مزایا و معایب عرضه زعفران در بورس کالا
در حالی که دلالی و سفته بازی در عرضه محصولات کشاورزی به حدی رسیده که عرضه کنندگان زعفران درصدد یافتن بازاری مطمئن برای رسیدن به سود واقعی در معاملات هستند، مسئولان 'بورس کالا' را بهترین بازار برای عرضه زعفران می دانند.
مرحله گذار از بازار سنتی به بازار پیشرفته
نگاهی به بورس کالاهای کشاورزی در کشورمان به روشنی نشان‌دهنده آن است که دولت ابداً قصد واگذاری این بازار به بخش خصوصی و معامله محصولات در بازار بورس بر اساس مکانیزم بازار را نداشته و عزم خود را برای ادامه تصدی‌گری در این بازار جزم کرده است.
دلیل عدم کاهش قیمت‌ها به ‌رغم اُفت قیمت دلار
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دلیل عدم کاهش قیمت‌ها پس از افت بهای ارز، نبود نظارت‌های موثر در خصوص قیمت گذاری کالا‌های اساسی است.
اجرای ناقص عرضه گندم در بورس کالا؛ بیراهه‌ای خطرناک
تجربه ناموفق عرضه برخی محصولات کشاورزی در بورس کالا نشان داد زیرساخت‌های اجرای این سیاست در کشور فراهم نیست و دولت باید هر چه زودتر موانع را از پیش پای اجرای کامل ماده 33 بهره‌وری کشاورزی بردارد.

امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۱۶

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]
تعداد اخبار : ۴

خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی

 
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه مجموع خسارت های سیل در بخش کشاورزی حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است گفت: از این رقم فقط ۷۵۰ میلیارد تومان بیمه شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ , ۰۷:۱۶

افزایش محصول گندم در مناطق خشک تا ۶ برابر/ کمبود نداریم

 
در حالی که عده ای معتقدند سیل های اخیر موجب کاهش شدید تولید گندم در سال جاری شده، اما دست اندرکاران می گویند: با رونق کشت در دیمزارها، امسال کمبود گندم نداریم.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ , ۰۷:۱۴

ممنوعیت صادرات سیب درختی و پرتقال لغو شد/ابلاغ تصمیم تازه به گمرک

 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مکاتبه‌ای با رئیس کل گمرک ایران موضوع «لغو ممنوعیت صادرات سیب درختی و پرتقال» را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ , ۰۷:۱۱

منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می‌شود

 
در نشست مشترک وزیر صنعت ومعدن و تجارت ایران با وزیر اقتصاد آذربایجان، بر ایجاد یک منطقه صنعتی مشترک وسرمایه گذاری در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، معدنی و تجهیزات صنعتی توافق شد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ , ۰۷:۰۸