی نامزدهای ۴ کرسی نواب رئیس اتاق ایران شدند.
همه چیز درباره تخلفات در واردات کالاهای اساسی
مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین،توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در واکنش به چگونگی به میان آمدن نام هادی رضوی تهیه کننده سریال شهرزاد و داماد وزیر سابق صمت در واردات گوشت، جزئیاتی از چگونگی سوءاستفاده‌ از ارز دولتی تخصیصی به کالاهای اساسی را تشریح کرد.
۱۴ راهکار اجرای موثرتر پیمان سپاری ارزی/ مهم‌ترین محور اعتراض صادرکنندگان
مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن ارائه ۱۴ راهکار اجرای موثرتر پیمان سپاری ارزی اعلام کرد: بخش قابل توجهی از اعتراض صادرکنندگان به اصل پیمان سپاری ارزی نیست بلکه به نحوه اجرا و شرایط پیرامونی آن است.
الزامات رونق‌تولید از زبان نایب‌رئیس اتاق‌ایران/فیلم
حسین سلاح‌ورزی، نایب رئیس اتاق ایران در برنامه تیتر امشب تاکید کرد: تاکنون عدم مشورت دستگاه‌های اجرایی با بخش‌خصوصی پیش از اتخاذ تصمیم، مورد انتقاد قرار داشت اما اخیرا شاهد عدم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر هستیم.
لزوم ایجاد معاونت صادرات غیرنفتی/ دولت و مجلس نسبت به صادرات جدی نیستند
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت، مجلس و حاکمیت نسبت به امر صادرات غیرنفتی جدی نیستند، گفت: برای توسعه صادرات غیرنفتی باید معاونتی با عنوان معاونت صادرات غیرنفتی تشکیل شود.
تنظیم بازار بهانه ای برای احیای مجدد وزارت بازرگانی/۲۵درصد غرفه‌های میادین میوه و تره بار در اختیار کشاورزان قرار گیرد
ملک زاده گفت: احیای مجدد وزارت بازرگانی به معنای باز شدن دروازه کشور به روی واردات است، از این رو در تنظیم بازار محصولات نقشی ندارد.
اولویت‌بندی جدید کالاهای وارداتی + شرط ترخیص کالاهای لوکس
طبق آخرین تغییرات، ۵۵۰ ردیف تعرفه واردات کالا تغییر کرده است و بر این اساس ترخیص و ادامه فرایند تجاری کالاهای اولویت چهار(کالاهای لوکس) مشروط به اینکه تأمین ارز شده یا قبض انبار و بارنامه حمل برای آن‌ها صادر شده باشد، اجازه ترخیص دارند.
صادرات ایران به افغانستان می‌تواند ۳ برابر شود
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان در واکنش به فشارهای آمریکا برای کاهش مبادلات تجاری ایران و افغانستان با اشاره به اشتراکات مردم دو کشور گفت: این پتانسیل در دو کشور وجود دارد که میزان صادرات ما به افغانستان به ۳ برابر میزان فعلی افزایش یابد.
ترخیص کالاهای گروه ۴ در گمرک مانده ممکن شد + سند
تغییرات گروه کالایی در سال ٩٨ و شرایط ترخیص و ادامه فرایند تجاری کالاهای اولویت ٤ که تأمین ارز شده و یا قبض انبار و بارنامه حمل برای آنها صادر شده ابلاغ شد.
33 هزار تن شکر امروز در بندر امام تخلیه می‌شود
33 هزار تن شکر اکنون در بندر امام تخلیه می‌شود و از ابتدای سال 98 تاکنون 168 هزار تن شکر از مبادی مختلف در بندر امام خمینی (ره) تخلیه شده است.
شکر وارداتی تا هفته آینده به بنادر کشور می‌رسد
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر کشور با بیان اینکه مجوز واردات 800 هزار تن شکرداده شده است، گفت: بخشی از این شکر توسط بخش خصوصی و دولتی با ارز 4200 تومان در راه رسیدن به بنادر کشور است.
پنجمین محموله شکر خام وارد بندر شهید رجایی شد
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 6 کشور با اشاره به ورود یک محموله 27 هزار تنی شکر خام به بندر شهید رجایی، گفت: این پنجمین محموله شکر خام در دو ماه گذشته بود که وارد بندر شهید رجایی شده است.
موضع سازمان توسعه تجارت در مورد تصمیم اخیر عراق
چند روز قبل خبری منتشر شد که حکایت از ممنوع شدن واردات برخی کالاهای ایرانی به عراق داشت. موضوعی که بررسی آن نشان می‌دهد ارتباطی با ایران نداشته و مساله‌ای کلان‌تر در سیاست‌گذاری‌های بغداد است.
صفحه ۱ از ۲ ۲