سرویس خبری اقتصاد

قیمت 3 برابری گندم درکشورهای همسایه تهدیدی برای قاچاق گندم
رییس نظام صنفی کشاورزی گفت: در حالی که قیمت گندم در کشورهای همسایه 3 برابر قیمت داخل کشور است، تهدید برای قاچاق بیشتر شده است.
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
نیاز ۱۰ درصدی واردات گوشت در صورت مهار قاچاق  دام
با توجه به شرایط مساعد تولید، در صورتی که از قاچاق دام جلوگیری شود، حداکثر باید ۱۰ درصد نیاز گوشت قرمز از طریق واردات تامین شود.
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۶:۴۸
ارز واردات برنج همچنان ۴,۲۰۰ تومان است/ کمبودی در بازار وجود ندارد
میزان ذخایر برنج کشور دو برابر سال گذشته است و این محصول همچنان با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌شود.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
مشکلات صادرکنندگان برای بازگرداندن ارز از عراق و افغانستان پابرجاست
کیوان کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران با تأکید بر اینکه اظهارنظرهای مطرح‌شده در مورد عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور، در بسیاری از موارد صحیح نیست، گفت: در این حوزه فقط بانک مرکزی به‌عنوان مسئول اعلام نظر شناخته می‌شود.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
احیای وزارت بازرگانی۲هزارمیلیاردتومان هزینه روی دست مردم می‌گذارد
یک کارشناس اقتصادی گفت: اقدام دولت برای تشکیل وزارتخانه جدید شامل تفکیک وزارت صمت، جابجایی نیروهای فعلی و جذب نیروی جدید و ... دست کم به ۲ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
حذف چهار صفر ارزش پول ملی را بیشتر نمی‌کند
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: نمیتوان با حذف ۴ صفر از پول ملی ارزش پول کشور را ارتقا داد، چراکه تحقق آن نیازمند اقداماتی است.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۵۳
بانک مرکزی اسامی صادرکنندگانی که ارز خود را باز نگردانده‌اند منتشر کند
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و جلوگیری از ورود هرگونه هجمه به صادرکنندگان متعهد لیست صادرکنندگانی که ارز صادراتی را به کشور بازنگردانده‌اند اعلام کند.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۳۶
آشنایی با ۲۰‌شرکت بزرگ دریافت‌کننده ارز نیمایی
نیمی از ۲۰ شرکت بزرگ بازرگانی دریافت‌کننده ارز نیمایی، کمتر از شش سال سابقه فعالیت دارند. این حقیقتی است که با بررسی فهرست منتشرشده توسط بانک‌مرکزی از دریافت‌‌کنندگان ارزدولتی و نیمایی هویدا می‌شود و می‌تواند منشأ سؤالات بسیاری درباره ساختار اقتصادی‌مان باشد.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
بزرگترین صادرکنندگان امسال جهان در بازار گندم
وزارت کشاورزی آمریکا در جدیدترین پیش‌بینی خود اعلام کرد اتحادیه اروپا در فصل زراعی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ ممکن است از آمریکا به عنوان دومین صادرکننده نفت جهان سبقت بگیرد اما با جایگاه صادرکننده شماره یک همچنان فاصله زیادی خواهد داشت.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
کاهش شدید قیمت تخم مرغ/ورود اتحادیه میهن به بازار از فردا
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به افت شدید قیمت تخم مرغ، گفت: از فردا(شنبه ٢٨ اردیبهشت) اتحادیه میهن تخم مرغ مرغداران را خریداری می کند.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
تشکیل وزارت بازرگانی مغایر اصل 75 قانون اساسی است
عضو هیئت علمی موسسه پژوهش‌های کشاورزی با تاکید بر اینکه تشکیل وزارت بازرگانی نیازمند هزینه‌های سنگین و با اسناد بالادستی همچون اصل 75 قانون اساسی مغایر است گفت:اگر بازرگانی را از تولید جدا کنیم زنجیره ارزش بدون مسئول باقی می‌ماند.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
جلوگیری از رانت در ارز صادراتی، اصلی‌ترین شاخص رونق تولید
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران گفت: یکی از اصلی‌ترین شاخصه‌ها برای رونق تولید، سامان دادن به ارز صادراتی، سامانه‌های نیما و سنا است.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
قدمت ۳ هزار ساله تولید زعفران در معرض خطر است
عضو شورای ملی زعفران گفت: تولید زعفران قدمت سه هزار ساله در ایران دارد اما قاچاق زعفران و پیاز زعفران تیشه به ریشه این صنعت می‌زند.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
جلوگیری از واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم‌مرغ باکنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: کنترل آنفلوآنزای حاد پرندگان از سوی سازمان دامپزشکی کشور مانع از واردات ۹۰۰ هزار تنی تخم‌مرغ و خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شد.
پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۱
شش نکته مهم درباره فهرست دریافت‌کنندگان ارز
انتشار فهرست دریافت‌کنندگان ارز، موجب ایجاد سوالات و ابهاماتی در اذهان عمومی شده است و از این رو بانک مرکزی توضیحاتی را به منظور شفافیت برای آگاهی عموم ارائه کرد.
پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
۱ صفحه ۲ از ۲

آخرین قیمت ها

۸۰۰ هزار تن شکر در راه است/ قیمت‌ها کاهش می‌یابد
دبیر انجمن صنفی صنایع قند و شکر از آغاز واردات ۸۰۰ هزار تن شکر ثبت سفارش شده و روند ارزانی این محصول در آینده نزدیک خبر داد.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
ششمین کشتی حامل شکر خام در بندر شهید رجایی پهلو گرفت
ششمین کشتی حامل شکر خام وارداتی در اسکله شهید رجایی پهلو گرفت، شکر در بازاربه قیمت کیلویی 3400 تومان بر می‌گردد؟
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
وضعیت قیمت کالاها همانند گوشت در بازار عادی شد
رییس کل گمرک ایران، گفت: از زمانی که بخش خصوصی با ارز نیمایی کالا وارد می کند وضعیت قیمت کالاها همانند گوشت در بازار عادی شده و دیگر مشکل خاصی در این بخش وجود ندارد.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
ثبات نرخ محصولات لبنی در بازار/ صادرات بستنی از ابتدای خرداد به عراق ممنوع می شود
باکری گفت: با وجود درخواست کارخانه های لبنی مبنی بر افزایش قیمت محصولات، تا کنون قیمت هیچ یک از اقلام تغییری نداشته است.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
مشکل وزارت بهداشت با نانوایی‌های سنتی
کنترل مصرف "نمک" یکی از عوامل مهم در کنترل فشارخون است و از آنجایی که نان قوت غالب ایرانیان است، کاهش میزان نمک مصرفی در پخت نان همواره از دغدغه‌های جدی وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از بروز فشارخون و بیماری‌های مرتبط با آن، بوده است.
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۵