قیمت هر شانه تخم مرغ در تهران ۲۰ هزار تومان شد
هر شانه تخم مرغ به طور متوسط در تهران ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان به فروش می رسد که بیش از ۲ تا ۴ هزار تومان بالاتر از حداکثر نرخ مصوب کارگره تنظیم بازار است.
میوه شب یلدا تامین است/ انار و هندوانه گران نمی‌شود
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه مشکلی در زمینه تامین میوه شب یلدا نداریم، گفت: ممکن است تنها در برخی از اقلام با نوسان قیمتی مواجه شویم که به طور کل این نوسان قابل توجه نیست.
نوسان قیمت حبوبات/ برنج خارجی ارزان شد/ گرانی گوجه بهانه‌ای برای کارخانه‌های رب سازی
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی این هفته قیمت برخی اقلام همچون عدس، لپه و لوبیا چیتی در بازار افزایش یافته است.
صادرات فعلی میوه متناسب با هزینه‌های تولید نیست
عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران کشور گفت: با توجه به تحریم‌ها و هزینه‌های بالای تولید، صادرات فعلی میوه در حدی نیست که کفاف هزینه‌ها و معیشت تولیدکنندگان را بدهد.
به‌زودی وضعیت گوجه‌فرنگی بهبود می‌یابد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه «تولید محصولات صیفی و سبزیجات در فصل پاییز خیلی متاثر از شرایط اقلیمی است» خاطرنشان کرد: به زودی شرایط گوجه‌فرنگی (کاشت، برداشت و عرضه در بازار) و سایر صیفی‌جات بهبود می‌یابد.
تصمیمات ضد کشاورزی دولت و دلیل استعفای حجتی/ واردات چای با ارز آزاد قیمت را کاهش می‌‎دهد
رئیس کمیسیون تخصصی چای اتحادیه بنکداران مواد غذایی با انتقاد از تصمیمات و بخشنامه های خلق الساعه در دولت علیه صنایع غذایی و کشاورزی که منجر به استعفای حجتی هم شد، گفت: پیشنهاد می کنیم ارز واردات چای از نیمایی به آزاد تبدیل شود تا قیمت هم کاهش یابد.
قیمت هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت جوجه یک روزه دربازار کاهش یافت
چهارآیین از افت ۴۰۰ تومانی قیمت جوجه یک روزه در بازار خبر داد و گفت:قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به مرز دو هزار تومان رسیده است.
امسال نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران با بیان اینکه سالانه ۱۰ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می شود گفت: امسال به دلیل مازاد دام زنده سبک و سنگین نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم و امکان تامین از محل تولید داخل وجود دارد.
توضیحات رایزن بازرگانی ایران درعراق درباره ممنوعیت واردات 17 قلم محصول کشاورزی
رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران درعراق درباره ممنوعیت واردات 17 قلم محصول کشاورزی توسط دولت عراق توضیح داد.
قیمت انواع میوه در بازار/راهکار کاهش قیمت در فصل سرد
قیمت انواع میوه در مغازه و غرفه های شهرداری تهران حاکی از ثبات قیمت نسبت به هفته گذشته و کاهش حدود یک هزار تومانی در قیمت گوجه فرنگی است.
۲۰ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار گفت: حدود ۲۰ هزار تن تخم‌مرغ در مدت ۶ ماه به کشورهای هدف عراق، افغانستان، عمان و قطر صادر شده است.
وعده نزولی شدن قیمت گوجه‌فرنگی در روزهای آینده
مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی در فصول سرد سال در بهمن ماه است، گفت: از نیمه دوم آذر تا ۱۵ دی ماه به تدریج شاهد افزایش تولید این محصول و کاهش قیمت آن خواهیم بود، البته همه این موارد منوط به شرایط آب و هوایی مساعد است.
تخلفات اصناف ۱۷ درصد افزایش یافت
تخلفات کشف شده در پی بازرسی و کنترل واحدهای صنفی از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در هفت ماهه نخست امسال، ۱۶.۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.
انتقاد مسئولان از نرخ بالای گوشت در بازار/قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوسفندی ۸۰ هزار تومان است
سلطانی گفت: با وجود کاهش چشمگیر قیمت دام، نرخ گوشت در بازار همچنان بالاست.
تعادل قیمت سیب زمینی و پیاز در بازار/ قیمت خیار به زودی کاهش می‌یابد
یاوری از تعادل قیمت سیب زمینی و پیاز در بازار خبر داد و گفت: قیمت پیاز قرمز به دلیل رونق صادرات با نوساناتی در بازار روبروست.
قیمت جهانی غذا به شدت افزایش یافته است
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد قیمت جهانی غذا به شدت در نوامبر افزایش یافته است.
۶۵ هزار تن گوشت مرغ در گلستان ذخیره شد
رییس اداره طیور سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که ۶۵ هزار تن گوشت مرغ در سردخانه های این استان برای تنظیم بازار ذخیره شد.
ارزآوری ۹۷ میلیون دلاری صادرات کیوی ایران
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ایران با سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار و میزان تولید بیش از ۳۶۲ هزار تن کیوی مقام چهارم را در دنیا دارد.
مطالعه برای افتتاح شعب در اوراسیا و دمشق آغاز شده است
صبوری در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص حضور در کشورهای همسایه گفت: با ایجاد تجارت ترجیحی بین ایران و اتحادیه اوراسیا و همچنین گسترش همکاری‌های ایران و سوریه این مجموعه مطالعات خود را برای حضور در دیگر کشورها آغاز کرده است. اما فعلا تا پایان سال جاری برنامه عملی برای افتتاح شعب خارجی نداریم.
مطالبات کارخانجات تولید رب گوجه‌فرنگی پرداخت شد
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: مطالبات کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی در چارچوب خریدهای حمایتی و توافقی توسط این سازمان پرداخت شد.
صفحه ۱ از ۵ ۲ ۳ ۴ ۵