اخبار رستوران ها ، فست فودها و کافی شاپ ها

نرخ جگر تغییر کرد
رئیس اتحادیه فروشندگان دل و جگر و قلوه با بیان اینکه آلایش دام‌های وارداتی زنده به اعضای اتحادیه داده نشد، گفت: در پی افزایش قیمت خرید؛ نرخ فروش دل، جگر و قلوه افزایش‌ یافته است.
یکشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
کباب نرخ رسمی ندارد/ قیمت‌ها کاهش یافته است
به گفته رئیس اتحادیه کباب، آش و حلیم؛ قیمت محصولات خوراکی مرتبط با گوشت از جمله کباب روند کاهشی داشته است.
شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۰
برای صرف غذا همراه با موسیقی زنده باید پول اضافی خرج کرد؟
در برخی از رستوران‌ها موسیقی زنده اجرا می‌شود و بسیاری از مشتریان از این امر نیز استقبال می‌کنند اما شاید مشتریان ندانند که هزینه گوش دادن به موسیقی زنده همراه با صرف غذا بر عهده آن‌ها است.
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
جشنواره غذاهای ایتالیایی - فیلم
برگزاری جشنواره غذاهای ایتالیایی در داخل ماشین های قدیمی و استقبال از آن، به سرگرمی لذت بخشی برای اهالی شهر رم به ویژه کودکان تبدیل شده است.
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
کافی شاپ ها، حق اخذ مالیات بر ارزش افزوده را ندارند
یک مقام مسئول گفت: براساس قانون، کافی شاپ‌ها و آبمیوه و بستنی ها، حق اخذ مبلغی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده را ندارند.
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۳
قیمت غذای رستوران ها در ماه رمضان افزایش نمی یابد
یک مقام مسئول از ثبات قیمت غذای رستوران ها در ماه رمضان خبر داد و گفت: ظرف ۲۴ به تخفات رستوران ها رسیدگی می شود.
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
تعطیلی هفتگی 4 تا 5 رستوران در شیراز / حذف چلو ماهیچه و گردن از منو‌ی غذا خوری‌ها
با یک حساب سرانگشتی و گردش در سطح شهر به خوبی می توان فهمید که به طور میانگین بیش از نیمی از رستوران هاى شیراز مشتریان خود را از دست داده‌اند. قیمت مواد اولیه رستوران ها بیشتر از 50 درصد گران‌تر شده و حالا آنها مجبورند قیمت غذاهایشان را افزایش دهند .این تنها یکی از دلایل کاهش مشتریان رستوران‌ها است.
دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۳۶
رستوران‌ها ماکیان خام را از مراکز معتبر و دارای مجوز تهیه کنند
اتحادیه رستوران‌داران تهران به دنبال نامه مرکز بهداشت شمال غرب پایتخت درخصوص آنفولانزای ماکیان، از رستوران‌داران خواست تا ماکیان خام را از مراکز معتبر و دارای مجوز تهیه کنند.
یکشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
کلاه مالیات بر ارزش افزوده سرتان نرود!
طبق قانون برخی از صنوف عرضه‌کننده مواد غذایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند که از آنها می‌توان به واحدهای صنفی عرضه‌کننده جگر، دل، قلوه، کله پاچه، کبابی، آش، حلیم، اغذیه‌فروشان خرد، واحدهای بیرون‌بر و تهیه غذا اشاره کرد. بنابراین در صورت تهیه غذا از این واحدها دقت کنید که مبلغی به عنوان ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از شما دریافت نکنند.
دوشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۵
پلمب ۳۳۱ رستوران بین‌راهی
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده طی برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۲۸۲۹ مورد بود که ۳۳۱ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بودند.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۱۷