سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

۷۰ کانتینر برنج احتکاری کشف‌شده توزیع شد
معاون امور بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ششمین جلسه احتکار از توزیع برنج کشف‌شده احتکاری خبر داد.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳
نگرانی هندی‌ها از کاهش صادرات برنج
صادرات برنج باسماتی هند پس از ثبت رشد چشمگیر در سال مالی گذشته و جاری، به دلیل تحولات منفی در بازارهای خارجی، با ابهاماتی مواجه شده است.
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
کاهش 140 هزارتنی واردات برنج در سال جاری/ قیمت برنج خارجی تا پایان سال نوسانی نخواهد داشت
یک مقام مسئول گفت: از ابتدای سال تاکنون، 900 هزارتن برنج وارد کشور شد که این میزان، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 140 هزارتن کاهش داشته است.
پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
کشت دیر هنگام برنج در بن بست طغیان آفت
وضعیت این روزهای شماری از شالیکاران مازندران که هشدارهای کم آبی و بویژه طغیان آفت کرم ساقه خوار نسل سوم و چهارم را نسبت به کشت دوم نادیده گرفته اند، این ضرب المثل را تداعی می کند که ' خودکرده را تدبیر نیست '.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
ایران ۳۰ هزار تن برنج از هند می‌خرد
تجار اروپایی گفتند، شرکت بازرگانی دولتی ایران یک مناقصه بین المللی برای خرید ۳۰ هزار تن برنج که باید از هند تامین شود منتشر کرده است.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
۸۳۸هزار تن برنج واردکشور شد/کاهش ۲۰ درصدی واردات
طی ۵ ماه ابتدایی سال جاری ۸۳۸ هزار و ۹۲۷ تن برنج به کشور وارد شده که حکایت از کاهش ۱۹.۶۱ درصدی واردات این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
کشاورزان مناطق غیرشمالی به جای برنج، کینوا و سویا بکارند
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه سه تا پنج ساله ممنوعیت کشت برنج در استان های غیرشمالی و جایگزینی با محصولاتی مانند کینوا*، پنبه و دانه های روغنی بویژه سویا و کنجد خبر داد.
یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۳۵
اجرای سامانه بر خط کشت سه محصول اساسی/ افزایش بیش از دو هزار هکتار گلخانه در دستور کار قرار گرفت
اصغری گفت: بنا به دستور وزیر جهاد کشاورزی سامانه برخط کشت سه محصول اصلی پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی در 15 روز گذشته به هشت استان کشور ابلاغ شد.
شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
واردات برنج کاهش یافت
بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان میدهد، در ۵ ماهه نخست سال جاری واردات برنج نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۱۲ درصدی مواجه شده است.
پنج شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
معرفی حدود ۳۰ رقم برنج در موسسه تحقیقات برنج
عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج مازندران با بیان اینکه برنج این استان در صدر برنج‌های سالم جهان است، گفت: واردات، ضربه مهلک بر پیکره صنعت برنج وارد می‌کند.
پنج شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
احتکار برنج خارجی صحت ندارد
یک مقام مسئول گفت: باتوجه به شرایط کنونی قیمت و عرضه محصول در بازار، احتکار برنج خارجی صحت ندارد.
چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
هشدار درباره احتکار خانگی برنج/ پلمب انبارها روی دیگر احتکار است
رئیس انجمن واردکنندگان برنج هشدار داد اگر احتکار خانگی به برنج برسد دیگر نمی‌توان بازار را کنترل کرد همانطور که در چند سال گذشته این اتفاق افتاد.
چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۷:۵۲
خرید تضمینی، پشتوانه تعادل در بازار برنج
پشتوانه بازار خرید تضمینی برنج سبب شد تا قیمت این محصول راهبردی در اوج عرضه تعادل خود را حفظ کرده تا حدی که کشاورزان نیز راضی باشند.
دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
کشف بیش از ۵۷۰ کیسه ۴۰ کیلویی برنج در محورهای مواصلاتی بوشهر
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: مامورین نیروی انتظامی شهرستان دیلم در حین کنترل محورهای مواصلات استان بوشهر به استان فاری به یک دستگاه کامیون مشکوک شده و پس از بازرسی آن مقدار ۵۷۵ کیسه ۴۰ کیلویی برنج کشف کردند.
دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۰۴
ادعای بدهی ۱۴۰ میلیون دلاری ایران به هند بابت واردات برنج
یک تاجر هندی گفت، صادر کنندگان برنج هندی، به دلیل عدم پرداخت بدهی ۱۴۰ میلیون دلاری توسط یک وارد کننده ایرانی دچار مشکل شده اند.
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
واردات برنج در فصل برداشت به کشاورزان آسیب می‌زند
یک عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: لغو ابلاغیه ممنوعیت واردات برنج باعث شده تا در فصل برداشت شاهد واردات برنج باشیم که بیشترین آسیب را به کشاورز می‌زند.
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
پایان توزیع فله ای برنج ایرانی با شناسنامه دار کردن آن
حسینی گفت:برای حمایت از برنج با کیفیت ایرانی باید به بحث شناسنامه دار کردن این محصول راهبردی بیش از گذشته توجه کرد.
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۵۹
کمیسیون کشاورزی با افزایش قیمت برنج وارداتی برخورد می‌کند
یک عضو کمسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پاسخ به این سوال که دلیل افزایش ۵۰ درصدی برنج وارداتی (غیرتایلندی) با وجود دریافت ارز دولتی چیست؟ گفت: دلیل آن این است که ما از اول انقلاب هیچ نظارتی بر توزیع نداشتیم. نظر بنده به عنوان یک شهروند ایرانی این ...
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۸:۳۳
افزایش نرخ برنج ناشی از سودجویی دلالان است/احتکار برنج ایرانی صحت ندارد
یک مقام مسئول گفت: عرضه برنج با نرخ بالاتر از ۱۱ هزار تومان در خرده فروشی های بازار تهران ناشی از احتساب سود غیر متعارف دلالان و فروشندگان است.
جمعه ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۷:۱۱
برنج مازندران، قهرمان خسته از شایعات
همیشه با فرا رسیدن زمان برداشت برنج، بازار این محصول پر مصرف رونقی دوباره می یابد، اما بیان برخی موارد در مورد کیفیت تولیدی برنج امسال موجب شد تا این موضوع را از زبان کارشناسان و مسئولان امر بررسی کنم.
چهارشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
توسعه کشت برنج با خشکه کاری
کارشناسان معتقدند خشکه کاری شالی با روش بذرپاشی به جای کشت سنتی - غرقابی می تواند بهترین راهکار برای مقابله با خشکسالی و توسعه مزارع برنج در مناطق کم آب کشور در دستور کار قرار گیرد.
چهارشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
جزئیات مصوبات کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی/کشت برنج فقط در گیلان
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تشریح جزئیات مصوبات کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی گفت: از این پس کشت برنج تنها در دو استان گیلان و مازندران انجام شده و سایر استانها تا سه سال اجازه کشت ندارند.
چهارشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
انتقاد نماینده نور از واردات بی رویه برنج
نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج هشدار داد که واردات مجدد برنج پس از شهریور ماه می‌تواند ضربات سنگینی را به کشاورزی وارد کند.
چهارشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۶:۱۲
سه هزار و 500 تن برنج احتکار شده در ری کشف شد
معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: سه هزار و 500 تن برنج احتکار شده به ارزش 25 میلیارد و 200 میلیون تومان به دلیل اخفا و امتناع از فروش در یکی از انبارهای شهرری کشف شد.
دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰:۴۰
کشت برنج در لرستان رودخانه چالان‌چولان را خشکاند
در حالی که کشور با کمبود منابع آبی دست و پنجه نرم می‌کند و رودخانه‌ها و دریاچه ها درحال خشک شدن هستند همچنان برخی استان‌ها محصولات پرآب‌بر را با وجود کمبود آب کشت می‌کنند.
جمعه ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
ورود برنج خارجی به استان‌های شمالی ممنوع شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تا سال گذشته ورود برنج خارجی در فصل برداشت برنج به کشور ممنوع بوده اما از برخی استان‌ها وارد استان‌های شمالی می شد در حالی‌که امسال برای اولین بار ورود برنج خارجی به استان‌های شمالی نیز در زمان برداشت برنج ممنوع...
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
احتمال قاچاق برنج به کشورهای همسایه وجود دارد
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز و واردات برنج با ارز مبادله‌ای، احتمال قاچاق برنج به کشورهای همسایه وجود دارد.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
فروش برنج خارجی با نرخ های بالاتر از 8 هزار تومان گران‌فروشی است
یک مقام مسئول فروش برنج با نرخ های بالاتر از 8 هزار تومان در مغازه ها را گران فروشی اعلام کرد.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۳۱
احتکار برنج خارجی صحت ندارد/ فروش برنج با نرخ بالاتر از ۸ هزار تومان گران فروشی است
یک مقام مسئول گفت: احتکار برنج خارجی صحت ندارد و در شرایط کنونی در تمامی مغازه‌ها به مشتریان در حال عرضه است.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۸:۴۴
ابهام در عملکرد تعزیرات/برنج‌های احتکاری در سامانه انبارها ثبت شده بود؟
در حالی که عملکرد قاطع دستگاههای نظارتی در برخورد با انبارهای کالاهای احتکاری موجی از امید در برخورد با اخلالگران اقتصادی را ایجاد کرده، اخیرا ابهاماتی در خصوص ثبت انبارهای برنج در سامانه‌های الکترونیکی مطرح شده که باید درباره آن شفاف سازی انجام شود.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۷:۴۱
۹۰۰ هزار تن برنج با ارز دولتی وارد کشور شد
دبیر انجمن وارد کنندگان برنج با بیان اینکه مشکلی برای واردات و تامین برنج مصرفی مردم وجود ندارد، گفت: در ۵ ماهه سال جاری یک میلیارد دلار برای واردات برنج اختصاص یافته و ۹۰۰ هزار تن از این محصول به کشورمان وارد شده است.
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۹
دست برنجکاران مازنی زیر سنگ شالیکوبان
برداشت کشت اول برنج مازندران در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که شالیکوبی های استان دیگر گنجایش پذیرش و تبدیل شالی به برنج را ندارند و بسیاری از کشاورزان با حول و ولا منتظر گذر سالم از این مرحله هستند.
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
بیش از 3600 تن برنج احتکاری در ارومیه کشف شد
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه گفت: افزون بر سه هزار و 600 تن برنج به همراه مقادیر بسیاری روغن نباتی و انواع حبوبات از محتکران در ارومیه کشف و ضبط شد.
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
کالای اساسی که دلار دولتی خورد؛ ۵ برابر هم گران شد!
برنج که طی چهار ماه نخست امسال بیش از ۶۷۴ میلیون دلار ارز دولتی برای وارداتش صرف شده، بر خلاف آنچه از سوی مسئولان اعلام شد با افزایش حدود ۵۰ درصدی مواجه شده که پنج برابر گران تر از میزان افزایش قیمت برنج ایرانی درجه یک است؛ بنابراین دستگاه های نظارتی...
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر، بر کرسی هیأت مدیره مؤسسین انجمن هلدینگ‌های ایران نشست
در مجمع مؤسسین انجمن هلدینگ‌های ایران که به منظور تعیین اعضای هیأت مدیره برگزار شد، مرتضی سلطانی رئیس هیات مدیره هلدینگ زر با بالاترین رای بر کرسی هیأت مدیره انجمن هلدینگ ایران نشست.
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۶
جهاد کشاورزی باید با کشت برنج در اصفهان برخورد کند
بیش از دو سال از مصوبه ممنوعیت کاشت و برداشت برنج در اصفهان می گذرد، اما همچنان در گوشه و کنار این شهر همچون خیابان امام خمینی و آتشکاه، رهنان و ... عده ای هنوز کاشت برنج دارند و این نیازمندترین محصول به آب را از طریق اندک حجم باقی مانده آب های زیرزم...
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
کشف 70 کانتینر برنج احتکاری در بندرعباس
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از کشف و پلمپ انبار احتکاری برنج خارجی در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: ارزش ریالی این انبار 132 میلیارد و 825 میلیون ریال است.
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
اختصاص یک میلیارد دلار ارز یارانه ای برای واردات برنج
دبیر انجمن وارد کنندگان برنج گفت: یک میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده تا حدود یک میلیون تن برنج وارد شود که تا کنون 800 میلیون دلار آن وارد شده و 200 میلیون دلار آن باقی مانده و با تمدید مهلت واردات مابقی نیز از کشور مبدا حمل می‌شود.
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
کشت برنج در استان‌‌های کم‌آب هنوز ادامه دارد
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به اینکه علی‌رغم مصوبه وزارت جهاد هنوز در برخی استان‌ها برنج کشت می‌شود، گفت: در ارتباط با الگوی کشت و کشت جایگزین نمی‌توانیم عجله کنیم چون طرح را با شکست مواجه می‌کند.
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
واردات برنج تا ۳۱ شهریور آزاد شد
معاون وزیر جهاد کشاورزی از تعلیق ممنوعیت واردات برنج تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری خبر داد.
یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳ بعدی »