پنج شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۶
۱۶:۴۳
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید

جایگاه وی‍ــــژه

یکساله (شهریور94)

صفحات ویژه

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

جعبه ابزار صفحه

فعالان صنعت غذا

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

آخرین اخبار صنعت

سرویس اخبار تخصصی صنعت آرد و غلات و مواد نشاسته ای، برنج و ماکارونی

معاون حجتی عنوان کرد؛
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات برنج در پنج ماهه باقی‌مانده سال کنترل خواهد شد، گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی خرید تضمینی سیب درختی را آغاز کرده است.
رئیس اتحادیه نان صنعتی گفت: کیفیت نان‌های صنعتی در سالهای گذشته افزایش یافته و ما موفق شده‌ایم به صورت جسته و گریخته محصولاتی که دارای ماندگاری بالایی است به کشورهای حاشیه خلیج فار...
رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی با انتقاد شدید از جدول پاکی خرید گندم در وزارت جهاد کشاورزی، اظهار کرد: به هیچ وجه درون گندم هفت درصد خاک وجود ندارد و ما اعتقاد دا...
رییس اتحادیه نانوایان ضمن رد ادعای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر سه برابر بودن میزان جوهر قند در نان رد و تصریح کرد: گندم دامی وارداتی را با گندم انسانی تولید داخلی مخلو...
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:
رئیس مجتمع نمایندگان گیلان گفت: از دولت می خواهیم خرید توافقی برنج برای حمایت از کشاورزان را ادامه دهد تا شاهد ایجاد تحرک در بازار باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما گندم برای صادرات تولید نمی‌کنیم و همان میزان مازاد نیز در بازار منطقه قابل جذب است و صادرات گندم به اروپا را در دستور کار نداریم.
معاون وزیر کشاورزی ضمن عذرخواهی از گندم‌کاران بابت تاخیر در پرداخت باقی‌مانده مطالبات آنها، اعلام کرد: با اسناد خزانه ۲۷۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته...
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم باز کرده است.
پذیره‌نویسی 20 میلیون ورقه مرابحه گندم با هدف تامین مالی این بخش از شنبه (بیستم آبان) در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران به روش حراج آغاز می شود و بیست‌ودوم همین ماه پایان م...
سخنگوی کمیسیون کشاورزی :
علی محمد شاعری، نماینده مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: ما انتظار داشتیم برای وزارت جهاد کشاورزی نیز اجازه دسترسی و دخالت در موضوعات را قائل شوند.
مجری طرح گندم :
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۳میلیون و ۲۵۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم رفته است و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان آذرماه ۶ میلیون هکتار زیر کشت گندم دیم و آب...
در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی صورت گرفت؛
محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی طی یک پژوهش به بررسی نقش ذخایر ساقه جو روی حفظ عملکرد جو در شرایط خشکی آخر فصل پرداختند.
عضو خانه کشاورز:
عضو شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم باز کرده است.
حدود ۴۵ روز از مهلت دو ماهه‌ای که دولت برای تسویه مطالبات گندمکاران، وعده داده بود، گذشت؛ اما فقط کمتر از یک چهارم مطالبات پرداخت شده است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس واردات برنج را بیش از حد نیاز دانست و گفت که ممکن است با این حجم از واردات به تولید داخلی ضربه وارد شود.
یک نماینده مجلس گفت: عرضه محصول در بورس کالا بر مبنای سیاست قیمت تضمینی می‌تواند موجب پیشگیری از خروج ارز از کشور شده و علاوه بر رفع نیاز به واردات، افزایش کیفیت نان مصرفی را نیز ب...
پیش‌بینی‌های سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) حاکی از رشد بی سابقه تولید جهانی غلات و سطح ذخایر این محصولات در سال ۲۰۱۸ است.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس :
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس به طور جدی بر عملکرد دستگاه‌های مسؤل نظارت دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و کوتاهی با آنها برخورد می‌کند، چنانکه چندی پیش با واردات برنج‌هایی ک...
قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجموعه کارخانجات گروه صنعتی و پژوهشی زر از نزدیک با ظرفیتهای دانش بنیان و صادرات محور این گرو...
مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۲۹ هزار تن گندم صادراتی ایران به ایتالیا رسید.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از باقی‌ماندن ۲۵ درصد از مطالبات گندم‌کاران خبر داد و گفت: تا دو سه هفته آینده باقی‌مانده این مطالبات تامین و پرداخت می‌شود.
رئیس جهاد کشاورزی اردبیل:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: افزایش ضریب خود اتکایی در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استان پیگیری می‌شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: در سال زراعی جاری قرار است 29 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان به زیر کشت گندم آبی و دیم برود.
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور، در ۷ماهه نخست سال بیش از یک‌میلیارد دلار برنج وارد کشور شده است.
مجری طرح گندم اعلام کرد؛
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال۹۱ حدود ۲.۶میلیارد دلار به جیب کشاورزان خارجی ریخته شد، گفت: ۸۰ نوع گندم براساس استاندارد ملی ۱۰۴ در کشور تولید می‌شود.
طی ارزیابی ملی کارخانجات آرد کشور رقم خورد؛
بعد از معرفی شرکت آرد زر به عنوان کارخانه منتخب آرد کشور، با ارزیابی ملی صورت گرفته از کارخانجات آرد ایران، شرکت صنعتی آرد زر و شرکت صنعتی سمولینای زر از گروه صنعتی و پژوهشی زر به ...
تجار اروپایی گفتند، یک شرکت بازرگانی وابسته به دولت ایران یک مناقصه بین المللی برای خرید ۳۰ هزار تن برنج هندی منتشر کرده است.
کشتی حامل محموله ترانزیتی گندم اهدایی کشور هند به افغانستان از بندر کاندلای هند به بندر چابهار رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از پرداخت ۶۹ درصد از مطالبات گندم کاران این استان خبر داد و گفت: در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت مابقی بدهی به گندم کاران استان سمنان هستیم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۵۰ هکتار از مزارع گندم این شهرستان به روش سیستم تیپ ( نوار آبیاری قطره ای )کشت شده است.
معاون وزیر کشاورزی :
معاون وزیر کشاورزی گفت: تمرکز ما برای کاشت برنج در دو استان گیلان و مازندران خواهد بود.
معاون برنامه‌ریزی وزارت جهاد کشاورزی:
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۷۸ درصد پول گندم­کاران کشور پرداخت شده و ۲۲ درصد باقیمانده آن تا پایان آبان ماه تسویه می شود.
مسوولان وزارت جهاد کشاورزی معتقدند که گندم تولید داخل، از کیفیت مطلوبی برخوردار است اما در مقابل رییس اتحادیه نان های حجیم، واردات جزئی گندم و اختلاط با تولید داخل را امری ضروری می...
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز شدن مابقی مطالبات گندمکاران به ارزش ۲۸۰۰ میلیارد تومان ظرف دو تا سه هفته آینده خبر داد.
با گذشت 38 روز از آغاز کشت پاییزه و مهلت شورای اقتصاد برای اعلام نرخ خرید تضمینی سال زراعی جدید 96-97 خبری از نرخ های جدید نیست.
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی درمجلس، گفت: رانت‌های موجود در واردات برنج وابسته به بخش‌هایی است که در دولت وجود دارند که این امر توانسته وضعیت نابسمانی را ایجاد کند.
کاظمی نسب گفت: واردات از هر نوع اشتباه است اگر در استان خوزستان هم آب را تامین کنند ما صادرات خواهیم داشت. ما نباید به دنبال واردات باشیم. کشاورز در بدترین وضع زندگی می کند و واردا...
معاون استاندار آذربایجان غربی مطرح کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی بر لزوم پیگیری برای پرداخت مطالبات گندم کاران تاکید کرد.
گندمکاران با ارسال نامه به کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواهان نظارت بر اجرای قانون خرید تضمینی توسط دولت شدند.
هند اولین محموله گندم صادراتی خود به مقصد افغانستان را از طریق بندرچابهار ایران صادر کرد.
رئیس اتحادیه نان سنگکی ها گفت: در حال حاضر 15 درصد نانوایان آزاد پز کیفیت نان مطلوبی ندارند.
کشاورزان آمریکایی به هر وسیله ممکن هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند تا با تولیدات ارزان‌تر آرژانتین و برزیل رقابت کنند.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: آنها که می‌گویند قیمت گندم خارجی پایین‌تر از داخلی است و باید وارد کنیم بدانند که اگر نرخ ارز به صورت شناور و بر اساس بازار باشد دیگر واردات هم معنی ند...
با توجه به افزایش چشمگیر واردات برنج در پنج ماه نخست سال، اختلاف نظرهایی میان مسوولان بر سر واردات برنج، بعد از فصل ممنوعیت وجود دارد.
رئیس اتحادیه نان سنگکی گفت: مشتریان باید آزادپز‌هایی را که آرد با کیفیت پایین‌تر تهیه می‌کنند، با حذف خرید، مجازات کنند.
رئیس اتحادیه نانوایان زنجان خبر داد
رئیس اتحادیه نانوایان زنجان از اعزام 50 نفر از نانوایان زنجانی به موکب اربعین خبر داد.
رئیس اتحادیه نانوایان:
رئیس اتحادیه نانوایان گفت: نانوایان از کیفیت آرد راضی نیستند و امروز گندم‌های وارداتی به بهانه خوراک دام وارد می‌شود.
در نیمه نخست سال اتفاق افتاد:
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان البرز گفت: با توجه به شعار سال مبنی بر "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" صرفه‌جویی در مصرف با کمک ایده‌ای نو در دستور کار قرار گرفت که با کاهش...
استفاده زیاد از نمک در پخت نان های سنتی، باعث شده تا متولیان امر سلامت نسبت به عوارض مصرف نمک از طریق خوردن این نوع نان ها، هشدار بدهند.
در حالی که ریس سازمان محیط زیست خودکفایی گندم را مزخرف خواند و وزیر صنعت، معدن و تجارت هم از نظر ایشان حمایت کامل کرد و قصد در فشار مضاعف بر وزارت جهاد کشاورزی داشت، در روز اول آبا...
به گفته مقامات اتاق بازرگانی و صنایع افغانستان، اولین محموله گندم صادراتی هند از طریق بندر چابهار به افغانستان می رسد.
به منظور افزایش توان تولید؛
محققان چینی به روشی دست پیدا کرده‌اند که در آب شور می‌توان با سه برابر ظرفیت بیش از آب شیرین، برنج کشت کرد.
معاون حجتی مطرح کرد؛
معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید براینکه گندم داخلی از کیفیت بالایی برخوردار است،گفت:اگر کیفیت نان طبخ شده در برخی نانوایی‌ها پایین است، بخاطر گندم نیست بلکه بدلیل عدم رعایت اصول پخ...
نان از مهمترین نیاز غذایی بشر بخصوص ما ایرانیان است، اما سلامت نان دارای اهمیت بسیار بیشتری است که متاسفانه به مخاطره انداختن آن در نانوایی ها ما و خانواده‌هایمان را به استقبال از ...
میزان واردات سبوس گندم ایران از قزاقستان در سال 17-2016 تقریبا 3 برابر شده است، این محصول بیشتر در خوراک دام استفاده می‌شود.
تجار اروپایی اعلام کردند؛ شرکت دولتی واردکننده غذای دام ایران، یک مناقصه بین المللی برای خرید حدود ۱۲۰ هزار تن سویا منتشر کرده است.
در همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور رقم خورد
در همایش ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور، از گروه صنعتی و پژوهشی زر به عنوان تولیدکننده محصولات سلامت محور تقدیر شد.
کارشناس ارشد نظارت و ارزیابی محصولات غذایی و آشامیدنی سازمام غذا و دارو مطرح کرد
کارشناس ارشد نظارت و ارزیابی محصولات غذایی و آشامیدنی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در مورد غنی سازی آرد گندم نانوایی ها ...
وزیر صنعت، معدن و تجارت با گرفتن مصوبه هیئت وزیران، رییس کارگروه تنظیم بازار و رییس کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌ دولت هنوز ۳ هزار میلیارد تومان به گندم‌کاران بدهکار است که می‌تواند با استقراض از بانک مرکزی این پول را پرداخته و پس از تأمین منابع از خزانه، پول ...
 صفحه ۱ از ۴   ۲   ۳   ۴   بعدی »