سرویس خبری تخصصی صنایع کنسانتره، اسانس و آشامیدنیها

بازگشت غول نوشابه‌سازی به بازار
زمزم یکی از غول‌های تولید نوشابه در ایران در سال ۱۳۳۴ توسط حبیب ثابت تاسیس شد و فراز و نشیب‌های زیادی را در بیش از ۶ دهه تجربه کرد. این شرکت به‌رغم این فراز و فرودها به جایی رسید که سهم اصلی تولید نوشابه را در دهه ۷۰ در ایران داشت و به بیش از ۵۰ کشور دنیا نیز محصول خود را صادر می‌کرد.
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
یک بشکه آبمیوه انار ۱۵ برابر نفت ارزآوری دارد!
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران از کاهش صادرات و مصرف محصولات این صنعت در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و درباره پتانسیل صادرات و ارزآوری این محصول گفت که یک بشکه آبمیوه انار می‌تواند حدود ۱۵ برابر نفت ارزآوری داشته باشد که از این نظر یک محصول استراتژیک مانند زعفران و پسته به حساب می‌آید.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۳
تولید آب‌ معدنی ۳۰ تا ۴۰درصد کم شده است
به‌گفته پیمان فروهر، قیمت تمام شده بالا، عدم حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و بالا بودن هزینه‌های حمل‌ونقل از دلایل صادرات‌محور نبودن آب معدنی است.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
صادرات ۳۸ میلیون دلاری آب میوه ایرانی به ۳۵ کشور جهان
کشورمان در ۴ ماه اول سال ۹۹ اقدام به صادرات بیش از ۳۸ میلیون دلار آب میوه برابر با ۴۷ هزارو ۹۹۵ تن به ۳۵ کشور جهان کرده است.
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
افتتاح اولین مؤسسه آموزشی ساخت نوشیدنی
مدت ‌زمان دوره‌های آموزشی ساخت نوشیدنی‌های سرد و گرم ۱۲۰ ساعت است که بیش از ۹۰ درصد از حجم دوره به صورت عملی و مابقی به صورت تئوری است.
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
چشمک غنوش (نوش مازندران) به سهامداران
هر کد حقیقی در سهم غنوش به‌طور متوسط حدود ۷۰۰ میلیون تومان خریداری کرده، در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۳ میلیون تومان فروش داشته است.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
وابسته کردن مشتری به روش پپسی
کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در هفته‌های نخست شیوع کرونا شرایطی را فراهم کرد تا شرکت‌هایی چون بودوایزر و پپسی مسئولیت اجتماعی خود را نشان داده و مشتریان را به نشان تجاری‌شان وابسته کنند.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
مولتی‌‌کافه تنها تولیدکننده قهوه در کشور
قهوه یکی از نوشیدنی‌های مهم و محبوب در سراسر دنیاست و طی سال‌های گذشته مصرف آن در کشورمان با رشد قابل‌توجهی مواجه شده است.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
کاهش۵۰درصدی استفاده از بطری‌های یکبارمصرف آب
طبق بررسی‌ها، خرید بطری‌های یکبار مصرف آب نصف شده است. به‌طورکلی نسبت مصرف‌کنندگان بطری‌های آب از زمان شروع قرنطینه ۴۵درصد کاهش‌یافته است.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
کوکاکولا بستنی با منشاء شیر به بازار عرضه کرد
غول صنایع غذایی جهان برای اولین بار بستنی با منشاء شیر به بازار عرضه کرد
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
چرا آب معدنی گران شد؟
پیمان فروهر تاکید کرده صاحبان این صنعت بخش اعظم از ٦ماه اول سال که بهترین فصل فروش می‌باشد را از دست داده‌اند و این نشان‌دهنده بی‌میلی قلبی آنان به افزایش قیمت بوده و این افزایش صرفا با هدف جبران هزینه‌های سنگین وارده بر تولید انجام گرفته است.
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
اقبال به مصرف آبمیوه در پی گسترش کرونا
دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره ایران گفت که محصولات آبمیوه از نظر آلودگی به ویروس کرونا ایمن هستند و به نظر می‌رسد شهروندان هم به دلیل نگرانی‌هایی که در زمینه شست‌وشوی میوه در دوره کرونا داشتند و همینطور افزایش قیمت میوه، برای تامین ویتامین مورد نیاز به آب میوه‌های بسته بندی روی آورده اند.
جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
امیدواری «پپسی» به پساکرونا
شرکت پپسی اعلام کرد درآمد فصلی‌اش با کاهش مواجه شده است؛ در حالی که مشتریان کمتری در رستوران‌ها و فروشگاه‌های خواربار به دلیل شیوع ویروس کرونا از نوشیدنی‌های این برند استفاده کرده‌اند. با این حال، کسب و کار مواد خوراکی این شرکت نظیر غلات صبحانه آن فروش بهتری را نسبت به نوشیدنی‌های پپسی دراین دوره تجربه کرده است.
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۳۲
رشد ۱۰۰ درصدی تولید نهال در اصفهان
بررسی آمار و ارقام صنعت تولید نهال در اصفهان در مقایسه با ابتدای فعالیت دولت یازدهم صددرصد رشد داشته است که به اعتقاد کارشناسان امر با توجه به ظرفیت های فراوان موجود این بخش می‌توان با برنامه‌ریزی علمی و حمایت بیشتر شاهد جهش تولید بیشتر و صادرات این صنعت در استان بود.
شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۰۸
محصولی که ۱۶ تا ۲۳ برابر نفت ارز آوری دارد
تولید بالای میوه در کشور فرصت مناسبی را برای صنعت آبمیوه و کنسانتره فراهم کرده تا با صادرات محصولات این صنعت، ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.
جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
تولید نوشابه در افغانستان تحت لیسانس برند ایرانی
دو شرکت سادات کولا افغانستان و پیمان سازه پایدار تولید نوشابه های زمزم را از نیمه تیرماه در شهر مزارشریف افغانستان آغاز خواهند کرد.
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
استقبال از نوشیدنی جدید تابستانی پپسی
محصولات جدید پپسی با استقبال روبرو شده؛ البته شرکت تاکید دارد محصولاتش همان طعم محبوب قدیمی را دارند و تنها آبمیوه به آنها افزوده شده است.
دوشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
کاهش ۲۰درصدی فروش ماءالشعیر
حمیدرضا کمالی اظهار داشت :از وقتی که قیمت شکر آزاد شد و دیگر به آن ارز دولتی تخصیص داده نشد قیمت‌ها افزایش پیدا کرد و شرکت‌های تولید‌کننده هر طور که می‌خواهند حکم می‌کنند، به‌طوری‌که اکنون فقط به‌صورت نقدی جنس می‌فروشند. ضمن آنکه سهمیه‌ها نیز حذف شده و هر واحد تولیدی باید نیاز خود را از بازار تامین کند.
دوشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۴۹
افزایش دومرحله‌ای قیمت نوشابه و ماءالشعیر
از آنجا که انجمن ماءالشعیر و مالت توانسته اجازه افزایش قیمت ۱۵ درصدی را بگیرد حال باید منتظر مان و دید انواع آبمیوه و نوشابه چقدر گران می‌شود.
شنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
تولید آب معدنی کم می‌شود
پیمان فروهر گفته: حتی اگر باشگاه‌ها و رستوران‌ها باز شوند مردم نمی‌توانند مانند سال قبل از آن‌ها استفاده کنند؛ لذا پیش‌بینی این است که تولید کاهش یابد.
چهارشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
اطلاعیه مهم وزارت صمت برای تاجران حوزه چای
وزارت صمت اعلام کرده از تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۵ فروش چای صرفا به فعالان تجاری عضو سامانه جامع تجارت مجاز می‌باشد و درج کد ملی خریدار هنگام ثبت فروش در سامانه مذکور الزامی است.
سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
افت ۴۰ تا۵۰ درصدی صنعت آب معدنی
پیمان فروهر با تأکید بر لزوم حمایت از صنعت آب معدنی گفت: انتطار ما از دولت این است که فقط در زمان بحران مانند سیل و زلزله به فکر ما نیفتد.
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
کوکاکولا اسپانسر جام حذفی ایتالیا شد
این همکاری از فینال فصل جاری که قرار است ۲۸ خرداد برگزار شود، آغاز می‌شود و از این پس نام این رقابت‌ها به «کوپا ایتالیا کوکاکولا» تغییر خواهد کرد.
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
تعیین قیمت جدید نوشیدنی‌ها تا سه روز آینده/ احتمالا افزایش قیمت بیش از ۱۵ درصد است
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران گفت: درسال 98 افزایش قیمت 8 درصدی را در این محصولات داشتیم. اما این میزان افزایش قیمت جوابگوی هزینه‌های تولید حال حاضر نخواهد بود زیرا تورم کشور بیش از این میزان است.
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
آب معدنی امسال گران نمی‌شود
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران اعلام کرد که قیمت آب معدنی امسال تغییر نمی‌کند.
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸