سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

وزارت صنعت تنظیم بازار برنج را بر هم زد/خرید تضمینی برنج آرامش را به بازار برگرداند
دبیر انجمن برنج گفت: با اعلام خرید تضمینی برنج ایرانی با قیمت کیلویی ۹ هزار تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی آرامش در بازار برقرار شد و کشاورزان می‌توانند بالای این رقم برنج خود را بفروشند.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
خرید توافقی برنج تنها از کشاورزان صورت می‌گیرد
سیف خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
مشکلی با واردات برنج نداریم/خرید توافقی بازار را تکان داد
رئیس انجمن برنج با اشاره به آزاد شدن ثبت سفارش واردات این کالا، گفت: فرآیند انجام واردات و ورود برنج به بازار داخلی، حدود ۶ ماه زمان می برد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
واردات برنج برای جلوگیری از گرانی در شب عید، دو ماه آزاد می‌شود
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از گرانی برنج در شب عید، وزارت جهادکشاورزی تصمیم به صدور مجوز ثبت سفارش واردات به مدت محدود، دو ماه، گرفته است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۱
برنج باسماتی هند در آستانه ازسرگیری واردات ایران گران شد
با قوت گرفتن احتمال از سرگیری صادرات برنج باسماتی هند به ایران در آینده نزدیک، قیمت این کالا در بازار بین المللی افزایش یافته است.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۲
کمبود برنج عامل اصلی گرانی‌های اخیر/ ذخایر برنج در انبارها به صفر رسید
قیمت برنج هندی در یک ماه اخیر با افزایش چشمگیری در بازار روبه‌رو بود، بطوریکه بسیاری از فعالان کمبود برنج خارجی را عامل اصلی گرانی‌ها می‌دانند.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۲
ثبت سفارش واردات برنج از یکم بهمن ماه آزاد شد
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش واردات برنج را از یکم بهمن ماه امسال تا پایان خردادماه سال آینده مجاز اعلام کرد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۳
مدیرعامل گروه صنعتی و پژوهشی‌زر عضو هیأت رئیسه اتاق ایران و قزاقستان شد
در انتخابات هیأت رئیسه مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان که در اتاق ایران برگزار شد، محسن امینی به هیات رئیسه راه یافت.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
ریسک‌های جهان در ۲۰۱۸ کدامند؟
مجمع جهانی اقتصاد در سیزدهمین نسخه از سری گزارش‌های «ریسک‌های جهان» خطراتی را که جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی با آن روبه‌رو است برشمرده است که در ۵ حوزه اقتصادی، زیست‌محیطی، ژئوپلیتیک، اجتماعی و تکنولوژیک دسته‌بندی شده‌اند.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
جزییات حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تولید برنج داخلی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تقویت تشکل ها،اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی و ایجاد زنجیره های تولید از مزرعه تا سفره تاکید کرد.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۷
آرامش رو به رکود در بازار برنج مازندران
با گذشت 2 هفته از آغاز اجرای طرح خرید توافقی برنج ارقام پرمحصول شالیکاران مازندران ، بازار برنج این استان همچنان در آرامش به سر می برد ، آرامشی که برخی کارشناسان آن را به عنوان ' رکود ' تحلیل می کنند.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۹
خرید توافقی برنج داخلی تا 15 بهمن ماه ادامه دارد
نایب رئیس انجمن برنج ایران رکود بازار برنج داخلی را ناشی از کاهش تقاضا دانست و گفت: دولت در خرید توافقی برنج از کشاورزان ورود کرده است که این فرایند تا 15 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۸:۰۸
آمار واردات برنج آب رفت!
در حالیکه با دستور وزیر کشاورزی ممنوعیت واردات برنج تا اطلاع ثانوی ادامه دارد، آمار رسمی که از سوی این وزارتخانه منتشر شده، گویای نکته جالبی است و آن این‌که "میزان واردات ۹ ماهه این محصول از آنچه به عنوان واردات هشت ماه آن اعلام شده بود، کمتر شده است...
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
تامین ذخایر راهبردی از تولید داخل/ بازار برنج آرام می‌گیرد
نایب رئیس انجمن برنج با بیان اینکه قیمت برنج داخلی از برنج خارجی ارزان‌تر است، گفت:تامین ذخایر راهبردی از محل تولید داخل، گامی مثبت به شمار می رود.
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۶:۱۸
جزئیات خرید توافقی برنج داخلی/احتمال عرضه ذخایر برنج های خارجی
یک مقام مسئول در وزارت جهاد ضمن تشریح جزئیات خرید توافقی برنج داخلی از کشاورزان،گفت: ما وضعیت بازار برنج خارجی را همچنان رصد می کنیم و در صورت لزوم ذخایرمان را عرضه خواهیم کرد.
پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۷
دولت برنج های با شناسنامه مازاد شالیکاران گیلان را خریداری می کند
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران شعبه گیلان از خرید برنج های شناسنامه دار مازاد کشاورزان استان به نرخ توافقی توسط دولت خبر داد.
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
قیمت برنج داخلی مانع از تامین آن توسط همه مردم است
معاون وزیر صنعت گفت: براساس سیاست های اتخاذ شده در سال‌های گذشته تولید برنج داخلی به قیمتی رسیده که امکان پاسخگویی به همه نیازهای مردم و امکان تامین آن برای عموم میسر نیست.
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
جزئیات خرید برنج ایرانی برای ذخیره‌سازی اعلام شد
وزیر کشاورزی برای حمایت از کشاورزان و خروج بازار برنج ایرانی از رکود، شرکت بازرگانی دولتی را مکلف کرد برای اولین بار بخشی از ذخایر راهبردی برنج را از تولید داخلی تامین کند که بر این اساس نرخ خرید انواع برنج بر اساس هشت درصد شکستگی از قرار هر کیلوگرم ...
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
دستور جدید حجتی برای بازار برنج/ خرید حمایتی برنج ایرانی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی از دستورالعمل جدید حجتی برای ساماندهی بازار برنج که شامل کنترل واردات و خرید محصول داخلی برای تکمیل ذخایر راهبردی است، خبر داد.
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
تمام محموله های برنجی که تا سوم آذر وارد شدند، ترخیص می شوند
مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بخشنامه جدید واردات برنج به گمرکات گفت: تمام محموله‌های برنج که قبل از 3 آذر ماه 96 به کشور وارد شدند، ترخیص می شوند.
یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
تدابیر دولت برای بازار برنج/وزارت جهاد:اجازه افزایش قیمت نمی‌دهیم
در حالی که روند افزایش قیمت برنج خارجی در عمده‌فروشی‌ها ادامه دارد، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی می‌گویند کمبودی وجود ندارد و در صورت لزوم ذخایر خود را به بازار مصرف عرضه خواهیم کرد.
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
کمبود ذخایر استراتژیک، عامل اصلی واردات برنج در زمان ممنوعیت
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: یکی از دلایل واردات برنج در زمان ممنوعیت، کمبود ذخایر استراتژیک است.
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
خارج کردن بازار برنج مازندران از رکود کلید خورد
دولت دوازدهم به منظور خروج بازار برنج مازندران از رکود ، با اعلام قیمت توافقی ، خرید سه رقم از برنج های پر محصول این استان را از چهارشنبه آغاز کرد.
پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۸:۰۳
مناقصه برنج برای تامین ذخایراستراتژیک است/ثبت‌سفارش نمی‌کنیم
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه برگزاری مناقصه برنج ربطی به انجام ثبت سفارش و واردات این محصول در زمان ممنوعیت واردات ندارد،گفت: وضعیت ذخایر استراتژیک عالی است.
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
انبارها مملو از برنج خارجی/ممنوعیت واردات دیگر چاره ساز نیست
مدیر بازرگانی انجمن ایران و مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران با اشاره به اینکه به دلیل واردات بی رویه در 9 ماه از سال انبارهای داخلی انباشته از برنج خارجی است، گفت: امروز که گفته می شود واردات برنج ممنوع است چاره ساز نیست زیرا بیش از نیاز...
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۷:۴۷
ثبت سفارش واردات برنج ممنوع شد
گمرک جمهوری اسلامی ثبت سفارش واردات برنج را تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرد.
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۸:۰۵
بخشنامه ترخیص محموله‌های وارداتی برنج
گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی تاکید کرد: ترخیص محموله‌های برنج که قبل از تاریخ ۹۶/۹/۳ به گمرکات وارد یا قبض انباره شده‌اند، صورت گیرد.
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
واکنش وزارت جهاد کشاورزی به خبر رکود در بازار برنج
وزرات جهاد کشاورزی در واکنش به خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس در خصوص دلایل رکود بازار برنج اعلام کرد:انباشت برنج مرغوب و پرمحصول داخلی در شالیکوبی ها نشان دهنده اشباع بازار بوده و با وجود کاهش تعرفه واردات و حذف ما به التفاوت ۵۰۰ تومانی، قیمت برنج و...
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۸
483 هکتار به دلیل عدم تامین منابع آبی از گردونه تولید خارج شد
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: بعد از نشاکاری 483 هکتار به دلیل عدم تامین منابع آبی از گردونه تولید خارج شد که بیشتر در مناطق شرق استان بوده است.
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
دلایل رکود بازار برنج ایرانی/ واردات برنج قاچاق متوقف شد
رئیس انجمن واردکنندگان برنج با تأکید بر اینکه واردات قاچاق برنج متوقف شده است، گفت: قیمت تمام شده بالا و عدم توانایی مردم در خرید از عوامل رکود در بازار برنج ایرانی است.
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
اقدام دولت علیه مصوبه دولت؛ ممنوعیت واردات برنج نقض شد
شرکت بازرگانی دولتی ایران در زمان ممنوعیت واردات برنج، اقدام به برگزاری مناقصه عمومی بین‌المللی برای واردات ۳۰ هزار تن برنج هندی کرده است.
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۸:۴۵
بوی گرانی برنج داخلی به مشام می‌رسد
با توجه به ممنوعیت ثبت سفارش واردات و کمبود برنج خارجی، نگرانی‌هایی مبنی بر افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار وجود دارد.
سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۹:۰۳
برنج خارجی دوباره گران شد/ مسئول تنظیم بازار کی وارد عمل می‌شود؟
موج تازه گرانی برنج خارجی کلید خورده و دست اندرکاران بازار از افزایش دوباره ۱۰ درصدی قیمت آن خبر می دهند؛ اما به نظر می رسد وزارت جهاد اقدامی برای تنظیم بازار این محصول انجام نداده است.
دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۸:۲۹
جولان واردات در رکود بازار برنج/ممنوعیت ثبت سفارش هم راه به جایی نبرد
رکود بازار برنج باعث شده تا در انبارها شاهد تجمع محصولاتی باشیم که کشاورزان چندین ماه برای تولید آن رنج‌های فراوانی را متحمل شدند و اکنون عدم خرید و فروش آن کمر کشاورزان را شکسته است.
یکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
تصمیمات غیرکارشناسی و هزینه‌ای که مردم می‌دهند/ کسی پاسخگوی افزایش قیمت برنج نیست
با توقف ثبت سفارش واردات برنج که با نامه وزیر جهادکشاورزی صورت گرفت، بازار برنج خارجی دچار تلاطم شد و به ناگاه 15 درصد قیمت افزایش یافت و موجب شد مردم برای خرید هزینه بیشتری بپردازند.
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
آیا زنگ خطر صنعت برنج و شالیکاری ایران را نمی شنویم؟
دبیرخانه شورای راهبردی سازمان بسیج اساتید کشور خطاب به سران قوا و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام: با این که اغلب نهادهای قانونی و نظارتی و به خصوص رؤسای محترم قوای سه گانه، وجود مافیای برنج درکشور را برنتافته و قطعا دلالان و سودجویان این حوزه، درساختار ...
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
بازار بی مشتری با وجود ثبات قیمت کالاهای اساسی/ کاهش ۲۰ درصدی نرخ برنج ایرانی و افزایش ۲۰ درصدی قیمت تخم‌مرغ
گزارش میدانی از سطح تهران نشان می‌دهد که قیمت اغلب کالاهای اساسی افزایشی نداشته و در برخی کالاها از جمله برنج شاهد کاهش ۲۰ درصدی قیمت هستیم، اما قیمت تخم‌مرغ افزایش ۲۰ درصدی داشته است.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
ثبت سفارش واردات برنج متوقف است/ بخشنامه جدیدی ابلاغ نشده است
رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه براساس آخرین نامه وزیر جهاد کشاورزی ثبت سفارش واردات برنج متوقف است، گفت: بخشنامه جدیدی برای واردات برنج به سازمان ابلاغ نشده است.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۸:۲۱
دخالت وزارت بازرگانی تنظیم بازار برنج را بر هم زد/ برنج ایرانی روی دست کشاورزان مانده
دبیر انجمن برنج گفت: ورود وزارت بازرگانی برای اعلام زمان واردات برنج سبب شد که تنظیم بازار به هم بریزد، چرا که همه وارد کنندگان به دنبال ثبت سفارش رفتند و بی‌نظمی ایجاد شد.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
برنج وارداتی روی بازار تاثیر گذاشت/ وزیر کشاورزی مدعی جلوگیری از ثبت سفارش است
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: وزیر در جلسه مطرح کردند که جلوی ثبت سفارش را گرفتیم که از ادامه واردات جلوگیری شود ولی برنج وارد کشور شد و روی بازار برنج هم اثر گذاشت.
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳ بعدی »