شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۶
۲۱:۵۵

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

قیمت بین المللی برنج تایلند به دلیل رشد تقاضای فصلی در حال افزایش است و افزایش تقاضا از سوی ایران نیز مزید بر علت شده تا قیمت برنج تایلندی به بالاترین رقم در حدود ۳ سال گذشته برسد.
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسازی تجهیزات در کیفیت و قیمت تمام شده تولید تاثیر فراوانی دارد، گفت: دولت با اختصاص ردیف‌های نوسازی تجهیزات در بودجه از تولید کنندگان داخلی حمایت کند.
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
دبیر انجمن برنج:
دبیر انجمن وارد کنندگان برنج ایرانی گفت: اعمال سیاست ممنوعیت واردات در فصل برداشت محصول، منجر به افزایش 100 درصدی نرخ برنج تولید داخل شد.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که قیمت برنج در بازار خرده فروشی منطقی نیست و هیچ ارتباطی به کمبود این محصول ندارد، چراکه حداکثر قیمت منطقی محصول در این بازه زمانی کیلویی ۱۲ هزار تومان است، نه ۱۷ هزار تومان.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
رئیس مرکز بین المللی برنج آسیای مرکزی و غربی گفت: به منظور رویارویی با افزایش تقاضا، برقراری امنیت غذایی و کاهش فقر به افزایش 25 درصدی تولید برنج در این منطقه تا سال 2035 نیازمندیم.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه حفظ استانداردهای ملی و حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد گفت: اگر ثابت شود برنج‌های وارداتی استانداردهای‌های ملی را ندارد با هزینه فروشنده عودت داده می‌شود یا معدوم و به مصارف صنعتی می‌رسد.
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
رییس مرکز بین المللی برنج آسیای مرکزی و غربی گفت: به منظور کاهش فقر و امنیت غذایی در منطقه، افزایش 25 درصدی تولید برنج در منطقه تا سال 2035 ضروری است.
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
تداوم سیاست‌های تجاری محدودیت فصلی واردات برنج در ایران با وجود کسری موجب شد تا واردات برنج در سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ به ۶۹۵ هزار و ۳۱۰ تن کاهش یابد در حالی که واردات برنج به امارات با رشد جهشی به ۶۱۲ هزار و ۱۵۵ تن رسید.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۰ درصد برداشت برنج در استان های گیلان و مازندران تا پایان برنامه ششم توسعه مکانیزه می شود.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۶
مسیح کشاورز، دبیر انجمن برنج در گفتگو با خبرنگار اعزامی فودنا:
به گزارش فودنا، دبیر انجمن برنج ایران در نمایشگاه Thaifex به خبرنگار اعزامی ما گفت: حضور در این نمایشگاه با هدف تامین نیازهای برنج کشور بوده که شرکت‌های بزرگی در نمایشگاه حضور داشتند که از وزارت بهداشت ما نیز تاییدیه‌های لازم را گرفته بودند و GMP‌ها ...
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۷
گرچه مسئولان امر در پی عرضه مناسب محصول با نرخ مصوب، خبر از ثبات قیمت‌ها می دهند اما انگار بازار حرف دیگری برای گفتن دارد.
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
رئیس انجمن برنج ایران گفت: هیچ فروشنده ای حق ندارد به اسم اینکه مصرف برنج دراین ماه افزایش پیدا می کند قیمت ها را افزایش دهد.
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
شالیکاران آستارا کار در شالیزارها را از پدران زحمتکش خود یاد گرفته و این شغل را با مشقت هایش قبول کرده اند؛ اما چون بیشترین سود نصیب دلالان می شود، برنجکاران راضی به انتقال این شغل به فرزندان خود نیستند و جوانان نیز تمایلی به ادامه کار پدران خویش ندا...
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار گفت: برند "برنج فریدونکنار" به ثبت ملی رسید.
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه توسعه کشت های پرمحصول و کاهش سرانه مصرف برنج راهکاری برای خودکفایی در تولید برنج تلقی می شود،گفت: واردات اهرم مناسبی برای تنظیم بازار برنج نیست.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
با توجه به افزایش قیمت برنج در بازارهای وارداتی، نرخ برنج در ماه رمضان با افزایش قیمت روبرو خواهد بود.
پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۴۰
رئیس سازمان غذا و دارو درباره سرنوشت نوعی برنج وارداتی که این سازمان نیز به دلیل میزان فلزات سنگین بالاتر از حد مجاز آن تحت فشار قرار گرفته بود، توضیحاتی ارائه کرد.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
بر اساس اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، وارد کنندگان برنج موظفند حداکثر تا تاریخ 1/5/96 کالای وارداتی خود را وارد و ترخیص کنند.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به سوء استفاده هندی‌ها از ایجاد محدودیت زمانی در واردات برنج توسط دولت ایران گفت: با توجه به کسری یک میلیون تنی برنج در کشور، ایران باید سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از قیمت واقعی به هندی ها پرداخت کند.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
افزایش قیمت برنج ایرانی طی سال‌های اخیر هر زارعی را وسوسه می‌کند تا مشقت‌های کاشت، داشت و برداشت را به جان بخرد و بی توجه به بحران منابع آبی به کشت این محصول آب‌بر بپردازد.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۷
نمایندگان مجلس معتقدند برخی از سودجویان با احتکار برنج، قصد دارند که برنج خارجی را مهمان سفره‌های اقشار کم درآمد نمایند.
پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
دبیر انجمن برنج کشور گفت : نبود کنترل و نظارت از سوی دستگاه‌های نظارتی از جمله دلایل گرانی برنج در بازار است.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
مقایسه واردات برنج در سال 1395 نسبت به سال آغاز دولت یازدهم (1392) نشان می‌دهد که دولت در واردات برنج به کشور به میزان یک میلیارد و 619 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشته است.
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، توزیع مناسب بذر، کود، سم و ماشین آلات، پیش بینی می‌شود که تولید در مقایسه با سال گذشته ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد.
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه برخی از سودجویان با احتکار برنج، قصد دارند برنج خارجی را مهمان سفره های اقشارکم درآمد جامعه کنند،گفت: اشباع بازار برنج با توسعه کشت های پرمحصول در شمال و جنوب کشور عملیاتی می شود.
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
تاجران اروپایی اعلام کردند ایران در هفته جاری حدود ۱۶۰ هزار تن برنج از تایلند خریداری کرد.
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
در حالی که برای مدیران و کارشناسان بازار این اطمینان حاصل شده‌است که بازار برنج ایرانی و وارداتی به طور کامل از هم منفک است و تغییرات یکی بر دیگری بی‌اثر بوده و یا اثر نامحسوسی دارد، اما متأسفانه وزارت جهادکشاورزی به عنوان متولی بازار محصولات غذایی ا...
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
دبیر انجمن برنج با بیان اینکه سال گذشته ۲ میلیون و ۲۵۰ هزارتن در کشور تولید شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، امسال نیز حداقل تولید به همین میزان باشد.
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۴۰
در مراسمی که به مناسبت هفته سلامت در انستیتو تحقیقات تغذیه‏ای و صنایع غذایی کشور برگزارشد، از شرکت صنعتی زرماکارون به عنوان شرکت فعال در حوزه صنعت سلامت محور تقدیر به عمل آمد.لوح و تندیس این مراسم توسط وزیر بهداشت به دکتر محسن امینی مدیرعامل شرکت زرم...
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: تبلیغات سوء علیه مصرف برنج خارجی در شبکه‌های مجازی مبنی بر وجود فلزات سنگین موجب شده تا تقاضا برای برنج ایرانی افزایش یابد.
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۱۷
هر چه به فصل کاشت برنج نزدیک‌تر می‌شویم و موجودی محصول داخلی در بازار کمتر می‌شود، قیمت آن نیز گران‌تر می‌شود که به گفته مدیرکل دفتر غلات وزارت کشاورزی هم‌اکنون از نظر تولید داخلی و واردات کمبودی در بازار برنج مشاهده نمی‌شود و قیمت منطقی این محصول نه...
پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
براساس آمار تجارت خارجی کشور در سال 95، بالغ بر 2553 میلیارد تومان برنج به کشور وارد شده است که به عنوان پنجمین قلم عمده وارداتی به کشور محسوب می‌شود.
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه میلیاردها تومان خسارت پیامد منفی شالیکوبی های قدیمی برنج در شمال کشور است،گفت: ۵۰ درصد برنج با کیفیت شمال کشور بر اثر فرسودگی دستگا ه های شالیکوبی از بین می رود.
چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
دبیر انجمن برنج گفت:«افزایش قیمت برنج ربطی به ممنوعیت واردات برنج ندارد. این افزایش قیمت در شهرهای بزرگی مانند تهران، شیراز و اصفهان اتفاق افتاده است.»
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
مهندس امینی مدیر عامل گروه صنعتی زر:
زر، امروز توانسته است به عنوان یک هولدینگ دانش بنیان و نه تنها یک مجموعه صنعتی، در ایجاد یک زنجیره تامین در صنعت غذایی کشور حوزه های مختلفی را پوشش داده و با ایجاد دانشگاه ، پایگاه ذخیره سازی غلات و آرد ، لجستیک قدرتمند و پیاده سازی و ایجاد اولین مجم...
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
توسعه مکانیزاسیون، توزیع بذور اصلاح شده و ساماندهی واردات برنج سبب شد تا کشت ارقام پرمحصول به عنوان راهبرد خود اتکایی تولید این محصول استراتژیک در شالیزارهای مازندران گسترش یابد.
دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
مدیر عامل بورس کالای ایران از عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای سال جدید خبر داد.
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
مدیر جهاد کشاورزی آستارا از ایجاد نخستین خزانه برنج (تمبیجار) سال جدید در این شهرستان برای آماده سازی بذرها برای نشاء توسط یک کشاورز خبر داد.
دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
شرکت بازرگانی دولتی ایران این هفته در یک مناقصه بین المللی، 40 هزار تن برنج تایلندی خرید.
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی بابیان اینکه باپیشنهاد هند برای کاهش تعرفه برنج باسماتی موافقت نمی‌شود، گفت:هم اکنون به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی، تعرفه برنج وارداتی۲۶درصد اعمال نمی‌شود.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۰۵
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »