سرویس خبری تخصصی صنایع کنسانتره، اسانس و آشامیدنیها

مصرف ماءالشعیر ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش یافت
دبیر انجمن تولید‌کنندگان ماءالشعیر و مالت در مصاحبه‌ای با نوش‌ آنلاین درباره وضعیت این روزهای بازار، از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی مصرف ماءالشعیر و مالت خبر داد.
یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۲۴
دلال‌ها آبمیوه را گران کردند
وقتی میوه سر زمین ۱۵۰۰تومان اما در بازار ۲۰هزار تومان است مشخص است که دلال‌ها تعیین‌کننده قیمت هستند.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۳۹
صنعت آب معدنی ضرر سنگین در کرونا متحمل شده است/ صادرات توجیه اقتصادی ندارد
با شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از مراکز تفریحی و پذیرایی مصرف آب معدنی و آشامیدنی بطری در کشور حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.
یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۱۰
بازار داغ نوشابه‌های خارجی/ تایلند در صدر صادرکنندگان آبمیوه به ایران
تایلند، برزیل، اسپانیا، بلژیک و ایرلند عمده کشورهایی هستند که در حوزه آبمیوه و کنسانتره محصولات خود را به ایران صادر کرده‌اند.
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
افزایش ۳۰ درصدی قیمت ماءالشعیر در یکسال/ تقاضا ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافت
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت اظهار داشت: تقاضا بین ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است. از سال گذشته دو مرحله نیز افزایش قیمت داشتیم که در مجموع حدود ۳۰ درصد می‌شود
سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
«آب معدنی داماش» به مزایده گذاشته شد
جمعی از کارگران کارخانه آب معدنی داماش از فروش این واحد تولیدی از طریق مزایده عمومی خبر می‌دهند
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۳۲
قیمت ماءالشعیر و مالت ۵۰ درصد افزایش یافت
دبیر انجمن تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت از افزایش ۵۰ درصدی قسمت محصولات این صنعت به دلیل افزایش قیمت و مشکلات تامین مواد اولیه خبر داد و گفت که در پی شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن تقاضای ماءالشعیر و مالت ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۱
نوشابه از اول آبان گران می‌شود/قیمت انواع نوشابه در سوپرمارکت‌ها
قیمت نوشابه از اسفند تاکنون ۵بار و هربار بین ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش یافته؛ با این حال شنیده شده که از چهارشنبه این هفته انواع نوشابه با قیمت‌های جدید عرضه می‌شود.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
تعیین قیمت آب معدنی برعهده واحدهای تولیدی است
مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف و تولیدکنندگان با بیان اینکه تعیین قیمت انواع آب معدنی بر عهده واحدهای تولیدی است، گفت: مردم قیمت های نامتعارف آب معدنی را گزارش دهند تا پیگیری کنیم.
یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
فرق آب معدنی و آب آشامیدنی بسته‌بندی شده چیست؟
آب معدنی بسته ‌بندی شده و «آب آشامیدنی بسته ‌بندی شده» با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که بهتر است عموم مردم هنگام مصرف آن را بدانند.
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
تعیین قیمت نوشیدنی ها برعهده واحدهای تولیدی است نه سازمان حمایت
مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف و تولید کنندگان با بیان اینکه تعیین قیمت انواع نوشیدنی و آب معدنی بر عهده واحدهای تولیدی است، گفت: مردم قیمت های نامتعارف را گزارش دهند تا پیگیری کنیم.
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۱۸
کاهش صادرات آبمیوه
مهرداد شمس مولوی عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران، اظهار کرد: صنعت آبمیوه و کنسانتره طی چهار ماه اول سال ۹۹ بیش از ۳۸ میلیون دلار به وزن ۴۸هزار تن صادرات داشته که عمدتا به پاکستان و ترکیه و افغانستان و روسیه و مقداری هم به آلمان صادر شده است.
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۴
استویا؛ شیرین‌کننده طبیعی با پایه گیاهی
مدیرعامل شرکت زمزم ایران این روزها با تغییر شیوه زندگی در کشورهای صنعتی و درحال توسعه و وجود عوامل مستعد‌کننده‌ای نظیر چاقی، استرس، کم‌تحرکی و عادات غذایی ناصحیح شیوع بیماری‌هایی نظیر فشار خون بالا، اختلالات چربی، افزایش قند خون و... به‌شدت افزایش یافته است.
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۰۴
بازگشت غول نوشابه‌سازی به بازار
زمزم یکی از غول‌های تولید نوشابه در ایران در سال ۱۳۳۴ توسط حبیب ثابت تاسیس شد و فراز و نشیب‌های زیادی را در بیش از ۶ دهه تجربه کرد. این شرکت به‌رغم این فراز و فرودها به جایی رسید که سهم اصلی تولید نوشابه را در دهه ۷۰ در ایران داشت و به بیش از ۵۰ کشور دنیا نیز محصول خود را صادر می‌کرد.
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
یک بشکه آبمیوه انار ۱۵ برابر نفت ارزآوری دارد!
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران از کاهش صادرات و مصرف محصولات این صنعت در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و درباره پتانسیل صادرات و ارزآوری این محصول گفت که یک بشکه آبمیوه انار می‌تواند حدود ۱۵ برابر نفت ارزآوری داشته باشد که از این نظر یک محصول استراتژیک مانند زعفران و پسته به حساب می‌آید.
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۵۳
تولید آب‌ معدنی ۳۰ تا ۴۰درصد کم شده است
به‌گفته پیمان فروهر، قیمت تمام شده بالا، عدم حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و بالا بودن هزینه‌های حمل‌ونقل از دلایل صادرات‌محور نبودن آب معدنی است.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
صادرات ۳۸ میلیون دلاری آب میوه ایرانی به ۳۵ کشور جهان
کشورمان در ۴ ماه اول سال ۹۹ اقدام به صادرات بیش از ۳۸ میلیون دلار آب میوه برابر با ۴۷ هزارو ۹۹۵ تن به ۳۵ کشور جهان کرده است.
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
افتتاح اولین مؤسسه آموزشی ساخت نوشیدنی
مدت ‌زمان دوره‌های آموزشی ساخت نوشیدنی‌های سرد و گرم ۱۲۰ ساعت است که بیش از ۹۰ درصد از حجم دوره به صورت عملی و مابقی به صورت تئوری است.
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
چشمک غنوش (نوش مازندران) به سهامداران
هر کد حقیقی در سهم غنوش به‌طور متوسط حدود ۷۰۰ میلیون تومان خریداری کرده، در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۳ میلیون تومان فروش داشته است.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
وابسته کردن مشتری به روش پپسی
کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در هفته‌های نخست شیوع کرونا شرایطی را فراهم کرد تا شرکت‌هایی چون بودوایزر و پپسی مسئولیت اجتماعی خود را نشان داده و مشتریان را به نشان تجاری‌شان وابسته کنند.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
مولتی‌‌کافه تنها تولیدکننده قهوه در کشور
قهوه یکی از نوشیدنی‌های مهم و محبوب در سراسر دنیاست و طی سال‌های گذشته مصرف آن در کشورمان با رشد قابل‌توجهی مواجه شده است.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
کاهش۵۰درصدی استفاده از بطری‌های یکبارمصرف آب
طبق بررسی‌ها، خرید بطری‌های یکبار مصرف آب نصف شده است. به‌طورکلی نسبت مصرف‌کنندگان بطری‌های آب از زمان شروع قرنطینه ۴۵درصد کاهش‌یافته است.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
کوکاکولا بستنی با منشاء شیر به بازار عرضه کرد
غول صنایع غذایی جهان برای اولین بار بستنی با منشاء شیر به بازار عرضه کرد
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
چرا آب معدنی گران شد؟
پیمان فروهر تاکید کرده صاحبان این صنعت بخش اعظم از ٦ماه اول سال که بهترین فصل فروش می‌باشد را از دست داده‌اند و این نشان‌دهنده بی‌میلی قلبی آنان به افزایش قیمت بوده و این افزایش صرفا با هدف جبران هزینه‌های سنگین وارده بر تولید انجام گرفته است.
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۱۱