سبز زعفرانی در معاملات آتی
سررسیدهای آتی محصول زعفران روز گذشته را درحالی در صف خرید سپری کردند که اخبار خوشایندی مبنی بر دورنمای رشد نرخ‌ها در این بازار دیده نشد. به گونه‌ای که کارشناسان بازار به دلایل قدرتمندی که بتواند خوشامدگوی رونق در این بازار باشد، اشاره چندانی نکردند. آن هم در شرایطی که به شروع فصل برداشت زعفران نزدیک می‌شویم و طبق تجربه هرساله هرچه به فصل زعفران نزدیک می‌شویم التهاب قیمتی به شکل مرسوم در این بازار نمایان می‌شود.
پیش‌بینی نایب رییس اتاق بازرگانی از آینده بورس
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید آینده بازار سرمایه منوط به تصمیم‌هایی است که در این زمینه گرفته خواهد شد.
بورس کالا بسترخوبی برای عرضه محصولات کشاورزی است
فلاح در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو بیان کرد: بورس کالا بستر خوبی برای معاملات محصولات کشاورزی است،اما دولت اجازه نداد کشف نرخ روی تابلوی بورس انجام شود.
عرضه ۵ تن زعفران در تالار محصولات کشاورزی بورس کالا
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران امروز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه میزبان عرضه ۴ تن زعفران رشته ای و یک تن سبد زعفران است.
کاهش ۴۰ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل بورس امروز برخلاف دو روز گذشته، روندی نزولی به خود گرفت و بیش از ۴۰ هزار واحد کاهش یافت.
روز پرنوسان برای بورس
شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات امروز روندی صعودی داشت و به یک میلیون و ۶۶۹ واحد رسید، در ساعات میانی و پایانی کمی روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و ۶۴۷ واحد ایستاد.
صعود ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل بورس امروز بر خلاف شاخص کل با معیار هم وزن، روندی صعودی داشت و بیش از ۱۰ هزار واحد افزایش یافت.
تحلیل کارشناسی از وضعیت بورس
حرکت شاخص بورس بر مدار کاهش همچنان ادامه دارد و طی دو هفته گذشته شاهد کاهش شاخص از دو میلیون واحد به یک میلیون و ۶۰۰ واحد بودیم؛ اتفاقی که برخی آن را سقوط و برخی دیگر اصلاح شاخص می دانند و در این میان یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است همانطور که میزان صعود شاخص مشخص نبود، میزان نزول آن هم مشخص نیست.
اولین کترینگ غذایی در ضیافت بازار سرمایه
فرابورس ایران در آخرین روز کاری مردادماه از یازدهمین عرضه اولیه امسال خود با عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت تهیه توزیع غذای دُنا آفرین فدک رونمایی کرد.
بررسی تاثیر افزایش سرمایه بر سود شرکت های بورسی
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه و تقسیم سود شرکت های بورسی، دو موضوع جدا از یکدیگر هستند، به تشریح هر یک از موضوعات پرداخت.
لغو عرضه اولیه سهام شرکت صنعت غذایی کورش
امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد ، عرضه اولیه سهام شرکت صنعت غذایی کورش در بورس تهران لغو شد.
فعلا نه بخرید، نه بفروشید!
حرکت بازار سرمایه در روزهای اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که شاخص کل این بازار کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم ها از جمله پالایشی بودیم. در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تحلیل دلایل روند نزولی بازار، به سهامداران و مخصوصا تازه ورودها توصیه کرد فعلا نه سهم بخرند و نه سهم بفروشند.
جزئیات عرضه اولیه های هفته جاری
بازار سرمایه شاهد عرضه اولیه نماد "گدنا" در روز سه‌شنبه در بازار فرابورس و نماد "غکورش" در روز چهارشنبه در بازار بورس خواهد بود.
تحلیل کارشناسان از دلیل ریزش این روزهای بورس
روند نزولی شاخص کل بورس حتی پس از آنکه عرضه دارادوم قطعی شد ادامه یافت و درحالی که برخی نحوه فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها را در این اتفاق بی تاثیر نمی دانند، برخی کارشناسان معتقدند بازار درحال اصلاح خود است.
کاهش بیش از ۷۲ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه نخستین روز معاملاتی هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد و شاخص کل بازار سرمایه بیش از ۷۲ هزار واحد کاهش یافت.
صعود بیش از ۴۳ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاهد صعود بیش از ۴۳ هزار واحدی شاخص بورس بودیم.
بازگشت شاخص بورس به کانال دو میلیون واحدی
شاخص بورس که روز یکشنبه هفته جاری وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، روندی نزولی به خود گرفت و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به کانال یک میلیون واحد بازگشت. بازگشتی که ادامه دار نبود و معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص باز هم به رقم دو میلیون واحد رسید.
حرکت بورس بر مدار نوسان
شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات به مرز یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد رسید ناگهان تا رقم یک میلیون و ۹۸۶ هزار واحد سقوط کرد، اما در ادامه معاملات باز هم روند صعودی به خود گرفت و به یک میلیون و ۹۹۴ هزار واحد رسید و در نهایت با کمی کاهش در رقم یک میلیون و ۹۹۱ هزار واحد ایستاد.
عقب گرد بورس
شاخص کل بورس که روز گذشته وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، امروز روند کاهشی به خود گرفت و مجددا به کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد بازگشت.
شاخص بورس ۲ میلیونی شد + بررسی کارشناسی دلیل صعود
شاخص کل بورس امروز برای نخستین بار وارد کانال دو میلیون واحدی شد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه دلیل آن را ورود نقدینگی، عدم جذابیت سایر بازارها و پیش بینی تورم می داند.
صفحه ۱ از ۲ ۲

امروز : دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت : ۱۲:۵۹

[۱۳۸۴]  ::  [۱۳۸۵]  ::  [۱۳۸۶]  ::  [۱۳۸۷]  ::  [۱۳۸۸]  ::  [۱۳۸۹]  ::  [۱۳۹۰]  ::  [۱۳۹۱]  ::  [۱۳۹۲]  ::  [۱۳۹۳]  :: 
[۱۳۹۴]  ::  [۱۳۹۵]  ::  [۱۳۹۶]  ::  [۱۳۹۷]  ::  [۱۳۹۸]  ::  [۱۳۹۹]
تعداد اخبار : ۱۴

تعیین قیمت پائین برای گندم موجب کاهش تولید و افزایش واردات شد

 
یک کارشناس گفت: قیمت پایین تعیین شده برای خرید گندم از کشاورزان، علاوه بر ایجاد فشار اقتصادی بر بسیاری از گندمکاران، سبب کاهش تولید گندم و افزایش واردات این محصول کشاورزی شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۲۶

وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 
وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تامین اجتماعی در زمینه کسورات مستمری بگیران وزارت جهاد کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۲۴

حفظ سهم 22 درصدی صادرات کشور به عراق از حجم کل صادرات

 
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: علیرغم تمام مشکلات صادراتی در سال جاری سهم 22 درصدی صادرات کشور به عراق از حجم کل صادرات حفظ شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۲۲

اما و اگرهای پیش روی کشت کلزا در آذربایجان‌غربی

 
در حالی که زمان طلایی کشت دانه روغنی کلزا در مزارع آذربایجان‌غربی پنجم مهر به پایان می‌رسد، کشاورزان استان با اما و اگرهایی نظیر مشخص نشدن قیمت تضمینی، کشت‌های رقیب و مشکل تامین آب برای کشت این محصول روبرو هستند که می تواند میزان تولید این محصول مهم روغنی را تحت الشعاع قرار دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۲۰

کارت بازرگانی ۲ هزار و ۴۰۰ صادر کننده تعلیق شد/صادر کنندگان تا پایان امروز فرصت دارند ارزشان را برگردانند

 
زادبوم گفت: کارت‌های بازرگانی صادر کنندگان غیر تولیدی که تاکنون نسبت به رفع تعهد ارزی خود اقدام نکرده اند، تعلیق شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۱۵

تلاش برای جلوگیری از لوکس‌شدن تخم‌مرغ!/ دولت وعده تامین نهاده داد

 
دولت به تولیدکنندگان وعده داده نهاده‌های مورد نیاز آنان را از اول مهرماه تامین می‌کند تا نرخ مصوب ۱۲ هزارتومان برای هرکیلو تخم مرغ منجر به زیان تولیدکنندگان نشود.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۱۳

عرضه کم باشد بازار غیررسمی رونق می یابد/فروش نهاده های دولتی در بازار غیررسمی

 
رییس انجمن صنایع خوراک دام وطیور و آبزیان با اشاره به اینکه وقتی واردات و تولید داخلی کنجاله سویا کاهش یابد دیگر کنجاله سویا با قیمت ۲۷۰۰تومان به دست تولیدکننده نمی رسد، گفت:برخی از تولیدکنندگان علی رغم داشتن مجوز تولید و به دلیل اختلاف بسیار زیاد قیمت دولتی و بازار غیررسمی انگیزه ای برای تولید واقعی ندارند و نهاده دولتی را در بخش تولید استفاده نکرده و سهمیه تخصیصی نهاده دولتی را در بازار غیررسمی میفروشند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۱۲:۱۱

تصمیم نهایی در مورد صادرکنندگان به عراق و افغانستان

 
رئیس اتاق مشترک ایران و افغانستان می‌گوید: باید برای صادرات به کشورهای منطقه که مبادله با آنها با ریال است، شرایط خاصی در نظر گرفته شود. یا صادرکننده‌ها ارز را از صرافی‌های مجاز بخرند و به سامانه تحویل دهند یا اینکه مثل گذشته رفع تعهد آنها با ریال انجام شود؛ در این رابطه هنوز بانک مرکزی تصمیم نهایی خود را اعلام نکرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۱۷

تحریم‌ها موجب توسعه صنعت گیاهان دارویی شد

 
سازمان بهداشت جهانی معتقد است که در هزاره سوم علاوه بر کشورهای در حال توسعه استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و سنتی در کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته نیز به شکل چشمگیری در حال افزایش است. در ایران نیز همچون سایر نقاط جهان تقاضا برای مصرف داخلی و صادرات گیاهان دارویی رو به گسترش است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۱۳

کاهش قیمت تخم مرغ و کره در گرو تخصیص ارز به نهاده‌های دامی است

 
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس «افزایش قیمت نهاده‌های دامی» را علت افزایش قیمت نهایی محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ، کره و... دانست و گفت: اگر بانک مرکزی، ارز کافی برای نهاده‌های دامی در نظر بگیرد، قیمت تخم مرغ، مرغ و کره کاهش می‌یابد و بازار به حد تعادل می‌رسد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۱۰

افزایش ۱۰۰ درصدی کشت چغندرقند بهاره در فارس

 
کارشناس مسوول چغندرقند سازمان جهادکشاورزی استان فارس دلایل کاهش سطح زیرکشت چغندرقند بهاره سال گذشته را عدم پرداخت به موقع مطالبات چغندرکاران، وجود کشت‌های جایگزین، قیمت غیرمنطقی خرید چغندر و محدودیت منابع آبی در برخی از مناطق استان اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۰۹

میز صادرات خرما 31 در وزارت خارجه تشکیل می‌شود

 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: روز ۳۱ شهریورماه میز صادرات خرما در وزارت امور خارجه برگزار می‌شود در این نشست ۲۵ نفر از نمایندگان حاضر می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۰۷

سیاست‌های تشویقی و حمایتی صادرات زعفران اجرا نشده است

 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌های تشویقی و حمایتی صادرات زعفران به درستی در کشور اجرا نشده است.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۰۵

بازار داغ گمانه زنی برای سکانداری وزارت صنعت/بحث تشکیل معاونت بازرگانی در دولت

 
در حالی بیش از 4 ماه از اداره وزارت صنعت با سرپرست می‌گذرد که کنترلی بر بازارهای مختلف از جمله کالاهای اساسی و خودرو صورت نمی‌گیرد و در این میان، بحث هایی مبنی بر احتمال تشکیل معاونت بازرگانی در ساختار ریاست جمهوری مطرح است تا جایگزینی برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ , ۰۸:۰۲