سرویس اخبار تخصصی صنعت آرد و غلات و مواد نشاسته ای، برنج و ماکارونی

تامین یارانه نان از محل فروش اوراق
محمود حجتی، وزیر ٦٢ ساله کشاورزی، در حالی برای دومین‌بار پذیرفت این بخش را مدیریت کند که کشاورزی دیگر خانه‌ای نداشت. پس از آنکه حجتی در سال ٨٤ کلید ساختمان شیشه‌ای را به جانشینش داد، این نماد از کشاورزی گرفته شد و هنوز تکلیف بهای این ساختمان که قرار بود با واریزشدن به حساب صندوق توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی، مرهمی بر زخم کشاورزان باشد، مشخص نیست.
وزارت صنعت تنظیم بازار برنج را بر هم زد/خرید تضمینی برنج آرامش را به بازار برگرداند
دبیر انجمن برنج گفت: با اعلام خرید تضمینی برنج ایرانی با قیمت کیلویی ۹ هزار تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی آرامش در بازار برقرار شد و کشاورزان می‌توانند بالای این رقم برنج خود را بفروشند.
خرید توافقی برنج تنها از کشاورزان صورت می‌گیرد
سیف خرید توافقی و تحویل برنج از کشاورزان در استان‌های شمالی را منوط به ارائه‌ معرفی‌نامه از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های گیلان و مازندران دانست.
مشکلی با واردات برنج نداریم/خرید توافقی بازار را تکان داد
رئیس انجمن برنج با اشاره به آزاد شدن ثبت سفارش واردات این کالا، گفت: فرآیند انجام واردات و ورود برنج به بازار داخلی، حدود ۶ ماه زمان می برد.
واردات برنج برای جلوگیری از گرانی در شب عید، دو ماه آزاد می‌شود
معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از گرانی برنج در شب عید، وزارت جهادکشاورزی تصمیم به صدور مجوز ثبت سفارش واردات به مدت محدود، دو ماه، گرفته است.
برنج باسماتی هند در آستانه ازسرگیری واردات ایران گران شد
با قوت گرفتن احتمال از سرگیری صادرات برنج باسماتی هند به ایران در آینده نزدیک، قیمت این کالا در بازار بین المللی افزایش یافته است.
کمبود برنج عامل اصلی گرانی‌های اخیر/ ذخایر برنج در انبارها به صفر رسید
قیمت برنج هندی در یک ماه اخیر با افزایش چشمگیری در بازار روبه‌رو بود، بطوریکه بسیاری از فعالان کمبود برنج خارجی را عامل اصلی گرانی‌ها می‌دانند.
ثبت سفارش واردات برنج از یکم بهمن ماه آزاد شد
وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش واردات برنج را از یکم بهمن ماه امسال تا پایان خردادماه سال آینده مجاز اعلام کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی و پژوهشی‌زر عضو هیأت رئیسه اتاق ایران و قزاقستان شد
در انتخابات هیأت رئیسه مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان که در اتاق ایران برگزار شد، محسن امینی به هیات رئیسه راه یافت.
ریسک‌های جهان در ۲۰۱۸ کدامند؟
مجمع جهانی اقتصاد در سیزدهمین نسخه از سری گزارش‌های «ریسک‌های جهان» خطراتی را که جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی با آن روبه‌رو است برشمرده است که در ۵ حوزه اقتصادی، زیست‌محیطی، ژئوپلیتیک، اجتماعی و تکنولوژیک دسته‌بندی شده‌اند.
افق روشنی از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم در پیش رو نیست
ایمانی گفت:با وجود تاکید معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اعلام هر چه سریع تر نرخ خرید تضمینی گندم،این امر تاکنون محقق نشده است.
جزییات حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تولید برنج داخلی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم تقویت تشکل ها،اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی و ایجاد زنجیره های تولید از مزرعه تا سفره تاکید کرد.
153 نماینده مجلس خواستار تعیین قیمت خرید تضمین گندم در سال 1397 شدند
153 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای خواستار تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در سال 1397 از کشاورزان شدند.
آرامش رو به رکود در بازار برنج مازندران
با گذشت 2 هفته از آغاز اجرای طرح خرید توافقی برنج ارقام پرمحصول شالیکاران مازندران ، بازار برنج این استان همچنان در آرامش به سر می برد ، آرامشی که برخی کارشناسان آن را به عنوان ' رکود ' تحلیل می کنند.
خرید توافقی برنج داخلی تا 15 بهمن ماه ادامه دارد
نایب رئیس انجمن برنج ایران رکود بازار برنج داخلی را ناشی از کاهش تقاضا دانست و گفت: دولت در خرید توافقی برنج از کشاورزان ورود کرده است که این فرایند تا 15 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
افزایش قیمت نان به معنای رعایت وزن چانه است/آزاد سازی نرخ آرد و گندم نسخه شفا بخش کیفیت
یک مقام مسئول گفت:رعایت وزن استاندارد چانه به حالت قبلی خود به معنای افزایش قیمت نان نیست بلکه کیفیت و کاهش ضایعات نان را به همراه دارد.
قانون شکنی دولت در اجرای خرید تضمینی گندم
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به دلیل نبود مدافع قوی از حقوق کشاورزان، دولت در اجرای قانون خرید تضمینی گندم قانون شکنی می‌کند.
گندم خودکفا ماند/ صادرات ۶ برابر شد
صادرات گندم در حالی ۱۳۵۱ درصد نسبت به پارسال بیشتر شده که واردات آن با ادامه ممنوعیت، تقریبا متوقف شده است و نشانگر خودکفا شدن این محصول استراتژیک در ایران و مثبت شدن تراز تجاری آن مانند ماه‌های گذشته است.
تاخیر ۴ ماهه دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم/ آینده تولید گندم در خطر است
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمگاران گفت: با گذشت چهار ماه از آغاز کشت پاییزه، خبری از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید نیست.
دولت گندم کشاورزان را تحت هر شرایطی به‌طور کامل می‌خرد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان مطمئن باشند دولت گندم تولیدی آنان را در هر شرایطی به طور کامل خریداری خواهد کرد.
دولت در اعلام دیرهنگام نرخ خرید تضمینی گندم خلاف قانون عمل می‌کند/ هروقت دلشان بخواهد پول کشاورز را می‌دهند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت در اجرای قانون خرید تضمینی گندم خلاف قانون عمل می‌کند و قشری از تولیدکنندگان که مدافع قوی و لابی قوی در حاشیه دولت نداشته باشند، مانند کشاورزان مظلوم واقع می‌شوند.
آمار واردات برنج آب رفت!
در حالیکه با دستور وزیر کشاورزی ممنوعیت واردات برنج تا اطلاع ثانوی ادامه دارد، آمار رسمی که از سوی این وزارتخانه منتشر شده، گویای نکته جالبی است و آن این‌که "میزان واردات ۹ ماهه این محصول از آنچه به عنوان واردات هشت ماه آن اعلام شده بود، کمتر شده است!
اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در قالب بورس کالا
مدیرعامل بورس کالا، با اشاره به این که اجرای سیاست خرید تضمینی گندم برای دولت، به دلیل بار مالی سنگین امکان‌پذیر نیست، گفت: باید سیاست قیمت تضمینی گندم را در قالب بورس کالا اجرایی کنیم.
تامین ذخایر راهبردی از تولید داخل/ بازار برنج آرام می‌گیرد
نایب رئیس انجمن برنج با بیان اینکه قیمت برنج داخلی از برنج خارجی ارزان‌تر است، گفت:تامین ذخایر راهبردی از محل تولید داخل، گامی مثبت به شمار می رود.
جزئیات خرید توافقی برنج داخلی/احتمال عرضه ذخایر برنج های خارجی
یک مقام مسئول در وزارت جهاد ضمن تشریح جزئیات خرید توافقی برنج داخلی از کشاورزان،گفت: ما وضعیت بازار برنج خارجی را همچنان رصد می کنیم و در صورت لزوم ذخایرمان را عرضه خواهیم کرد.
دولت برنج های با شناسنامه مازاد شالیکاران گیلان را خریداری می کند
سرپرست شرکت بازرگانی دولتی ایران شعبه گیلان از خرید برنج های شناسنامه دار مازاد کشاورزان استان به نرخ توافقی توسط دولت خبر داد.
قیمت برنج داخلی مانع از تامین آن توسط همه مردم است
معاون وزیر صنعت گفت: براساس سیاست های اتخاذ شده در سال‌های گذشته تولید برنج داخلی به قیمتی رسیده که امکان پاسخگویی به همه نیازهای مردم و امکان تامین آن برای عموم میسر نیست.
اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا/ بودجه خرید تضمینی گندم در سال آینده کاهش نمی یابد
یک مقام مسئول گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا، تسریع در پرداخت وجه گندم را از سوی دولت به همراه دارد.
جزئیات خرید برنج ایرانی برای ذخیره‌سازی اعلام شد
وزیر کشاورزی برای حمایت از کشاورزان و خروج بازار برنج ایرانی از رکود، شرکت بازرگانی دولتی را مکلف کرد برای اولین بار بخشی از ذخایر راهبردی برنج را از تولید داخلی تامین کند که بر این اساس نرخ خرید انواع برنج بر اساس هشت درصد شکستگی از قرار هر کیلوگرم برای برنج های صدری هاشمی ۹۱۰۰ تومان، برنج شیرودی ۵۴۵۰ تومان، ارقام برنج ندا و نعمت ۴۸۵۰ تومان ۴۸۵۰ تومان است.
"نانوایی‌ها" مثل همیشه در رأس شکایات مردمی
مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با ارائه آخرین آمار شکایات مردمی در آبان ماه، اعلام کرد: نانوایی ها، تعمیرگاه ها، میوه فروشی‌ها و پارکینگ های شهری مثل همیشه در صدر شکایات مردمی قرار دارند.
دستور جدید حجتی برای بازار برنج/ خرید حمایتی برنج ایرانی
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی از دستورالعمل جدید حجتی برای ساماندهی بازار برنج که شامل کنترل واردات و خرید محصول داخلی برای تکمیل ذخایر راهبردی است، خبر داد.
چرا باید قیمت تضمینی را جایگزین خرید تضمینی کنیم؟
با نهایی شدن عرضه گندم از طریق بورس کالای ایران، نظم و شفافیت بهتر و منصفانه‌تری در قیمت این کالای مهم برقرار می‌شود و می‌توان همگام با قیمت‌های جهانی در محصولی مانند گندم، موجب دلگرمی کشاورزان شد.
تمام محموله های برنجی که تا سوم آذر وارد شدند، ترخیص می شوند
مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به بخشنامه جدید واردات برنج به گمرکات گفت: تمام محموله‌های برنج که قبل از 3 آذر ماه 96 به کشور وارد شدند، ترخیص می شوند.
رتبه‌های تک رقمی ایران در واردات ۳ غله مهم
بر اساس آمارهای فائو ایران در زمینه واردات ۳ غله مهم جزو ۱۰ کشور نخست دنیا قرار گرفته است.
تدابیر دولت برای بازار برنج/وزارت جهاد:اجازه افزایش قیمت نمی‌دهیم
در حالی که روند افزایش قیمت برنج خارجی در عمده‌فروشی‌ها ادامه دارد، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی می‌گویند کمبودی وجود ندارد و در صورت لزوم ذخایر خود را به بازار مصرف عرضه خواهیم کرد.
قزاقستان صادرات محصولات کشاورزی به ایران را افزایش می دهد
قزاقستان برنامه ریزی کرده است در سا ل 2018میلادی محصولات کشاورزی ، گوشت و دام زنده به جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر را افزایش دهد .
کمبود ذخایر استراتژیک، عامل اصلی واردات برنج در زمان ممنوعیت
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: یکی از دلایل واردات برنج در زمان ممنوعیت، کمبود ذخایر استراتژیک است.
نگرانی گندمکاران از کاهش بودجه خرید تضمینی گندم
عضو شورای خانه کشاورز گفت: کشاورزان خواستار اعلام به موقع نرخ خرید تضمینی گندم بر مبنای تورم هستند.
خارج کردن بازار برنج مازندران از رکود کلید خورد
دولت دوازدهم به منظور خروج بازار برنج مازندران از رکود ، با اعلام قیمت توافقی ، خرید سه رقم از برنج های پر محصول این استان را از چهارشنبه آغاز کرد.
بورس گندم را گران کرد؟
دبیر یک انجمن صنفی گفت: میزان عرضه گندم در بورس در یک ماه گذشته نسبت به قبل کاهش چشمگیری داشته و علاوه برآن قیمت مصوب شده از سوی ستاد تنظیم بازار به ازای هرکیلو ۹۰۰ تومان نیز رعایت نمی‌شود و قیمت‌ها روز به روز افزایش می‌یابد.
مناقصه برنج برای تامین ذخایراستراتژیک است/ثبت‌سفارش نمی‌کنیم
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه برگزاری مناقصه برنج ربطی به انجام ثبت سفارش و واردات این محصول در زمان ممنوعیت واردات ندارد،گفت: وضعیت ذخایر استراتژیک عالی است.
انبارها مملو از برنج خارجی/ممنوعیت واردات دیگر چاره ساز نیست
مدیر بازرگانی انجمن ایران و مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت برنج مازندران با اشاره به اینکه به دلیل واردات بی رویه در 9 ماه از سال انبارهای داخلی انباشته از برنج خارجی است، گفت: امروز که گفته می شود واردات برنج ممنوع است چاره ساز نیست زیرا بیش از نیاز برنج وارد کشور شده و این منع واردات به افزایش قیمت برنج خارجی نیز منجر شده است.
آوار بودجه ۹۷ روی جشن خودکفایی گندم
کاهش بودجه خرید تضمینی گندم در سال ۹۷، سیاستی اشتباه است که دست آورد مهم خودکفایی در تولید گندم را به خطر می‌اندازد.
ثبت سفارش واردات برنج ممنوع شد
گمرک جمهوری اسلامی ثبت سفارش واردات برنج را تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرد.
گزارش نهایی سطح زیر کشت گندم تا چند روز آینده اعلام می‌شود
مجری طرح گندم گفت: با توجه به آنکه تا پایان فصل کشت گندم زمان زیادی باقی نمانده است، گزارش نهایی سطح زیر کشت تا چند روز آینده اعلام می‌شود.
آغاز توزیع کنجاله سویا به دستور وزارت جهاد
رئیس انجمن صنفی گاوداران، از آغاز توزیع کنجاله سویا توسط شرکت جاهد به دستور وزارت جهاد خبرداد و گفت: تقاضا کرده‌ایم قیمت شیرخام، به ۱۶۰۳ تومان افزایش یابد.
بخشنامه ترخیص محموله‌های وارداتی برنج
گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی تاکید کرد: ترخیص محموله‌های برنج که قبل از تاریخ ۹۶/۹/۳ به گمرکات وارد یا قبض انباره شده‌اند، صورت گیرد.
واکنش وزارت جهاد کشاورزی به خبر رکود در بازار برنج
وزرات جهاد کشاورزی در واکنش به خبر منتشر شده در خبرگزاری فارس در خصوص دلایل رکود بازار برنج اعلام کرد:انباشت برنج مرغوب و پرمحصول داخلی در شالیکوبی ها نشان دهنده اشباع بازار بوده و با وجود کاهش تعرفه واردات و حذف ما به التفاوت ۵۰۰ تومانی، قیمت برنج وارداتی در بازار کاهش نیافته است.
483 هکتار به دلیل عدم تامین منابع آبی از گردونه تولید خارج شد
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: بعد از نشاکاری 483 هکتار به دلیل عدم تامین منابع آبی از گردونه تولید خارج شد که بیشتر در مناطق شرق استان بوده است.
دلایل رکود بازار برنج ایرانی/ واردات برنج قاچاق متوقف شد
رئیس انجمن واردکنندگان برنج با تأکید بر اینکه واردات قاچاق برنج متوقف شده است، گفت: قیمت تمام شده بالا و عدم توانایی مردم در خرید از عوامل رکود در بازار برنج ایرانی است.
اقدام دولت علیه مصوبه دولت؛ ممنوعیت واردات برنج نقض شد
شرکت بازرگانی دولتی ایران در زمان ممنوعیت واردات برنج، اقدام به برگزاری مناقصه عمومی بین‌المللی برای واردات ۳۰ هزار تن برنج هندی کرده است.
خبری از آزاد سازی قیمت آرد و نان در بودجه سال آینده نیست/بخش کشاورزی اولویت آخر دولت است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود کاهش 13 درصدی بودجه بخش کشاورزی در بحث لایحه بودجه خرید تضمینی گندم با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.
یکسان سازی نرخ آرد و گندم در راه است
رییس اتحادیه نان گفت: با توجه به کاهش یارانه در بودجه سال آینده به نظر می رسد که یکسان سازی نرخ آرد و گندم و رقابت سالم میان نانوایان اجرا شود.
پول گندم کشاورزان بر مبنای تورم کشور پرداخت می‌شود/ حجتی توانایی مدیریت ندارد، استعفا دهد
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس به دلیل تجارب حجتی رأی به تصدی پست وزارت جهاد کشاورزی دادند، اما اگر وزیر جهاد کشاورزی توانایی مدیریت اعتبارات را ندارد، استعفا دهد.
تاکید وزارت کشاورزی بر استاندارد بودن آرد نانوایی ها
وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به انتشار ویدئویی درباره کیفیت آرد نانوایی ها اعلام کرد: آرد کشور براساس استاندارد 103 (استاندارد تولید آرد گندم) تولید می شود.
بوی گرانی برنج داخلی به مشام می‌رسد
با توجه به ممنوعیت ثبت سفارش واردات و کمبود برنج خارجی، نگرانی‌هایی مبنی بر افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار وجود دارد.
دانشگاه های علوم پزشکی بر کیفیت آرد و نان تولیدی نظارت دارند
وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به انتشار ویدئویی در خصوص کیفیت آرد نانوایی ها اعلام کرد که آرد در کشور براساس استاندارد ۱۰۳ تولید می شود و دانشگاه های علوم پزشکی و ادارات کل استاندارد به صورت مستمر بر ویژگی های آرد نظارت دارند.
آینده روشن گندم در بورس کالا
مکانیزم قیمت تضمینی گندم یکی از جدیدترین شیوه های حمایتی از بخش کشاورزی در ایران و جهان است.
گران‌ترین نان دنیا کجاست؟
مشاور سازمان ملی استاندارد مدعی شد ایران گران‌ترین نان دنیا را دارد.
برنج خارجی دوباره گران شد/ مسئول تنظیم بازار کی وارد عمل می‌شود؟
موج تازه گرانی برنج خارجی کلید خورده و دست اندرکاران بازار از افزایش دوباره ۱۰ درصدی قیمت آن خبر می دهند؛ اما به نظر می رسد وزارت جهاد اقدامی برای تنظیم بازار این محصول انجام نداده است.
صفحه ۱ از ۴ ۲ ۳ ۴ بعدی »