سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

ضوابط ترخیص و توزیع واردات برنج پاکستانی ابلاغ شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل واردات برنج پاکستانی را تدوین و ابلاغ کرد.
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۸:۵۵
درخواست تخصیص ارز برای500 هزار تن برنج و ارداتی
انجمن وارد کنندگان برنج طی نامه ای به معاون اول جهانگیر درخواست تخصیص ارز به 500 هزار تن برنج وارداتی کرد.
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
نامه اعتراض آمیز انجمن واردکنندگان برنج به جهانگیری
رئیس انجمن واردکنندگان برنج ایران طی نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور با موضوع عدم تخصیص ارز به محموله‌های برنج وارد شده در نیمه دوم امسال و احتمال بروز بحران و تهدید امنیت غذایی کشور، خواستار حمایت دولت و رسیدگی به این موضوع شد.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
توزیع ۸۰ درصدی برنج واردتی بدون دریافت ارز، تجار را به دردسر انداخت
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: تجار با اعتماد به قول دولت اقدام به توزیع برنج وارداتی برای تثبیت قیمت در بازار کرده اند، اما همچنان تخصیص ارز صورت نگرفته است.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
انتقاد واردکنندگان از عدم تخصیص ارز برای واردات برنج توسط سوی بانک مرکزی
رئیس انجمن واردکنندگان برنج با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور از عدم تخصیص ارز به لیست‌های ارسالی واردات برنج به بانک مرکزی و عدم پاسخگویی شفاف از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی انتقاد کرد.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
برنج مورد نیاز شب عید و ماه رمضان تامین است
دبیر انجمن واردکنندگان برنج کشور از تامین برنج مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان در کشور خبر داد و گفت: یک محموله ۵۰۰ هزار تنی برنج تامین و وارد گمرکات کشور شده که از این میزان ۳۰۰ هزار تن با کمک وارد کنندگان به بازار تزریق شده است و کمبودی در این ز...
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
۴.۴ میلیون تن برنج داریم، کمبودی در کار نیست
وزارت جهاد کشاورزی با اعلام تولید بی سابقه سه میلیون تن برنج در سال جاری و واردات حدود ۱.۴ میلیون تن در سال جاری اعلام کرد که نگرانی بابت تامین نیاز کشور وجود ندارد.
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
احتمال صادرات مجدد برنج های وارداتی
دبیر انجمن برنج ایران گفت: اگر قرار نیست به واردات برنج ارز تعلق بگیرد، این موضوع شفاف اعلام شود تا واردکنندگان نیز تکلیفشان روشن شود و برنج‌های خریداری شده را مرجوع کرده یا به کشوری دیگر صادر کنند.
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
بانک مرکزی از تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای واردات برنج تمکین کند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با انتقاد از تخصیص قطره‌چکانی ارز به واردات کالاهای اساسی از جمله برنج، گفت: اگر ستاد تنظیم بازار به نمایندگی از دولت واردات کالایی را تصویب می‌کنند، بر اساس نیاز کشور است و دستگاه‌های دولتی نباید در برابر این تصمیم ...
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
توزیع قطره چکانی ارز به واردات برالتهاب بازار برنج دامن‌می زند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به کمبود برنج خارجی، توزیع قطره چکانی ارز برای واردات بر افزایش قیمت دامن می‌زند.
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۳۵
بانک مرکزی به تخصیص ارز واردات برنج سرعت بخشد
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت:تعلل در تخصیص ارز برای واردات اقلام اساسی چون برنج، موجب آسیب دیدن امنیت غذایی کشور و ایجاد اختلال در ثبات بازار می‌شود.
دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۵۰
اختلاط قیمت برنج داخلی و خارجی بی انصافی است/نیازی به واردات برنج برای شب عید نداریم
دبیر انجمن برنج گفت: با وجود کاهش قیمت جهانی برنج نسبت به ۱۰ سال اخیر، اختلاط قیمت برنج خارجی با داخلی بی انصافی است.
یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
ارز دولتی واردات برنج سال ٩٩ نیز برقرار است
رئیس انجمن واردکنندگان برنج با انتقاد از مطرح شدن بحث حذف ارز دولتی برنج در آستانه سال نوگفت: این افراد از تخصیص ارز دولتی به واردات کالاهای اساسی از جمله برنج در سال آینده، خبر ندارند.
یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
قیمت برنج هندی در بازار ۶۵۰۰ تا ۸۱۰۰ تومان است
رئیس اتاق اصناف تهران در مورد قیمت برنج هندی در بازار گفت: یک نوع برنج به ازای هرکیلوگرم شش هزار و ۵۰۰ تومان و نوع دیگر به ازای هرکیلوگرم هشت تا هشت هزار و ۱۰۰ تومان است.
شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
اندر احوالات بازار برنج در ایام‌ پایانی سال/ نرخ برنج ایرانیِ شب عید اعلام شد
بازار اقلام‌ اساسی در ایام‌ پایانی سال با رفت و آمد بیشتری روبروست که همین امر زمینه سودجویی دلالان را فراهم‌ کرده است.
شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۱۱
چرا واردکنندگان برنج باید مابه‌التفاوت بدهند؟
گمرک ایران ضمن ارائه آخرین وضعیت واردات و ترخیص ۱.۴ میلیون تن برنج در ۱۱ ماهه امسال، درباره دلیل دریافت مابه‌التفاوت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی در هر کیلوگرم واردات از هند و پاکستان توضیحاتی ارائه کرد.
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۵۰
تضعیف ستاد تنظیم بازار با بی‌اعتنایی به تصمیمات آن/ مواضع سرپرست وزارت جهاد کشاورزی واردات برنج را کند کرد
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با انتقاد از بی‌توجهی برخی مدیران دولتی به نظرات کارشناسان، گفت: اگر قرار است تصمیمات و مصوبات ستاد تنظیم بازار توسط افراد نقض و تصمیمی جدید گرفته شود، ماهیت و جایگاه این ستاد زیر سوال می‌رود.
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
دریافت مابه‌التفاوت ریالی بابت واردات برنج هندی و پاکستانی
کارگروه تنظیم بازار مقرر کرد سازمان حمایت به ازا هر کیلوگرم برنج هندی و پاکستانی به ترتیب ۱۰ هزار و ۵ هزار ریال مابه التفاوت ریالی اخذ و به خزانه داری کل کشور واریز کند.
یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۰۷
عراق واردات ماکارونی از ترکیه را ممنوع کرد/ جایگاه ایران تثبیت می‌شود
رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه گفت: اگر یک سال این بازار بر روی ترکیه بسته شود، ایران خواهد توانست در این حوزه تثبیت بازار نماید و بازگشت ترک‌ها به بازار عراق در حوزه تخم مرغ، ماکارونی، نمک‌های خوراکی مشکل خواهد بود.
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
گلایه واردکنندگان از کُندی ترخیص برنج های وارداتی
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: کار ترخیص برنج‌های وارد شده به کندی پیش برود و ادامه این روند می‌تواند به کمبود برنج در آستانه سال نو و ایام ماه مبارک رمضان منتهی شود.
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
برنج وارداتی مشمول دریافت مابه التفاوت شد+سند
با توجه به کاهش قیمت جهانی برنج، برنج های وارداتی هندی و پاکستانی به ترتیب مشمول دریافت هزار و ۵۰۰ تومان مابه التفاوت در زمان ورود از گمرکات کشور شدند.
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
برنج داخلی در میادین میوه و تره بار چقدر ارزان‌تر از سطح شهر است؟
فروش برنج داخلی در میادین میوه و تره بار با توجه به ارتقای کیفیت آن در میادین میوه و تره بار و استقبال شهروندان از این محصول، ۲۰ درصد افزایش یافت.
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
ضرورت واردات ۲۰۰ هزار تن برنج برای تنظیم بازار شب عید
کشاورز گفت: باتوجه به نبود ذخیره برنج خارجی در انبار‌ها برای تنظیم بازار شب عید حداقل ۲۰۰ هزار تن برنج باید وارد شود در غیر این صورت بازار ملتهب خواهد شد.
پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۳۹
تجربه خرید برنج با گیلان کشت
خرید برنج تجربه ای است که بسیاری از ما در طول عمر خود بارها آن را تجربه خواهیم کرد. در واقع کیفیت مناسب برنج، استانداردی است که تمامی افراد در حین خرید این محصول به آن توجه می کنند و همه دوست دارند برنجی را خرید کنند که علاوه بر کیفیت پخت عالی، عطر و...
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کاهش صادرات برنج هندی به ایران به خاطر کرونا و تنش ایران ـ آمریکا
انتظار می‌رود به خاطر تشدید تنش نظامی بین ایران و آمریکا در کنار شیوع ویروس کرونا در چین صادرات برنج هندی به خصوص به ایران کاهش یابد.
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
واعظی: واردات برنج ممنوع می‎شود
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید برای مردم به هر دلیلی برنج ارزان به اندازه کافی فراهم شود و با این روند اجازه دهیم تا واردات آن قطع شده و مازاد آن به خارج کشور صادر شود.
پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
۱ صفحه ۲ از ۲