شفافیت و سرعت در پرداخت مطالبات کشاورزان دو مزیت عرضه ذرت در بورس کالا
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با ارایه ذرت در بورس کالا دو مزیت شفافیت و سرعت در پرداخت مطالبات کشاورزان به نحو کارشناسی شده ای عملیاتی می‌شود.
بین المللی شدن برند زعفران ایرانی از طریق بورس کالا
نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: با عرضه زعفران در بورس کالا می‌توانیم به حضور مستقیم در بازار‌های بین المللی و عرضه محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب در کشور‌های هدف، امیدوار بود.
عرضه ذرت دانه‌ای در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا در بورس کالا
عرضه ذرت دانه‌ای سه استان کشور در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا(دوشنبه) در بورس کالای ایران آغاز می‌شود.
دلیل افزایش رضایت کشاورزان در پی عرضه زعفران در بورس کالا
یک کارشناس صنعت زعفران گفت: افزایش رضایت کشاورزان از تاثیرات عرضه زعفران در بورس کالا است، چرا که با این کار واقعی‌سازی قیمت‌ها صورت گرفته و از این طریق کشاورز خود اقدام به عرضه محصولات در بورس می‌کند و دیگر دلالان از حاصل دسترنج آنها بهره نمی‌برند.
بورس کالا تاثیر بسزایی در کیفیت محصولات تولیدی دارد
عضو کمیسیون کشاورزى مجلس گفت: بورس کالا می تواند تاثیر بسزایی در رشد کیفیت محصولات تولیدی دارد.
اشتیاق زعفرانکاران برای اخذ مجوز ورود به بورس کالا
یک فعال بازار زعفران در تربت حیدریه از اشتیاق زعفرانکاران برای اخذ مجوز ورود به بورس کالا جهت فروش محصول خود به‌صورت شفاف و به قیمت روز و همچنین بدون حضور دلالان خبر داد.
معامله ۱۸هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران، روز چهار شنبه ۲۳ آبان ماه، میزبان دادوستد ۱۸ هزار تن گندم خوراکی بود.
عرضه زعفران در بورس کالا موهبتی برای کشاورزان است/ تشکل‌ها پای کار آمدند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عرضه زعفران در بورس موهبتی برای کشاورزان است و قطعا باعث ارتقای سطح بازرگانی و متقابلا ارتقای سطح تولید خواهد شد.
عرضه گندم در بورس کشاورزان را از اتهام ادغام گندم با خاک مبرا می‌کند/ کارخانه‌جات آرد یکی از موانع حضور گندم در بورس کالا هستند
رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران کشور، یکی از نکات مثبت عرضه گندم در بورس را مبرا کردن کشاورزان از اتهام ناخالص بودن گندم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه قبل از عرضه گندم در بورس، کیفیت محصول توسط کارشناسان بررسی می‌شود؛ می‌توان ثابت کرد که گندمکاران از ادغام گندم با خاک مبرا هستند.
تلاش برای راه‌اندازی ‌بورس بین المللی زعفران/ ایران باید تعیین کننده قیمت زعفران در جهان باشد
مسئول امور زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی معتقد است کشوری که نزدیک به 90 درصد یک محصول را تولید می‌کند باید تعیین کننده قیمت در جهان باشد که این امر تنها با بورس کالا امکان پذیر است.

امروز : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۴

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]
تعداد اخبار : ۱۴

غذاهای تراریخته بخوریم یا نخوریم؟

 
رییس سازمان غذا و دارو ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت تشخیص مواد غذایی تراریخته و اطمینان از سلامت آنها، تاکید کرد که تاکنون کلیه اقلام وارداتی تراریخته که از طریق سامانه و قانونی وارد کشور شده‌اند، مجوزهای لازم را اخذ کرده‌اند و تخلفی مشاهده نشده است.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۵۵

سهم کشاورزی از اعتبارات پرداختی احیای دریاچه ارومیه 3402 میلیارد ریال است

 
روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد: سهم بخش کشاورزی از اعتبارات مصوب طرح احیای دریاچه ارومیه از سال 1393 تاکنون 14 هزار و 820 میلیارد ریال بوده که از این رقم سه هزار و 402 میلیارد ریال پرداخت شده است.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۵۴

صادرات آلمان به ایران 85 درصد رشد کرد

 
آمارهای رسمی اداره آمار فدرال آلمان نشان می دهد که ارزش کالاهای آلمانی صادر شده به ایران در ماه اکتبر به حدود ۴۰۰ میلیون یورو معادل ۴۵۵ میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد رشد نشان می دهد .
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۵۳

توزیع‌کنندگان عمده گوشت سهمیه دولتی می‌گرفتند؛ آزاد می‌فروختند/ برخی رستوران‌داران برای سهمیه بیشتر آدم اجیر می‌کردند/ قاچاق دام کاهش یافته است

 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در برخی فروشگاه‌ها مانند میادین پر رفت و آمد، طبق گزارش‌هایی که به ما رسیده، رستوران‌های اطراف این اماکن 10 نفر را با پرداخت پول در صف خرید می‌آوردند و به اندازه 10 سهمیه دریافت می‌کردند که برای جلوگیری از این سوءاستفاده در این میادین هم توزیع گوشت با کارت ملی صورت می‌گیرد.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۵۲

زنگ خطری دیگر برای دریاچه ارومیه؛ توسعه زمین‌های کشاورزی

 
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی ضمن انتقاد از توسعه اراضی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه گفت: دانشگاه‌های ارومیه و تبریز ماموریت یافته‌اند که عدد دقیق توسعه کشاورزی را در کل حوضه آبریز استخراج کنند و پس از استخراج این آمار برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۵۱

تأملی بر سایه روشن صنعت غذایی ایران

 
صنعت تولید غذا، از نمونه فعالیت‌های توانمند در کشور به شمار می‌رود، عرصه‌ای که در صورت حمایت و برنامه‌ریزی،می‌تواند به قطبی تأثیرگذار در توسعه صادرات غیر نفتی مبدل شود.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۴۹

به مکدونالد بروید و برگر کینگ سفارش بدهید

 
جدید ترین اقدام بازاریابی برگر کینگ شامل ارسال پیام به مشتریان خود برای رفتن به رستوران مکدونالد و خرید برگر بزرگ یک سنتی آن می شود.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۴۶

دومین نوشیدنی پرمصرف جهان در ایران بی‌کیفیت شده!

 
واردات بی‌رویه چای خارجی دارای رنگ و اسانس، ذائقه مردم را از چای اصیل ایرانی به سمت رقیب خارجی خوش رنگ و لعاب سوق داده است.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۴۵

احتمال رانت در واگذاری اراضی شرکت سپیدرود/تبدیل شالیزار مرغوب به شهرک گلخانه‌ای توجیه اقتصادی ندارد

 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: چه توجیه اقتصادی دارد شالیزاری که در شرایط و منطقه پر باران و خوب قرار دارد و محصول برنج برداشت شده آن نوع مرغوب و درجه یک است به گلخانه تبدیل شود.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۹:۱۶

جایگاه بین‌المللی گیاهان دارویی ایران تقویت شود

 
رئیس انجمن گیاهان دارویی ایران با اشاره به تنوع زیستی گیاهان دارویی ایران گفت: جایگاه بین‌المللی گیاهان دارویی ایران تقویت شود.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۸:۲۹

بانک‌ها چقدر به واحدهای تولیدی وام دادند؟

 
از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب طرح رونق تولید به ۲۱۴۱ واحد تولیدی کوچک و متوسط، رقمی معادل ۳ هزار و هشت میلیارد و ۳۴۷ میلیون تومان پرداخت شده است.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۸:۲۶

توانمندی کم نظیر ایران در صنعت شکلات‌سازی/عرصه‌ای برای افزایش صادرات غیرنفتی

 
شکلات‌سازی از نمونه صنایعی به شمار می‌رود که می‌تواند به سکویی برای جهش صادارت محصولات غیرنفتی کشور تبدیل شود.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۸:۲۲

فرار از مالیات در زیرزمین‌های اقتصاد ایران

 
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران، گفت: اقتصاد ایران اقتصادی زیرزمینی است، به عبارتی اقتصادیست که عملیاتش را مخفی می‌کند تا مالیات ندهد.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۸:۱۹

اعتراض مرغداران به قیمت دستوری مرغ در نامه به رئیس جمهور

 
مرغداران نامه ای سرگشاده برای رئیس جمهور نوشتند و در آن قیمت‌های اعلامی کارگروه تنظیم بازار برای مرغ را غیرکارشناسی و دستوری خوانند.
۱۳۹۷/۰۹/۲۱ , ۰۸:۱۶