مرحله گذار از بازار سنتی به بازار پیشرفته
نگاهی به بورس کالاهای کشاورزی در کشورمان به روشنی نشان‌دهنده آن است که دولت ابداً قصد واگذاری این بازار به بخش خصوصی و معامله محصولات در بازار بورس بر اساس مکانیزم بازار را نداشته و عزم خود را برای ادامه تصدی‌گری در این بازار جزم کرده است.
دلیل عدم کاهش قیمت‌ها به ‌رغم اُفت قیمت دلار
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دلیل عدم کاهش قیمت‌ها پس از افت بهای ارز، نبود نظارت‌های موثر در خصوص قیمت گذاری کالا‌های اساسی است.
اجرای ناقص عرضه گندم در بورس کالا؛ بیراهه‌ای خطرناک
تجربه ناموفق عرضه برخی محصولات کشاورزی در بورس کالا نشان داد زیرساخت‌های اجرای این سیاست در کشور فراهم نیست و دولت باید هر چه زودتر موانع را از پیش پای اجرای کامل ماده 33 بهره‌وری کشاورزی بردارد.
شفافیت و سرعت در پرداخت مطالبات کشاورزان دو مزیت عرضه ذرت در بورس کالا
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با ارایه ذرت در بورس کالا دو مزیت شفافیت و سرعت در پرداخت مطالبات کشاورزان به نحو کارشناسی شده ای عملیاتی می‌شود.
بین المللی شدن برند زعفران ایرانی از طریق بورس کالا
نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: با عرضه زعفران در بورس کالا می‌توانیم به حضور مستقیم در بازار‌های بین المللی و عرضه محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب در کشور‌های هدف، امیدوار بود.
عرضه ذرت دانه‌ای در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا در بورس کالا
عرضه ذرت دانه‌ای سه استان کشور در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا(دوشنبه) در بورس کالای ایران آغاز می‌شود.
دلیل افزایش رضایت کشاورزان در پی عرضه زعفران در بورس کالا
یک کارشناس صنعت زعفران گفت: افزایش رضایت کشاورزان از تاثیرات عرضه زعفران در بورس کالا است، چرا که با این کار واقعی‌سازی قیمت‌ها صورت گرفته و از این طریق کشاورز خود اقدام به عرضه محصولات در بورس می‌کند و دیگر دلالان از حاصل دسترنج آنها بهره نمی‌برند.
بورس کالا تاثیر بسزایی در کیفیت محصولات تولیدی دارد
عضو کمیسیون کشاورزى مجلس گفت: بورس کالا می تواند تاثیر بسزایی در رشد کیفیت محصولات تولیدی دارد.
اشتیاق زعفرانکاران برای اخذ مجوز ورود به بورس کالا
یک فعال بازار زعفران در تربت حیدریه از اشتیاق زعفرانکاران برای اخذ مجوز ورود به بورس کالا جهت فروش محصول خود به‌صورت شفاف و به قیمت روز و همچنین بدون حضور دلالان خبر داد.
معامله ۱۸هزار تن گندم خوراکی در بورس کالای ایران
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران، روز چهار شنبه ۲۳ آبان ماه، میزبان دادوستد ۱۸ هزار تن گندم خوراکی بود.
عرضه زعفران در بورس کالا موهبتی برای کشاورزان است/ تشکل‌ها پای کار آمدند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عرضه زعفران در بورس موهبتی برای کشاورزان است و قطعا باعث ارتقای سطح بازرگانی و متقابلا ارتقای سطح تولید خواهد شد.
عرضه گندم در بورس کشاورزان را از اتهام ادغام گندم با خاک مبرا می‌کند/ کارخانه‌جات آرد یکی از موانع حضور گندم در بورس کالا هستند
رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران کشور، یکی از نکات مثبت عرضه گندم در بورس را مبرا کردن کشاورزان از اتهام ناخالص بودن گندم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه قبل از عرضه گندم در بورس، کیفیت محصول توسط کارشناسان بررسی می‌شود؛ می‌توان ثابت کرد که گندمکاران از ادغام گندم با خاک مبرا هستند.
تلاش برای راه‌اندازی ‌بورس بین المللی زعفران/ ایران باید تعیین کننده قیمت زعفران در جهان باشد
مسئول امور زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی معتقد است کشوری که نزدیک به 90 درصد یک محصول را تولید می‌کند باید تعیین کننده قیمت در جهان باشد که این امر تنها با بورس کالا امکان پذیر است.

امروز : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت : ۱۴:۳۴

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]
تعداد اخبار : ۳۰

36 هزار تغییر کاربری در اراضی کشاورزی کشور شناسایی شد

 
معاون حفظ کاربری و یکپارچگی سازمان امور اراضی گفت: طی 10 ماهه امسال، 36 هزار فقره تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی در کشور مورد شناسایی قرار گرفته است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۳۳

کشتی های چینی باید آب های ایران را ترک کنند

 
فرماده نیروی دریایی سپاه گفت: کشتی های چینی باید آب های ایران را ترک کنند و هر نوع قراردادی در این باره باید لغو شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۳۰

چین چگونه امنیت غذایی جمعیت 1.4 میلیاردنفری را تامین می‌کند؟

 
چین 53 میلیون هکتار زمین زراعی را در استانداردهای عالی آماده می‌کند تا با استفاده از بهترین مکانیزاسیون کشاورزی و به روزترین گونه‌های زراعی و تولید بالا امنیت غذایی 1.4 میلیارد نفر را تأمین کند، این میزان زمین بیش از مساحت اسپانیا است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۲۶

تاثیر رژیم غذایی پرفیبر در کمک به درمان دیابت

 
محققان عنوان می کنند مصرف زیاد فیبرهای رژیمی که موجب تقویت نوعی باکتری روده می شود می تواند به مقابله با دیابت نوع۲ کمک کند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۲۴

جزئیات استفاده از ذرت دامی در تولید اسنک و غلات حجیم شده

 
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، در مورد استفاده از ذرت دامی و تخلفات صورت گرفته در تولید اسنک و غلات حجیم شده توضیحاتی ارائه داد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۲۲

جمعی از تولیدکنندگان خواستار اصلاح قیمت و صادرات تخم مرغ شدند

 
شماری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان مرغ و تخم مرغ خراسان رضوی روز سه شنبه با برگزاری نشستی در مشهد به ممنوعیت صادرات تخم مرغ، نبود توازن بین قیمت تولید و نرخ فروش تخم مرغ در بازار و واردات آن ابراز ناخرسندی نشان دادند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۱۸

خشکسالی و سقط جنین دام

 
خشکسالی 2 دهه اخیر و فقر مراتع، مشکلات زیادی را برای دامداران و صنعت دامپروری در پی داشته که یکی از مهمترین پیامدهای آن سقط جنین دام است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۱۶

رشد ۱.۵ درصدی سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جدید/مشکلی در تامین بذر نداریم

 
اسفندیاری پور گفت: سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جدید، ۵ میلیون و ۸۴۳ هزار هکتار است که نسبت به سال قبل ۱.۵ درصد رشد داشته است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۱۴

شرایط ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد اعلام شد

 
بخشنامه مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره ثبت سفارش کالاهای گروه ۴ در مناطق آزاد به صورت محدود و جزئیات آن از سوی معاون فنی و امور گمرکی به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۱۳

واردات ۱۲۰ هزار تنی خوراک دام و طیور/استمرار واردات تا پایان امسال

 
مدیرکل خدمات بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور از وارد شدن دو محموله کنجاله سویا و جو به میزان ۱۲۰ هزار تن از مبدأ هند و آلمان خبر داد و گفت: تا پایان امسال، حدود هشت کشتی دیگر نیز درخواست ورود داشته‌اند که میزان آن تا پایان سال به ۵۰۰ هزار تن خواهد رسید.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۱۱

فناوری‌های نو به کشاورزی ایران نفوذ می‌کند

 
ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاشت‌جمهوری، پروژه تدوین نقشه راه زیست‌فناوری کشاورزی ایران را با هدف دستیابی به اهداف مطرح‌شده در برنامه‌های توسعه‌ای کشور و رسیدن به ۳ درصد بازار جهانی به بخش خصوصی واگذار کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۴:۰۹

مواد غذایی که نباید 2 بار گرم شوند + اینفوگرافیک

 
گرم کردن دوباره غذاها مضرات زیادی دارد، در اثر این کار بعضی از مواد غذایی ترکیب داخلی خود را از دست می‌دهند و حتی گاهی سمی می‌شوند و ممکن است عامل ایجاد سرطان در بدن شوند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۱:۵۶

استاندارد گلاب و اسانس گل‌محمدی بازنگری می‌شود

 
استاندارد گلاب واسانس گل محمدی با حمایت دفترهماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون گل محمدی و گیاهان معطر بازنگری و به روز می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۱:۰۶

کمبود سیب در شهر تولیدکننده اش

 
رئیس اتحادیه میوه و تره بار شهرداری ارومیه گفت: ارومیه تولید کننده اول سیب در کشور بوده اما امسال به وارد کننده سیب تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۱:۰۵

چرا قیمت مرغ باز هم افزایش یافته؟

 
در حالی‌که برخی از کارشناسان، صادرات و افزایش قیمت نهاده‌ها را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ می‌دانند اما معتقدند نباید ردپای قاتلی به نام نیوکاسل را نادیده گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۱:۰۳

شکلات ارگانیک به شما بال می دهد

 
این پروژه های شکلاتی باید بتوانند هویتی منحصر به فرد از "شکلات تقویتی Cacaobaba" را به تصویر بکشند. ایده اصلی شکلات تقویتی این است که مصرف شکلات هایی حاوی پنج نوع ماده اولیه سالم و تقویتی نظیر پودر گیاه ماکا، پوست لیمو ارگانیک، پودر گیاه ریشه انگشت و غیره به مردم بال می دهد. طراحی بسته بندی این شکلات تقویتی از مجسمه های بال دار دوران درخشش امپراطوری روم الهام می گیرد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۱۰:۱۸

تامین 82 درصد انرژی غذایی مردم از تولیدات داخل است

 
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: اکنون بیش از 82 درصد انرژی مورد نیاز غذایی و 86 درصد پروتئین مردم از تولیدات داخل کشور تامین می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۲۵

30 هزارتن مرغ گرم تنظیم بازاری از هفته آینده عرضه می شود

 
یک مقام آگاه در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده 30 هزارتن از این محصول با نرخ 11 هزار و 500 تومان به بازار عرضه می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۲۳

انتقاد یک فعال اقتصادی به عملکرد اتاق بازرگانی

 
یک فعال اقتصادی معتقد است که آنچه در طول سال‌های گذشته اتفاق افتاده، محوریت‌یافتن بازرگانی در اتاق بوده و به نظر می‌رسد امروز اتاق، محلی برای بازرگانی صنعتی، بازرگانی معدنی و بازرگانی کشاورزی شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۲۰

افزایش ۴۰۰ میلیون تومانی هزینه آجیل‌فروشی در خراسان‌شمالی

 
رئیس اتحادیه آجیل‌فروشان بجنورد گفت: یک آجیل‌فروشی در بجنورد باید حداقل ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشند تا بتوانند آجیل موردنیاز خود برای فروش در ایام عید خریداری کند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۱۸

کش و قوس اتاق بازرگانی و سازمان تجارت بر سر اعزام رایزن/ بودجه رایزن‌های بازرگانی کاهش یافته است

 
بسیاری از کارشناسان معتقدند، رایزن‌ها عملکرد قابل قبولی در رونق بخشی به تولید و توسعه بخش صادرات نداشته‌اند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۱۶

توزیع گسترده مرغ تنظیم بازاری با قیمت ١١ هزارو ۵۰۰ تومان

 
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از توزیع گسترده مرغ گرم تنظیم بازاری با قیمت ١١ هزار و ٥٠٠تومان در بازار خبر داد و گفت:قیمت مرغ در دو روز اخیر ١۵٠٠ تومان کاهش داشته و روند همچنان کاهشی است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۱۳

مجوز واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالاهای مصرفی به مناطق آزاد صادر شد

 
گمرک ایران مجوز واردات تا سقف ۱۴۰ میلیون دلار از کالاهای گروه ۴ را به مناطق آزاد صادر کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۱۱

جایگزینی عصاره یک گیاه دارویی در صنایع بهداشتی با نمونه‌های وارداتی

 
محققان پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک موفق به استخراج عصاره پپتیدی یکی از گیاهان دارویی شدند و با تولید صنعتی آن، دانش فنی این محصول به یکی از شرکت‌های فناور واگذار و این فرآورده جایگزین فرآورده‌های وارداتی شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۰۸

ذخیره ۴۰هزارتن مرکبات برای تامین نیاز بازار شب عید

 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۰۶

پهلوگیری کشتی غول پیکر ۵۵ هزار تنی کنجاله سویا در بندر امام (ره)

 
کشتی غول پیکر ۵۵ هزار تنی کنجاله سویا که در هندوستان بارگیری شده است در بندر امام خمینی پهلو گرفت.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۰۴

تولید تخم مرغ به یک میلیون تن می رسد/ احتمال وضع عوارض برای صادرات تخم مرغ

 
نبی پور گفت: طبق اظهارات وزارت جهاد کشاورزی سال آینده یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید خواهد شد که حداقل ۱۵۰ هزارتن از این میزان باید صادر شود.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۹:۰۲

گرانی گوشت ارتباطی به قاچاق دام ندارد/ آدرس غلط می‌دهند

 
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ارائه آماری از کشفیات میزان قاچاق دام، گفت: گرانی گوشت قرمز نمی‌تواند مربوط به قاچاق دام باشد و برخی آدرس غلط می‌دهند.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۸:۵۵

مشکلات نانوایان باید به‌سرعت حل‌وفصل شود

 
در پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، بر اولویت پیشگیری، ضرورت پاسخگویی فوری، ارائه گزارش‌های ایجابی از دستاوردهای کلان کشور و اطلاع‌رسانی در مسیر افزایش اطمینان و امید مردم، تاکید شد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۸:۵۳

فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی، کشاورزی ایران و سازمان بین المللی سیتی وان تفاهم همکاری امضا کردند

 
دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی، کشاورزی ایران گفت: تفاهم نامه فدراسیون تشکل های صنایع غذایی ، کشاورزی ایران و سازمان بین المللی سیتی وان منعقد گردید.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰ , ۰۱:۴۸