افزایش سرمایه «چین چین» در مجمع به تصویب رسید
در مجمع فوق العاده شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین، مرحله دوم افزایش سرمایه به تصویب رسید.
عرضه زعفران در بورس گامی مهم در شفافیت قیمت این محصول است
مدیرعامل بورس کالای ایران عرضه زعفران در بورس را گامی مهم در شفافیت قیمت تمام شده این محصول دانست و گفت: با اقدام های صورت گرفته، به مرور شاهد فراهم شدن همه زیرساخت ها برای تعیین مرجعیت قیمت زعفران ایران در دنیا به کمک ابزارهای مالی بورس کالا خواهیم بود.
ایجاد تعادل در بازار برنج و مرکبات به کمک عرضه در بورس
یک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از لزوم ساماندهی محصولات باغی از جمله مرکبات و نیز ایجاد تعادل و ثبات در بازار برنج ایرانی به کمک عرضه محصول در بورس کالا سخن گفت و بر حمایت از باغداران و کشاورزان از طریق این سازوکار معاملاتی تاکید کرد.
کشف قیمت زعفران نو در بورس کالای ایران
در جریان معاملات روز گذشته در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالای ایران زعفران برداشت سال زراعی جاری کشف قیمت شد و معامله‌گران در دو نماد معاملاتی جدید بر پایه محصول زعفران نگین و پوشال معمولی بیش از ۱۰ هزار و ۹۶۴ گواهی سپرده کالایی را منعقد کردند.
برای خرید رب گوجه، کد بورسی بگیرید!
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: رب گوجه فرنگی حاصل از فرآوری گوجه فرنگی های خریداری شده به صورت حمایتی از کشاورزان در روزهای آتی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بورس کالای ایران عرضه خواهد شد.
ماندگاری بالا، پیش‌نیاز ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ برخی محصولات کشاورزی مانند خشکبار را که از ماندگاری بالایی برخوردارند می‌توان در بورس کالا عرضه کرد؛ اما عرضه برخی محصولات دیگر؛ مانند گوجه فرنگی که این خصوصیت را ندارند امکانپذیر نیست.
پسته‌کاران از برندگان اصلی عرضه بورسی پسته
چند روزی بیش‌تر از آغاز معاملات گواهی سپرده و قرارداد آتی پسته در بورس کالا نمی‌گذرد که براساس آمارها، استقبال از این محصول خوب برآورد شده است. یک کارشناس بازار سرمایه در این زمینه معتقد است که پسته‌کاران از برندگان اصلی ورود پسته به بورس کالا خواهند بود و از مزیت واقعی شدن قیمت‌ها و افزایش سود بهره‌مند می‌شوند.
عرضه پسته در بورس، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند
رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران با اشاره به این که ورود پسته به بورس کالا معاملات این محصول را از نظر خرید و فروش و قیمت‌گذاری بهتر از گذشته خواهد کرد، گفت: عرضه بورسی پسته، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند.
پسته‌کاران در بورس یک روزه به پولشان می‌رسند
یک کارشناس و فعال حوزه بازارهای کالا معتقد است عرضه پسته در بورس‌کالا مشکل معاملات چکی و تسویه مدت‌دار در بازار سنتی را برای کشاورزان و باغداران مرتفع می‌کند به‌طوری‌که در معاملات گواهی سپرده پسته، فروش محصول به‌صورت مستقیم و نقدی انجام شده و کشاورز به‌راحتی و یک روز پس از انجام معامله پول خود را دریافت می‌کند.

امروز : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۲۲:۰۲

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]  ::  [۱۳۹۹]
تعداد اخبار : ۴۰

شیلات در حوزه‌های مختلف سطح کشور رشد مثبتی دارد

 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری با تمام فشارهای اقتصادی رشد مثبت در حوزه‌های مختلف شیلات شاهد بوده‌ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۲:۰۰

اجازه نمی‌دهیم صادرکنندگان گرفتار مشکلات شوند/داخلی سازی ۱.۵ میلیارد دلاری کالا‌ها تا پایان سال

 
رحمانی با تاکید بر رصد روزانه برنامه های صادراتی گفت: اجازه نمی دهیم صادرکنندگان با مشکل مواجه شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۵۸

شکر مورد نیاز زنبورداران تحویل نشد

 
رئیس کمیسیون کشاورزی نوشت: قراردادی بین شرکت‌ بازرگانی دولتی ایران و اتحادیه زنبورداران در ابتدای سال 1398 برای خرید شکر مورد نیاز زنبورداران منعقد و در آن تاریخ هزینه خرید شکر به طور کامل به شرکت مذکور پرداخت شده، ولی تاکنون کالا به طور کامل تحویل نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۵۶

پاکستان با احتکارکنندگان گندم برخورد می‌کند

 
نخست‌ وزیر پاکستان، دستور انجام یک عملیات بزرگ برای برخورد با احتکار کنندگان گندم و سودجویان بازار را صادر کرده است تا معضل کمبود آرد را حل کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۵۱

۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور در دامغان تولید می‌شود

 
مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور به تعداد ۴۰ هزار فروند، در زنبورستان کویر جنوب این شهرستان تولید می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۴۹

اجرای ۱۸۳ پروژه زیرساخت شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی

 
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از اجرای ۱۸۳ پروژه به مبلغ حدود ۳,۸۳۷ میلیارد ریال در حوزه زیرساخت شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۴۶

ایجاد ناامنی در صنعت غذا ضربه به اقتصاد کشور

 
رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی، صنعت غذا را در چرخه اقتصادی کشور با اهمیت برشمرد و گفت: ایجاد ناامنی در صنعت غذا ضربه به اقتصاد، تولید و اشتغال کشور است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۴۴

اختلال در تامین کود اوره با قطع گاز پتروشیمی‌ها

 
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام کرد: قطع گاز شرکت‌های پتروشیمی تولید کننده کود اوره موجب اخلال در تامین و توزیع این کود بین کشاورزان شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۲۱:۴۲

نامه دوم متخصصان علوم اقتصادی به رئیس جمهور: با این 10 راهکار، ورود به کسب و کار را تسهیل کنید

 
دومین نامه 56 نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران اقتصاد ایران درباره راهکارهای داخلی رفع مشکلات مزمن اقتصاد ایران با موضوع «تسهیل صدور مجوزهای شروع کسب و کار و رفع انحصارها از دسترسی به شغل» خطاب به رئیس جمهور منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۷:۴۲

سرنوشت تجارت ایران و اروپا چه می‌شود؟

 
دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس معتقد است با وجود تاثیر اختلاف نظرهای سیاسی، تجارت سنتی میان ایران و اروپا ادامه خواهد یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۷:۳۱

افت شدید صادرات برنج هند به دلیل تحریم‌های آمریکا

 
مشکل دریافت پول بازرگانان هندی برای صادرات برنج باسماتی به ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، باعث افت شدید صادرات از سوی بزرگترین صادرکننده جهان شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۷:۲۳

کود زیستی راندمان باغ‌های پسته را افزایش داد

 
محققان دانشگاه شهید باهنر کرمان نوعی کود بیولوژیک تولید کردند که راندمان گیاه را در تنش خشکی، شوری و کمبود عناصر غذایی افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۷:۱۲

خوراکی‌هایی که به افزایش تمرکز کمک می‌کنند

 
مصرف ماهی‌های چرب، شکلات تلخ، تخم مرغ، گردو و نوشیدن چای به افزایش تمرکز و انرژی ذهنی کمک می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۳:۴۳

حمایت از تولید داخلی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی

 
مهدی کریمی تفرشی گفت: حمایت از تولید داخلی و توجه به صنعتگران ایرانی از مهم ترین عوامل برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره‌وری داخلی است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۳:۲۳

آذر دومین ماه رونق صادراتی سال

 
جدیدترین آمار ارائه شده از وضعیت صادرات و واردات ایران نشان می‌دهد که میزان صادرات کشور در آذر ماه، به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۲:۵۹

همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران و بیمه‌های تجاری برای توسعه صادرات

 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات راهبرد جدید این نهاد حمایتی را تشکیل کنسرسیوم‌های بیمه‌ای برای مدیریت ریسک‌های کلان صادراتی عنوان کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۲:۵۷

رشد ۱۴۳ درصدی کشت گیاهان دارویی در فارس

 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس مدعی شد که این استان در موضوع توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی با رشد ۱۴۳ درصدی، در کشور پیشتاز است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۱:۱۲

۵۵۵ تن نهاده دامی بین سیلزدگان سیستان و بلوچستان توزیع شد

 
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۵۵ تن نهاده دامی از ۲۳ دی تاکنون با هدف جلوگیری از افزایش تلفات دامی بین سیلزدگان جنوب این استان توزیع شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۱:۰۵

برند بزرگ صنعت غذا می‌خواهد سامسونگ و تویوتای ایرانی شود

 
مرتضی سلطانی: راهکار اصلی کشور در عبور از بحران های فعلی و رسیدن به ثبات درحوزه تولید، صنعت و اشتغال مجال دادن به شکل گیری مگاپروژه هاست تا بتوانند به عنوان موتور محرکه و لوکوموتیو، عمل کرده و بنگاه های اقتصادی زودبازده را به دنبال خود بکشند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۰:۴۷

اتهام به کیفیت شیر خلاف واقعیت و منافع ملی

 
غلامعلی سلیمانی مدیر عامل کاله می‌گوید: دامن زدن به حواشی بی‌اساس وجود آفلاتوکسین در شیر سبب ترس مردم از مصرف شیر و لبنیات شده و باعث می‌شود این محصولات را از سبد غذایی خود حذف کنند. وقتی مصرف سرانه شیر در کشور پایین می‌آید، حتما مصرف دارو در کشور بیشتر می‌شود. باید بررسی کرد که چه کسانی از این مسئله بهره می‌برند؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۱۰:۱۸

وعده توقف واردات آفت‌کش‌ها در صورت موفقیت تولید داخل

 
رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: به منظور حمایت از تولید داخل، چنانچه تولید کنندگان موفق به تولید ماده موثره (تکنیکال) هریک از آفت کش‌ها شوند، از واردات نمونه خارجی آن سم جلوگیری خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۵۵

کارنامه بازار صادراتی محصولات لبنی

 
دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران اعلام کرد که در سال ۷ میلیون تن لبنیات در کشور تولید می‌شود که ۴۵۰ هزار تن آن به میزان ۷۷۰ میلیون دلار صادر می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۴۷

لزوم گفتمان بازیگران زنجیره صنعت لبنیات

 
محصولات لبنی از سال ۲۰۰۸ وارد زنجیره تجارت جهانی شد و در یک دهه اخیر فعالیت‌های انجام‌شده در این صنعت رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ تاجایی‌که تجارت جهانی انواع محصولات لبنی طی یک دهه اخیر بیش از ۳۵ برابر شده و از رقم ۲۰۰ هزار تن در سال نخست به رقمی بالغ بر ۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ رسیده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۴۰

صادرات برنج هند به ایران ۳۳ درصد کاهش یافت

 
صادرات برنج باسماتی هند به ایران، در ۸ ماهه ابتدایی امسال به ۶۰۰ هزار تن رسید که نسبت به ۹۰۰ هزار تن سال گذشته ۳۳ درصد کاهش داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۳۶

این بطری‌های آب معدنی را هرگز نخرید

 
یک دکترای صنایع غذایی گفت: آب‌های معدنی و آشامیدنی از پر مصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در ایران و سراسر جهان هستند، بنابراین باید در نگهداری آنها به نکاتی توجه کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۳۴

جزئیات تلفات ۸۰۰ قطعه پرنده مهاجر/موردی از آنفلوانزا مشاهده نشد

 
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه حدود ۸۰۰ قطعه پرنده مهاجر در منطقه میانکاله تلف شده‌اند، گفت: در آزمایشات انجام شده، موردی از ابتلا به آنفلوانزای فوق‌حاد در این پرندگان مشاهده نشد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۳۰

الگوی تجاری‌سازی کشاورزی ایران

 
«کشاورزی تجاری» یکی از روش‌هایی است که در دنیا قدمتی طولانی دارد و کشورهای توسعه یافته از این روش به‌منظور تولید در مقیاس وسیع برای فروش در بازارهای خارجی بهره می‌برند، روشی که چندان در کشور ما به آن پرداخته نشده است و همچنان روش سنتی میان کشاورزان داخلی به‌عنوان روشی مرسوم و متداول درحال اجرا است. با این شرایط این سوال مطرح می‌شود که ایران برای رسیدن به کشاورزی تجاری باید از چه مسیری عبور کند؟ در گزارش پیش رو پاسخ به این سوال مدنظر قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۲۸

از نزدیک با کمپین روزانه

 
روزانه درکمپینی که با عنوان از نزدیک برگزارکرد مخاطبانش را به دیدن مراحل تولید به شکل زنده و مستقیم دعوت کرده که شفافیت و ایجاد اطمینان خاطر درذهن مخاطبان از چگونگی تولید مواد اولیه و مراقبت ویژه ای که انجام می شود، هدف این کمپین برشمرده شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۹:۲۴

صادرات ۶ محصول کشاورزی به عراق ممنوع شد

 
سفارت عراق با ارسال نامه هایی به دولت ایران اعلام کرد که صادرات 6 محصول کشاورزی شلغم، انار، عسل و چغندر، کاهو و کدو به این کشور ممنوع اعلام شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۳۰

طرح تنظیم بازار گوشت قرمز آغاز شد

 
معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی از طرح بسته‌بندی گوشت قرمز در شهرهای بزرگ خبر داد و گفت:‌ با اینکار واسطه‌ها حذف می شوند و هر روز به تعداد مناسبی ذبح دام انجام می شود و اگر کمبود گوشت احساس شد، از ذخایر اساسی توزیع خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۲۵

پیگیری‌ها برای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم به جایی نرسید/ضرورت اصلاح نرخ در سال آینده

 
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با وجود پیگیری‌ از سازمان بازرسی و مجلس، تاکنون اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم حاصل نشده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۲۱

ثبات قیمت طلای سرخ در بازار/ تولید زعفران منبع مهم جایگزین درآمد نفتی برای اقتصاد کشور

 
عضو شورای ملی زعفران گفت:با توجه به آنکه عمده تولید زعفران در اختیار ماست، این محصول برای اقتصاد کشور اهمیت بالایی دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۱۹

سردرگمی تولیدکنندگان گوشت قرمز برای بازار شب عید

 
با توجه به خروج غیرقانونی دام از مرز بانه انتظار می‌رود که مسئولان تمهیداتی برای خروج غیرقانونی دام از مرز‌های کشور بیندیشند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۱۶

محدودیتی در تامین واکسن تب برفکی نیست

 
رفیعی پور گفت: بنابر تلاش‌هایی که طی سال گذشته و امسال صورت گرفته محدودیتی برای تامین واکسن تب برفکی در کشور وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۱۱

هدف شایعه سازی؛ تخریب امنیت غذایی/ پشت پرده شیر و کیک آلوده چه بود ؟

 
ادعای برخی از کارشناسان مبنی بر آلودگی لبنیات ایرانی منجر شد تا به سراغ بررسی رتبه امنیت غذایی ایران به ویژه لبنیات آن در دنیا بپردازیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۰۸

قیمت مرغ سقوط کرد / نرخ هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان

 
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۸:۰۵

شوک مهم ارزی در راه است/ واردکنندگان به گوش باشند

 
در روزهایی که نوسان قیمت دلار نیمایی از دلار بازار آزاد و صرافی ملی هم بیشتر است، زمزمه اتفاق مهم ارزی در بخش واردات کشور به گوش می رسد و «قرار است مبنای نرخ محاسبه ارز در اظهارنامه های وارداتی از ۴۲۰۰ تومانی به نیمایی افزایش یابد»
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۲:۵۶

اتحادیه ملی تعاونی‌های روستایی زنان تشکیل می‌شود

 
شیرزاد رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در این زمینه گفت؛ با توجه به ساختار نظامهای بهره برداری کشاورزی کشور و تسلط بهره برداری خانوادگی که عمدتاً نیروی کار آن را زنان تشکیل می دهند
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۲:۳۹

ساخت سوسیس گیاهی توسط نستله

 
نستله به‌تازگی اعلام کرده است که پس از موفقیت بسیار زیاد برنامه گوشت‌های گیاهی خود، محصول جدیدی را به این دسته اضافه خواهد کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۲:۱۷

مدال جشنواره تلاشگران به مدیرعامل "پگاه" اختصاص یافت

 
به گزارش فودنا، مدال هشتمین دوره جشنواره تلاشگران کشور به مهندس قدوسی مدیر عامل صنایع شیر ایران - پگاه اعطا شد..
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ , ۰۱:۰۲