یکشنبه، ۹ خرداد ۱۳۹۵
۱۹:۴۲

انجمن وارد کنندگان
پخش و توزیع مواد غذایی میثاق
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی 25 الی 28 مرداد
http://www.rokhdadnama.com/

 صفحه ۱ از ۵   ۲   ۳   ۴   ۵   بعدی » 

رئیس اداره انبارهای بورس کالا گفت: با اجرای سیاست قیمت تضمینی و عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا علاوه بر حذف دلالان، ۷۰ درصد وجه معامله در کوتاه‌ترین زمان به دست کشاورز می‌رسد.
روز شنبه 11 اردیبهشت، یک هزار و 500 تن گندم دوروم به قیمت 12 هزار ریال و یک هزار تن شکر سفید کارخانه های قند و شکر عرضه می‌شود.
معاون اول رییس جمهور روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه 95 مصوبه هیات وزیران در خصوص تعیین قیمت محصولات ذرت و جو در کلیه استانها به منظورعرضه در بورس کالای ایران را ابلاغ کرد.
اقتصاد مقاومتی در سازمان غذا و دارو
مدیر کل آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو از برنامه های این سازمان در راستای تحقق برنامه اقتصاد مقاومتی خبر داد.
هیات دولت به منظور کمک به ارتقای کیفی محصولات و تولیدات کشاورزی و نیز امکان تامین مالی مورد نیاز با استفاده از نقدینگی موجود خریداران و سیستم بانکی، محصولات ذرت و جو را در کلیه است...
اجرای طرح قیمت تضمینی ذرت خوزستان و جو کرمانشاه طی سال گذشته از طریق بورس کالای ایران، با استقبال کشاورزان و مسوولان بخش کشاورزی کشور روبه‌رو‌ شده به طوریکه این طرح امسال نیز با قد...
در حالی که بیش از یک سال از مذاکرات ایران و روسیه برای صادرات محصولات لبنی به این کشور می‌گذرد، قائم مقام صنایع شیر ایران از صادرات نخستین محموله لبنی به روسیه خبر داد.
در سال 1394 شاخص کل بورس تهران (ارزش وزنی) با 28 درصد افزایش، تنها بورس مثبت در میان 18 بورس معتبر خارجی است.
بهالدین سادات طهرانی، مدیرعامل سازیبا:
بهالدین سادات تهرانی، مدیرعامل سازیبا در حاشیه حضور مدیران قهوه ایلی در ایران به خبرنگار فودنا گفت: سازیبا در دو سال اخیر حتی با توجه به برخی مسائل، قیمت قهوه وارداتی ایلی را که از...
معاون موسسه پژوهشهای کشاورزی گفت: توسعه بورس کالای کشاورزی موجب حذف رانت‌های اطلاعاتی در حوزه بازار محصولات کشاورزی می‌شود.
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: هنوز اتفاق خاصی بعد از برجام در بازار سرمایه رخ نداده است اما با ایجاد رونق در اقتصاد کلان کشور و ایجاد رشد اقتصادی، سرمایه‌گذاری و افزایش تولید ...
امسال در خوزستان ۱۷۰ هزار تن ذرت در بورس کالا به قیمت تضمینی به فروش رفت که کشاورزان تاکنون دوسوم از مبلغ فروش محصول خود را دریافت کرده‌اند و قرار است مابه‌التفاوت قیمت تضمینی و نر...
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش مدیرعامل بورس کالای ایران در این کمیسیون گفت:این گزارش در خصوص روند اجرائی طرح پایلوت قیمت تضمینی ذر...
روز یکشنبه 22 آذرماه، بیش از 4749 تن ذرت خوزستان در قالب گواهی سپرده کالایی، به ارزش نزدیک به 30 میلیارد ریال در بورس کالای ایران داد و ستد شد.
مدیرتنظیم بازار محصولات و نهاده های سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان گفت: در صورتی که ذرت عرضه شده در بورس کالا طی چند روز خریداری نداشت، شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان تعاون روست...
در پی آغاز معاملات گواهی سپرده کالایی ذرت خوزستان در بورس کالای ایران طی دو روز اخیر، بخش خصوصی و تعاونی پیشتاز معاملات بوده‌اند.
مدیرکل شرکت پشتیانی امور دام خوزستان با بیان اینکه برای اولین بار است که ذرت تولیدی خوزستان در بورس عرضه می‌شود، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام محصول ذرت را از کشاورزان تحویل می‌گیرد ...
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان با اشاره به اجرای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری، اعلام کرد: به‌زودی معاملات گواهی سپرده ذرت خوزستان در بورس کالا آغاز می شود.
عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: خروج هر کالا و محصولی از بورس کالا به منزله عقبگرد در صنعت پتروشیمی خواهد بود.
رییس سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، کل اعتبار لازم برای اجرای سیاست قیمت تضمینی ذرت خوزستان تخصیص داده که به ا...
 صفحه ۱ از ۵   ۲   ۳   ۴   ۵   بعدی » 

انجمن وارد کنندگان
پخش و توزیع مواد غذایی میثاق
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی 25 الی 28 مرداد
http://www.rokhdadnama.com/

امروز : یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۹:۴۲   
[ ۱۳۸۴ ]  ::  [ ۱۳۸۶ ]  ::  [ ۱۳۸۸ ]  ::  [ ۱۳۸۹ ]  ::  [ ۱۳۹۰ ]  ::  [ ۱۳۹۱ ]  ::  [ ۱۳۹۲ ]  ::  [ ۱۳۹۳ ]  ::  [ ۱۳۹۴ ]  ::  [ ۱۳۹۵ ]
[ ۱۳۸۵ ]  ::  [ ۱۳۸۷ ]  :: 
تعداد اخبار : ۲۸
جدول قیمت سکه و ارز روز یک‌شنبه منتشر شد  
نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید امروز یک‌شنبه در بازار ۹۹۷ هزار و ۷۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان، نیم سکه ۵۱۱ هزار تومان، ربع سکه ۲۷۶ هزار تومان و سکه گرمی ۱۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۴:۵۰

بخشنامه طرح تنظیم بازار کالاهای ماه مبارک رمضان ابلاغ شد  
معاون اجرایی رییس جمهوری بخشنامه طرح تنظیم بازار کالاهای ماه مبارک رمضان با عنوان 'طرح ضیافت' را به منظور مدیریت و کنترل قیمت ها ابلاغ کرد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۴:۴۴

افزایش قیمت برنج شایعه ای بیش نیست  
نائب رئیس انجمن برنج گفت:از 20 روز گذشته تا کنون قیمت ها روند نزولی به خود گرفته و افزایش مجدد قیمت ها شایعه ای بیش نیست.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۴:۴۲

کاهش 70 درصدی وام های بانکی تبرک  
شرکت تبرک با کاهش 70 درصد وام های بانکی مواجه شد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۴:۴۰

جمع آوری ۲ تن لواشک سرطانزا از دربند  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از جمع آوری ۲۰۰۰ کیلو لواشک غیربهداشتی ظرف هفته گذشته از منطقه دربند خبر داد و گفت: این لواشک ها به رنگ های غیرمجاز و مواد سرطانزا آلوده بودند.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۴:۳۸

ممنوعیت تولید سوسیس و کالباس تاج‌خروسی  
در پی مطرح شدن استفاده از بافت‌های غیرمجاز همچون تاج خروس و پوست مرغ در تولید سوسیس و کالباس در مراکز زیرزمینی و غیرقانونی، مدیرکل نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی اعلام کرد که هیچ مجوزی بابت تولید فرآورده‌های گوشتی از تاج خروس صادر نشده و وزارت بهداشت موظف به نظارت و برخورد با متخلفان است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۳:۴۰

معاون وزیر جهاد کشاورزی: گوشت قرمز و مرغ ماه مبارک رمضان تامین است  
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از عرضه گوشت قرمز گرم درماه مبارک رمضان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبرداد و گفت: کمبودی در زمینه عرضه گوشت قرمز و مرغ این ماه نداریم.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۳:۳۰

کاهش قیمت برنج تا ۲ ماه آینده  
دبیر انجمن برنج کشور، قیمت برنج مرغوب در بازار را کیلویی حدود ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با برداشت و ورود برنج نو به بازار در اواخر مرداد و اوایل شهریورماه قیمت این کالا افت خواهد کرد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۳:۲۸

تدوین تعرفه ترجیحی برای لبنان، یعنی ورود به بازار بزرگ آفریقا / تولید شکر داخل در حد نیاز کشور نیست / سوئیفت باز شده است اما کارایی ندارد / آمار صادرات افت داشته است  
صادرات در سال 94 با کاهش 17 درصدی همراه بود، این جمله ای بود که جمشید مغازه ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی وشکلات در گفتگوی با فودنا بیان کرد و این افت صادرات را محدود به صنعت شیرینی و شکلات ندانست گفت: همه ی صنایع غذایی در سال 94 افت صادرات را داشته اند، مغازه ای در این گفتگو به اهمیت تدوین ترجیحی اشاره هایی داشت و تعرفه ترجیحی ترکیه را به نفع ترکیه اعلام کرد و پیشنهاد داد چنانچه دولت با توجه به رابطه خوب با کشور لبنان تعرفه ترجیحی را با این کشور تدوین کند، صنعت می تواند از طری
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۳:۲۶

جدیدترین های "مانی‌ماس" در نمایشگاه اگروفود تهران معرفی می‌شود  
به گزارش پایگاه خبری فودنا، "شیر پاستوریزه ارمغان - مانی ماس" در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، موادغذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته از 10 تا 13 خردادماه (از ساعت10 صبح الی 18 عصر) سال‌جاری در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با معرفی جدیدترین محصولات خود حضور فعالی خواهد داشت.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۱۱:۱۲

افزایش تعرفه تنها راه کاهش مصرف روغن پالم  
رییس آزمایشگاه های مرجع سازمان غذا و دارو از افزایش تعرفه روغن پالم برای کنترل مصرف آن و در نتیجه پیشگیری از ابتلا به دیابت خبر داد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۳۸

واردات جدید میوه از ترکیه/ هلو و شبرنگ ترک؛ کیلویی ۲۲ هزار تومان  
رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه عرضه میوه‌های ممنوعه خارجی در بازار همچنان ادامه دارد،گفت: در روزهای اخیر هلو و شبرنگ ترکیه وارد بازار میوه ایران شده‌اند.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۹

واردات مشکوک برخی اقلام خوراکی از چین  
با وجود ابلاغیه، بررسی‌ها و تاکیدات صورت گرفته از سوی دولت، واردات مشکوک برخی اقلام خوراکی غیرمجاز از چین به ایران همچنان ادامه دارد و یک نهاد دولتی خواستار پیگرد این موضوع شده است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۹

جلوی نوسان قیمت نهاده ها گرفته شود  
به گزارش فودنا، قدرت الله تسلیمی60 تا 75 درصد هزینه تولید مربوط به خوراک است و در نتیجه نوسان در قیمت اقلام خوراکی منجر به نوسان قیمت مرغ و تخم مرغ می شود و خواستار این هستیم که جلوی نوسان قیمت نهاده ها گرفته شود.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۷

خاویار ایرانی حرف اول در دنیا را می زند  
رئیس سازمان شیلات گفت: سال گذشته مجموع آبزی پروری در کشور اعم از ماهیان گرم آبی، سردآبی و میگو ، 390 هزار تن بوده است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۵

کارنامه ۲ ماهه تجارت خارجی/ ۵.۴ میلیارد دلار کالا وارد شد  
گمرک ایران میزان تجارت خارجی کشور در فروردین و اردیبهشت ماه را حدود ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۴

ضوابط جدید دریافت کارت بازرگانی/کارت‌های بازرگانی طبقه‌بندی می‌شود  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اصلاح ضوابط دریافت کارت بازرگانی تا پایان نیمه اول امسال گفت: بر اساس ضوابط جدید، کارت‌های بازرگانی طبقه بندی می شود و مدرک حداقل دیپلم و سن ۲۵ سال از جمله شرایط جدید دریافت این کارت ها خواهد بود.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۳

تلاش دولت بر تامین سهم 10 درصدی مالیات در تولید ناخالص داخلی  
محمد باقر نوبخت، با حضور در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور، ضمن تاکید بر بند مصرح 17 سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به این بند، سهم مالیات ها در درآمدهای دولت باید افزایش پیدا کند و امسال شاهد اقدام و عمل در عرصه سیاست اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۳

برای اشتغال و رفاه مردم و رفع فقر، راهی جز رشد و رونق اقتصادی نداریم/ قوه مقننه مظهر حاکمیت مردم، نظارت عمومی و جایگاهی برای اتصال بخش های مختلف کشور است  
رییس جمهوری درمراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، قوه مقننه را مظهر حاکمیت مردم، نظارت عمومی و جایگاهی برای اتصال بخش های مختلف کشور دانست و تاکید کرد: برای رسیدن به اشتغال و رفاه مردم و رفع فقر در جامعه، راهی جز تلاش مضاعف برای رشد و رونق اقتصادی نداریم.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۱

کاهش نرخ تورم تولیدات مرغداری‌های صنعتی  
مرکز آمار ایران با اعلام افزایش قیمت برخی اقلام مصرفی در مرغداری‌های صنعتی مانند کود، از کاهش نرخ تورم تولیدات این واحدها خبر داد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۲۱

رویه‌های زهردار در اقتصاد ایران  
یکی دیگر از مشکلات اقتصاد ایران، نظام بانکی و نقش آن در شرایط کنونی اقتصاد است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۹

وزن چانه های نان جای خود را به وزن تخم مرغ داده است  
رئیس اتحادیه ننوایان گفت: چانه های انواع مختلف نان به لحاظ وزنی کاهش یافته حتی در برخی از نانوایی ها به وزن یک تخم مرغ رسیده است،
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۷

اقتصاد مقاوم در اولویت فوری مجلس دهم  
رهبر انقلاب: تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاوم با همه الزامات قطعی آن و نیز تلاش مجدّانه برای گسترش و ژرف‌سازی فرهنگ اسلامی، دو اولویت فوری کنونی است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۷

برنامه ویژه حجتی برای صنایع غذایی و بازاریابی  
وزیر جهاد کشاورزی توسعه شرکت‌های کشت و صنعت و تولید زنجیره‌ای در بخش کشاورزی را اولویت این وزارتخانه در سال جاری عنوان و اعلام کرد کرد: به طور ویژه برنامه‌هایی برای صنایع غذایی، فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی داریم.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۵

روی خوش برجام به پسته خندان زرندیه  
شهرستان زرندیه یکی از خاستگاه های توسعه اقتصادی در بخش های مختلف کشاورزی و صنعتی کشور است که پسته این شهرستان در دوران پساتحریم به عنوان یک محصول ارز آور و استراتژیک، با ساخت پایانه صادراتی می تواند حضور موفق در بازارهای جهانی را تجربه کند.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۵

خرید توافقی شیرخام در استان قزوین هنوز شروع نشده است  
رئیس اتحادیه دامداران با بیان اینکه با وجود ابلاغ، خریدحمایتی شیرخام در قزوین به عنوان یکی از قطب‌های تولید شروع نشده است گفت: در این استان هنوز با کارخانه جذب کننده شیرخام مازاد دامداران قرارداد بسته نشده است اما امیدوارم تا فردا این کار انجام شود.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۳

لزوم استاندارد سازی حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی  
مدیر‌کل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهاد با بیان اینکه یکی از موارد لزوم مصرف کود براساس آزمون خاک، نسخه نویسی و تعیین مقدار نوع و زمان مصرف کود است، گفت: کاربرد کود باید بر اساس مدیریت حاصلخیزی خاک و نیاز محصول باشد.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۱

رشد ۳۱ درصدی خرید تضمینی گندم از ابتدای امسال  
از ابتدای فصل برداشت تا امروز بیش از ۲ میلیون و ۱۱۶ هزارتن گندم کشاورزان با رشد ۳۱ درصدی در مقایسه با میزان خرید سال گذشته،خرید تضمینی شده است.
۱۳۹۵/۰۳/۰۹ , ۰۹:۱۰