آخرین وضعیت واردات مرغ، موجودی و ترخیص خوراک طیور
در هشت ماهه اول امسال حدود ۴۴ هزار تن مرغ وارد شده که نسبت به سال گذشته ۹۷ درصد کاهش دارد، اما دلیل گرانی مرغ در روزهای اخیر کاهش واردات اعلام نشده است.
واردات غذایی ترکیه به عربستان رسما ممنوع شد
پس از ماهها بایکوت غیررسمی کالاهای ترکیه از سوی عربستان سعودی بر سر تنشهای سیاسی میان دو کشور، اتحادیه صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد واردات گوشت، تخم مرغ و سایر محصولات ترکیه از سوی عربستان سعودی رسما معلق شده است.
قیمت پای مرغ هم از نرخ مصوب مرغ بیشتر شد/ هر کیلوگرم ۲۷۷۰۰ تومان
در حالی که حداکثر نرخ مصوب مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است با افزایش قیمت مرغ و از طرفی افزایش تقاضا برای خرید پای آن، قیمت هر کیلوگرم از آن به ۲۷۷۰۰ تومان افزایش یافته که حتی بالاتر از نرخ مصوب خود مرغ است.
تصمیمات جدید برای کنترل قیمت مرغ
ستاد تنظیم بازار، اختیار برنامه ریزی توزیع استانی گوشت مرغ از محل ذخایر راهبردی را به دبیرخانه کارگروه های استانی تنظیم بازار واگذار و وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرد برنامه زمانبندی اجرای طرح اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کارخانجات تولیدی خوراک دام و طیور را تا ابتدای سال آینده تهیه و ارایه دهد.
توزیع مرغ گرم در فروشگاه های زنجیره ای از شنبه
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع ۶۵۰ تن مرغ گرم در روز شنبه (۸ آذر) خبرداد و گفت: قرار است از روز شنبه مرغ گرم علاوه بر میادین میوه و تره بار در فروشگاه های زنجیره ای نیز توزیع شود.
گوجه‌فرنگی ارزان شد، پرتقال گران
بازارهای میوه و صیفی‌جات از کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و افزایش قیمت پرتقال خبر می‌دهند.
بی تدبیری‌هایی که مرغ را پر داد!
افزایش شدید قیمت مرغ در روزهای اخیر، رعایت نشدن دائمی نرخ مصوب محصولات مشمول قیمت‌گذاری، نبود نظارت بر فرآیند توزیع نهاده‌های دامی و اقدام دیرهنگام نهادهای مسئول برای عرضه مرغ با نرخ دولتی در راستای تنظیم بازار همه از جمله عواملی است که دست به دست هم دادند تا مرغ را هم از سفره بخشی از جامعه حذف کنند.
کرونا چقدر کلیک فروشگاه‌های مجازی را افزایش داد؟
شیوع ویروس کرونا برای برخی کسب وکار‌ها فرصتی شد تا شرکت‌های خود را در برخی زمینه‌ها گسترش دهند و برای اقتصاد کشور موثر واقع شوند که در این گزارش به جنبه‌های مختلف آن رسیدگی شده است.
رسوب ۴ میلیون تن کالای اساسی و ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۴۵۰ هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود دارد، گفت: موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور ۴ میلیون تن است.
نظارت‌ بر بازار توسط ۹۵۰۰ بازرس/ تداوم تشدید نظارت‌ها و کنترل بازار
معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت اعلام کرد: 9 هزار و 500 بازرس بر بازار نظارت می‌کنند.
چالش نهاده‌های دامی پیش روی بازار مرغ و لبنیات
دلایل التهاب بازار مرغ و لبنیات و افزایش بی رویه قیمت این محصولات در برنامه گفت و گوی ویژه خبری امشب بررسی شد.
نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شکر در مهرماه
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین انواع برنج، ‌گوشت و شکر که وضعیت قیمت آن‌ها در مهرماه امسال منتشر شده، قیمت تمام کالاها به جز گوشت گوساله بین چهار تا ۱۱۲ درصد نسبت به مهر سال قبل افزایش داشته است.
۱۶۰۰ تن مرغ منجمد در تهران توزیع می‌شود
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اعلام کرد: در راستای تنظیم بازار و رفاه حال هموطنان به ویژه اقشار آسیب پذیر، ۱۶۰۰تن مرغ مصرف خانوار در تهران توزیع می‌شود.
افزایش قیمت مرغ در بازار؛ هر کیلو ۳۳ هزارتومان!
قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران به حدود ۳۳ هزارتومان رسید.
تعطیلات تاثیری در بازار گوشت ندارد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران اعلام کرد تعطیلاتی که دولت به سبب کنترل شیوع کرونا آغاز کرده در توزیع و قیمت این محصول تاثیری نخواهد داشت.
آمادگی سپاه و بسیج برای نظارت بر توزیع کالاهای بخش کشاورزی و مواد غذایی
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: امکان حضور نمایندگان سپاه و بسیج در کنار ارگان های نظارتی و مراجع کنترل قیمت ها در وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی و سایر سازمان‌ها وجود دارد و این پیشنهاد به دستگاه های مربوطه ارائه شده است.
گوشت قرمز ارزان می‌شود/ سبد خرید مردم در آبان ماه چقدر تغییر کرد؟
آنطور که مسئولان تامین اقلام ضروری خبر می‌دهند بازار گوشت قرمز با تامین نهاده‌های دامی رو به کاهش قیمت متمایل شده است.
پیش بینی رکود در بازار مواد غذایی تا شب عید/ اجبار به خرید کالاهای دیگر همراه با روغن کذب است
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از رکود در بازار مواد غذایی خبر داد و گفت: اجبار مشتریان به خرید سایر کالاها همراه با روغن کذب است.
قیمت هر کیلو مرغ ۲۷ هزار تومان شد/ نارضایتی مرغداران از نرخ مصوب
نایب رئیس انجمن مرغداران گوشتی گفت:نرخ مصوب مرغ در کارگروه تنظیم بازار باید با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی،تعیین شود.
آغاز روند کاهشی قیمت گوشت در بازار/ تولید دام ۳۰ درصد افزایش یافت
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به انباشت دام در دامداری ها، قیمت گوشت روند کاهشی به خود گرفته است.
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵