اخبار ماشین آلات صنایع غذایی و صنعت چاپ و بسته بندی

نفوذ دلال‌ها در بازار ماشین‌آلات صنعتی
رشد روزافزون صنایع و تکنولوژی موجب تمایل مدیران و صاحبان صنایع به استفاده از اتوماسیون و ماشین‌آلات مکانیزه به‌جای نیروی انسانی شده است. ماشین‌آلات صنعتی یکی از اجزای جدانشدنی تولید هستند؛ بنابراین اطمینان از کارکرد صحیح و توانایی ماشین‌آلات در حفظ تلرانس‌های تعیین شده و تولید یکنواخت اهمیت بسیار زیادی دارد.
دوشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
دولت هزینه بسته بندی سیب‌‌های صنعتی را پرداخت کند
نماینده مردم ارومیه در مجلس، گفت: قیمت ۸۰۰ تومان تعیین شده برای خرید حمایتی هر کیلوگرم سیب درختی صنعتی در صورتی که هزینه جعبه بر عهده کشاورز نباشد راضی کننده است در غیر این صورت باغداران دچار زیان می‌شوند.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۴۴
بسته‌بندی و اثر آن بر افزایش تولید
یکی از مولفه‌های مهم و تعیین‌کننده در موفقیت کشورهای توسعه‌یافته و توفیق آنها در افزایش روزافزون تولیدات و تصاحب بازارهای جهانی، بسته‌بندی استاندارد و ارائه تولیدات در پوشش بسیار زیبا و مناسب است.
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۴۴
صعود از پلکان بسته‌بندی
بسته‌بندی به‌عنوان یک ابزار کارآمد سال‌هاست که موردنظر کارشناسان علم بازاریابی قرار گرفته است. استفاده از انواع مختلف بسته‌بندی ضمن اینکه قابلیت نگهداری بهتری را به کالا می‌بخشد در کسب سهم بالاتری از بازار، برای کالای موردنظر نیز موثر است.
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۷:۴۴
کاش ترامپ پنج سال دیگر رئیس جمهور بماند!
رئیس هیات‌مدیره انجمن‌صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان صنایع غذایی ایران اعلام کرد که بسیار دوست دارد که دونالد ترامپ هم در استیضاح احتمالی شکست نخورد و هم برنده انتخابات بعدی آمریکا باشد تا پنج سال دیگر رئیس جمهور آمریکا بماند!
جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
حضور انجمن ماشین‌سازان صنایع غذایی ایران در سومین نمایشگاه صنعت چاپ
انجمن ماشین‌سازان صنایع غذایی ایران، تولیدکننده بیش از 70 درصد ماشین‌آلات صنایع غذایی و بسته‌بندی کشور، در سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و فرآوری حضور خواهد داشت.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
تسریع کار تولید کنندگان با بازنگری بروکراسی‌های اداری
علی یادگاری، مدیرعامل ماشین سازی یادگاری در گفتگو با خبرنگار شد در مورد اقداماتی که در راستای رونق تولید انجام شده است گفت: در حال حاضرمهمترین اقداماتی که باید ارگان‌های اجرایی داشته باشند فقط حمایت حداقل معنوی و راه اندازی سریع کار تولید کنندگان در بروکراسی‌های ادرای را باید در اولویت اقداماتشان قرار دهند. که بسیار طولانی و خسته کننده برای تولید کنندگان است که باید این مشکل حل شود.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
صنعت بسته بندی به توسعه و توانمندسازی نیاز دارد
فخر گفت: صنعت بسته بندی به توسعه، ترویج و توانمندسازی نیاز دارد و باید فرهنگ سازی مناسب در این حوزه انجام گیرد.
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
قیمت ظروف یکبار مصرف در ایام محرم و صفر نزولی است
یک تولید کننده ظروف یکبار مصرف گفت: امسال با توجه به وجود مواد اولیه ظروف یکبار مصرف، قیمت ها افزایشی نداشته است.
شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
قیمت ظروف یکبار مصرف ۵۰درصد کاهش یافت
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف ایران از کاهش ۵۰ درصدی قیمت ظروف پلاستیکی در ماه محرم امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و علت آن را کاهش صادرات مواد اولیه پتروشیمی و کاهش نرخ دلار دانست.
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۸:۲۱
قیمت ظروف پلاستیکی 4 برابر شده
رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع مشهد درباره علت گرانی ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خاطرنشان کرد: علت گرانی ظروف یکبار مصرف مربوط به مواد اولیه وارداتی است و قیمت‌ها نسبت به گذشته چهار برابر شده است.
چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
اصول طراحی کاخانجات
دروس مهندسی صنایع غذایی از جمله دروسی است که دانشجویان مجبور به به‌کارگیری اصول مطرح شده در دروس فیزیک و ریاضی جهت بررسی عملیات فیزیکی و انتقال انرژی در موادغذایی از بعد کمی است.بنابراین نحوه‌ی مطالعه و برخورد با این درس کمی متفاوت با دروسی نظیر شیمی یا میکروبیولوژی است.
سه شنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
دست‌اندازهای تامین ماشین‌آلات
تهیه ماشین‌آلات صنعتی این روزها با چه دست‌اندازهایی روبه‌روست؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات داخلی امروز تامین و تهیه ماشین‌آلات صنعتی در ایران، «افزایش قیمت»‌ و «رکود حاکم بر اقتصاد کشور» است.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است/ قیمت ظروف آلومینیوم از کیلویی ۳۳ تا ۳۶ هزار تومان
رئیس اتحادیه فروشندگان ظروف آلومینیوم گفت: هم اکنون قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
بوروکراسی علیه رشد صنایع
تولید ماشین‌آلات صنعتی در ایران با مشکلاتی مواجه است که سررشته آن به فرهنگ حاکم بر اقتصاد کشور بازمی‌گردد.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مواد اولیه صنایع سلولزی در هفت تپه سوزانده می‌شود
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی گفت: برای تامین مواد اولیه و خمیر کاغذ به خارج از کشور وابسته ایم اما در جنوب کشور و در نیشکر هفت تپه منبع غنی ای از مواد اولیه وجود دارد که متاسفانه سوزانده می شود.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳