اخبار ماشین آلات صنایع غذایی و صنعت چاپ و بسته بندی

در نظر گرفتن سودهای اضافه برای پتروشیمی ها جهت متعادل کردن بازار پلاستیک!
با توجه به اینکه دلیل افزایش قیمت ظروف و بطری‌های پلاستیکی، کمبود عرضه مواد اولیه از سوی پتروشیمی‌ها اعلام شده، سقف رقابت پتروشیمی‌ها در بورس کالا برداشته شد تا مواد اولیه به جای صادرات، صرف برطرف کردن کمبود صنایع داخل شود؛ موضوعی که به گفته رئیس انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر سبب متعادل شدن بازار پلاستیک می شود اما سودهای اضافه را نصیب پتروشیمی‌ها می‌کند.
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۱۵
قیمت ظروف یکبار مصرف در آستانه تاسوعا و عاشورا
بیشترین تقاضای ظروف یکبار مصرف در ماه محرم است که هیات‌ها و تکایا برای صرف نذورات از آن‌ استفاده می‌کنند، ‌ اما امسال فروشندگان می‌گویند "کمی کاهش تقاضا داشته‌اند که علت اصلی آن افزایش چشمگیر قیمت‌هاست".
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
تشکل های صنایع غذایی: بحران مواد اولیه ادامه دارد
تشکل های صنایع غذایی و آشامیدنی در نامه ای به «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کردند، در 6 ماه گذشته واحدهای تولیدکننده محصولات نهایی دست به گریبان بحران تامین مواد اولیه بوده و با افزایش قیمت مواد اولیه پتروشیمی مواجه بوده اند.
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
ترس از اتهام "احتکار" عامل افزایش قیمت ظروف یکبار مصرف!
هم‌زمان با آغاز ماه محرم و نذورات مواد غذایی، تقاضای خرید ظروف یکبار مصرف نیز افزایش می‌یابد اما محرم امسال افزایش قیمت و کاهش عرضه این محصولات در بازار ملموس شده که دبیر انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف اعلام کرد: به دلیل کاهش عرضه مواد اولیه و ترس از اتهام احتکار، قیمت این محصولات دو تا سه برابر افزایش یافته است.
پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
قیمت ظروف یکبار مصرف نسبت به محرم سال گذشته 6 برابر شد!
مقیمی گفت: قیمت ظروف یکبار مصرف نسبت به محرم سال گذشته 6 برابر شده و این امر قدرت خرید مردم را کاهش داده است.
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
تولیدکنندگان ملزم به خرید نقدی مواد اولیه هستند/ در بسته بندی به خودکفایی نرسیده‌ایم
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان موادغذایی گفت: نوسانات گسترده و وسیع نرخ ارز اثرات منفی و مثبت بسیاری بر پیکره اقتصاد دارد که یکی از آنها بروز تورم­‌های بسیار شدید و افسارگسیخته است.تورم به نوبه خود می‌تواند منجر به تغییر بافت­‌های تولیدی و سرمایه‌­گذاری، تغییر وضعیت بازارهای داخلی و خارجی، تاثیر بر تجارت خارجی (صادرات و واردات) شود.
جمعه ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
ارزی که باید صرف واردات نهاده‌های دامی شود صرف خرید شیر خشک می‌شود/ عده‌ای از ارز برای کوبیدن بازار داخلی بهره می‌برند
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی و دامداری استان خوزستان گفت: گروه‌هایی هستند که می‌خواهند از ارز دولتی برای واردات شیر خشک استفاده کنند. اما آنچه در این بین باید لحاظ شود این است که واردات شیر خشک، موجب نابودی صنعت دامداری می‌شود.
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۵۴
صادرات مواد اولیه بطری ممنوع شد/خلاء نظارتی برای مقابله با جولان دلالان داخلی
شاید ممنوعیت صادرات مواد اولیه بطری در راستای کمبود و گرانفروشی این مواد اثر گذار باشد اما به طور حتم مهم‌ترین مشکل صنعتگرانی که مواد اولیه بطری مهم ترین ملزوم آن ها برای فعالیت است، داخلی بوده و مربوط به گرانفروشی و احتکار سودجویانی است که از بورس اقدام به خرید "پت" می‌کنند.
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۰۲
لزوم درج وجود گلوتن بر بسته بندی مکمل‌های تغذیه‌ای
مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به شرکت‌های تولیدکننده مکمل‌های تغذیه ای، درج نشان وجود گلوتن از سوی این شرکت‌ها بر روی بسته بندی فرآورده‌های مکمل تغذیه‌ای را الزامی کرد.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
فروش بطری تحت نظارت تعزیرات حکومتی قرار گرفت + اصل بخشنامه
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه ای به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها اعلام کرد: واحدهای تولیدکننده پریفرم و بطری در صورت تخلف و گرانفروشی مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰:۲۰