دوشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۵
۰۳:۱۳

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت که 400 تن برنج تاریخ مصرف گذشته شهرستان کهگیلویه از توابع این شهرستان قبل از توزیع در استان های اصفهان و لرستان توقیف شد.
یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۲۱
فودنا - مراسم بیستمین سالروز ملی صادرات در تاریخ 29مهرماه 1395 با حضور جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهور، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، وزیر محترم جهادکشاورزی، نمایندگان اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف و جمعی از تجار و بازرگانان در سالن اجلاس سران برگ...
یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۰
معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: بخش اعظم سهمیه وارداتی برنج در سال 95 از کشورهای هند، اروگوئه و آرژانتین وارد شده و برای واردات برنج از تایلند ابتدا باید سازمان غذا و دارو مزارع این کشور را تأیید کنند.
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بابیان اینکه برنج‌های آمریکایی در زمان ممنوعیت واردات کالاهای مصرفی به ایران وارد نشده است گفت: قبول دارم که ماه محرم زمان خوبی برای توزیع برنج آمریکایی در بازار مصرف نبود.
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۳
درحالی که واردات کالای مصرفی از کشور آمریکا ممنوع است، شرکت بازرگانی دولتی ایران از محموله ۱۰ هزار تنی که سال گذشته خریده، برای تنظیم بازار ایام محرم و صفر اقدام به توزیع برنج آمریکایی کرد.
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
درحالی هیئت دولت علی‌رغم ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت مجوز واردات این محصول را به تعاونی‌های مرزنشین داده که خبر می‌رسد مجوز واردات این محصول توسط برخی دلالان تا کیلویی ۱۴۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود.
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
دبیر انجمن برنج گفت:به دنبال تغییر مکانیزم خرید تضمینی، سطح زیر کشت ارقام پرمحصول به شدت کاهش یافت به گونه ای که دیگر کشاورزان تمایلی به کاشت این ارقام ندارند.
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
نماینده رشت در مجلس گفت: در حال حاضر برنج با کاهش قیمت مواجه است و براساس اطلاعات واصله از بازار کیلویی 9 هزار تومان به فروش می رسد در حالی که برنج کمتر از 12 هزار تومان برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد.
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۷
علی‌رغم تراز منفی تجاری 125 میلیون دلاری میان ایران و تایلند در سال گذشته، ریاست‌جمهوری ایران در سفر اخیر به این کشور برای افزایش سطح مبادلات تجاری به 3 میلیارد دلار نسبت به واردات برنج تایلندی ابراز تمایل کرده است.
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
تک ماکارون در اولین سال حضور خود در ورزش کشور با تشکیل تیم مینی بسکتبال و حضور در رقابت های لیگ تهران ، با ارائه بازی های فنی و زیبا نظر اکثر کارشناسان بسکتبال را جلب نمود و ضمن شگفتی سازی در این مسابقات ، نایب قهرمانی این دوره را با افتخار کسب نمود...
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴
رئیس انجمن صنفی کارخانجات ماکارونی دلیل ایجاد مشکل برای صادرات این ماده غذایی به روسیه را توضیح داد و تاکید کرد که برخی از راه‌های مختلف، گندم و آرد ارزان‌تر به دست‌شان می‌رسد و رقابت ناسالم در بازار ایجاد می‌کنند.
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
برنج ' دونوچ ' (رتون) که از پرورش دوباره ساقه های شالی پس از برداشت محصول اول به دست می آید ، وارد بازار برنج فروشی مازندران شده است .
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۴
حالا دیگر مثل گذشته نیست که تولید کنندگان ماکارونی فقط دغدغه تولید یک محصول واحد را داشته باشند و در بهترین حالت به دنبال تنوع در بسته بندی و وزن و امثال آن باشند. بلکه برای یک واحد تولید ماکارونی، تنوع در خصوص محصولات تولیدی اعم از ماکارونی و مشتقات...
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۷
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:با توجه به قوانین خاص مناطق آزاد و تعاونی های مرزنشین به نظر می رسد عده ای از این طریق اقدام به واردات برنج در زمان ممنوعیت می کنند.
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۵
رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران گفت: سال‌هاست نرخ ارز را به دلایل سیاسی و با نگاه های پوپولیستی ثابت نگه داشته ایم. نتیجه این شده که محصولات ما در بازارهای جهانی غیر رقابتی جلوه کرده و سیاست توسعه صادرات به حاشیه رانده شده و واردات محور شدیم.
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۴
در حالی شورای اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی و سازمان توسعه تجارت در مصوبات و بخشنامه‌های جداگانه واردات و ترخیص برنج از اول مرداد را تحت هیچ شرایطی مجاز ندانستند، گمرک از آزادسازی واردات برنج توسط تعاونی‌های مرزنشینان با مصوبه دولت خبر داد.
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی گفت:هر کیلو برنج ایرانی تا مرز 14 هزار تومان در مغازه های سطح شهر به فروش می رسد.
پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴
نمایندگان مجلس از توضیحات حجتی درباره واردات برنج قانع شدند.
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۳
نماینده مردم لنگرود در مجلس ضمن طرح سوال از وزیر کشاورزی درباره واردات برنج نسبت به عملکرد این وزارتخانه در رابطه با کشاورزی انتنقاد کرد.
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
جمیل علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج در گفتگو با سایت خبری اتاق تهران مطرح کرد
چندی پیش محمد آقا طاهر، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی خبر از مخلوط کردن برنج ایرانی و با برنج خارجی و فروش آن به مصرف کننده داد. او در بیان این خبر گفت: مخلوط کردن برنج ایرانی با خارجی، تخلف است که در مراکز تولید و توزیع رخ می دهد.
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۳
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: با توجه به این‌که در آستانه ماه محرم قرار داریم و مصرف مواد غذایی افزایش می‌یابد، بازرسی‌ها و گشت‌های ویژه این سازمان در سطح بازار بر مواد غذایی متمرکز شده است.
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
بر اساس ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی و مصوبه سازمان توسعه تجارت، واردات برنج در فصل برداشت و از انتهای تیرماه سال جاری ممنوع اعلام شد اما جدیدترین آمار منتشرشده از سوی گمرک نشان می‌دهد که در مرداد نیز برنج از مرزهای قانونی به کشور آمده است.
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۳
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز توزیع برنج و شکر تنظیم بازاری از امروز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد و گفت:قرار شد حجم عرضه به ۳۰ هزارتن برنج و ۵ هزارتن شکر افزایش یابد.
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۵
سرانجام پس از ماهها نابسامانی در بازار برنج و صعود بی سابقه قیمت این محصول، وزارت جهادکشاورزی در اقدامی دیرهنگام تصمیم گرفت ۱۰ هزارتن برنج را برای تعدیل قیمت این محصول روانه بازار کند.
جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۲۳
شرکت کشت و صنعت «آکتوبه» در استان «قیزیل آردا» قزاقستان در اقدامی 2 هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت برنج طارم ایرانی اختصاص داده است.
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
رئیس‌کمیسیون کشاورزی مجلس بابیان اینکه محصولات تراریخته کشاورزی که ۳۰ کشور دنیا واردات آن را ممنوع کرده‌اند در کشور ما بدون ارزیابی مخاطرات وارد می‌شود گفت: بخش عمده ذرت، سویا و پنبه و بخشی از برنج وارداتی به کشور به‌احتمال‌زیاد ترا ریخته هستند.
چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۵۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در سال جاری از ثبات قیمتی خوبی برای برنج در بازار برخوردار هستیم و کشاورزان وضعیت خوبی برای فروش برنج خود دارند.
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
به مناسبت هفته دفاع مقدس یکسری مسابقات ٦ جانبه مینی بسکتبال در شهرستان ورامین انجام شد که در این مسابقات تک ماکارون با شکست رقبای خود قهرمان شد .
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
باوجود تعرفه گمرکی ۴۰ درصدی و دریافت مابه التفاوت ۵۰۰ تومانی برای ورود برنج خارجی، تمایل زیادی برای واردات این محصول وجود دارد، از طرفی قیمت پایین‌ آن، باعث شده که جای خود را حتی در سفره شالیکاران بازکرده و شغل آنها را به خطر بیندازد.
یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
مهران مدیری در برنامه اخیر دورهمی به موضوع واردات صدها تن برنج قاچاق و مازداد بر نیاز، در فصل برداشت محصولات و از بین رفته سرمایه کشاورزان داخلی پرداخت.
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۳
دبیر انجمن برنج کشور گفت: انتظار بر این بود که با ورود برنج جدید قیمت این محصول در بازار کاهش پیدا کند اما مشاهده می‌شود که قیمت همچنان بالاست.
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۴۰
برنج ایرانی همچنان با گران‌فروشی در سطح شهر مواجه است؛ به طوری که هر کیلوگرم آن بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان بالاتر از سقف تعیین شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی عرضه می‌شود.
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
رئیس انجمن واردکنندگان برنج تصریح کرد: واردات برنج از طریق ته‌لنجی، مرزنشینان و مناطق آزاد در فصل ممنوعیت واردات نشان می‌دهد که این ممنوعیت فقط برای واردات قانونی است و با توجه به تبصره‌ها اقدام به این کار می‌کنند.
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۳۵
با تاکید مقامات دولتی بر ممنوعیت واردات برنج در بازه ۵ ماهه مرداد تا آذر، ده ها تن محموله برنج برخی وارد کنندگان در گمرکات کشور باقی مانده است و طبق گفته مسئولین راهی جز مرجوع کردن برای آنها باقی نمانده است.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:
رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: امسال به اندازه کافی برنج در کشور تولید شده است و نیازی به واردات برنج نداریم .
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
معاون امور زراعت وزارت جهاد گفت: برای محدود کردن کشت برنج در مناطق غیرشمالی، وزارت نیرو نباید آب در اختیار کشاورزان برنجکار این مناطق قراردهد.
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
با تصویب هیئت وزیران هزینه واردات گوشت منجمد وارداتی از ۱۵ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافت و این امر منجر به افزایش ۴ تا ۵ هزار تومانی قیمت این محصول در بازار مصرف شد.
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
در حالی که فصل برداشت برنج از شالیزارها آغاز شده، مدیرکل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۰ درصد به تولید برنج نسبت به سال گذشته افزوده شود. به گفته وی عامل اصلی گرانی این محصول دلالان هستند، چرا که قیمت آن در خرده‌فرو...
پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۱
انجمن واردکنندگان برنج ایران در نامه‌ای خطاب به وزیر جهادکشاورزی خواستار رعایت ممنوعیت واردات برنج از سوی همه واردکنندگان شد.
چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
استاندار مازندران مطرح کرد:
ربیع فلاح‌ جلودار اظهار کرد: با توجه به اینکه مازندران از جمله استان‌های مهم بخش کشاورزی است و ظرفیت بالایی در این بخش دارد به عنوان یکی از استان‌های تاثیر‌گذار در کشاورزی است که باید در بحث امنیت غذایی در رده بالاتری قرار گیرد.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »