سرویس اخبار تخصصی صنعت آرد و غلات و مواد نشاسته ای، برنج و ماکارونی

صعود 21 پله ای استان البرز در ایجاد فضای کسب وکار / تجلیل از "مرتضی سلطانی" پیشکسوت نمونه صنعت
مراسم نکوداشت پیشکسوت صنعت و تجلیل ازصنعتگران نمونه صنعت البرز با حضور معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار البرز، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی در استان البرز برگزار شد. استاندار البرز بااشاره به اینکه این استان در بخش رونق تولید در جایگاه برتر کشور قرار دارد، گفت: با همراهی صنعتگران پویا حوزه ایجاد فضای کسب و کار ۲۱ پله صعود کرده است.
خرید تضمینی گندم 700 هزارتن کاهش یافت/ پرداخت 57 درصدی مطالبات گندمکاران
یک مقام مسئول از کاهش 700 هزار تنی خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
رسانه‌ها برای اصلاح الگوی مصرف و کاهش اسراف نان به میدان بیایند
معاون وزیر ارشاد اسلامی گفت: اگر در هر حوزه‌ای ۱۰ تا ۲۰ درصد ضایعات داشته باشیم و آن را به نصف برسانیم بسیار جلو رفته‌ و از هدررفت منابع ملی جلوگیری کرده‌ایم.
متولی نان در کشور چه کسی است؟/ 30 هزار نانوایی موجود در سطح کشور مازاد است
یک مقام مسئول گفت: با وجود آنکه مسئولان در شعار به خوبی پیش می‌روند اما در عمل کسی متولی نان نیست.
جشنواره فرهنگ تولید نان با عنوان جشنواره «خوشه»
امروز در راستای کمک به بهبود فرآیند تولید نان و گندم تا مصرف جشنواره خوشه به همت شرکت بازرگانی دولتی ایران و صاحبان صنایع مرتبط برگزار شد.
خمیرهای ترشیده نانوایی‌ها در اثر قطعی مکرر برق/خبازان: دیگران اسراف‌ می‌کنند، هزینه‌اش را ما می‌پردازیم
در اثر قطعی مکرر برق، کارگران خباز سراسر کشور با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.به گفته فعالان صنفی خبازان، این شرایط هم به دورریزِ آرد منجر می‌شود و هم از دستمزد کارگران خباز کم می‌کند.
پنج هزار هکتار از شالیزارهای مازندران بایر شد
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که 204 هزار هکتار از زمین های استان زیر کشت برنج رفته است، گفت: پنج هزار و 200 هکتار از زمین های شالیکاری مازندران امسال به سبب کم آبی، بایر مانده است.
بازار برنج در انتظار محصول جدید
بازار برنج در استان گیلان که طی ماه های اخیر و با شروع فصل کشت، دچار رکود و توقف خرید و فروش شده؛ در انتظار محصول جدید است تا رونقی دوباره و جانی تازه بگیرد.
صدرنشینی نان در شکایت های رسیده به وزارت صنعت ادامه دارد
بیشترین شکایت‌های رسیده به سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت در خردادماه درباره «نان»، «میوه و سبزی» و «شیرینی» بود؛ بنابراین هنوز مشکلات زیادی در زمینه «قوت غالب مردم» وجود دارد.
3 مشکل اساسی نانوایان/بسته حمایت از نانوایان در راه است
رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران با اشاره به مشکلات نانوایان گفت: کیفیت پایین آرد، وجود 20 هزار نانوایی مازاد و افزایش هزینه‌های آب، برق، گاز در مقابل ثبات قیمت نان از جمله مهمترین مشکل نانوایان در سال‌های اخیر است.
ترخیص ۳۷۵ میلیون دلار برنج طی ۳ ماه/ ابهام در ریخت و پاش ارزی برای واردکنندگان برنج + جداول
در حالی که بر اساس آمار گمرک، در سه ماه نخست سال ۳۷۵ میلیون دلار برنج ترخیص شده، میزان ارز تامین شده برای واردکنندگان برنج حدود دو برابر این رقم بوده است.
افزایش ۱۰ هزار تنی برداشت گندم در استان تهران نسبت به سال گذشته
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش ۱۰ هزار تنی برداشت گندم در این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.
بعضی‌ها به‌ بهانه برنج، کرم زگیل پا می‌آورند/بلبشوی ناشی از واردات بی‌رویه، دودی است در چشم کشاورز/سال‌هاست مازاد بر نیاز کشور، برنج وارد می‌کنند
علیزاده شایق گفت: گرچه تعداد واردکنندگان برنج بسیار زیاد است اما بعضی از آنها به‌رغم دریافت مجوز و ارز دولتی برای واردات آن، به‌جای برنج، کرم زگیل پا می‌آورند.
تحویل گندم به دولت نسبت به پارسال ۱۴.۷ درصد کاهش یافت
معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون ٤.٨ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده،گفت: ٣٤ هزار میلیارد ریال از وجوه گندم خریداری شده به گندمکاران پرداخت شد.
میزان سن زدگی گندم به کمتر از یک درصد می رسد
یک مقام مسئول گفت: با توجه به کیفیت کار مبارزه با آفات پیش بینی می شود که امسال میزان سن زدگی گندم در مزارع کمتر از حد استاندارد باشد.
گندم تولیدی درحال خروج از مرزهای کشور/پای دلالان به خرید تضمینی گندم باز شد
با توجه به ثبات نرخ خرید تضمینی گندم و تأخیر در پرداخت مطالبات، کشاورزان به ناچار محصول خود را به دلالان عرضه می‌کنند و این امر زمینه را برای قاچاق گندم فراهم می‌کند.
قاچاق آرد در کمین است/سیلی نقد به از حلوای نسیه
رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت:دلالان پس از خرید گندم از کشاورزان و تبدیل آرد به گندم،اقدام به صادرات آن از مبادی غیر قانونی می کنند.
انتشار فهرست تخصیص ارز کمکی به مردم نمی کند
در حالی که انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی سبب شفافیت در بازارها شده و استقبال مردم را به دنبال داشته است، دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران به این اقدام دولت انتقاد دارد و می گوید: «این کار کمکی به مردم نمی کند و حتی ممکن است موجب نگرانی شود».
4 میلیون و 100 هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شد
یک مقام مسئول گفت:تاکنون 4 میلیون و 100 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر 5 هزار و 432 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.
بانک‌ها در پرداخت مطالبات گندم‌ کاران تعلل می کنند
وزیر جهادکشاورزی با اعلام اینکه اعتبار مورد نیاز برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان پیش بینی شده است، گفت: با وجود تهیه آیین نامه ها و ابلاغ آن، بانک ها و خزانه در پرداخت به موقع تعلل می کنند.
خرید تضمینی ۴.۱ میلیون تن گندم/ امسال کیفیت گندم افزایش یافت
مجری طرح گندم در وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق آخرین آمار ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده که ارزش آن ۵ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان است.
انتخابات هیات مدیره انجمن صنفی صنایع بیسکویت شیرینی و شکلات برگزار شد + نتایج
به گزارش فودنا مجمع عمومی انجمن صنفی صنایع بیسکویتُ شیرینی و شکلات با حضور اعضای انجمن برگزار و هیات مدیره انجمن برای 3 سال انتخاب شد.
بزرگترین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی ایران (اگروفود) شروع به کار کرد + گزارش تصویری
فودنا - بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، موادغذایی ماشین آلات و صنایع وابسته (اگروفود 2018) صبح روز جمعه با حضور "علی اکبر مهرفرد" معاون وزیرجهاد کشاورزی در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد.
ادامه بی تدبیری درخرید تضمینی/خرید و قاچاق گندم از سوی دلالان
رئیس نظام صنفی کشاورزی با بیان اینکه برخی گندمکاران گندم خود را در قبال دریافت پول نقد با قیمتی ارزان تر به دلالان می فروشند،گفت: گاهی اوقات شاهد قاچاق گندم از مرزهای کشور هستیم.
خرید گندم به مرز 4 میلیون تن رسید
مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون سه میلیون و 960 هزارتن گندم به ارزش پنج هزار و 167 میلیارد تومان از 26 استان کشور خریداری شده است.
کشت برنج به جز گیلان و مازندران محدود و ممنوع شود
مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق مصوبه هیات وزیران در راستای صرفه جویی در مصرف آب، کشت برنج فقط در استانهای گیلان و مازندران حمایت و توصیه می‌شود.
میزان صادرات انواع آرد مشخص شد
گمرک ایران با هدف ایجاد وحدت رویه در صادرات آرد، میزان و ضریب استحصال آن از محل گندم خوراکی ورود موقت شده را به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ کرد.
لزوم تدوین طرح استانداردسازی نان/افزودن سبوس به آرد مضر است
دبیرسندیکای خمیرمایه ضمن اشاره به لزوم تدوین طرح استانداردسازی نان گفت: نانوایی‌های سنتی امکان استفاده از خمیرمایه در تولید نان را ندارند.
کیل مصرف انواع آرد مشخص شد
مدیرکل دفتر صادرات گمرک در بخشنامه‌ای به گمرکات ضریب استحصال آرد نول و ستاره از محل گندم خوارکی ورود موقت شده را ابلاغ کرد.
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در نهمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغالزای کشور
نهمین جشنواره تجلیل و تکرم از کارآفرنان و مدیران اشتغالزای کشور روز شنبه ۲ تیر با حضور محمد جواد ظریف
وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیرامور خارجه برگزار شد
میانگین درآمد گندم‌کاران ۱۰میلیون تومان است / اقدام به کشت دوم در کشور توصیه نمی‌شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: میانگین درآمد گندم‌کاران حدود ۱۰ میلیون تومان است که باید دولت با برنامه ریزی مناسب پرداخت آن را سرعت ببخشد و پرداخت مطالبات به موقع گندم کاران ایجاد انگیزه می‌کند تا مجددا کشاورزان اقدام به کشت محصول گندم کنند.
واردات گندم صادراتی با وجود ممنوعیت
در حالی که به گفته معاون وزیر کشاورزی امسال هم به خودکفایی گندم رسیده‌ایم و نیازی به واردات آن نداریم، آمارهای رسمی نشان از آغاز واردات گندم در اردیبهشت ماه دارد که مشخص نیست با کدام مجوز وارد شده است.
ایران از واردات گندم بی نیاز شد
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال بیش از 10 میلیون و 200 هزار تن گندم از اراضی زیر کشت برداشت می شود گفت: با این میزان برداشت، نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت.
آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم
یک مقام مسئول گفت:براساس آخرین آمارها، 3 میلیون و 400 هزارتن گندم با ارزش بالغ بر حدود 4 هزار میلیارد تومان خریداری شده است.
پرداخت بخش دوم بدهی گندمکاران تا۲ ماه آتی/مشکل منابع مالی داریم
رئیس ­شرکت بازرگانی دولتی از پرداخت بخش دوم بدهی گندم کارانی که گندم خود را تحویل داده و در سامانه ثبت نام کرده اند تا ۲ ماه آینده خبر داد.
پای دلالان به خرید تضمینی گندم باز شد/خروج گندم تولیدی از چرخه آرد و نان
یک مقام مسئول گفت: گندم تولیدی کشاورزان با نرخ ۱۲۰۰ تومان به صورت نقدی به دلالان فروخته می‌شود، این امر موجب شده تا گندم تولیدی از چرخه آرد و نان خارج شود.
42 درصد از پول گندمکاران پرداخت شد
مدیرکل بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 3 میلیون و 400 هزار تن گندم به ارزش 4.4 میلیارد تومان خریداری شده که تاکنون یک میلیارد و 850 میلیون تومان آن پرداخت شده است.
کم رغبتی کشاورزان در تحویل گندم به دولت/ خرید نقدی گندم‌ فقط توسط کارخانه آرد و مرغداران
رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران گفت: با آنکه دولت ادعا می‌کند نرخ خرید تضمینی گندم را به بهانه پرداخت نقدی افزایش نداده اما در عمل قول تسویه آبان را داده‌اند و از طرف دیگر دلالان آرد و مرغداران برای خرید نقدی گندم به میان آمده‌اند.
شالیزارهای برنج مازندران
فرماندار شفت گفت: دستگاه‌های متولی باید با اهتمام و جدیت و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای هرچه بهتر اجرا شدن این طرح تلاش کنند، اما از تغییر کاربری زمین‌های شالی و باغات چای در این شهرستان جلوگیری می‌شود.
میزان خرید گندم از ۳ میلیون و ۳۰۰هزار تن گذشت/تداوم خرید تا مرداد
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که میزان خرید گندم در کشور از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت، گفت: خرید تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
آغاز خرید تضمینی گندم در چهارمحال و بختیاری
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز خرید تضمینی گندم در استان خبر داد.
قرار گرفتن ایران در میان هلال غلات دنیا و بی‌توجهی به حفظ ذخایر ژنتیکی
به اعتقاد محققان به اندازه گستره اقلیمی کشور با تنوع ژنتیکی که دارد، در حال حاضر بدون توجه به این تنوع اقدام به واردات ارقام کشاورزی می‌شود که با وضعیت اقلیم و خشکسالی‌های متوالی کشور سازگار نیست.
حداقل ضوابط بهداشتی کارخانجات آرد (GMP)
با توجه به مصرف عمده فرآورده های آردی به ویژه نان که در کشور ما درصد غالبی از رژیم غذایی را تشکیل می دهد و با توجه به اینکه این فرآورده ها اهمیت بسیاری در بهداشت و سلامتی مردم دارند به کارگیری روش های صحیح بهداشتی و تکنولوژیکی در تولید این گروه از محصولات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
50 هزار هکتار شالیزار مازندران در تنش آبی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه کم آبی در کشور به مرحله بحرانی رسیده است تصریح کرد: امسال تا 50 هزار هکتار شالیزار دچار تنش آبی شده‌اند.
استعلام پیامکی خرید تضمینی گندم میسر شد
رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی سیستم استعلام پیامکی خرید تضمینی گندم در قالب سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی خبر داد.
کشت برنج در خراسان شمالی ممنوع شد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به خشکسالی های چند ساله اخیر و کاهش منابع آبی، کشت برنج از امسال در این استان ممنوع شده است.
معاون رئیس جمهور: کیفیت آرد تولیدی کشور باید افزایش یابد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینکه نان در‌جامعه ما سهم‌بسزایی در قوت غالب مردم دارد و فعالیت در این حوزه بسیار پر ارزش است گفت: باید بیش از‌گذشته به افزایش کیفیت تولید آرد در کشور توجه شود.
سامانه پیامکی برای استعلام و تسهیل خرید گندم کشاورزان راه اندازی شد
رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: خریدهای تضمینی و توافقی محصولات استراتژیک و ارایه خدمات در حوزه کود، سم، تسهیلات و یارانه در آینده نزدیک بر اساس اطلاعات سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی انجام می گیرد.
وارد کنندگان ارز مورد نیاز خود را از طریق "کار چاق کن‌ها" به دست می‌آورند
محمد حسین برخوردار، عضو اتاق بازرگانی درباره تامین ارز واردکنندگان گفت: زمانی که درخواست کنندگان ارز، بیش از آنچه که پیش بینی می کردند، در نوبت دریافت ارز باقی می مانند، شکی وجود ندارد که کاسبی «کار چاق کن‌ها» در داخل و خارج دستگاه‌های دولتی رونق پیدا می‌کند.
نخستین خوشه های برنج در مازندران به بار نشست
نخستین خوشه سبز رنگ برنج مازندران از نوع رقم طارم محلی پس از گذشت حدود 65 روز از زمان کشت در شالیزارهای بخش دابودشت شهرستان آمل به بارنشست.
یک میلیون و 132هزار تن گندم در خوزستان خریداری شد
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور گفت: با پایان کار برداشت و خرید گندم به نرخ تضمینی در استان خوزستان، یک میلیون و 132هزار و 580 تن گندم دوروم و معمولی از کشاورزان خوزستان خریداری شد.
شالیزار تشنه، شالی‌کار خسته/ کشاورزانی که سرایدار شدند
دانه‌های بذر بر دل شالیزارها هنوز نشا نشده بود که دغدغه آب و خشک‌سالی، زمزمه‌های واردات برنج خارجی و پاگشایی دلال‌ها و هزینه‌های بالا، عرق سرد بر پیشانی شالی‌کاران نشاند.
دنبال مشتری برای صادرات برنج‌ اروگوئه‌ای هستیم
معاون شرکت بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برنج‌ وارداتی اروگوئه‌ای که در گمرک مانده، مشکلی از نظر باقی مانده سموم ندارد و تنها اختلاف در نوع استاندارد ایران و اروپا است، لذا دنبال مشتری برای صادرات مجدد برنج هستیم.
امکان رهگیری کالا پس از ترخیص در گمرک فراهم شد
گمرک ایران از فراهم شدن امکان رهگیری کالا پس از ترخیص خبر داد و اعلام کرد : در حال حاضر با ایجاد اتاق شیشه ای در گمرک به کمک سامانه جامع گمرکی امکان رهگیری لحظه ای کالاها پس از ترخیص فراهم شده است
خرید تضمینی ۲.۷ میلیون تن گندم / مطالبات گندم کاران ۴۰ روزه تسویه می‌شود
معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: تا امروز 2 میلیون و 700 هزار تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده که تاکنون 53 درصد بهای گندم پرداخت شده و ظرف 40 روز صددرصد پول گندم‌کاران پرداخت می‌شود.
خرید توافقی354 تن برنج از شالیکاران مازندران
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو گفت: تاکنون 354 تن برنج به صورت توافقی از شالیکاران مازندران خریداری شده است.
انجمن‌های صنفی آمادگی خرید تضمینی گندم را دارند/ شرکت غله خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تشکیلات شرکت غله و خدمات بازرگانی دولت خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است در حالی که می‌تواند به تدریج نقش خود را به بخش خصوصی واگذار کند.
صادرات اولین محموله‌ى انواع ماکارونی به ایالات متحده امریکا
غول بزرگ تولید اسپاگتی کشور در استان البرز نخستین محموله انواع ماکارونی خود را روانه ایالات متحده آمریکا کرد.
قیمت گندم تحویلی به نانوایی‌ها همچنان 900 تومان/نان گران نمی‌شود
یک مقام مسئول گفت: با تصویب نرخ 900 تومان در کارگروه آرد و نان، قیمت گندم به نرخ سابق بازگشت.
زرنگ بازی کنجدی!
با اینکه هنوز ابلاغیه دولتی برای افزایش قیمت نان صادر نشده، بعضی نانوایی ها با ترفندهای مخصوص، مثل مجبور کردن متقاضیان برای خرید نان کنجدی، فیتیله قیمتها را بالا کشیده اند.
صفحه ۱ از ۳ ۲ ۳ بعدی »