سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

رکود مطلق ؛ وصف حال این روزهای بازار برنج مازندران
صدیان شالیکوبی در مازندران که خرید و فروش برنج تولیدی استان را انجام می‌دهند ، می‌گویند که بازار این محصول راهبردی از دو هفته پیش وارد رکود مطلق شده و عملا خریدار و فروشنده‌ای برای آن وجود ندارد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
موسسه تحقیقات برنج کشور ۲ رقم جدید این محصول را معرفی کرد
رییس مرکز تحقیقات برنج کشور از معرفی ۲ رقم جدید برنج برای کشت در سال زراعی آتی خبر داد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
اجرای طرح «جهش کشاورزی» در ۲۲۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان تحت پوشش طرح «جهش کشاورزی» قرار گرفته است.
پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
قیمت‌ها رام نشدند
برنج در بازار این روزها مدام در حال افزایش است و این اتفاق برای بسیاری از خانواده‌ها چالش‌هایی را به‌وجود آورده است.
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۳
بارگیری ۷۵ هزار تن برنج وارداتی از بندر امام آغاز شد
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: همزمان با سفر وزیر صمت به استان خوزستان برای بازدید از گمرکات، بارگیری ضربتی ۷۵ هزار تن برنج وارداتی از بندر امام پس از انجام مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی آغاز شد.
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
توزیع برنج وارداتی آغاز شد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد که توزیع ۵۰۰۰ تن سهمیه برنج وارداتی به قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای عرضه در خرده فروشی‌ها در سطح استان تهران آغاز شده است.
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
۹۱ هزار تن برنج ترخیص شد
بعد از توافقات صورت گرفته در رابطه با تعیین تکلیف برنج‌های دپو شده در گمرک و حواشی که پشت سر گذاشت طی روزهای گذشته ۹۱ هزار تن برنج از بنادر و گمرکات ترخیص شده است.
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
افزایش افسار گسیخته قیمت برنج در سرزمین شالیزارها
تنظیم بازار برنج نیازمند اصلاح ساختار به نفع تولید کننده و مصرف کننده نهایی و حذف حلقه دلالان و محتکران است.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
قیمت برنج برای مصرف‌کننده مشخص شد
ستاد تنظیم بازار، قیمت مصرف کننده نهایی برنج ذخایر راهبردی را حداکثر تا سقف ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرد.
دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
افزایش ۱۳۶ درصدی قیمت برنج خارجی/ وارداتی ها در راه بازار
روند افزایشی قیمت برنج‌های خارجی که از چند ماه پیش آغاز شده بود، در نهایت به گرانی آن تا ۱۳۶ درصدی نسبت به پارسال منتهی شد و این در حالی است که بعد از برطرف شدن موانع ترخیص برنج‌های دپو شده در گمرک، اکنون به تدریج در حال ورود به بازار است.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
۲۵ هزار تن برنج از گمرک ترخیص شد
رئیس کل گمرک گفت: از ۲۰۰ هزار تن برنجی که در گمرکات کشور دپو شده بود طی دو روز گذشته ۲۵ هزار تن آن از گمرکات ترخیص شده است.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
صادرات برنج هند به ایران به زودی از سر گرفته می‌شود
رئیس انجمن صادرات برنج هند اعلام کرد که صادرات برنج باسماتی به ایران به زودی از سر گرفته می‌شود.
جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
واردات برنج پرمحصول خارجی راهی برای رونق بخشیدن به بازار
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: با کاهش نرخ ارز و واردات برنج‌ پرمحصول شاهد رونق بازار خواهیم بود چرا که قیمت برنج‌های پرمحصول ۴۰ درصد از برنج کیفی کمتر است.
پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
کف تولید برنج ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است؛ نبود نظارت علت اصلی گرانی برنج
دبیر انجمن برنج گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، امسال کف تولید برنج ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است.
پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
مدیرکل اموال تملیکی هرمزگان: هنوز برنج متروکه تحویل اموال تملیکی نشده است
مدیرکل اموال تملیکی هرمزگان با اشاره به رسانه‌ای شدن واگذاری برنج‌های رسوب شده در بنادر به سازمان اموال تملیکی، اظهار داشت: فرآیند متروکه شدن کالاهای اساسی حداقل ۱۰ روز زمان لازم دارد و هنوز برنجی تحویل اموال تملیکی این استان نشده است.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
نابودی ۵۰ درصد منابع آب زیرزمینی گلستان با افزایش بی‌رویه کشت برنج
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گلستان گفت: بهترین راهکار در کوتاه‌مدت برای کاهش سرعت از بین رفتن منابع آب‌های زیرزمینی با توجه به کشت بی‌رویه برنج، روی آوردن به روش خشکه‌کاری برنج است.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
دسر نوشیدنی سین‌بیوتیک تخمیری و غیرتخمیری کم لاکتوز با استفاده از مخلوط مساوی لاکتوباسیلوس رامنوسوس جی‎جی و لاکتوباسیلوس پاراکازئی
دسر نوشیدنی یک حامل عالی برای رساندن پروبیوتیک‎ها به بدن است و امکان تولید دسر نوشیدنی با استفاده از مخلوط دو باکتری پروبیوتیک لاکتوباسیلوس رامنوسوس جی‎جی و لاکتوباسیلوس پاراکازئی وجود دارد. به دلیل پذیرش کلی و خاصیت آنتی‌اکسیدانی بیشتر نمونه غیرتخمی...
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۵۰
جزئیات مصوبات جدید برای ترخیص فوری کالا/ موانع ارزی برداشته شد
براساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تصمیماتی در رابطه با تسهیل ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک و بنادر اخذ شده که در اهم آن با رفع موانع ارزی ترخیص کالا از محل ارز متقاضی صادراتی، ارز اشخاص یا به صورت صادرات مقابل واردات نیز انجام خواهد شد.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹
جنجال برنج های دپو شده جمع شد/ ترخیص از امروز
بعد از مدتها حاشیه و اختلاف نظر درباره تامین ارز و ترخیص برنج های دپو شده در گمرک و بنادر، در نهایت به دنبال اعلام گمرک مبنی بر متروکه کردن برنج هایی که در آستانه فاسد شدن قرار دارند، صدور کد رهگیری بانک برای این محصول، تسریع و ترخیص از امروز آغاز خو...
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۵۹
برنج راتون در ۲ هزار هکتار از شالیزار های رضوانشهر کشت شد
مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: کشاورزان این شهرستان، حدود ۲ هزار هکتار از شالیزار های منطقه را به کشت راتون اختصاص دادند.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
دعوای زرگری بر سر رسوب ۲۰۰هزار تن برنج/ ۴هزار میلیارد تومان امحا می‌شود؟
ماجرای رسوب ۲۰۰هزار تن برنج در گمرک که گفته شده، در حال فاسدشدن است، و اگر چنین شود حداقل ۴هزار میلیارد تومان سرمایه نابود می‌شود، به دعوای زرگری بین دستگاه‌های دولتی تبدیل شده است، درعین‌حال واردکننده‌ها هم تمایلی به ترخیص این برنج‌ها ندارند.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
دپوی برنج‌های در معرض فساد در بندر شهید رجایی و بوشهر
معاون سازمان بنادر گفت که برنج های در معرض فساد، در بنادر شهید رجایی و بوشهر قرار دارند و این مشکل ناشی از شرایط نگهداری در بنادر نیست بلکه تاریخ مصرف این محموله‌ها رو به اتمام است.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
مشکل کد تخصیص ارز برای واردات برنج حل شد/ ماندگاری برنج های رسوبی تا ۲ سال است
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه مقصر دانستن سازمان یا فردی در ماجرای دپوی ۲۰۰ هزار تن برنج در گمرکات مشکلی را حل نمی‌کند و بایستی به فکر راه کار باشیم، گفت: حدود یک هفته است که مشکل کد تخصیص ارز توسط بانک مرکزی حل شده و واردکنندگان بایستی ...
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۵۴
ذخیره محصولات کشاورزی، پاشنه آشیل پدافند غیرعامل مازندران
استاندارد نبودن مراکز ذخیره‌سازی محصول راهبردی برنج در استان‌های مازندران و گیلان که حدود ۸۵ درصد تولید برنج سفید کشور را در اختیار دارند ، مهم‌ترین ضعف زیرساختی پدافند غیرعامل در این مناطق است که می‌تواند تهدید جدی برای امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود...
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
مناظره مدیران گمرک و بانک مرکزی در خصوص رسوب ده‌ها هزار تن برنج؛ مقصر کیست؟
حواشی اخیر در خصوص رسوب ۲۰۰ هزار تن برنج در گمرکات کشور همچنان ادامه دارد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
بانک مرکزی قصد لاپوشانی تعلل در تخصیص ارز برنج‌های رسوبی را دارد
عضو هیأت ناظر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه بانک مرکزی تلاش می‌کند توپ را به زمین گمرک و صمت بیندازد، گفت: دعوای بین نهادهای دولتی نتیجه‌ای جز زیان بیشتر برای واردکنندگان ندارد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
سکوت وزارت صمت در ماجرای برنجهای دپو شده در گمرک
در روزهای اخیر وضعیت ۲۰۰ هزار تن برنج دپو شده در گمرکها که در حال فاسد شدن هستند خبرساز شده که در این رابطه سه سازمان، یعنی بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) باید پاسخگو باشند، اما تاکنون گمرک و بانک مرکزی تقصیرها را به گردن یکدیگر ان...
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۵۶
اشاره نماینده مجلس به نقش پنهان "ستاد تنظیم بازار" در ماجرای رسوب ۲۰۰ هزار تن برنج
درحالی که حواشی رسوب دهها هزار تن برنج در بنادر کشور منجر به اتهام زنی گمرک و بانک مرکزی به یکدیگر شده است، توجه به تذکر چند ماه قبل یکی از نمایندگان مجلس در خصوص مصوبه خاص ستاد تنظیم بازار قابل تامل است.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۵۴
سرنوشت ترخیص میلیون‌ها تن کالا در دست بانک مرکزی
طبق آخرین گزارش گمرک حدود هشت میلیون کالای دپو شده در گمرگ و بنادر وجود دارد که تاکنون اقدامات نهادهای متولی برای ترخیص این کالاها بی‌تاثیر بوده است؛ به‌گونه‌ای که بانک مرکزی کوتاهی خود در تخصیص ارز را با اعلام اینکه این تخصیص طبق اولویت‌ بندی ارائه ...
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۳۸
واکنش گمرک به فساد برنج های دپو شده؛ مجوز ترخیص نداریم
به دنبال اعلام فسادپذیری بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج رسوبی در گمرک و بنادر کشور و عدم اقدام به موقع از سوی دستگاه‌های مربوطه برای ترخیص این محصول، معاون فنی گمرک اعلام کرد: با وجود گزارش‌هایی که در این رابطه به مراجع ذیربط اعلام شده، تاکنون کد رهگیری بان...
پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
هزاران تن برنج در حال فاسد شدن/ اعتبار از دست رفته و سکوت مسئولان
بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد؛ آن هم در شرایطی که بنابر اعلام مسئولان و صاحبان شان، این برنج ها در حال فاسد شدن هستند و با عدم پرداخت ارز به فروشنده، اعتبار بین المللی تجار زیر سوال رفته، در این ب...
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۸
رونق ملایم بازار برنج در مازندران
بازار عرضه و تقاضای برنج در شالیکوبی‌های مازندران با اندکی افزایش قیمت ، رونق ملایمی گرفته است.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت برنج خارجی از ابتدای امسال
دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، افزایش‌نرخ ارز، وابستگی واردکنندگان و بنکداران به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز و در کنار آن سودجویی و گرانفروشی از تولید تا توزیع را عامل اصلی افزایش قیمت برخی از اقلام غذایی دانست.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
ممنوعیت فصلی واردات برنج برداشته شد/ تا اطمینان کامل از تخصیص ارز، واردت نمی‌کنیم
به رغم مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع ممنوعیت فصلی برنج از روز گذشته، تجار اعلام کرده‌اند با توجه به بدعهدی بانک مرکزی تا اطمینان کامل از تخصیص ارز اقدام به واردت نمی‌کنند. این در حالی است که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش قیمت جهشی برنج در بازار بوده‌...
جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
آیا با رفع ممنوعیت فصلی، تکلیف ۲۰۰ هزار تن برنج رسوبی در گمرک روشن خواهد شد؟
بر اساس اعلام گمرک ایران، ممنوعیت واردات برنج از ابتدای آبان ماه لغو شد، در این بین موضوع تامین ارز واردات یکی از چاشهای اصلی رفع رسوب ۲۰۰ هزار تن برنج دپو شده در گمرکات است.
جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶
ممنوعیت واردات برنج لغو شد
ممنوعیت واردات برنج یک ماه زودتر از زمان تعیین شده لغو شد.
پنج شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
دلایل افزایش قیمت برنج خارجی
دبیر انجمن واردکنندگان برنج افزایش نرخ ارز نیمایی، عدم تخصیص ارز برای ترخیص برنج از بنادر، خالی شدن موجودی انبارها از برنج وارداتی و سو استفاده برخی از خرده فروشان و عمده فروشان از این شرایط را از دلایل افزایش قیمت برنج خارجی برشمرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
واردات برنج ۵۰ درصد کاهش یافت/ بدنبال واردات از تایلند و آمریکای جنوبی هستیم
دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار داشت: برنج‌های هندی و پاکستانی کیفیت بالایی دارند و اگر قرار بر واردات با ارز نیمایی باشد، قیمت‌ها چندین برابر می‌شود. از همین روی باید به فکر بازارهای جدید بود تا با قیمت کمتری واردات برنج تداوم داشته باشد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
هشدار درباره کاهش تولید گندم در سال آینده/ دولت خبری از کاهش مصرف کود و پوکی گندم‌ها ندارد؟
افزایش قیمت ۴ تا ۱۰ برابری برخی کودهای کشاورزی در سال جاری منجر به عدم استفاده برخی از کشاورزان شده و زنگ خطر کاهش عملکرد، پوکی و لاغر شدن گندم‌های تولید برای سال آینده را به صدا در آورده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
کاهش ۴۸ درصدی واردات برنج؛ اقشار آسیب‌پذیر قادر به تامین برنج مورد نیاز نیستند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: متاسفانه میزان واردات برنج نسبت به سال قبل ۴۸ درصد کاهش یافت.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۲۸
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳