پنج شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
۲۱:۱۴

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

مدیر عامل بورس کالای ایران از عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا از ابتدای سال جدید خبر داد.
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
مدیر جهاد کشاورزی آستارا از ایجاد نخستین خزانه برنج (تمبیجار) سال جدید در این شهرستان برای آماده سازی بذرها برای نشاء توسط یک کشاورز خبر داد.
دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
شرکت بازرگانی دولتی ایران این هفته در یک مناقصه بین المللی، 40 هزار تن برنج تایلندی خرید.
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی بابیان اینکه باپیشنهاد هند برای کاهش تعرفه برنج باسماتی موافقت نمی‌شود، گفت:هم اکنون به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی، تعرفه برنج وارداتی۲۶درصد اعمال نمی‌شود.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۰۵
فدراسیون سازمانهای صادرات هند اعلام کرد هند و ایران به منظور افزایش تجارت دوجانبه، بایستی گامهای فوری از جمله افزایش همکاری در بخش بانکی و منطقی کردن تعرفه کالاهای کشاورزی بردارند.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
کارشناسان بخش خصوصی معتقدند که تأخیر در آزاد سازی واردات و رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی بر سر واردات برنج چنین ضعیتی در بازار را رقم زده است.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از کاهش تعرفه واردات برنج گفت: کاهش تعرفه ی واردات برنج تا حد صفر به معنای مرگ اشتغال در کشور است و مافیای برنج در کشور آن قدر قوی است که حتی می تواند خود وزیر را هم بخرد.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۵۹
مدیر زراعت جهاد کشاورزی مازندران گفت: براساس آمارهای مدیریت تنظیم بازار، قیمت انواع طارم محلی و هاشمی 10 هزار و 330 تومان، بینام 10 هزار و 70 تومان و شیرودی 6 هزار و 600 تومان اعلام شده است.
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
بر اساس جزئیات منتشر شده آمار تجارت خارجی کشور در یازده ماهه، واردات برنج با کاهش ۲.۰۱ درصدی به ۵۵۱ میلیون و ۸۹۱ هزار دلار رسید.
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰
سید مجید مهدوی، بازرس علی البدل اتحادیه شالکوبی داران بابل بیان داشت: میزان برنج خارجی در شهرهایی مانند بابل و قائم شهر ظرف 15 روز گذشته آن قدر زیاد شده که به راحتی بازار برنج ایرانی را با رکود بیشتر مواجه کرده است.
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
دبیر انجمن برنج ایران تاکید کرد که دولت باید برنجی وارد کند که هم کیفیت بالایی دارد و هم قیمت آن مناسب‌تر است.
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
در پی موفقیت های گروه دانش بنیان زر؛
نهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی (جایزه علمی دکتر هدایت) و هشتمین جشنواره شهاب (R&D های برتر صنعت غذا) با حضور مسئولان، دانشگاهیان و جمع کثیری از مدیران و صاحبان صنعت غذای برگزار و لوح تندیس این دو جشنواره به گروه دانش بنیان زر اعطا شد.
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: ای کاش دولت در توزیع برنج و تنظیم بازار هم از بخش خصوصی که تامین بخش بزرگی از بازار واردات برنج را در دست دارد، استفاده کند.
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴
در پی فتح بازارهای جهانی؛
تیم صادراتی گروه صنعتی و پژوهشی زر در راستای اهداف صادرات محور خود، و فتح بازارهای بین المللی، جهت معرفی محصولات تولیدی گروه زر در نمایشگاه گلفود، راهی دبی شد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
تایلند برای نخستین‌بار در ۱۰ سال گذشته توافقی را برای فروش برنج به ایران امضا کرده و نخستین محموله برنج سفید به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تن ظرف یک تا دو ماه آینده انجام خواهد شد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: بنا به به تأیید کارشناسان بخش خصوصی برنج هندی نوع مرغوب را شش ماه پیش از هند خریداری کرده‌ایم و ربطی به بدهی‌های نفتی هند به ایران ندارد.
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: به دلیل اینکه مازندران قطب تولید محصول برنج کشور است، برای تنظیم بازار، برنج خارجی در این استان توزیع نمی‌شود.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
دبیر شورای عالی امنیت ملی میهمان پالایشگاه غلات زر
دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: تقویت تولید داخلی با محوریت بخش خصوصی و خروج از رکود، دو اولویت مهم در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱
آژانس رتبه بندی اعتبار ICRA هند در گزارشی اعلام کرد تاخیر در ازسرگیری واردات برنج باسماتی از سوی ایران، ممکن است مانع بهبود صادرات این کالا شود.
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
کشاورز گفت: عرضه برنج خارجی با نرخ 3 هزار و 400 تومان به بنکداران از سوی بازرگانی دولتی منجر به رقابت ناسالم با بخش خصوصی شده چرا که بهای تمام شده هر کیلو برنج در بندر برای تجار 4 هزار و 100 تومان است.
پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: به دلیل سرمای هوا برنج کاران فعلا خزانه گیری نکنند.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس با بیان اینکه حتی یک ریال از تعرفه برنج وارداتی نیز بر تولیدداخلی تاثیر مستقیم دارد،گفت:برای ثبات بازار برنج نباید اجازه داد جو روانی در نرخ گذاری محصول داخلی تاثیر بگذارد.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
بنا بر اعلام سازمان غذا و دارو مبنی بر ضرورت دریافت ویتامین D3 در تمام گروه های سنی ، تولید محصول جدید اسپاگتی حاوی این ویتامین برای اولین بار در صنعت ماکارونی در دستورکار شرکت تولیدی تک ماکارون قرار گرفت.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کاهش تعرفه واردات برنج و رساندن آن به 5 درصد برای کشاورزان بحران ایجاد کرده و موجب تغییر کاربری تعداد زیادی از زمین‌های کشاورزی شده است.
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
کشاورز گفت:بازرگانی دولتی نسبت به واردات 402 هزار تن برنج و عرضه عمده با قیمت 3 هزار و 800 برای شب عید اقدام کرده است.
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۶
در سومین کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها و دومین جشنواره هلدینگ های برتر و شرکت های کارآمد اقتصادی، هلدینگ گروه صنعتی و پژوهشی زر با کسب لوح و تندیس این دوره، بار دیگر عنوان هلدینگ پیشرو کشور را ازآن خود کرد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۵
گمرک واردات انواع برنج خارجی تا مرداد ۹۶ را آزاد اعلام کرد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
منابع آگاه هندی اعلام کردند: ایران محدودیت های بیشتری را برای محدود کردن واردات برنج عطری از هند اعمال کرده که انتظار می رود در ماه های آینده به صادر کنندگان هندی آسیب بزند.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با بیان اینکه 1500 تن برنج هندی به قیمت هر کیلوگرم 3400 تومان توسط شرکت بازرگانی دولتی برای تنظیم بازار فروخته شده، گفت: این برنج‌ها به قیمت 3800 تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.
پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای تنظیم بازار شب عید 40 هزار تن برنج هندی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور توزیع می‌شود.
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۹
قاسمعلی حسنی گفت : وزارت صنعت ، معدن و تجارت با همکاری ارگان ها به منظور کاهش قیمت ها ، برنج هندی را به قیمت سه هزار و 800 تومان برای مصرف کنندگان و سه هزار و 400 تومان برای بنکداری عرضه کرده است.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
در پی سفر یک هیأت بازرگانی هندی به ایران به نظر می‌رسد طی روزها و هفته‌های آینده شاهد از سرگیری واردات برنج هندی به ایران باشیم.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
رئیس هیأت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج در جمع تجار هندی گفت:
سیداحمد به‌حق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج در نشست مشترک واردکنندگان برنج و هیأت تجاری هند به میزبانی سفارت هند گفت: بازدید مسئولان تجاری و دولتی ایران از مزارع و کارخانه‌های برنج در هند و همچنین برگزاری نمایشگاه اختصاصی هند در ایران برای...
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۷
در جشنواره "نام نشان ایرانی" رقم خورد؛
در نخستین دوره از جشنواره "نام نشان ایرانی" که باحضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت و غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، زرماکارون با ویژ...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
دی کی سینک، رئیس اداره توسعه صادرات محصولات غذایی هند گفت:
به گزارش پایگاه خبری صنایع غذایی ایران، "دی کی سینک" رئیس اداره توسعه صادرات محصولات غذایی هند درباره شایعه آرسنیک برنج باسماتی در جمع بازرگانان ایرانی گفت: برنج باسماتی از نوع 1121 میزان آرسنیک بسیار پایین‌تری از دیگر برنج‌های دیگر دارد که از ویژگی...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
در نخستین جشنواره "نام نشان ایرانی" که در تاریخ 10بهمن ماه 1395 با حضور جناب مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ،معدن و تجارت، و جناب سید رضا صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ریاست سازمان توسعه تجارت و ریاست اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید ، برند خوشنام تک ...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
سوراک کومار سفیر هند در ایران:
فودنا - سوراک کومار سفیر هند در نشستی با مسئولان و واردکنندگان برنج در ایران گفت: در تلاش هستیم که که طی 5 سال آینده بتوانیم روابط تجاری فی مابین هند و ایران را مستحکم‌تر کنیم و رقم تجارتمان را به 20 میلیارد دلار برسانیم این در حالی است که در گذشته...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت یادآور شد: پیرو مصوبه کاهش تعرفه واردات ۸ کالای اساسی، حساس و ضروری، واردات برنج تا ابتدای مرداد ماه سال آینده امکان پذیر است و بعد از این مدت شامل ممنوعیت واردات در فصل برداشت خواهد بود.
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای تسهیل و کاهش قیمت تمام شده برنج وارداتی برای شب عید به طور موقت عوارض 500 تومانی هر کیلو برنج حذف شده است.
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: 4 هزار هکتار از مزارع برنج تغییر کاربری داده شد. با کاهش تعرفه، دروازه‌های کشور بیش از پیش به روی برنج خارجی با قیمتی پایین تر از برنج داخلی باز خواهد شد که همین مساله موجب می شود کشاورزان بیش از پیش به واگذاری زمین های...
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »