سه شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۶
۰۱:۵۸
جهت درج آگهی بین المللی  صنایع غذایی ایران کلیک کنید
جهت تبلیغات در این مکان کلیلک کنید

جایگاه ویژه

یکساله (شهریور94)

صفحات ویژه فودنا

استخدام، مواد اولیه، ماشین آلات، صادارت و واردات و انواع نیازمندیهای صنایع غذایی ایران
اعطای نمایندگی انحصاری محصولات غذایی از شرکتهای معتبر بین المللی

آگهی بازرگانی

پخش و توزیع مواد غذایی میثاق

آخرین های کشاورزی

رئیس سازمان چای کشور از خرید حدود۹۰ هزارتن برگ سبز چای در چین های بهاره و تابستانه خبر داد و گفت: تاکنون ۶۶ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۴
در دیدار معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی ایران با قائم مقام وزیر کشاورزی، دامپروری و تامین مواد غذایی برزیل، بر رفع مسائل بانکی، توسعه تجارت، کاهش موانع اداری و توس...
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۰۲
به گزارش فودنا، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ردیابی و کانون کوبی آفت کنه نقره ای در برخی از باغات مرکبات استا خبرداد.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
معاون جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد:
به گزارش فودنا، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران قیمت انواع برنج را در بازار استان اعلام کرد.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
از ابتدای سال جاری تاکنون صورت گرفت
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین 79 هزار و 291 تن انواع نهاده کشاورزی و توزیع 60 هزار و 75 تن از این میزان در میان کشاورزان استان مازندران از ابتدای سال جاری تاکنون...
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه برآیند فعالیت صندوقهای سرمایه گذاری کشاورزی حمایت از بخش کشاورزی واقعی نبوده و حتی تسهیلات معوق نیز در این صندوقها ایجاد شده از نهادهای...
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۵۱
وزارت جهاد گاهی با کمبودهای ساختگی در بازار روبرو می شود که در چنین مواقعی چاره‌ای جز واردات محصولات کشاورزی ندارد.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۸
تغییرات مدیریتی در سازمان حفاظت محیط زیست رویکرد و اولویت‌بندی این سازمان را درباره برخی از موارد زیست محیطی تغییر داده است که یکی از این موضوعات محصولات تراریخته است.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
رئیس سازمان تعاونی روستایی دامغان گفت: پیش بینی می شود همزمان با برگزاری جشنواره پسته دامغان در اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه، این محصول هم به صورت فیزیکی و هم گواهی سپرده کالایی د...
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۳
دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته دامغان از درخواست ثبت جهانی محصول پسته دامغان در سازمان جهانی مالکیت معنوی خبر داد.
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۷
تالار نقره ای در هفته گذشته با رویدادهای مهمی در حوزه بورس کالا همراه شد که اعلام اخذ مجوزهای لازم برای صادرات سیمان از طریق بورس کالا ، اعطای تسهیلات یک روزه به دارندگان موقعیت خر...
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
معاونت کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت: طی سه سال اخیر در راستای ارتقای بهره‌وری ثبت ۱۲۰۰ برند سموم کشاورزی در کشور انجام شد .
یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۵
بر اساس آمارهای تجارت خارجی، صادرات ایران به عراق در طی دو سال گذشته با افت ۳۵۰ میلیون دلاری مواجه بوده است.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
با توجه به آنکه 95 درصد زعفران دنیا در ایران تولید می شود، راه اندازی صندوق زعفران می تواند از دپو محصول در انبارها و نوسان قیمت در بازار جلوگیری کند.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
وزارت جهاد کشاورزی و سازمان اقتصادی رضوی برای توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران گفت: امسال میزان تولید گندم تحت تأثیر شرایط اقلیمی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵ درصد کاهش یافت.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
اجرای طرح سیاست قیمت تضمینی ذرت نیمه شهریورماه از استان کرمانشاه آغاز می شود.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
دستیار وزیر جهاد کشاورزی امروز از میان جوانان انتخاب شد.
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سازمان محیط زیست و وزارت کشاورزی باید در قبال تولید محصولات تراریخته احتیاط را در دستورکار قرار دهند،گفت: محصولات اصلاح نژ...
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
وزیر جهاد کشاورزی از ابلاغ مصوبه یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی خبر داد گفت: صادرات آبزیان در چهار ماهه امسال ۶۶ درصد رشد داشته است.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶

سرویس خبری کشت و صنعت، باغداری ، گیاهان خوراکی

در حالی که قیمت قارچ در بازار مصرف به کیلویی ۱۰ هزار تومان رسیده است، عضو هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی می‌گوید قیمت هر کیلوگرم قارچ در مبادی تولید به 5000 تومان ک...
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
باغداران مازندران هنوز از شوک سرمای کم سابقه زمستان سال گذشته عبور نکرده اند که این بار خشکسالی چنگ و دندانش را با ترکاندن پوست محصولات مرکبات به آنان نشان داده است.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
معاون بازاریابی و تنظیم بازار سازمان چای کشور گفت: در حال حاضر چین سوم و پایانی چای آغاز شده و از آغاز این چین ما حدود 90 هزار تن برگ سبز از چای کاران خریداری کرده ایم.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۳
پرداخت یارانه به نهاده‌های تولید یکی از روش‌های حمایتی از بهره برداران بوده که حذف یارانه چالش هایی را در این بخش ایجاد کرده است.
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
رییس سازمان چای کشور گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی در سالجاری لزوم دقت بیشتر جهت برداشت محصول در این بازه زمانی که به عنوان چین آخر برداشت محسوب میشود، ضروری است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
اگرچه سال‌هاست رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست و بسیاری از کارشناسان در مقابل تولید محصولات تراریخته مقاومت کردند، اما با تغییر ریاست سازمان این نظریه تغییر کرد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۴
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان:
یه گزارش فودنا، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت: خرید تضمینی دانه روغنی آفتاب‌گردان در استان از آغاز فصل تاکنون به ۱۷۱۵ تن رسیده است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ساری خبر داد:
به گزارش فودنا، رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران گفت: نارنگی پیش‌رس با قیمت یک‌هزار و 500 تا یک‌هزار و 800 تومان در حال فروش است و با قیمت 5 هزار تومان عرضه نشده است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
رئیس دانشکده بهداشت و محیط مازندران خبرداد:
به گزارش فودنا، رئیس دانشکده بهداشت و محیط دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران گفت: افزایش استفاده از سموم کشاورزی در استان، محیط کار و زندگی مازندرانی ها را در معرض مخاطره قرار داده...
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش‌بینی تولید 8 هزار تنی گردو در استان خبر داد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
مدیر زراعت جهاد کشاورزی گلستان خبرداد:
به گزارش فودنا، مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: امسال برنامه ابلاغی از طرف وزارت جهاد کشاورزی برای کشت کلزا در گلستان به میزان 65 هزار هکتار است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۵
استاندار مازندران:
به گزارش فودنا، استاندار مازندران با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی، گفت: عرضه برنج خارجی در فروشگاه‌های مازندران قاچاق است.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۵
مجری طرح ملی توسعه گیاهان دارویی وزارت جهاد با بیان اینکه صادرات پیاز زعفران باید آزاد شود، گفت:وزارت جهاد کشاورزی دیدگاه های نوین و برنامه‌های جدیدی در این زمینه دارد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۲
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران:
یه گزارش فودنا، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پیش‌بینی برداشت 600 هزار تن نارنگی در استان خبر داد و گفت: از این میزان تولید، 130 هزار تن مربوط به نارنگی‌های پیش‌رس ا...
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
به گزارش فودنا، رسیدن به خودکفایی نیازمند عزم جدی مسؤولان و بهره‌برداران است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:
به گزارش فودنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 937 واحد در استان فعال است که 300 واحد از شالیکوبی ‎ های فعال بازسازی و نوسازی شده و دستگاه‌های مدرن نصب شده است.
چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
به گزارش فودنا، ایجاد صندوق خوب است اما به شرط اینکه دچار سیاست‌زدگی و طمع ورزی نشود.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با وجود شروع سال زراعی جدید و شروع کشت پائیزه هنوز نرخ خرید تضمینی محصولات مهم کشاورزی از سوی دولت اعلام نشده است.
سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی از راه اندازی زنجیره تولید و تجارت سیب در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
بانک کشاورزی برخلاف بعضی از اظهارنظرها تمامی اقدامات را بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره تمام مشمولان طرح بخشودگی جرایم انجام داده...
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور هندوانه با صادراتی بیش از ۵۰۰ هزار تن به ارزش ارزی کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار در صدر محصولات کشاورزی صادراتی کشور به لحاظ وزنی قرار گرفته است.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
مجری طرح چغندرقند و شکر وزارت جهاد کشاورزی، سیاست‌های حمایت از تولید چغندرقند پاییزه در سال زراعی 97 – 96 را اعلام کرد.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران مطرح کرد:
به گزارش فودنا، مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه پیش بینی تولید امسال مرکبات و کیوی در مازندران 2.5 میلیون تن است، گفت: در حال حاضر بزرگترین معضل تولید مرکبات و کیو...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
معاون استاندار مازندران:
به گزارش فودنا، معاون استاندار مازندران با اشاره به منحصر به فرد بودن تولیدات غرب استان، گفت: برند چای غرب مازندران در جامعه اطلاع‌رسانی شود.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران مطرح کرد:
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران بر مبارزه با علف‌های هرز مزارع کلزا تاکید کرد.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان:
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی دانه‌ روغنی آفتاب‌گردان در استان گلستان تاکنون، ۱۴۵۰ تن از این محصول از کشاورزان خریداری شده و پیش‌بینی ...
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 خبر داد:
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: در سال زراعی جاری تاکنون 6 تن دانه روغنی آفتابگردان به صورت تضمینی براساس دستورالعمل ابلاغی از کشاورزان استان خریداری شد.
یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
فرماندار سقز از کشاورزان این شهرستان خواست تا در راستای کشت محصولات با صرفه اقتصادی بالا از جمله زرشک، زعفران و پسته به جای محصولات با ارزش اقتصادی پایین تر برنامه ریزی و تلاش کنند...
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات دانه زیتون ممنوع است گفت: پیش بینی می شود امسال نزدیک به ۸۵ هزار تن دانه زیتون در کشور تولید شود.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت بهداشت برخلاف قانون بدون انجام آزمایشات لازم و برچسب گذاری به واردات محصولات تراریخته دامن می زند.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵