پنج شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۶
۱۶:۴۵

سرویس خبری صنعت برنج و ماکارونی

اکبریان گفت: با توجه به آنکه خرید تضمینی برنج به سبب قیمت پایین برای برنج‌کار صرفه اقتصادی ندارد، از این رو دولت باید اقدام به خرید توافقی برنج کند.
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۵۴
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: شرکت های تولیدکننده بذر تاکنون یک هزار و 394 تن انواع بذر گواهی شده برنج پرمحصول و محلی را تولید کردند که برای کشت سال آینده تحویل کشاورزان خواهد شد.
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
معاون حجتی عنوان کرد؛
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات برنج در پنج ماهه باقی‌مانده سال کنترل خواهد شد، گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی خرید تضمینی سیب درختی را آغاز کرده است.
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۵۶
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:
رئیس مجتمع نمایندگان گیلان گفت: از دولت می خواهیم خرید توافقی برنج برای حمایت از کشاورزان را ادامه دهد تا شاهد ایجاد تحرک در بازار باشیم.
یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس واردات برنج را بیش از حد نیاز دانست و گفت که ممکن است با این حجم از واردات به تولید داخلی ضربه وارد شود.
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس به طور جدی بر عملکرد دستگاه‌های مسؤل نظارت دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و کوتاهی با آنها برخورد می‌کند، چنانکه چندی پیش با واردات برنج‌هایی که مشکوک به آلودگی بودند برخورد شد و به آنها اجازه واردات داده نشد.
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۳
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور، در ۷ماهه نخست سال بیش از یک‌میلیارد دلار برنج وارد کشور شده است.
یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
تجار اروپایی گفتند، یک شرکت بازرگانی وابسته به دولت ایران یک مناقصه بین المللی برای خرید ۳۰ هزار تن برنج هندی منتشر کرده است.
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۵۹
معاون وزیر کشاورزی :
معاون وزیر کشاورزی گفت: تمرکز ما برای کاشت برنج در دو استان گیلان و مازندران خواهد بود.
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی درمجلس، گفت: رانت‌های موجود در واردات برنج وابسته به بخش‌هایی است که در دولت وجود دارند که این امر توانسته وضعیت نابسمانی را ایجاد کند.
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
با توجه به افزایش چشمگیر واردات برنج در پنج ماه نخست سال، اختلاف نظرهایی میان مسوولان بر سر واردات برنج، بعد از فصل ممنوعیت وجود دارد.
یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
به منظور افزایش توان تولید؛
محققان چینی به روشی دست پیدا کرده‌اند که در آب شور می‌توان با سه برابر ظرفیت بیش از آب شیرین، برنج کشت کرد.
شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۳۳
در همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور رقم خورد
در همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور، از گروه صنعتی و پژوهشی زر به عنوان تولیدکننده محصولات سلامت محور تقدیر شد.
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
نوری:
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: اگر واردات بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج در پنج ماه اول سال صحت داشته باشد، ظلم در حق تولید داخلی و خیانتی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
استاندار «قزل اوردا» قزاقستان:
استاندار «قزل اوردا» قزاقستان گفت: ما می‌توانیم نیاز استان گلستان را در تولید برنج تامین کنیم و در زمینه تولید گوشت قرمز نیز می‌توانیم به ایران کمک کنیم و هر تاجری که در عرصه دامداری و تولیدات گوشت قصد همکاری دارد، ما آمده همکاری کامل را داریم.
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجلس نهم به این نیت که مدیریت واحد در حوزه کشاورزی اعمال و منافع کشاورزان تامین شود برنامه‌ریزی تولید و همچنین تصمیم‌گیری درباره واردات و صادرات را در قالب قانون «تمرکز وظایف بخش کشاورزی» به وزارت جهاد کشاورزی منتقل ک...
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی از کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت خرید برنج از کشاورزان خبر داد و گفت: قیمت ها در حاکی کاهش یافته که در این مدت هزینه برداشت محصول، کارگر و حتی آب زراعی افزایش داشته است.
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
استاندار مازندران 3 سال پیش در کارگروه سلامت استان از شناسنامه‎دار شدن کارگاه‌های تولیدی برنج در مازندران خبر داد اما پس از 3 سال دوباره همان موضوع را در همان جلسه تکرار کرد.
شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۲
واردات پنج ماهه برنج بیشتر از ۱۲ ماه پارسال!
با توجه به رکوردشکنی تولید حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تنی برنج در کشور و واردات بیش از یک میلیون و ۸۰۰۰ تنی برنج که در پنج ماهه امسال با افزایش حدود ۷۹ درصدی مواجه شده است، به گفته معاون وزیر کشاورزی دیگر نیازی به واردات این محصول که بیش از حد نیاز هم...
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
رئیس کارگروه سلامت مازندران:
رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران خواستار شناسنامه دار کردن کارگاه های بسته بندی برنج تا پایان سال جاری شد.
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
زرماکارون از سوی سازمان استاندارد کشور، به عنوان واحد نمونه استاندارد ملی انتخاب شد.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
براساس نامه وزارت جهاد کشاورزی به گمرکات کشور، راه واردات برنج درفصل ممنوعیت واردات، از طریق دستور العمل جدید صادر شده بسته شد.
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
مدیرکل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به علت تعلیق پروانه واردات برنج تایلندی، گفت: به واردکنندگان نامه زدیم که ثبت سفارش جدید نداشته باشند تا گزارش مناطق کشاورزی برنج تایلندی را به ما بدهند و ما نقشه سلامت آن را در اختیار دا...
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
زرماکارون، سرآمد صنعت پاستای کشور، در مراسم روز جهانی غذا همچون سالهای گذشته خوش درخشید.
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
گمرک ایران در بخشنامه‌ای، شرایط جدید واردات برنج را اعلام کرد.
یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در شش ماهه نخست سال ۹۶، واردات برنج با رشد ۱۰۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
معاون استاندار:
معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان گفت: راتون ( برنج برداشت دوم از خوشه ) از ارگانیک ترین محصولات کشور است.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
مدیر کل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو بر جدیت این سازمان در زمینه سلامت برنج‌های مصرفی به عنوان قوت غالب مردم، تاکید کرد و از تعلیق پروانه واردات برنج تایلندی به منظور بررسی کمی و کیفی این محصول خبر داد.
سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپی در فضای مجازی با مضمون برنج‌های لاستیکی و پلاستیکی واکنش نشان داد.
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۵۲
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران:
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر اینکه حضور دولت در تنظیم بازار موجب متعادل شدن قیمت برنج شد، گفت: تنها واسطه گری و استفاده از رانت عرضه و تقاضا سبب گرانی برنج ایرانی و خارجی می شود.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
با نظر سازمان غذا و دارو پروانه‌های وارداتی برنج تایلندی با توجه به بررسی ویژگیهای کمی و کیفی به‌حالت تعلیق درآمد.
یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
معاون سازمان صنعت و تجارت ویتنام اعلام کرد، شهر مکونگ دلتای این کشور موافقتنامه ای برای صادرات ۱۰۰ هزار تن برنج به ایران به امضا رسانده است.
جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: طی نشست‌هایی که با وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت انجام شد و با موافقت‌های انجام شد مقرر شد از اول شهریورماه اجازه واردات برنج داده نشود اما بارگیری از کشورهای تایلند، هندوستان و...
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۵۶
نایب رییس انجمن برنج نیاز به واردات را 500 تا 700 هزارتن اعلام کرده،در حالی که با توجه به آمار گمرک از ابتدای سال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده است.
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۹
درحالی که به گفته مسئولان جهاد کشاورزی تولید برنج نسبت به سال گذشته رکورد شکسته است، واردات آن نزدیک به ۸۰ درصد بیشتر شده و جالب اینکه قیمت این محصول وارداتی ۱۶ درصد هم گران شده که سود آن به جیب تاجران هندی و پاکستانی رفته است که حدود ۹۰ درصد در بازا...
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
دبیر انجمن وارد کنندگان با اعلام اینکه قیمت برنج خارجی در سطح عمده و خرده‌فروشی افزایش‌ یافته است گفت: دولت با سیاست‌هایی که اعمال می‌کند، عامل گرانی برنج خارجی و حتی ایرانی است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از واردات برنج در فصل برداشت گفت: واردات این محصول بیش از نیاز داخل است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۰
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از همدستی گروهی متخلف برای اختلاط برنج مرغوب ایرانی با نامرغوب خارجی از شمال تا تهران خبرداد.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۰۷
دبیرانجمن برنج با انتقاد از واردات بی رویه این محصول در فصل برداشت، گفت: سطح زیرکشت برنج در استانهای غیرشمالی افزایش یافته و وزارت جهاد نتوانسته این مساله را کنترل کند.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
معاون بهبود تولیدات سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تولید برنج در این استان در سال زراعی جاری بین 10 تا 15 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است .
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۱
 صفحه ۱ از ۳   ۲   ۳   بعدی »