یکشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۶
۱۳:۱۹

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

بر اساس ابلاغیه گمرک، مهلت واردات برنج در فصل ممنوعیت یک ماه افزایش یافت.
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۹
در حالی که هنوز محصول برنج سال گذشته کشاورزان بطور کامل فروش نرفته و از طرف دیگر برداشت محصول امسال آغاز شده، برخی از وارد کنندگان با فشار به دولت درصدد هستند تا ضمن لغو مصوبه ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، به واردات بپردازند.
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۸:۵۶
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی درباره صدور مجوز واردات برنج در فصل برداشت گفت: نمایندگان از حجتی جواب می‌خواهند و وی باید به مجلس بیاید و در این ارتباط توضیح دهد.
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
با آغاز تدریجی برداشت محصول برنج از شالیزارهای گیلان، اقبال عمومی به مصرف برنج داخلی رو به فزونی گذاشته است و کارشناسان جهاد کشاورزی نیز بیان می کنند که نیازی به واردات برنج وجود ندارد.
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
در روزهای آغازین فصل برداشت، نوسانات قیمت برنج ایرانی در کوچه پس کوچه های شهر طنین انداز شده که هر کس دلایل خاص خود را برای این نابه سامانی ها مطرح کند.
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
بازرس انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با قیمت پایه ای که برای خرید برنج گذاشته است، نتوانسته اقبال کشاورزان را به دست بیاورد، اظهار داشت: برنج های داخلی در تهران تا ۱۵ هزار تومان نیز بفروش می رسد.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
بازرس انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با قیمت پایه ای که برای خرید برنج گذاشته است، نتوانسته اقبال کشاورزان را به دست بیاورد، اظهار داشت: برنج های داخلی در تهران تا ۱۵ هزار تومان نیز بفروش می رسد.
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۴۹
دبیر انجمن برنج ایران ضمن اشاره به خرید برنج از تایلند گفت: این محموله بزودی وارد کشور خواهد شد.
یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
در شرایط کنونی بازرگانی دولتی در واردات برنج با مشکلاتی روبرو است که در جهت رفع مشکل، این شرکت اقدام به تأخیر یک ماهه در واردات کرده است.
شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
دبیر انجمن برنج با بیان اینکه برنج‌های تایلندی قبل از دوران تحریم خریداری شده و اکنون وارد کشور می‌شوند، اقدام اخیر وزارت جهاد در تمدید مهلت ثبت سفارش برنج را ناشی از بی برنامگی خواند.
شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر خود به پیشنهاد انجمن وارد کنندگان برنج مصوب کرد تا با برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج مبلغی به عنوان مابه‌التفاوت در کنار تعرفه ۲۶ درصدی دریافت شود.
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
میزان واردات برنج باسماتی ایران از هند با بیش از ۵۰ درصد کاهش مواجه شده و از ۱.۴۴ میلیون تن در سال ۱۴-۲۰۱۳ به ۰.۷ میلیون تن در سال ۱۷-۲۰۱۶ رسیده است.
چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
پسر یکی از فوتبالیست‌های مشهور تیم ملی فوتبال که خود نیز سابقه بازی در تیم‌های مختلفی را دارد، بابت خرید برنج وارداتی از دولت به صورت ترهینی حدود ۲۵ میلیارد تومان از سال ۱۳۹۳ به شرکت بازرگانی دولتی باید پرداخت می‌کرد اما با توجه به خلف وعده و نپرداخت...
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح کد رهگیری ۱۶ رقمی برنج در استان های گیلان و مازندران طی سال جاری خبر داد.
دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
با دستور معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی مهلت ترخیص، ثبت سفارش و اعتبار اسناد تأمین ارز واردات برنج تا تاریخ اول شهریور تمدید شد.
دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
جمعی از نمایندگان مجلس برای جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت به وزیر جهاد کشاورزی تذکر کتبی دادند.
دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
قیمت بین المللی برنج تایلند به دلیل رشد تقاضای فصلی در حال افزایش است و افزایش تقاضا از سوی ایران نیز مزید بر علت شده تا قیمت برنج تایلندی به بالاترین رقم در حدود ۳ سال گذشته برسد.
شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسازی تجهیزات در کیفیت و قیمت تمام شده تولید تاثیر فراوانی دارد، گفت: دولت با اختصاص ردیف‌های نوسازی تجهیزات در بودجه از تولید کنندگان داخلی حمایت کند.
چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
دبیر انجمن برنج:
دبیر انجمن وارد کنندگان برنج ایرانی گفت: اعمال سیاست ممنوعیت واردات در فصل برداشت محصول، منجر به افزایش 100 درصدی نرخ برنج تولید داخل شد.
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
مدیر کل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که قیمت برنج در بازار خرده فروشی منطقی نیست و هیچ ارتباطی به کمبود این محصول ندارد، چراکه حداکثر قیمت منطقی محصول در این بازه زمانی کیلویی ۱۲ هزار تومان است، نه ۱۷ هزار تومان.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
رئیس مرکز بین المللی برنج آسیای مرکزی و غربی گفت: به منظور رویارویی با افزایش تقاضا، برقراری امنیت غذایی و کاهش فقر به افزایش 25 درصدی تولید برنج در این منطقه تا سال 2035 نیازمندیم.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه حفظ استانداردهای ملی و حفظ سلامت مردم در اولویت قرار دارد گفت: اگر ثابت شود برنج‌های وارداتی استانداردهای‌های ملی را ندارد با هزینه فروشنده عودت داده می‌شود یا معدوم و به مصارف صنعتی می‌رسد.
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
رییس مرکز بین المللی برنج آسیای مرکزی و غربی گفت: به منظور کاهش فقر و امنیت غذایی در منطقه، افزایش 25 درصدی تولید برنج در منطقه تا سال 2035 ضروری است.
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
تداوم سیاست‌های تجاری محدودیت فصلی واردات برنج در ایران با وجود کسری موجب شد تا واردات برنج در سال ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ به ۶۹۵ هزار و ۳۱۰ تن کاهش یابد در حالی که واردات برنج به امارات با رشد جهشی به ۶۱۲ هزار و ۱۵۵ تن رسید.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۰ درصد برداشت برنج در استان های گیلان و مازندران تا پایان برنامه ششم توسعه مکانیزه می شود.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۶
مسیح کشاورز، دبیر انجمن برنج در گفتگو با خبرنگار اعزامی فودنا:
به گزارش فودنا، دبیر انجمن برنج ایران در نمایشگاه Thaifex به خبرنگار اعزامی ما گفت: حضور در این نمایشگاه با هدف تامین نیازهای برنج کشور بوده که شرکت‌های بزرگی در نمایشگاه حضور داشتند که از وزارت بهداشت ما نیز تاییدیه‌های لازم را گرفته بودند و GMP‌ها ...
جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱:۱۷
گرچه مسئولان امر در پی عرضه مناسب محصول با نرخ مصوب، خبر از ثبات قیمت‌ها می دهند اما انگار بازار حرف دیگری برای گفتن دارد.
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
رئیس انجمن برنج ایران گفت: هیچ فروشنده ای حق ندارد به اسم اینکه مصرف برنج دراین ماه افزایش پیدا می کند قیمت ها را افزایش دهد.
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
شالیکاران آستارا کار در شالیزارها را از پدران زحمتکش خود یاد گرفته و این شغل را با مشقت هایش قبول کرده اند؛ اما چون بیشترین سود نصیب دلالان می شود، برنجکاران راضی به انتقال این شغل به فرزندان خود نیستند و جوانان نیز تمایلی به ادامه کار پدران خویش ندا...
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۲
مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار گفت: برند "برنج فریدونکنار" به ثبت ملی رسید.
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه توسعه کشت های پرمحصول و کاهش سرانه مصرف برنج راهکاری برای خودکفایی در تولید برنج تلقی می شود،گفت: واردات اهرم مناسبی برای تنظیم بازار برنج نیست.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
با توجه به افزایش قیمت برنج در بازارهای وارداتی، نرخ برنج در ماه رمضان با افزایش قیمت روبرو خواهد بود.
پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۴۰
رئیس سازمان غذا و دارو درباره سرنوشت نوعی برنج وارداتی که این سازمان نیز به دلیل میزان فلزات سنگین بالاتر از حد مجاز آن تحت فشار قرار گرفته بود، توضیحاتی ارائه کرد.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
بر اساس اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، وارد کنندگان برنج موظفند حداکثر تا تاریخ 1/5/96 کالای وارداتی خود را وارد و ترخیص کنند.
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به سوء استفاده هندی‌ها از ایجاد محدودیت زمانی در واردات برنج توسط دولت ایران گفت: با توجه به کسری یک میلیون تنی برنج در کشور، ایران باید سالانه حدود ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از قیمت واقعی به هندی ها پرداخت کند.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
افزایش قیمت برنج ایرانی طی سال‌های اخیر هر زارعی را وسوسه می‌کند تا مشقت‌های کاشت، داشت و برداشت را به جان بخرد و بی توجه به بحران منابع آبی به کشت این محصول آب‌بر بپردازد.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۷
نمایندگان مجلس معتقدند برخی از سودجویان با احتکار برنج، قصد دارند که برنج خارجی را مهمان سفره‌های اقشار کم درآمد نمایند.
پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
دبیر انجمن برنج کشور گفت : نبود کنترل و نظارت از سوی دستگاه‌های نظارتی از جمله دلایل گرانی برنج در بازار است.
چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
مقایسه واردات برنج در سال 1395 نسبت به سال آغاز دولت یازدهم (1392) نشان می‌دهد که دولت در واردات برنج به کشور به میزان یک میلیارد و 619 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشته است.
سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
رئیس جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، توزیع مناسب بذر، کود، سم و ماشین آلات، پیش بینی می‌شود که تولید در مقایسه با سال گذشته ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یابد.
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »