برای خرید رب گوجه، کد بورسی بگیرید!
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: رب گوجه فرنگی حاصل از فرآوری گوجه فرنگی های خریداری شده به صورت حمایتی از کشاورزان در روزهای آتی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بورس کالای ایران عرضه خواهد شد.
ماندگاری بالا، پیش‌نیاز ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ برخی محصولات کشاورزی مانند خشکبار را که از ماندگاری بالایی برخوردارند می‌توان در بورس کالا عرضه کرد؛ اما عرضه برخی محصولات دیگر؛ مانند گوجه فرنگی که این خصوصیت را ندارند امکانپذیر نیست.
پسته‌کاران از برندگان اصلی عرضه بورسی پسته
چند روزی بیش‌تر از آغاز معاملات گواهی سپرده و قرارداد آتی پسته در بورس کالا نمی‌گذرد که براساس آمارها، استقبال از این محصول خوب برآورد شده است. یک کارشناس بازار سرمایه در این زمینه معتقد است که پسته‌کاران از برندگان اصلی ورود پسته به بورس کالا خواهند بود و از مزیت واقعی شدن قیمت‌ها و افزایش سود بهره‌مند می‌شوند.
عرضه پسته در بورس، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند
رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران با اشاره به این که ورود پسته به بورس کالا معاملات این محصول را از نظر خرید و فروش و قیمت‌گذاری بهتر از گذشته خواهد کرد، گفت: عرضه بورسی پسته، تجربه موفق زعفران را تکرار می‌کند.
پسته‌کاران در بورس یک روزه به پولشان می‌رسند
یک کارشناس و فعال حوزه بازارهای کالا معتقد است عرضه پسته در بورس‌کالا مشکل معاملات چکی و تسویه مدت‌دار در بازار سنتی را برای کشاورزان و باغداران مرتفع می‌کند به‌طوری‌که در معاملات گواهی سپرده پسته، فروش محصول به‌صورت مستقیم و نقدی انجام شده و کشاورز به‌راحتی و یک روز پس از انجام معامله پول خود را دریافت می‌کند.
استفاده از تجربه موفق عرضه زعفران در بورس کالا برای پسته
یک فعال بازار پسته با تاکید بر لزوم استفاده از تجربه موفق عرضه زعفران در بورس کالا برای پسته گفت: امیدواریم در مهرماه امسال بتوانیم با پذیرش در بورس در آغاز معاملات پسته مشارکت داشته باشیم و از تجربه عرضه زعفران، برای شروع معاملات پسته استفاده کنیم.
احتمال سبقت معاملات زیره از زعفران در بورس کالا
یک فعال باسابقه بازار زیره سبز از احتمال سبقت گرفتن معاملات زیره از زعفران در بورس کالا خبر داد.
خرما نیمه دوم سال به بورس کالا می‌آید
سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا با اشاره به لزوم توسعه هر چه بیشتر معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا، گفت: در فصل برداشت خرما که نیمه دوم سال است معاملات این محصول را نیز در بورس کالا راه‌اندازی خواهیم کرد و به همین ترتیب به سمت معاملات کشمش و محصول استراتژیک پسته خواهیم رفت.
آگاهی کشاورزان از ساز و کار بورس کالا/رونق تولید با عرضه محصولات کشاورزی در بورس
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: کشاورزان در حال بررسی فروش محصولاتشان با قیمت‌ مناسب در بستر معاملاتی بورس کالا هستند.
پسته و خرما مشتری بعدی بورس کالا
رئیس سازمان بورس ضمن اعلام اینکه پسته و خرما محصولاتی هستند که در آینده در بورس کالا عرضه خواهند شد، گفت: زعفران تجارت هشت میلیارد دلاری در دنیا دارد اما در ایران فقط ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار سهم کشاورزان می‌شود که در تلاش هستیم با افزایش معاملات این محصول در بورس، شرایط کشاورزان را بهتر کنیم.
استقبال وزارت جهاد کشاورزی از ورود زیره سبز به بورس کالا
مسوولان وزارت جهاد کشاورزی با استقبال از آغاز معاملات گواهی سپرده زیره سبز بر لزوم عرضه سایر محصولات کشاورزی در بورس تاکید کردند.

امروز : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۱۹:۱۲

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]
تعداد اخبار : ۲۵

خرید توافقی تخم مرغ متوقف شد/ افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ تخم مرغ در بازار

 
نبی پور گفت: هم اکنون پشتیبانی امور دام، خرید توافقی تخم مرغ را متوقف کرده و فعلا برنامه‌ای برای آن ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۳۶

آغاز روند نزولی قیمت جوجه یکروزه در بازار/قیمت هر قطعه جوجه به ۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید

 
فارغی از آغاز روند نزولی قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: دخالت‌های مسئولان وزارت صمت در صادرات تخم مرغ نطفه دار منجر به کاهش قیمت جوجه یکروزه در بازار شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۳۴

پیش بینی کاهش مصرف روغن زیتون در کشور به دلیل افزایش قیمت

 
رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان روغن زیتون با اشاره به ناچیز بودن مصرف روغن زیتون در ایران در مقایسه با سایر کشور ها گفت: گران شدن روغن زیتون باعث کاهش مصرف سرانه و حذف این روغن مفید برای سلامت از سبد خانوارها خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۳۲

اجرای موافقتنامه تجاری ایران و اوراسیا از ۵ آبان

 
رییس کل گمرک گفت: گمرک ایران در بحث امور گمرکی تبادل کالاها بر مبنای ترجیحات تعرفه‌ای (صادرات 360 قلم کالا از سوی ایران به اتحادیه اوراسیا و 502 قلم کالا از سوی اتحادیه اوراسیا به ایران) موارد مورد نظر را احصاء کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۳۰

رشد ۱۱ درصدی تولید چای/۸۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

 
جهان ساز گفت: بنابرآخرین آمار تاکنون ۲۸ هزار و ۴۶۰ تن چای خشک استحصال شده که نسبت به سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۲۷

لبنیات باز هم گران شد/دامداران مقصرند یا کارخانه‌ها؟

 
برخی برندهای لبنی باز خودسرانه و بدون رعایت دستورالعمل اقدام به افزایش قیمت کردند و دلیل آنرا افزایش شیرخام بیان می‌کنند در حالیکه دامداران چنین ادعایی را نمی‌پذیرند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۲۵

برای خرید رب گوجه، کد بورسی بگیرید!

 
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد: رب گوجه فرنگی حاصل از فرآوری گوجه فرنگی های خریداری شده به صورت حمایتی از کشاورزان در روزهای آتی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بورس کالای ایران عرضه خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۲۱

پیش‌بینی افزایش ۱۵ درصدی تولید ماهی قزل آلا در سال جاری

 
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: در تولید ماهی قزل آلا طبق برنامه ششم توسعه پیش رفته ایم و پیش بینی می‌کنیم ۱۵ درصد افزایش تولید داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۵:۱۹

انتخابات هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت برگزار شد + منتخبان

 
به گزارش فودنا، جلسه مجمع عمومی انجمن مدیریت کیفیت مورخ ۳۰ مهر ۹۸ که در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران با حضور اعضای انجمن و نمایندگان اتاق تشکیل شد که در انتهای این مجمع، هیات مدیره انجمن طی رای‌گیری انتخاب شدند
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۱:۳۷

مازندران، مسئول خرید و تامین پرتقال شب عید کشور شد

 
دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی مازندران اعلام کرد، استان مازندران به عنوان مسئول خرید و تامین پرتقال شب عید کشور انتخاب شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۰:۱۳

واردات ۱۲۰ هزار تن ذرت آلوده به کشور نگرانی ندارد

 
رئیس سازمان استاندارد با اشاره به ورود ۱۲۰ هزار تن ذرت آلوده به کشور طی ۱ سال گفت: ۵.۵ میلیون تن در سال واردات ذرت به کشور صورت می‌گیرد. وجود یک محموله ۱۲۰ هزار تنی ذرت آلوده در مقیاس ۵ میلیون تن عدد بزرگی به حساب نمی‌آید که نگرانی ایجاد کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۰:۱۱

رژیم مدیترانه‌ای نقش زیادی در کاهش وزن ندارد

 
متخصص تغذیه گفت: رژیم مدیترانه‌ای نقش زیادی در کاهش وزن ندارد اما منجر به اصلاح سبک زندگی و سلامت افراد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۰:۰۶

لزوم استفاده از ظرفیت 99 درصدی تولید مکمل‌های غذایی

 
عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل غذایی گفت: معتقدم که تا 99 درصد مکمل‌های مورد نیاز مردم را با کیفیت مشابه محصولات اروپایی می‌توانیم در داخل کشور تولید کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۰:۰۴

سیر و پیاز خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند

 
نتایج مطالعات نشان می دهد زنانی که زیاد سیر و پیاز مصرف می کنند کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۱۰:۰۲

رنج‌نامه ممنوعیت‌های صادراتی

 
فعالان اقتصادی مصائب تولید و تجارت محصولات کشاورزی را در حضور محمود حجتی بررسی کردند. نقطه اشتراک صحبت‌های دو طرف نقد ممنوعیت‌های صادراتی بود که به رنج‌نامه تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۴۸

برداشت گردو از باغات استان‌ تهران آغاز شد

 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان‌تهران گفت: عملیات برداشت گردو از ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار از باغات این استان آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۴۴

آزمایش استاندارد گندم راهی برای پایان دادن به موضوع اختلاط گندم با شن و خاک

 
مرتضوی گفت: در شورای مقررات از طریق سازمان استاندارد و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های ذی ربط، اجرای آزمایش استاندارد گندم برای سال زراعی آینده ابلاغ شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۴۲

تولید مازاد دام سنگین، مشکل این روزهای دامپروران

 
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور با بیان اینکه بازار گوشت قرمز از وضعیت مناسبی برخوردار است گفت: همچنان دامداران با مشکل ازدیاد تولید دام سنگین روبرو هستند که باید برای آن چاره ای اندیشید.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۴۰

ضرورت تسریع کشت کلزا در مناطق سردسیر

 
حقیقت گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان مناطق سردسیر و معتدل به ویژه غرب و شمال غرب توصیه می شود که هر چه سریع تر کشت کلزا را انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۳۹

۱۴ محصول لبنی مشمول قیمتگذاری ستاد تنظیم بازار

 
دبیر انجمن صنایع لبنی، با بیان اینکه ۱۴ محصول صنایع لبنی مشمول قیمت گذاری بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار است، گفت: قیمت این محصولات، با افزایش مواجه نشده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۳۷

چشم کشاورزان مازندرانی به حاشیه سود بازار برنج تهران

 
تفاوت قیمت برنج مازندران در خرده فروشی‌های بازار پایتخت سبب شده است تا کشاورزان مازندران امسال با درنگ و حساب و کتاب کردن بیشتر محصولشان را به فروش بگذارند، وضعیتی که ضمن حفظ ثبات قیمتی در بازار ، به انباشت برنج در شالیکوبی‌ها انجامیده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۳۵

نوسان قیمت گوجه فرنگی در بازار/کمبودی در عرضه میوه های پاییز وجود ندارد

 
کارگر گفت: با توجه به پایان فصل برداشت گوجه فرنگی، هر کیلو گوجه فرنگی با افزایش یک هزار تومانی به نرخ ۲ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۳۳

شیر رایگان از آبان در مدارس ۸ استان توزیع می شود + سند

 
طرح توزیع رایگان شیر مدرسه از آبان ماه سال جاری در هشت استان کمتر برخوردار کشور اجرایی می شود .
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۳۱

درخواست فعالان اقتصادی برای صدور مجوز واردات پوست خام

 
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرد تا با صدور مجوز واردات پوست خام به منظور صادرات مجدد موافقت کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۲۳

تیر خلاص به خودکفایی گندم

 
دیروز وقتی محمود حجتی از تصمیم دولت برای واردات گندم گفت در حقیقت تیر خلاص را به خودکفایی گندم زد که امسال برای چهارمین بار می‌خواستیم جشن بگیریم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ , ۰۷:۲۱