سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

پیش بینی افزایش 10 درصدی قیمت برنج وارداتی/ مردم برنج‌های وارداتی را چند بخرند؟
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی برنج پیش بینی می‌شود برنج‌های وارداتی در بازار 10 درصد افزایش قیمت داشته باشند، ضمن اینکه به دلیل مشکلات تبادلات ارزی با تایلند و پاکستان بازار این محصول به انحصار هند درآمده است.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
115تن برنج در فروشگاه های شهروند با دستور تعزیرات به فروش رسید
مدیرعامل شرکت خدماتی کالای شهروند گفت: با دستور تعزیرات حکومتی 115 تن برنج نامرغوب تشخیص داده شده از سوی این نهاد از قرار هر کیلو 10 هزار تومان در کمتر از هشت ساعت در فروشگاه های این مجموعه به فروش رسید.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۵۶
ثبات نرخ برنج خارجی در بازار/سال گذشته واردات برنج کارنامه موفقی داشت
کشاورز از ثبات نرخ برنج خارجی خبر داد و گفت: حداکثر قیمت هر کیلو برنج هندی ۸ هزار و پاکستانی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان است.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۷:۴۱
ایجاد قطب علمی حبوبات در پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی/بانک بذر بقولات دستاوردی مهم درکشور
رئیس پژوهشکده علوم گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: پژوهشکده علوم گیاهی، قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین پژوهشکده دانشگاه فردوسی به شمار می‌رود و محققان آن جزو جوان‌ترین و با انگیزه‌ترین پژوهشگران این دانشگاه هستند که این امر باعث شده است یکی از موفق‌ترین پ...
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
4میلیون حشره در وزارت جهاد کشاورزی نگهداری می‌شود
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به بزرگترین بانک و موزه حشرات گیاهی در ایران گفت: در این بانک بالغ بر ۴ میلیون حشره در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
کمبودی در توزیع اقلام اساسی نداریم/ حداکثر نرخ هر کیلو برنج ایرانی ۲۲ هزار تومان
حسنی گفت: هم اکنون در توزیع اکثر اقلام مورد نیاز خانوار به جز شکر با فراوانی کالا روبه‌رو هستیم و کمبودی در توزیع نداریم.
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
نرخ فروش برنج در بازار با نرخ خریداری شده از کشاورز همخوانی ندارد
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: بیشتر شالیکاران تک محصولی هستند و اکنون قیمتی که برنج در بازار فروخته می‌شود، مبلغی نیست که از کشاورز خریداری شده بنابراین همیشه از مسئولان می‌خواهیم از کشاورزان حمایت کنند.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۸
ارز واردات برنج همچنان ۴,۲۰۰ تومان است/ کمبودی در بازار وجود ندارد
میزان ذخایر برنج کشور دو برابر سال گذشته است و این محصول همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
گرانی برنج ارتباطی به کمبود عرضه ندارد
مدیرکل دفتر امور غلات وزارت جهاد گفت: با توجه به افزایش واردات در سال گذشته و میزان تولید داخل، گرانی برنج ارتباطی به کمبود عرضه ندارد.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
پشت پرده ماکارونی چه می‌گذرد
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی ایران از حضور ماکارونی ۴۷۰۰ تومانی خبر داد و گفت: تا یک هفته دیگر بازار ماکارونی آرام می شود.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
گروه صنعتی و پژوهشی زر حامی حقوق مصرف کننده شد
تندیس و گواهینامه همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کننده به شرکت‌های زر ماکارون، زرفروکتوز و آرد زر از خانواده بزرگ صنعتی و دانش بنیان زر رسید.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
توضیح علت گرانی ماکارونی و تن ماهی توسط رحمانی در کمیسیون صنایع
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم علت گرانی ماکارونی و کاهش واردات ماهی و افزایش قیمت ورق قوطی کنسرو ماهی علت گرانی تن ماهی توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام شد.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۷:۱۷
دلالانی که حالا راه بازار برنج را پیدا کرده‌اند
رئیس اتحادیه برنج فروشان شهرستان فریدونکنار، علت عمده گرانی برنج را مربوط به حضور سرمایه گذاران و دلالان به بازار این محصول دانست.
سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۴۴
ارقام جدید برنج با هدف بهبود کمیت و کیفیت تولید معرفی می شود
رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور از معرفی ارقام برنج متحمل به کم آبی و خشکی ویژه استان های شمالی به کشاورزان طی امسال و سال آینده خبر داد و گفت: ارقام جدید برنج با هدف بهبود کمیت و کیفیت تولید محصول ایرانی و حفظ پایداری تولید، معرفی می شوند.
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
دولت از اعمال ممنوعیت فصلی واردات برنج خودداری کند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:ممنوعیت فصلی واردات برنج با هدف حمایت از تولید داخلی در شرایطی که قیمت برنج ایرانی از مرز ۲۵ هزار تومان گذشته‌، نقض غرض است.
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
نبود نظارت دستگاه‌ها عامل اصلی اختلاف قیمت برنج از مزرعه تا سفره!
اگرچه هیچ دلیل علمی و منطقی برای افزایش قیمت برنج در بازار وجود ندارد، اما برخی، کمبود نظارت دستگاه های مسئول را عامل اصلی نوسان قیمت برنج در بازار مطرح می کنند.
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۳۳
۸۰۰ هزار تن مازاد واردات برنج داریم
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گفته می‌شود بعضی مسؤولان دولتی در ضیافت افطاری سفارت انگلیس شرکت کردند؛ اگر توان مالی نداشتند می‌گفتند در مجلس برایشان صدقه جمع کنیم.
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
گروکشی تولیدکنندگان ماکارونی برای دریافت یارانه آرد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه با وقفه‌ای کوتاه مدت شرکت‌های تولیدکننده ماکارونی به چرخه تولید خود باز می‌گردند،گفت:کارخانه‌های تولیدکننده ماکارونی با توقف تولید به دنبال چانه‌زنی برای دریافت یارانه آرد صنعتی هستند.
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۱
پیش‌بینی رشد تا ۲۰ درصد تولید برنج/ ۷۰۰ هزار تن برنج مازاد در کشور وجود دارد
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی با پیش‌بینی اینکه تولید برنج کشور امسال تا ۲۰ درصد رشد خواهد داشت، گفت: در حال حاضر ۷۰۰ هزار تن برنج مازاد در کشور وجود دارد و افزایش قیمت برنج هیچ توجیهی ندارد.
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
تخفیف ۲۵ تا ۳۰ درصدی ماکارونی در ماه رمضان
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تخفیف ۲۵ تا ۳۰ درصدی در عرضه ماکارونی از سوی واحدهای تولیدی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ماه رمضان خبر داد.
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
ممنوعیت فصلی واردات برنج برداشته نشود برنج ایرانی دوباره گران می‌شود
رئیس انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: اعمال ممنوعیت فصلی برای واردات برنج در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات داخلی و فشارهای تحمیلی خارجی روبرو است، موجب افزایش مشکلات می‌شود.
شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
جزئیات عرضه ماکارونی با ۱۵ درصد زیر قیمت مصوب
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران از آغاز عرضه ماکارونی ۱۵ درصد زیر قیمت مصوب در ماه مبارک رمضان خبر داد.
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
ماکارونی ۱۵ درصد زیر قیمت مصوب در ماه رمضان عرضه می‌شود
دبیر کارگروه تنظیم بازار با بیان دلیل گرانی کالاهای اساسی همچون ماکارونی به خاطر تفاوت در قیمت خرید آرد مورد نیاز این صنعت گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان، ماکارونی در همه فروشگاه‌ها ۱۵ درصد زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود.
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
کمبودی در بازار برنج نداریم/ سال قبل ۶۰۰ هزار تن برنج مازاد وارد شد
مدیر کل غلات و محصولات اساسی گفت: سال قبل یک میلیون ۶۰۰ هزار تن برنج به کشور وارد شده که ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تن بیشتر از نیاز بازار است و هیچ کمبودی در بازار برنج کشور وجود ندارد؛ با این وجود ذخایر استراتژیک برنج مطمئنی نیز پیش بینی شده است.
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۱۱
دلیل افزایش قیمت برنج ایرانی توهم برخی سودجویان است/ ادامه واردات برنج با ارز 4200 تومانی
مدیرکل تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی که به دنبال سودجویی از بازار برنج هستند این طور شایعه کرده اند که سیل اخیر برنج ما را از بین برده است تا سود بیشتری نصیب خود کنند و با جمع آوری برنج از بازار و کاهش عرضه، افزایش قیمت ایجاد کرده اند.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
اجحاف به مصرف کنندگان، با فروش برنج پارسال به قیمت امسال
دبیر انجمن تولیدکنندگان برنج کشور گفت: برنج موجود در بازار مربوط به سال 97 است و جهش یکباره قیمت این محصول نه تنها منطقی نیست، بلکه اجحاف به مصرف کنندگان است.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۲۱
کشاورزی همراه با بازسازی در روستاهای سیلزده مازندران
نشا کاری برنج، برداشت کلزا، توت فرنگی و گندم به همراه تلاش برای بازسازی خانه های تخریب شده این روزها باعث شده تا روح زندگی به مناطق شرقی و مرکزی مازندران که از سیل تخریب گر اسفندماه گذشته در امان نبوده، بازگردد.
سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰:۱۹
ماکارونی نایاب شد
افزایش قیمت ماکارونی – که قرار است فردا میزان دقیق آن توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان رسانه ای شود - منجر به نایاب شدن آن در سبد فروشگاه ها شد.
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۴۲
احتمال لغو ممنوعیت کشت برنج در استان‌های جنوبی/ برنج در بازار بیش از نیاز است
مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهادکشاورزی از احتمال لغو ممنوعیت کشت برنج در استان‌های جنوبی در پی بارندگی‌های اخیر خبر داد و گفت: با توجه به اینکه میزان تولید و واردات برنج در بازار بیش از نیاز است، سودجویی فرصت طلبان قیمت‌ها را بالا برده اس...
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
گرانی برنج به دلیل عدم نظارت است
دبیر انجمن برنج کشور گفت: علت افزایش قیمت برنج، تنها یک عامل دارد و آن، عدم نظارت است.
یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۳۷
افزایش تولید برنج در راه است/نرخ منطقی هر کیلو برنج طارم ۲۰ هزار تومان
اکبریان گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر پیش بینی می‌شود تولید برنج در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۱۷
ماکارونی گران شد/ سازمان حمایت در جریان است
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات ماکارونی ایران از افزایش بیش از ۷۰ درصدی قیمت ماکارونی ۷۰۰ گرمی خبر داد و علت آن را افزایش قیمت گندم و سایر مواد اولیه این محصول عنوان کرد.
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
سیلاب‌های اخیر خسارت جدی به تولید برنج وارد نکرده است/ قیمت هر کیلو برنج طارم ۱۶ هزار تومان
اکبریان گفت: هنگام وقوع سیل، استان‌های شمالی در حال خزانه گیری بودند، از این رو خسارت جدی به تولید برنج وارد نشده است.
دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
سامانه خرید مستقیم برنج از کشاورزان مازندران راه اندازی شد
نخستین سامانه خرید مستقیم برنج توسط مصرف کنندگان در اقصی نقاط کشور از کشاورزان مازندران روز دوشنبه با همکاری پارک علم و فناوری این استان در ساری راه اندازی شد.
دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
گرانی برنج ایرانی ارتباطی به برنج خارجی ندارد
کشاورز گفت: با توجه به افزایش واردات برنج در سال گذشته می توان گفت که گرانی برنج ایرانی ارتباطی به کمبود برنج خارجی ندارد.
دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۲۷
به صرفه نبودن تولید برنج، دستاورد خردشدن شالیزارها
مدیرجهاد کشاورزی رشت گفت: با اجرای قانون ارث، شالیزارها بین فرزندان کشاورزان تقسیم می شود و این کوچک شدن منجر به صرفه نشدن تولید برنج برای شالیکاران جدید می‌شود.
پنج شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۱
خزانه گیری ۸۵ درصد شالیزارهای مازندران/ خسارت 600 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با وجود آسیب سیل به حوزه کشاورزی اما امسال کاهش تولید در محصولات زراعی را نداریم و ۸۵ درصد شالیزارهای استان نیز خزانه گیری شده است.
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
گرانی نهاده های کشاورزی و کمبود نقدینگی شالیکاران مازندران
شالیکاران مازندران درحالی با افزایش 2برابری قیمت بیشتر نهاده های کشاورزی نظیر سموم، پلاستیک، بذور، قطعات یدکی تیلر و تراکتور و دستمزد کارگری برای شخم و شیار و آب تخت کردن دست و پنجه نرم می کنند که به شدت با کمبود نقدینگی نیز مواجه اند.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
ارتباطی بین افزایش قیمت‌ برنج و سیل وجود ندارد
عزیزکریمی گفت: کمتر از ۳ درصد کشت برنج کل کشور بر اثر سیل آسیب دیده و ارتباطی بین افزایش قیمت‌ برنج و سیل وجود ندارد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
سیل شمال به مزارع برنج خسارت مهمی نزد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به این که سیل شمال به مزارع برنج خسارت مهمی وارد نکرده و از نظر تولید برنج دچار مشکل نخواهیم شد، گفت: «عمدتا در حوزه محصولات باغی دچار خسارت شدیم»
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
صفحه ۱ از ۲ ۲