افزایش سرمایه «چین چین» در مجمع به تصویب رسید
در مجمع فوق العاده شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین، مرحله دوم افزایش سرمایه به تصویب رسید.
عرضه زعفران در بورس گامی مهم در شفافیت قیمت این محصول است
مدیرعامل بورس کالای ایران عرضه زعفران در بورس را گامی مهم در شفافیت قیمت تمام شده این محصول دانست و گفت: با اقدام های صورت گرفته، به مرور شاهد فراهم شدن همه زیرساخت ها برای تعیین مرجعیت قیمت زعفران ایران در دنیا به کمک ابزارهای مالی بورس کالا خواهیم بود.
ایجاد تعادل در بازار برنج و مرکبات به کمک عرضه در بورس
یک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از لزوم ساماندهی محصولات باغی از جمله مرکبات و نیز ایجاد تعادل و ثبات در بازار برنج ایرانی به کمک عرضه محصول در بورس کالا سخن گفت و بر حمایت از باغداران و کشاورزان از طریق این سازوکار معاملاتی تاکید کرد.
کشف قیمت زعفران نو در بورس کالای ایران
در جریان معاملات روز گذشته در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران زعفران برداشت سال زراعی جاری کشف قیمت شد و معامله‌گران در دو نماد معاملاتی جدید بر پایه محصول زعفران نگین و پوشال معمولی بیش از ۱۰ هزار و ۹۶۴ گواهی سپرده کالایی را منعقد کردند.
برای خرید رب گوجه، کد بورسی بگیرید!
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: رب گوجه فرنگی حاصل از فرآوری گوجه فرنگی های خریداری شده به صورت حمایتی از کشاورزان در روزهای آتی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بورس کالای ایران عرضه خواهد شد.
ماندگاری بالا، پیش‌نیاز ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ برخی محصولات کشاورزی مانند خشکبار را که از ماندگاری بالایی برخوردارند می‌توان در بورس کالا عرضه کرد؛ اما عرضه برخی محصولات دیگر؛ مانند گوجه فرنگی که این خصوصیت را ندارند امکانپذیر نیست.
پسته‌کاران از برندگان اصلی عرضه بورسی پسته
چند روزی بیش‌تر از آغاز معاملات گواهی سپرده و قرارداد آتی پسته در بورس کالا نمی‌گذرد که براساس آمارها، استقبال از این محصول خوب برآورد شده است. یک کارشناس بازار سرمایه در این زمینه معتقد است که پسته‌کاران از برندگان اصلی ورود پسته به بورس کالا خواهند بود و از مزیت واقعی شدن قیمت‌ها و افزایش سود بهره‌مند می‌شوند.
عرضه پسته در بورس، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند
رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران با اشاره به این که ورود پسته به بورس کالا معاملات این محصول را از نظر خرید و فروش و قیمت‌گذاری بهتر از گذشته خواهد کرد، گفت: عرضه بورسی پسته، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند.
پسته‌کاران در بورس یک روزه به پولشان می‌رسند
یک کارشناس و فعال حوزه بازارهای کالا معتقد است عرضه پسته در بورس‌کالا مشکل معاملات چکی و تسویه مدت‌دار در بازار سنتی را برای کشاورزان و باغداران مرتفع می‌کند به‌طوری‌که در معاملات گواهی سپرده پسته، فروش محصول به‌صورت مستقیم و نقدی انجام شده و کشاورز به‌راحتی و یک روز پس از انجام معامله پول خود را دریافت می‌کند.
استفاده از تجربه موفق عرضه زعفران در بورس کالا برای پسته
یک فعال بازار پسته با تاکید بر لزوم استفاده از تجربه موفق عرضه زعفران در بورس کالا برای پسته گفت: امیدواریم در مهرماه امسال بتوانیم با پذیرش در بورس در آغاز معاملات پسته مشارکت داشته باشیم و از تجربه عرضه زعفران، برای شروع معاملات پسته استفاده کنیم.
احتمال سبقت معاملات زیره از زعفران در بورس کالا
یک فعال باسابقه بازار زیره سبز از احتمال سبقت گرفتن معاملات زیره از زعفران در بورس کالا خبر داد.

امروز : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۱۷:۵۰

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]
تعداد اخبار : ۳۴

ماجرای کیک‌های آلوده به قرص در مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 
حاجی میرزایی درباره ماجرای کیک‌های مشکوک در مدارس و تمهید این وزارتخانه برای پیگیری ماجرا توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۲۵

موجودی ۴ میلیون تنی کالاهای اساسی در بنادر/ ترخیص برنج به زودی

 
طبق اعلام گمرک، در حال حاضر موجودی کالاهای اساسی در بنادر ایران به چهار میلیون تن رسیده است که ترخیص ۵۶ هزار تن برنج قرار است به زودی آغاز شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۲۰

جاسازی قرص در کیک‌، در فرایند تولید امکانپذیر نیست

 
دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران جاسازی قرص در کیک و بیسکوئیت را اقدامی خرابکارانه علیه صنایع غذایی کشور برشمرد و گفت: انواع کیک و بیسکوئیت در کارخانجات صنایع غذایی با دمای ۴۰۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شوند، بنابراین آلوده شدن کیک و بیسکوئیت‌ها به قرص‌ در چنین شرایط حرارتی از لحاظ فنی امکانپذیر نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۱۵

شناسایی کیک‌های آلوده در یکی از کشورهای همسایه

 
حریرچی گفت: کیک‌های آلوده در زنجیره‌ رسمی هیچ کارخانه‌ای مشاهده نشده و ردپای آن‌ها در یکی از کشور‌های همسایه دیده شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۱۲

قیمت هر شانه تخم مرغ در تهران ۲۰ هزار تومان شد

 
هر شانه تخم مرغ به طور متوسط در تهران ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان به فروش می رسد که بیش از ۲ تا ۴ هزار تومان بالاتر از حداکثر نرخ مصوب کارگره تنظیم بازار است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۱۰

آنفلوآنزای انسانی ارتباطی به پرندگان ندارد

 
نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با بیان اینکه شیوع بیماری آنفلوانزا در کشور هیچ ربطی به آنفلوانزای پرندگان ندارد، گفت: آنفلوانزای پرندگان در کشور کنترل شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۰۸

برنامه‌ اجرای پویش «بدون قیمت نخریم» در استان تهران در حال تدوین است

 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به ابلاغیه وزارت صمت برای اجرای پویش «بدون قیمت نخریم» گفت: سازمان صنعت استان تهران در حال برنامه‌ریزی برای چگونگی اجرای این پویش است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۰۶

میوه شب یلدا تامین است/ انار و هندوانه گران نمی‌شود

 
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه مشکلی در زمینه تامین میوه شب یلدا نداریم، گفت: ممکن است تنها در برخی از اقلام با نوسان قیمتی مواجه شویم که به طور کل این نوسان قابل توجه نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۴:۰۴

۱۳۷.۹ میلیون دلار صادرات ترجیحی و غیر ترجیحی ایران به اوراسیا

 
میراشرافی گفت: از ۵ آبان امسال تا ۸ آذر کل میزان صادرات ترجیحی و غیر ترجیحی ایران به اوراسیا ۱۳۷.۹ میلیون دلار بوده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۲۳

کاهش قیمت گوشت و مرغ ادامه دارد/کاهش 4 هزارتومانی قیمت گوشت در یک هفته

 
هفته گذشته نیز قیمت مرغ و گوشت روند کاهشی خود را در بازار ادامه داد و هر کیلو گوشت قرمز 4 هزار تومان کاهش قیمت داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۱۹

سهم ۶ درصدی گوجه فرنگی گلخانه‌ای در تولید

 
مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالانه بیش از ۵.۶ میلیون تن گوجه فرنگی در کشور تولید می شود که سهم گوجه فرنگی گلخانه ای از این میزان تولید تنها ۶ درصد است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۱۳

روند کاهشی قیمت گوجه فرنگی در بازار

 
رئیس اتحادیه مرکزی میوه وتره بار از روند کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار تهران خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، بازار این محصول در روزهای آینده متعادل می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۰۹

پیش بینی افزایش ۴ میلیون تومانی قیمت زعفران در پی بارش‌های شدید

 
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به خسارت بارش باران آبان ماه به تولید زعفران و کاهش ۷۰ تنی تولید زعفران و از طرفی تقاضای بالای موجود در بازار، پیش بینی می‌شود قیمت هر کیلوگرم زعفران ۳ تا ۴ میلیون تومان افزایش یابد .
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۰۵

ایران به دنبال صادرات پای مرغ به چین

 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت:محصول پایِ مرغ با توجه به کمیت و کیفیت بالا و عدم مصرف داخلی قابل توجه، می‌تواند به وفور به این کشور صادر شود و ارزش افزوده خوبی را عاید تولیدکنندگان داخلی کشورمان کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۳:۰۱

هندوانه شب یلدا کیلویی ۴ هزار تومان / میوه شب چله تامین شده است

 
کارگر گفت:با توجه به فراوانی هندوانه در سردخانه‌ها کمبودی در عرضه شب یلدا وجود ندارد و هر کیلوی این میوه ۴ هزار تومان عرضه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۱۰:۱۶

راهکار حل مشکلات صنایع‌غذایی

 
یکی از صنایع داخلی که از سال گذشته در اثر تحریم‌ها با مشکلاتی در تامین ماده اولیه و صادرات روبه‌رو شده و محصولات تولیدی آن نسبت به سال‌های اخیر افزایش چندبرابری را تجربه کرده‌، صنعت غذا است. تامین مواد موردنیاز بسته‌بندی در صنایع‌غذایی یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصولات است که از سال گذشته با توجه به ممنوعیت وارداتی که در تیرماه شاهدش بودیم، تحت‌تاثیر قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۵۶

تولید ملی، بازار جهانی

 
در عصر جهانی شدن، همه‌ کشورهای دنیا و از جمله ایران، با چالش‌های اقتصادی بسیاری روبه‌رو هستند. در این شرایط، رویکردهای سنتی، برای توسعه و حفظ اقتصاد ملی، کارآیی خود را از دست داده‌اند. ظهور شرایط نوین در حیات اقتصادی جوامع، همه‌ آنها را وادار به بازنگری، بهسازی و نوسازی رویکردها و الگوهای فکری و عملی خود کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۵۳

راه برندسازی محصولات کشاورزی

 
با توجه به استعدادهای سرزمینی در ایران، کالاهای کشاورزی از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در رونق صادرات کشور به خود اختصاص داده است. در این راستا یکی از جنبه‌های پراهمیت در صادرات که به میزان کافی در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است، مبحث برندسازی و استفاده از راهبردهای شناخته‌شده آن به‌ویژه در مورد محصولات کشاورزی و فرآورده‌های تبدیلی است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۴۹

توسعه گردشگری سلامت

 
سمپوزیوم فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری کشورهای عضو اکو با هدف معرفی فرصت و بررسی موانع توسعه سرمایه‌گذاری‌ها بیستم آذرماه درجزیره کیش برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۴۶

هفت‌خوان الگوی بهینه کشت

 
داشتن الگوی بهینه کشت را می‌توان یکی از پیش‌نیازهای رسیدن به کشاورزی پایدار و امنیت غذایی دانست؛ موضوعی که سال‌هاست دنیا به سمت آن حرکت کرده تا زمینه برای بهره‌وری حداکثری در زمینه کشاورزی فراهم شود؛ اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود راه رسیدن به این الگو در کشور است؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۴۳

زیان بخش کشاورزی آمریکا از جنگ تجاری ترامپ با چین

 
کشاورزان آمریکا که عموماً از حامیان دونالد ترامپ هستند ضربه زیادی از کاهش صادرات آمریکا و پایین آمدن قیمت کالا به خاطر جنگ تجاری ۱۷ ماهه خورده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۲۲

نوسان قیمت حبوبات/ برنج خارجی ارزان شد/ گرانی گوجه بهانه‌ای برای کارخانه‌های رب سازی

 
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی این هفته قیمت برخی اقلام همچون عدس، لپه و لوبیا چیتی در بازار افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۲۱

چشم‌انداز ۲۰ میلیارد دلاری تجارت ایران و عراق

 
رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق معتقد است با توجه به زمینه‌های گسترده‌ای که برای همکاری اقتصادی میان دو کشور وجود دارد، رسیدن به چشم‌انداز تجارت مشترک ۲۰ میلیارد دلاری به دور از انتظار نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۹:۱۸

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم/ دلار ۴۲۰۰ تومانی غیرکاربردی است

 
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۴۱

وضعیت سفید برای گوشت قرمز/ برخورد پادگانی با دامداران

 
رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور سفید است،‌ گفت: قیمت گوشت قرمز برای مصرف‌کنندگان متعادل شده است، اما بازار برای دامداران داخلی خوب نیست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۳۸

وضعیت خطرناک سوءتغذیه مردم آسیا و اقیانوسیه

 
فائو ضمن هشدار درباره وضعیت سوءتغذیه در گرسنه‌ترین منطقه جهان(آسیا و اقیانوسیه) از تمامی دست‌اندرکاران خواست تا مسئله تغذیه را به صورت جدی در برنامه‌های حمایت اجتماعی مدنظر قرار دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۳۶

الگوی کشت با جدیت اجرا نمی‌شود

 
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه عملکرد تولیدکنندگان نشان می دهد الگوی کشت با جدیت اجرا نشده است،گفت:باید فرهنگ سازی های لازم در این حوزه انجام شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۲۹

روش محاسبه اونس پسته

 
پسته نیز مانند طلا دارای اونس خاص خود است. اونس پسته معیاری است عددی، که به وسیله آن میزان درشتی یا ریز بودن پسته را بیان می کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۲۷

اعمال تعرفه ترجیحی در تجارت بین ایران و ازبکستان

 
گفت: مذاکرات لازم در خصوص اعمال تعرفه ترجیحی در تجارت بین ایران و ازبکستان آغاز شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۲۴

پشت پرده‌هایی از کیک‌های آلوده به دارو

 
ماجرای وجود قرص در دلِ کیک‌ها و خوراکی‌ها کم کم از حالت یک شایعه خارج شده و رنگ و بوی تهدید و اضطراب به خود گرفته است؛
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۲۰

آجیل شب یلدا فعلا گران نمی‌شود / رشد ۷۰ درصدی در تولید خشکبار در ایران

 
احمدی گفت: کمبودی در بازار آجیل برای استقبال از شب یلدا فعلا وجود ندارد؛ مردم گرانفروشان را به تعزیرات معرفی کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۱۳

قیمت گوجه فرنگی در بازار شکسته شد/حداکثر نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۱۰ هزار تومان

 
دارایی نژاد گفت:با وجود بارندگی‌های اخیر، قیمت گوجه فرنگی به سبب فراوانی عرضه تا حدودی در میدان کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۱۰

قاچاق محدود دام از مرز‌های غربی کشور

 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: قاچاق دام از مرز‌های غربی کشور به سبب مشکلات عبور و مرور به طور محدود انجام می شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۰۷

نوسان قیمت حبوبات/ برنج خارجی ارزان شد

 
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: طی این هفته قیمت برخی اقلام همچون عدس، لپه و لوبیا چیتی در بازار افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ , ۰۷:۰۵