سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

خسارت به شالیزارهای مازندران در پی وقوع سیل
مدیرکل بحران استان مازندران با بیان اینکه طی بارش های اخیرشهرستان بهشهر، یانه سر گلوگاه و سوادکوه بیشترین بارندگی را شاهد بودند، تصریح کرد: شدت بارندگی در این نقاط منجر به جاری شدن سیل در یانه سر و شالیزارهای کشاورزی شد.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۲۳
کشت برنج فقط در گیلان و مازندران
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به دلیل کاهش بارندگی‌ها، محدود شدن کشت آبی اجتناب ناپذیر است، گفت: سیاست دولت مصرف بهینه آب در حوزه کشاورزی و اجرای سیستم های نوین آبیاری و تمرکز کاشت برنج صرفا در استان‌های گیلان و مازندران است.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
«املش»، دارنده رتبه نخست نشاءکاری در گیلان
فرماندار املش گفت: ما تاکنون در بخش نشاء برنج در املش 75 درصد نشاکاری انجام دادیم و در استان رتبه نخست را از این حیث کسب کرده‌ایم.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
کشاورزان منافع فردی را ترجیح می دهند یا جمعی؟
یکی از مشکلاتی که این روزها کشورمان و به ویژه استان مازندران با آن دست و پنجه نرم می کنند، مسائل و بحران های مربوط به تغییرات آب و هوا است.
سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
قیمت انواع برنج در آستانه ماه رمضان
قیمت انواع برنج ایرانی و خارجی در آستانه ماه رمضان ۸۵۰۰ تومان تا ۱۴ هزارتومان در بازار و ۲۶۰۰ تومان تا ۵۵۰۰ تومان در طرح تنظیم بازار دولت به فروش می‌رسد.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹
تجارت غذا به روایت آمار
آمارهای قطعی از صادرات و واردات محصولات کشاورزی و غذایی در سال ۹۶ اعلام شد.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
مضرات آرسنیک موجود در برنج را بشناسید
به گفته محققان، وجود ماده شیمیایی آرسنیک در برنج بسیار برای سلامت خطرناک است.
یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۰۹
کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداریم
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با تسریع دولت در تخصیص ارز، کمبودی در بازار برنج خارجی در ایام ماه رمضان نداشته باشیم.
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۳۵
ضرورت پرهیز از هرگونه تبعیض در آبرسانی به شالیزارها
معاون استاندار گیلان، بر ضرورت پرهیز از هر گونه تبعیض در آبرسانی به شالیزارها تأکید و تصریح کرد: کمبود و نارسایی شاید مردم را ناراحت نکند اما تبعیض برای مردم بسیار ناراحت‌کننده است.
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
عرضه ماکارونی ارزان در ماه رمضان
رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی ایران گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شرکت بازرگانی دولتی ایران به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انواع ماکارونی به صورت ویژه و با حداقل ۱۰ درصد تخفیف در سراسر کشور عرضه می‌شود.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
هیچ برنج آلوده‌ای از گمرک ترخیص نشده است
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: هیچ برنج آلوده‌ای از گمرک ترخیص نشده و موضوع برنج‌های اروگوئه‌ای مربوط به تفاوت استانداردهای حدمجاز آرسنیک بین ایران و کشور مبدأ است.
یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۵۰
جزئیات تنظیم بازار ماه مبارک رمضان/عرضه ٦٠ هزارتن برنج و شکر
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران جزئیات تنظیم بازار کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
کاهش هزینه تولید برنج از دستاوردهای ایجاد بانک نشاء
رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: کاهش احتمال ابتلا به آفات گیاهی، کمتر شدن هزینه از دستاوردهای ایجاد بانک نشاء است.
یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
باید شرایط سخت‌تری را برای واردات برنج اعمال کرد
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، گفت: آزاد شدن واردات برنج می‌تواند ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به تولیدکنندگان وارد کند.
یکشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
تعیین مهلت ۳ ماهه برای ترخیص برنج وارداتی در گمرکات
بر اساس بخشنامه دفتر واردات گمرک ایران کلیه محموله‌های وراداتی برنج باید تا پایان تیرماه امسال وارد گمرکات و ترخیص شوند.
چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
انجام شخم نخست در 200هزار هکتار از شالیزارهای گیلان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون شخم نخست در بیش از 200 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان انجام شده است.
چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج/کیسه‌های برنج وارداتی برچسب‌گذاری می‌شوند
در پی ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه نظارت بر ایمنی و سلامت برنج‌های وارداتی را تشریح و تاکید کرد: در دستورالعمل سازمان غذا و دارو میزان مجاز مواد و فلزات سنگین مانند آرسنیک و... بر اساس استا...
چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۷:۳۸
رقابتی شدن بازار برنج شمال کشور با تک نرخی شدن ارز
کارشناسان اقتصادی و کشاورزی معتقدند تولید و عرضه برنج در استان های شمالی با تک نرخی شدن ارز رقابتی تر می شود و نگرانی بابت واردات برنج خارجی از مراجع رسمی برای تامین کمبود بازار این محصول راهبردی وجود ندارد.
سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
واردات برنج آزاد شد
در حالی که ممنوعیت واردات برنج براساس تصمیم وزیر جهاد کشاورزی در نیمه دوم پارسال هم تمدید شده بود، یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از آزاد شدن مبادی این محصول استراتژیک خبر داد.
یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
تکذیب واردات ۳ میلیون تنی برنج/ مدعیان ثابت کنند
در حالیکه یکی از نمایندگان مجلس در طرح سوال از وزیر کشاورزی در چهارشنبه هفته گذشته مدعی "واردات سه میلیون تنی از مبادی رسمی و غیررسمی" شده، معاون وزیر کشاورزی این ادعا را تکذیب و اعلام کرد: در شرایطی که حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج از مبادی قانو...
شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱
تولید برنج 10 درصد افزایش می‌یابد
علی‌زاده شایق، گفت: با توجه به وضعیت مساعد بارندگی در مازندران و گیلان پیش‌بینی می‌شود، میزان تولید با احتساب دوباره کشت و رتون 5 تا 10 درصد افزایش خواهد داشت.
پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
شهریار برنج مازندران، روشن می شود؟
دانشمندان مازندران در پژوهشی تازه توانستند با بهره گیری از علم پرتو تاپی و با استفاده از فناوری هسته ای، رقمی از برنج تولید کنند که به بیماری شایع بلاست درمزارع شالیزاری مقاوم باشد.
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
بانک مرکزی: به صرافی‌ها ارز نمی‌دهیم
سخنگوی دولت هفته پیش اعلام کرده بود بزودی دلار 4200 تومانی در اختیار صرافی‌ها قرار می‌گیرد
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
برنج ایرانی بازار داخلی را در دست می گیرد
برنج وارداتی که در گذشته به دلیل قیمت پایین در رقابت با محصول داخلی، مورد استقبال اقشار متوسط و کم درآمد قرار داشت، اکنون به دلیل تحولات اخیر نرخ ارز، گرانتر از قیمت برنج پرمحصول داخلی عرضه می شود.
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
افزایش قیمت نهاده ها ، زخمی تازه بر پیکر برنجکاری مازندران
در حالی که فریاد العطش زمین های کشاورزی مازندران به مرحله تنش آبی ، خشکسالی و حتی تغییر کشت از برنجکاری به دیگر محصولات کشاورزی رسید، افزایش حدود 100 درصدی نرخ برخی از نهاده های کشاورزی سبب نگرانی و گلایه شالیکاران شده است.
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
دزفول؛ آمادگاه اصلی کشاورزی حفاظتی
در یک بازدید خبرنگاری از توانمندیهای بخش کشاورزی دزفول از کشت گندم به شیوه حفاظتی، همچنین کشت پاییزه چغندر و شیوه تولید بذر هیبرید گندم و کلزا مورد بازدید قرار گرفت. در ادامه این سفر، از موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال و بزرگ‌ترین سایت تولید قار...
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
ارسال سریع برنج با کیفیت و ارزان قیمت به تمام نقاط ایران
مدیر فروشگاه تخصصی جامع برنج ایران با بیان اینکه نوع خرید، دغدغه های خاصی برای مشتریان به وجود می آورد، اظهار کرد: هرچه قیمت پرداختی برای کالا بیشتر باشد این دغدغه نیز بیشتر می شود.
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۰۶
خداحافظی شرق مازندران با کشت برنج
کمبود آب کشاورزی در مازندران که این روزها به خاطر اوج گیری کشت و کار برنج نقل محافل مردمی و نشست های کارشناسی است ، کشت این محصول آب دوست را در شرق این استان به خط قرمز وصل کرده است .
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۸:۴۸
هیات صادرکنندگان برنج پاکستان به ایران سفر کردند
هیات 16 نفره سازمان صادر کنندگان برنج پاکستان روز چهارشنبه برای مذاکره با فعالان اقتصادی کشورمان و توسعه تجارت این محصول به تهران سفر کردند.
چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
حفر چاههای دستی کشاورزی ، بلای جدید منابع آبی مازندران
نگرانی از کمبود آب در میانه کشت و کار برنج و دیگر محصولات آب بر کشاورزی در مازندران سبب شده است تا برخی کشاورزان به فکر حفر چاههای دستی در زمین های خود باشند.
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
«خریدتضمینی»درمسلخ تئوری‌های سایه
در حالی که برداشت گندم آغاز شده و برداشت برخی محصولات استراتژیک از جمله کلزا نیز بزودی شروع خواهد شد؛ دولت همچنان به نقض قانون و عدم اعلام نرخ خرید تضمینی ادامه می‌دهد.
دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
برنج، یتیمی که قیم ندارد!
برنج دومین غذای غالب کشور است، شاید تغییر یافتن ذائقه مردم در طول سالیان گذشته موجب شد تا مصرف این کالای آب بر، در کشور افزایش یابد، تامین مقدار مصرف این محصول که تبدیل به یکی از کالاهای استراتژیک کشور شده است یکی از راهبردهای کلان دولت ها در چندسال ...
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
کشت برنج غیر از استان‌های شمالی ممنوع شد
وزیر نیرو گفت: دولت تصمیم گرفت کشت برنج در غیر از استان‌های شمالی ممنوع شود؛ این مسئله سیاستی است که یک وزارتخانه براساس شرایط اقلیمی و علمی اتخاذ کرده، کشت برنج در مناطق کم‌آب یا بی‌آب از ابتدا موضوعیتی نداشته است.
یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۹
دولت امسال الگوی متفاوتی برای عرضه برنج اعمال می کند
استاندار مازندران گفت : دولت با کمک نمایندگان مجلس و تدبیر وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و تجارت ، الگوی متفاوتی در امر توزیع برنج داخلی پس از برداشت در کشور اعمال می کند.
پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور در آمل انجام شد
نخستین نشاء مکانیزه برنج کشور روز چهارشنبه باحضور استاندار مازندران در شهرستان آمل انجام شد.
پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
سایه کم رنگ بیمه بر زراعت برنج در مازندران
در حالی که شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی مازندران همواره نسبت به کمبود آب کشاورزی برای سال زراعی جاری بویژه زراعت برنج هشدار می دهند ،اما همچنان پوشش بیمه ای برای این محصول راهبردی که منبع اصلی درآمد کشاورزان این خطه از شمال کشور است ، نادیده گرفته...
چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۱۱
ادامه تجارت برنج ایران و پاکستان از طریق دوبی
رییس انجمن صادرکنندگان برنج پاکستان با اشاره به اینکه به رغم امضای توافق تجارت ترجیحی میان ایران و پاکستان از سال ۲۰۰۶ عمده تجارت دو کشور از جمله برنج از طریق دوبی انجام می‌گیرد، گفت: حجم تجارت دو جانبه از کمتر از ۸۰۰ میلیون دلار فعلی می تواند به ۱۰ ...
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
گرانی برنج خارجی به کمبود ربطی ندارد/نرخ جهانی افزایش یافت
در بازار نوروز امسال برنج به ویژه برنج خارجی جزو محصولاتی بود که با افزایش قیمت روبرو شد که به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی بالا رفتن قیمت این محصول ارتباطی به محدودیت در واردات یا کمبود آن در بازار ندارد و نرخ جهانی آن افزایش یافته است.
دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
برنج تراریخته هنوز مجوز نگرفته است
مشاور فناوری و بیوتکنولوژی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه برنج تراریخته هنوز مجوز نگرفته است،گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته برنج تراریخته هیچ خطری برای گیاهان، جانوران و انسان ندارد.
یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۷
ترخیص برنج هندی تا ۱۵ روز دیگر/ کاهش قیمت برنج هندی برای بازار شب عید
رئیس اتحادیه بنکداران گفت: ترخیص بار برنج هندی از گمرک ۱۵ روز دیگر انجام خواهد شد و مشکلی بابت کمبود برنج هندی را در بازار شب عید نخواهیم داشت.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »