سه شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
۰۴:۳۸

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

در پی موفقیت های گروه دانش بنیان زر؛
نهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی (جایزه علمی دکتر هدایت) و هشتمین جشنواره شهاب (R&D های برتر صنعت غذا) با حضور مسئولان، دانشگاهیان و جمع کثیری از مدیران و صاحبان صنعت غذای برگزار و لوح تندیس این دو جشنواره به گروه دانش بنیان زر اعطا شد.
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: ای کاش دولت در توزیع برنج و تنظیم بازار هم از بخش خصوصی که تامین بخش بزرگی از بازار واردات برنج را در دست دارد، استفاده کند.
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴
در پی فتح بازارهای جهانی؛
تیم صادراتی گروه صنعتی و پژوهشی زر در راستای اهداف صادرات محور خود، و فتح بازارهای بین المللی، جهت معرفی محصولات تولیدی گروه زر در نمایشگاه گلفود، راهی دبی شد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
تایلند برای نخستین‌بار در ۱۰ سال گذشته توافقی را برای فروش برنج به ایران امضا کرده و نخستین محموله برنج سفید به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تن ظرف یک تا دو ماه آینده انجام خواهد شد.
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: بنا به به تأیید کارشناسان بخش خصوصی برنج هندی نوع مرغوب را شش ماه پیش از هند خریداری کرده‌ایم و ربطی به بدهی‌های نفتی هند به ایران ندارد.
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: به دلیل اینکه مازندران قطب تولید محصول برنج کشور است، برای تنظیم بازار، برنج خارجی در این استان توزیع نمی‌شود.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
دبیر شورای عالی امنیت ملی میهمان پالایشگاه غلات زر
دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: تقویت تولید داخلی با محوریت بخش خصوصی و خروج از رکود، دو اولویت مهم در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱
آژانس رتبه بندی اعتبار ICRA هند در گزارشی اعلام کرد تاخیر در ازسرگیری واردات برنج باسماتی از سوی ایران، ممکن است مانع بهبود صادرات این کالا شود.
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
کشاورز گفت: عرضه برنج خارجی با نرخ 3 هزار و 400 تومان به بنکداران از سوی بازرگانی دولتی منجر به رقابت ناسالم با بخش خصوصی شده چرا که بهای تمام شده هر کیلو برنج در بندر برای تجار 4 هزار و 100 تومان است.
پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: به دلیل سرمای هوا برنج کاران فعلا خزانه گیری نکنند.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس با بیان اینکه حتی یک ریال از تعرفه برنج وارداتی نیز بر تولیدداخلی تاثیر مستقیم دارد،گفت:برای ثبات بازار برنج نباید اجازه داد جو روانی در نرخ گذاری محصول داخلی تاثیر بگذارد.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
بنا بر اعلام سازمان غذا و دارو مبنی بر ضرورت دریافت ویتامین D3 در تمام گروه های سنی ، تولید محصول جدید اسپاگتی حاوی این ویتامین برای اولین بار در صنعت ماکارونی در دستورکار شرکت تولیدی تک ماکارون قرار گرفت.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کاهش تعرفه واردات برنج و رساندن آن به 5 درصد برای کشاورزان بحران ایجاد کرده و موجب تغییر کاربری تعداد زیادی از زمین‌های کشاورزی شده است.
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰
کشاورز گفت:بازرگانی دولتی نسبت به واردات 402 هزار تن برنج و عرضه عمده با قیمت 3 هزار و 800 برای شب عید اقدام کرده است.
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۶
در سومین کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها و دومین جشنواره هلدینگ های برتر و شرکت های کارآمد اقتصادی، هلدینگ گروه صنعتی و پژوهشی زر با کسب لوح و تندیس این دوره، بار دیگر عنوان هلدینگ پیشرو کشور را ازآن خود کرد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۵
گمرک واردات انواع برنج خارجی تا مرداد ۹۶ را آزاد اعلام کرد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
منابع آگاه هندی اعلام کردند: ایران محدودیت های بیشتری را برای محدود کردن واردات برنج عطری از هند اعمال کرده که انتظار می رود در ماه های آینده به صادر کنندگان هندی آسیب بزند.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با بیان اینکه 1500 تن برنج هندی به قیمت هر کیلوگرم 3400 تومان توسط شرکت بازرگانی دولتی برای تنظیم بازار فروخته شده، گفت: این برنج‌ها به قیمت 3800 تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود.
پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای تنظیم بازار شب عید 40 هزار تن برنج هندی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور توزیع می‌شود.
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۹
قاسمعلی حسنی گفت : وزارت صنعت ، معدن و تجارت با همکاری ارگان ها به منظور کاهش قیمت ها ، برنج هندی را به قیمت سه هزار و 800 تومان برای مصرف کنندگان و سه هزار و 400 تومان برای بنکداری عرضه کرده است.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
در پی سفر یک هیأت بازرگانی هندی به ایران به نظر می‌رسد طی روزها و هفته‌های آینده شاهد از سرگیری واردات برنج هندی به ایران باشیم.
یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
رئیس هیأت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج در جمع تجار هندی گفت:
سیداحمد به‌حق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن واردکنندگان برنج در نشست مشترک واردکنندگان برنج و هیأت تجاری هند به میزبانی سفارت هند گفت: بازدید مسئولان تجاری و دولتی ایران از مزارع و کارخانه‌های برنج در هند و همچنین برگزاری نمایشگاه اختصاصی هند در ایران برای...
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۷
در جشنواره "نام نشان ایرانی" رقم خورد؛
در نخستین دوره از جشنواره "نام نشان ایرانی" که باحضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت و غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، زرماکارون با ویژ...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
دی کی سینک، رئیس اداره توسعه صادرات محصولات غذایی هند گفت:
به گزارش پایگاه خبری صنایع غذایی ایران، "دی کی سینک" رئیس اداره توسعه صادرات محصولات غذایی هند درباره شایعه آرسنیک برنج باسماتی در جمع بازرگانان ایرانی گفت: برنج باسماتی از نوع 1121 میزان آرسنیک بسیار پایین‌تری از دیگر برنج‌های دیگر دارد که از ویژگی...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
در نخستین جشنواره "نام نشان ایرانی" که در تاریخ 10بهمن ماه 1395 با حضور جناب مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ،معدن و تجارت، و جناب سید رضا صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ریاست سازمان توسعه تجارت و ریاست اتاق بازرگانی ایران برگزار گردید ، برند خوشنام تک ...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۷
سوراک کومار سفیر هند در ایران:
فودنا - سوراک کومار سفیر هند در نشستی با مسئولان و واردکنندگان برنج در ایران گفت: در تلاش هستیم که که طی 5 سال آینده بتوانیم روابط تجاری فی مابین هند و ایران را مستحکم‌تر کنیم و رقم تجارتمان را به 20 میلیارد دلار برسانیم این در حالی است که در گذشته...
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت یادآور شد: پیرو مصوبه کاهش تعرفه واردات ۸ کالای اساسی، حساس و ضروری، واردات برنج تا ابتدای مرداد ماه سال آینده امکان پذیر است و بعد از این مدت شامل ممنوعیت واردات در فصل برداشت خواهد بود.
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
معاون شرکت بازرگانی دولتی گفت: برای تسهیل و کاهش قیمت تمام شده برنج وارداتی برای شب عید به طور موقت عوارض 500 تومانی هر کیلو برنج حذف شده است.
یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: 4 هزار هکتار از مزارع برنج تغییر کاربری داده شد. با کاهش تعرفه، دروازه‌های کشور بیش از پیش به روی برنج خارجی با قیمتی پایین تر از برنج داخلی باز خواهد شد که همین مساله موجب می شود کشاورزان بیش از پیش به واگذاری زمین های...
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، حداکثر قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم برنج هندی مرغوب ۳۸۰۰۰ ریال، برنج اروگوئه ۲۶۰۰۰ ریال و سایر برنج‌های وارداتی ۲۰۰۰۰ ریال تصویب و ابلاغ شد.
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۷
مدیرعامل مرکز بین‌المللی توسعه تجارت برنج ایران در آمل گفت: برای استقرار واحدهای تولیدی برنج در مرکز توسعه تجارت برنج ایران در آمل آزمایش های متعددی از برنج های تولید شده مازندران حاصل شد که نشان می‌دهد این برنج ها هیچ مسمومیتی ندارند.
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶
در یکصد و سی و یکمین سالگرد تأسیس اتاق بازرگانی تهران رقم خورد
در یکصد و سی و یکمین سالگرد تأسیس اتاق ایران، لوح و تندیس امین الضرب به مرتضی سلطانی کارآفرین برتر کشور اعطا شد.
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۲
در مراسم تجلیل ازکارآفرینان برتر استان البرز، مدیر کارخانه آرد زر به عنوان کارآفرین برتر معرفی شد.
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
براساس گزارش سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده به طور متوسط نرخ برنج باسماتی در مقایسه با سال گذشته 3.1 درصد افزایش داشته، که این رقم چندان چشمگیر نیست.
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
قیمت‌های برنج باسماتی به دلیل تقاضا از سوی ایران که اخیرا به ممنوعیت پنج ماهه واردات این غله از هند پایان داده است، رو به افزایش است.
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
محققان کشور توانستند ماکارونی پری بیوتیک با خواص پیشگیری از سرطان روده بزرگ را به تولید برساند؛ این تولید در حد نمونه اولیه است.
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
در راستای استحکام تعامل بانک ها و بخش خصوصی در جهت توسعه اقتصادی و رونق تولید ملی تفاهم نامه ای بین بانک کشاورزی و گروه صنعتی زر به امضاء رسید.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای پیشگیری از مخلوط کردن برنج بی کیفیت خارجی با برنج درجه یک ایرانی، از سال آینده برنج ایرانی شناسنامه دار می‌شود و دیگر برنج به صورت فله‌ای توزیع نمی‌شود.
یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
مقامات هندی می گویند احتمال دارد که در آینده نزدیک صادرات برنج باسماتی به ایران را از سرگرفته شود و این درحالی است که قیمت این نوع برنج که یک دوره 6 ماه آشفته را پشت سر گذاشته، اخیرا روند افزایشی به خود گرفته است.
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
در جلسه اخیر شورای اقتصاد مصوب شد که واردات برنج مجددا و با همان شرایط مصوب سال گذشته از سر گرفته شود و محموله‌های منتظر در مرزهای کشور پس از ابلاغ این مصوبه می‌توانند ترخیص شوند.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »