سه شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۵
۱۴:۴۸

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، حداکثر قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم برنج هندی مرغوب ۳۸۰۰۰ ریال، برنج اروگوئه ۲۶۰۰۰ ریال و سایر برنج‌های وارداتی ۲۰۰۰۰ ریال تصویب و ابلاغ شد.
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۷
مدیرعامل مرکز بین‌المللی توسعه تجارت برنج ایران در آمل گفت: برای استقرار واحدهای تولیدی برنج در مرکز توسعه تجارت برنج ایران در آمل آزمایش های متعددی از برنج های تولید شده مازندران حاصل شد که نشان می‌دهد این برنج ها هیچ مسمومیتی ندارند.
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶
در یکصد و سی و یکمین سالگرد تأسیس اتاق بازرگانی تهران رقم خورد
در یکصد و سی و یکمین سالگرد تأسیس اتاق ایران، لوح و تندیس امین الضرب به مرتضی سلطانی کارآفرین برتر کشور اعطا شد.
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
در مراسم تجلیل ازکارآفرینان برتر استان البرز، مدیر کارخانه آرد زر به عنوان کارآفرین برتر معرفی شد.
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
براساس گزارش سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده به طور متوسط نرخ برنج باسماتی در مقایسه با سال گذشته 3.1 درصد افزایش داشته، که این رقم چندان چشمگیر نیست.
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
قیمت‌های برنج باسماتی به دلیل تقاضا از سوی ایران که اخیرا به ممنوعیت پنج ماهه واردات این غله از هند پایان داده است، رو به افزایش است.
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
محققان کشور توانستند ماکارونی پری بیوتیک با خواص پیشگیری از سرطان روده بزرگ را به تولید برساند؛ این تولید در حد نمونه اولیه است.
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
در راستای استحکام تعامل بانک ها و بخش خصوصی در جهت توسعه اقتصادی و رونق تولید ملی تفاهم نامه ای بین بانک کشاورزی و گروه صنعتی زر به امضاء رسید.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای پیشگیری از مخلوط کردن برنج بی کیفیت خارجی با برنج درجه یک ایرانی، از سال آینده برنج ایرانی شناسنامه دار می‌شود و دیگر برنج به صورت فله‌ای توزیع نمی‌شود.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
مقامات هندی می گویند احتمال دارد که در آینده نزدیک صادرات برنج باسماتی به ایران را از سرگرفته شود و این درحالی است که قیمت این نوع برنج که یک دوره 6 ماه آشفته را پشت سر گذاشته، اخیرا روند افزایشی به خود گرفته است.
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
در جلسه اخیر شورای اقتصاد مصوب شد که واردات برنج مجددا و با همان شرایط مصوب سال گذشته از سر گرفته شود و محموله‌های منتظر در مرزهای کشور پس از ابلاغ این مصوبه می‌توانند ترخیص شوند.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال این هستیم که در یک برنامه ۵ ساله، سطح زیر کشت برنج را کلا در استان‌های غیرشمالی با معرفی کشت جایگزین و اقتصادی کاهش دهیم.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶
افتخاری دیگر برای گروه صنعتی زر رقم خورد؛
در ششمین همایش تجلیل از برترینهای کیفیت استان البرز که با حضور نیره پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد کشور، سید حمید طهایی استاندار البرز و فتانه شکرالهی مدیرکل استاندارد استان البرز برگزار شد، شرکتهای زرماکارون و آردزر بار دیگر به عنوان شرکتهای موفق در...
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۵۴
استمرار در تاخیر آزادسازی واردات برنج، افزایش قیمت و کمبود برنج در بازار داخل را به همراه خواهد داشت.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۵۰
معاون توسعه و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی: برآورد تولید برنج برای امسال دو میلیون و 100 تا دو میلیون و 200 هزار تن است.
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۹:۰۸
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه افزایش هزینه تمام شده تولید دلیل گرانی برنج است، گفت: ذخایر کالاهای استراتژیک از جمله برنج، روغن و شکر در حد مطلوب است.
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی جزئیات بدهی ۲۵ میلیاردی پسر فوتبالیست مشهور بابت خرید ترهینی برنج از دولت و به مزایده گذاشتن ویلای این بدهکار را تشریح کرد.
یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۰
سازمان توسعه تجارت بعد از یک ماه تاخیر از پایان فصل ممنوعیت واردات برنج در آذر ماه، دریافت ما به التفاوت واردات هرکیلوگرم برنج به گمرکات را اعلام کرد.
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، واردات برنج پلاستیکی چینی به کشور را تکذیب کرد و از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند و مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو نظارت جدی در این زمینه دارد.
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
یک مقام آگاه درباره مطرح شدن واردات برنج از کشور هندوستان به رغم ممنوعیت آن اعلام کرد: این واردات در ماه های گذشته بر اساس مصوبه هیات وزیران توسط بازارچه های مرزی یا از محل ارزش افزوده مناطق آزاد انجام شده و حجم آن در مقایسه با گذشته، اندک بوده است.
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنج در حد نیاز وارد می‌شود و بیش از نیاز این کار صورت نمی‌گیرد، گفت: به وزارت جهاد کشاورزی نیز تأکید شده جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۸:۲۶
بر اساس آمار ارائه شده در گمرک هندوستان این کشور طی ۴ ماهه مرداد، شهریور،مهر و آبان با وجود ممنوعیت واردات برنج به ایران ۴۴ هزار و ۴۶۷ تن برنج به کشور ما صادر کرده است.
شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
نائب رئیس انجمن برنج گفت: خرید تضمینی محصول براساس نرخ تورم در کنار سایر حمایت های دولت و کشت برنج در سایر استان ها می تواند خودکفایی محصول را به همراه داشته باشد.
پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
با پایان فصل ممنوعیت واردات برنج، واردات این محصول به کشور آزاد شد.
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۴۲
در حالیکه طی ماه‌های گذشته واردات برنج در فصل برداشت این محصول ممنوع شده بود، معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر کشاورزی اعلام کرد که واردات برنج با تعرفه و عوارض سابق مجددا آزاد شده است.
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
در حالی‌که طی ماه‌های گذشته قیمت برنج خارجی افزایش یافت و به بیش از کیلویی ۶۰۰۰ تومان نیز رسید، به گفته معاون وزیر کشاورزی با عرضه دولتی این محصول در بورس کالا، قیمت برنج خارجی متعادل‌تر شده و در ادامه نیز با کاهش بیشتر قیمت آن مواجه خواهیم شد که در ...
یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۲۷
دنیای صنعتی امروز و برخی تقلب ها در صنایع غذایی می تواند باعث ابتلای افراد به انواع بیماری ها شود پس لازم است با آگاهی مواد غذایی خود و خانواده را انتخاب کنید.
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
درجشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت رقم خورد؛
در پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت، که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، مرکز دانش بنیان زر به عنوان مرکز پژوهشی، صنعتی و معدنی برتر کشور معرفی شد.
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
باحکم وزیر صنعت، معدن و تجارت؛
وزیرصنعت، معدن و تجارت کشور، طی حکمی، مرتضی سلطانی، رئیس هیأت مدیره گروه صنعتی و پژوهشی زر را به عنوان مشاور خود در زمینه توسعه صادرات غیرنفتی معرفی کرد.
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
اواخر هفته گذشته هیات دولت به ریاست رییس ‌جمهوری، واحد پول ملی را از ریال به تومان تغییر داد. هیات دولت دراین جلسه به بررسی پیشنهادهای کارگروه منتخب درخصوص «لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» ‏پرداخت و مواد دیگری از این لایحه را به تصویب رساند.‏ ب...
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
در حاشیه نمایشگاه آردونان رقم خورد؛
در این نشست مهندس فیروزبخت با دستاوردهای گروه صنعتی و پژوهشی زر به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده فروکتوز در ایران آشنا شد.
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
در حالی که براساس آمارهای رسمی منتشر شده، برنج خارجی طی هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته سه برابر گران‌تر شده است بنکداران معتقدند که قیمت این محصول طی ماه‌های اخیر کاهش یافته و همچنین قیمت اعلام شده از سوی آنها با قیمت‌های منطقی فاصله زیادی دارد.
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
معاونت اطلاع رسانی نهادی ریاست جمهوری اروگوئه روز شنبه اعلام کرد این کشور 60 هزار تن برنج را به ایران به عنوان بخشی از یک مناقصه منحصر به فرد فروخت.
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۳
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از کاهش قیمت برنج خارجی در زمان ممنوعیت پنج ماهه واردات این محصول خبر داد و آخرین قیمت مربوط به عمده فروشی برنج‌های ایرانی و خارجی را اعلام کرد.
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۸
دبیر شورای مشورتی مرجع ایمنی زیستی از افزایش 100 برابری سطح زیر کشت محصولات تراریخته در 20 سال گذشته خبر داد.
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
معاون عملیات و نظارت بورس کالا گفت: بازرگانی دولتی با دو اقدام یعنی عرضه‌های عمده و همچنین تحویل به موقع محصول فروش رفته در بورس کالا می تواند نبض بازار برنج را متعادل کند.
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۴۹
مهدی صادقی نیارکی در بازدید از نخستین پالایشگاه غلات کشور با تجهیزات و روشهای فرآوری غلات در این پالایشگاه آشنا شد. این بازدید با حضور مدیرعامل و مدیر طرح های اجرایی هلدینگ زر صورت گرفت.
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
طی هفت ماهه نخست امسال بیش از ۲۷۹ هزار تن برنج به کشور وارد شده است که گرچه از نظر وزنی بیش از ۴۰۰ درصد کاهش یافته است اما قیمت هر کیلوگرم از این محصول به طور میانگین از کیلویی ۸۸ تومان به بیش از ۲۵۰۰ تومان رسیده و حدود ۲۰۰ درصد گران‌تر شده است.
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲ انبار برنج شرکت بازگانی دولتی ایران در غرب کشور کماکان توسط سازمان غذا و دارو پلمب و در حال طی مراحل قانونی خود است.
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶
رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به تنوع ارقام و قیمت برنج ایرانی بعید است که عرضه برنج در بورس بر کاهش قیمت این محصول تاثیر گذار باشد.
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۵
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »