ایجاد کارخانه 80 هزار تنی فرآوری میوه در مریوان
رئیس جهاد کشاورزی کردستان از سرمایه‌گذاری 350 میلیارد تومانی یک سرمایه‌گذار در مریوان جهت ایجاد کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: این کارخانه ظرفیت فرآوری 75 تا 80 هزار تن میوه را دارد و جزء بزرگترین کارخانه‌های فرآوری در کشور خواهد بود.
درج قیمت بر روی تخم مرغ تنها راه حل کنترل بازار/ نیازی به واردات تخم مرغ نداریم
یک مقام مسئول گفت: در شرایط کنونی درج قیمت بر روی تخم مرغ تنها راه حل کنترل بازار است و پرداخت یارانه و واردات دردی را دوا نمی‌کند.
ممنوعیت‌های یک شبه نتیجه‌ای جز توقف سرمایه‌گذاری ندارد/ دولت در اجرای قانون انتزاع قاطع نیست
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بارها در مورد تمرکز وظایف در وزارت جهاد کشاورزی تذکر داده‌ایم اما دولت محترم قاطعیتی در عملیاتی کردن این موضوع ندارد و تصمیم‌های یک شبه و ممنوعیت‌های صادراتی چیزی جز خروج سرمایه‌گذاری از بخش تولیدی کشور در پی ندارد.
افزایش قیمت میوه‌های سردرختی ناشی از سرمای سال پیش است
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما کمبود میوه در زمینه‌ی میوه‌های سردرختی داریم که بخشی از مساله افزایش قیمت به این موضوع مربوط است، اما آنچه که دولت پیگیری می‌کند مربوط به کالاهای اساسی است که قیمت آن هم توسط سازمان بازرسی و حمایت پیگیری می‌شود تا در بازار به قیمت منطقی عرضه شود.
کاهش قیمت تخم مرغ در بازار/ تاثیر افزایش 100 درصدی قیمت نهاده‌ها بر مرغ و تخم‌مرغ
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: نهاده‌ها 100 درصد تا 300 درصد افزایش قیمت داشتند و نمی‌‌توان انتظار داشت قیمت تخم مرغ و مرغ با این افزایش قیمت‌ها ثابت بماند.
کمبودی در بازار گوشت قرمز وجود ندارد/ نرخ هر کیلو دام زنده سبک 23 هزار تومان
یک مقام مسئول گفت:با وجود آنکه کمبودی در بازار گوشت قرمز وجود ندارد، اما افزایش قیمت این کالا نگرانی هایی ایجاد کرده است.
بررسی عوامل موثر در گرانی میوه/درآمد افزایش قیمت میوه به جیب کشاورز نرفته است
کارشناسان معتقدند سرمازدگی، سودجویی دلالان،افزایش هزینه های تولید و تنظیم بازار نامناسب از جمله دلایل گرانی میوه به شمار می رود.
افزایش قیمت مرغ به خاطرعدم جوجه‌ریزی در دو ماه گذشته/ قیمت‌ برمی‌گردد
رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: به دلیل آنکه مرغداران در خرداد ماه با افت شدید قیمت مرغ جوجه‌ریزی نکرده‌اند،‌ اکنون به دلیل کمبود عرضه قیمت مرغ افزایش یافته است که ماندنی نیست و با ورود جوجه‌ریزی‌های جدید تا یک ماه آینده قیمت‌ها به حالت قبل برمی‌گردد.
صادرات سیب ۱۰ برابر شد
صادرات سیب تازه در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰ برابر شده است.
آمادگی برای کنترل بازار کالاهای اساسی/جلوی گرانفروشی را می‌گیریم
رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد که در راستای کنترل بازار در سطح خرده فروشی به دولت کمک می‌کنیم تا کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه نشود و بازار، سالم سازی شود.
آخرین تحولات قیمتی در بازار مرغ/نرخ مرغ زنده ۲۰۰ تومان کاهش یافت
رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ زنده خبر داد.
توزیع بدون نظارت محصولات به اصطلاح ارگانیک در بازار/ تدوین ضوابط یکپارچه فرآورده‌های غذایی ارگانیک
صباح با اشاره به توزیع بدون نظارت محصولات به اصطلاح ارگانیک در بازار از تدوین ضوابط یکپارچه فرآورده‌های غذایی ارگانیک خبر داد.
نظارتی بر پرداخت ارز دولتی وجود نداشت / افزایش قیمت ۱۰۰درصدی گوشت قرمز وارداتی بی دلیل است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت:دلیلی ندارد گوشت وارداتی که با ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومان وارد کشور شده به یکباره افزایش قیمت ۱۰۰درصدی را داشته باشد.
قیمت ۲ تا ۲۰ هزار تومانی انواع میوه در میدان مرکزی تهران + جدول
قیمت مصوب هر کیلوگرم از انواع میوه به صورت عمده در میادین مرکزی میوه و تره بار تهران ۲ تا ۲۰ هزار تومان اعلام شد.
گرانی گوشت ربطی به قاچاق ندارد/ ۲ راهکار برای کنترل بازار
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور با بیان اینکه گرانی گوشت گوسفند ربطی به قاچاق دام ندارد، گفت: هزینه های تمام شده تولید، افزایش چشمگیری داشته و دولت باید این مساله را کنترل کند.
ذخایر کالاهای اساسی کافی است/ مردم نگران نباشند
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ذخایر کالاهای اساسی در کشور کافی است، گفت: مردم نگران نباشند.
فهرست جدید گرانی و ارزانی کالاهای اساسی/ مرغ یک هفته ای ۷.۲ درصد گران شد
بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به دوازدهم مردادماه را اعلام کرد که طی آن قیمت ۸ گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و یک گروه کاهش نشان داد.
تغییر قیمت مرغ مجددا روی میز ستاد تنظیم بازار
در حالیکه قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش یافته و به حدود ۱۱۰۰۰ تومان رسیده است، معاون وزیر کشاورزی معتقد است که گرچه برخی از فروشندگان، گرانفروشی می‌کنند اما قیمت گوشت مرغ در بازار گران نیست و مرغداران از قیمت مصوب ۸۲۰۰ تومانی ناراضی هستند و در حال رایزنی با ستاد تنظیم بازار برای تغییر نرخ مصوب هستند.
افزایش مجدد قیمت گوشت گوسفندی/قاچاق متوقف نشود، دچارمشکل می‌شویم
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای مقابله با قاچاق کالا از کشور گفت: قیمت گوشت گوسفندی مجددا افزایش یافته و امیدواریم این دستور رئیس جمهور موثر واقع شود.
ارتقای واردات گوشت از کشورهای واردکننده/ کاهش ۵۰ درصدی ویروس آنفلوانزا در کانون‌های مرغداری
رفیعی‌پور، گفت: واردات گوشت از پنج کشور واردکننده به بیش از ۴۲ کشور در سال جاری افزایش یافت.