مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار صنعت غذا

کاهش تولید دلیل افزایش قیمت تخم مرغ است
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن گفت: تأمین نشدن سهمیه نهاده‌های دولتی سبب ایجاد کمبود و کاهش تولید در واحدهای مرغ تخم گذار شده است، زیرا مرغداران مرغ‌های خود را به کشتارگاه تحویل می‌دهند.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
پرکشیدن قیمت مرغ و مساله چندوجهی تولید تا بازار در استان سمنان
بازار عرضه گوشت مرغ در استان سمنان همزمان با دیگر نقاط کشور دچار التهاب و کمبود شد. بازشدن این گره کور حمایت از تولیدکننده در سال جهش تولید و پرهیز شهروندان از خرید هیجانی و احتکار خانگی است.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۳۱
شناسایی و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در منطقه میقان
ماکنعلی گفت: براساس برنامه رصد برنامه ملی کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، این بیماری در حیات وحش منطقه میقان استان مرکزی شناسایی و عملیات مهار آن در حال اجرا است.
پنج شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۲۳
اشکالات فنی سامانه بازارگاه از سهمیه نهاده های دامی مرغداران می کاهد
یک فعال اقتصادی گفت: اشکالات فنی سامانه بازارگاه، اشکال در آدرس و مدارک دامپزشکی مرغداران و کمبود ماشین برای حمل بار روند تامین نهاده های دامی برای مرغداری ها را با اختلال مواجه می کند.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰
دامداران استان مرکزی تزریق واکسن تب برفکی به دام ها را جدی بگیرند
رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی نسبت به شیوع بیماری تب برفکی در استان در صورت عدم واکسیناسیون به موقع دام‌ها هشدار داد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
بیش از نیمی از نهاده‌های وارداتی در اختیار سوداگران قرار دارد
دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: طبق آمار رسمی سامانه جامع تجارت و گمرک جمهوری اسلامی تا ۳۰ آبان ماه امسال نزدیک ۸.۶ میلیون تن ذرت، کنجاله سویا و دانه های روغنی وارد کشور شده که بیش از نیمی از آن در اختیار سوداگران قرار دارد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
یک نفر، یک قایق، یک خزر!
کفال، سفید و کپور مهم‌ترین گونه‌های ماهیان استخوانی دریای خزر هستند. صید این گونه‌ها از اواخر مهرماه آغاز شده و تا اواخر فروردین سال آینده ادامه می‌یابد. اگر صیادان غیرمجاز اجازه دهند، کفال بیشترین میزان صید ماهیگیران را در فصل پاییز و اوایل زمستان تشکیل می‌دهد و از ماه بهمن به بعد هم ماهی سفید در صدر صید قرار می‌گیرد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
تشکیل ستاد ویژه در وزارت جهاد کشاورزی برای حل مشکل گرانی مرغ
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت مرغ گفت: از زمانی که جهش قیمت مرغ اتفاق افتاده است ستادی در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده تا به سرعت این مشکل برطرف شود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
افزایش قیمت روغن متاثر از قیمت جهانی آن است
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: تصویب حداکثر افزایش قیمت مصرف کننده انواع روغن در بسته‌بندی های مختلف در ستاد تنظیم بازار با توجه به افزایش قیمت روغن خام و سایر هزینه‌ها از جمله ملزومات بسته بندی و ورق و همچنین افزایش قیمت جهانی انواع روغن (مورد تایید کمیته ارزی) بوده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
مدیر شیلات کردستان: پرورش ماهی در قفس از ۲ سال پیش متوقف شد
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان طرح پرورش ماهی در قفس در استان اجرا نمی‌شود، گفت: تنها در سد زیویه این طرح اجرا می‌شد که آن هم از ۲ سال پیش تاکنون متوقف شده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
طرح پرورش ماهی در قفس در سد رازوجرگلان خراسان شمالی اجرایی می‌شود
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پرورش ماهی در قفس اولویت مهم شیلات استان است و به همین منظور اجرای این طرح در سد غلامان شهرستان مرزی رازوجرگلان به دلیل داشتن ظرفیت و پتانسیل مناسب اجرایی می‌شود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
گرانی مرغ، پاسخ بازار به هشدارهای که شنیده نشد/ قیمت کنجاله سویا ۵ برابر قیمت مصوب
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با تاکید بر اینکه تولیدات محصولات دامی با چالش جدی با محوریت تامین به موقع نهاده‌های‌ دامی تولید خوراک‌ دام روبه‌رو شده است، افزود: ماه‌هاست درباره شرایط پیش آمده به سیاستگذاران اقتصادی هشدار داده‌ایم اما، گوش شنوایی برای شنیدن آن نبود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
مدیرعامل تعاونی گاوداران صنعتی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش چندبرابری قیمت نهاده ها در بازار آزاد و مشکلات حمل و نقل و... و از طرفی نقش دلالان در این بازار، تولید شیر برای تولیدکنندگان بویژه تولیدکنندگان سنتی و نیمه صنعتی صرفه چنئانی ندارد و نیاز است توازن قیمت بین هزینه های تولید و هزینه فروش برقرار شود.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
تولید نوع جدیدی از کاغذهای آستری در صنعت غذا
گونه جدیدی از تویی‌های کاغذی روانه بازار شده که قابلیت‌ تماس با موادغذایی را دارد و با سیلیکون تولید شده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۱۵
شرط تعدیل قیمت مرغ؛ تامین نهاده توسط دولت
عواملی همچون کمبود نهاده‌های دامی و تعلل در تحویل آن به تولیدکننده، گرانی سرسام‌آور بخشی از نهاده‌ها در بازار آزاد، عدم ترخیص به موقع نهاده‌های وارداتی و همچنین مشکلات ثبت‌سفارش باعث شدند که نرخ یکی از اصلی‌ترین موادغذایی ایرانیان به مرز ۳۵هزار تومان برسد. متاسفانه در بخش نهاده‌ها به‌عنوان اولین حلقه تولید مرغ مشکلات زیادی وجود دارد.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۸
تخصیص 170 هزار تن روغن از محل ذخایر راهبردی به صنف و صنعت
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: طی ماه جاری و گذشته 170 هزار تن روغن به صنایع و صنوف از محل ذخایر راهبردی تخصیص یافته است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
سیاست غلط دولت باعث کوچک شدن بازار نهاده‌های دامی شد
رئیس انجمن صنایع خوراک دام وطیور از اصرار دولت بر تداوم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده ها انتقاد کرد و گفت: سیاست غلط دولت باعث کوچک شدن بازار نهاده های دامی شده است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۲۱
آرامش بازار روغن نباتی در ۱۰ روز آینده/کمبود یا سودجویی کدامیک عامل گرانی؟
با تشنح در بازار روغن به نظر می رسد؛ اصلی ترین معضل های این روزهای بازار روغن کمبود به همراه سودجویی دلالان است.
چهارشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۱۵
امتناع از جوجه‌ریزی؛ علت پرواز دوباره قیمت مرغ
قیمت مرغ طی هفته جاری بویژه دو روز گذشته در حالی بار دیگر به پرواز درآمده است که انتظار می‌رفت پس از دو مرحله افزایش طی یک ماه گذشته بازار به تعادل رسیده باشد.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰
گزارش مسئولان سازمان شیلات درباره پیشرفت‌ در صید و تولید آبزیان
سخنگوی کمیسیون کشاورزی از تعیین تکلیف سنددار شدن اراضی کشاورزی تا دو سال آینده خبر داد و همچنین در مورد ممنوعیت صید ترال گفت: از اول آذرماه تا این لحظه گزارشی در مورد صید ترال فانوس ماهیان و ماهیان مرکب و یال اسبی به ما نرسیده است.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
تولید و تنظیم بازار مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شد/ قیمت مرغ متناسب با روند تولید است
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی وشبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت: تولید و تنظیم بازار مرغ بر عهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده است.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
تغییری در قیمت گندم و آرد نداده‌ایم/ استانداران در صورت نیاز می‌توانند نرخ نان را تعدیل کنند
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: دولت به عنوان تأمین کننده گندم که مواد اولیه نان است هیچ تغییری در قیمت گندم و آرد نداده است.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
خراسان جنوبی پیشرو در پرورش مرغ لاین
خراسان جنوبی جزو پنج استان نخست کشور است که با ایجاد واحدهای پرورش مرغ لاین (استاندارد) به دنبال گسترش این فناوری در صنعت طیور است.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۴۸
گام اول آزادسازی لبنیات
سال گذشته دولت کره را از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی خارج کرد و تابستان امسال کره‌‌ای که پارسال با ارز دولتی وارد شده بود تمام شد. به سبب افزایش نرخ ارز دیگر واردات کره به صرفه نبود و تولیدکنندگان داخلی شروع به راه‌اندازی یا تقویت خط تولید کره خود کردند.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۴۴
مرغ پرچم‌دار گرانی‌ها در بازار؛ تولیدکننده و مصرف‌کننده هردو ناراضی!
بازار مرغ طی چند روز گذشته با افزایش قیمت شدید مواجه بوده که مرغداران مشکل تامین نهاده‌های دامی را عامل اصلی این التهابات عنوان می‌کنند.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۱۵
تولید قراردادی، قیمت گوشت را منطقی می‌کند؛ نرخ هر کیلو دام زنده ۴۸ هزار تومان
مدیر عامل اتحادیه عشایر دامداران‌متحرک گفت: با پشتیبانی امور دام موضوع تولید قراردادی را مطرح کردیم تا مشکلات در حوزه دام عشایر رفع شود.
سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۱۱
صید ماهیان استخوانی در مازندران ۴۶ درصد کم شد
مدیرکل شیلات مازندران از صید تنها ۳۰۶ تن ماهیان استخوانی از دریای خزر طی فصل جاری خبر داد و گفت که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶درصد کاهش دارد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
صفر تا صد مشکلات بازار مرغ و نهاده/ از سوءمدیریت دولتی‌ها تا واردکننده‌های خاص که حرف دولت را هم نمی‌خوانند
ریشه گرانی محصولات پروتئینی از جمله مرغ عمدتا به قیمت‌های بالای خوراک دام و طیور مربوط است که امروز به دلیل سوءمدیریت بخش‌های دولتی، مداخله خصولتی‌ها و آقایان خاص بسیار آشفته است.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
"مرغ‌‌های کم‌‌وزن" سالم‌‌ترند
یک پزشک و پژوهشگر طب سنتی با بیان این‌‌که هرچه مرغ سایز کمتری داشته باشد سن کمتری دارد و کمتر از آنتی‌‌بیوتیک‌‌ها برای پرورش آن استفاده شده است، گفت: به همین دلیل "مرغ‌‌های کم‌‌وزن" سالم‌‌ترند.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
«مرغ پَر»/ با دولتی که عُرضه کنترل قیمت مرغ را هم ندارد، چه باید کرد؟
مرغ هم از سر سُفره های مردم پرید، به برکت مدیریت افتضاح دولتی که بازار و معیشت مردم را رها کرده و با لفاظی، اقتصاد کشور را به سمت ناکجاآباد می برد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۷
ادعاهای عجیب مرغداران درباره دلیل مرغ ۳۶ هزار تومانی؛ نهاده نداریم، فعلاً هم منتظر ارزانی نباشید، چون راهکار نداریم
درحالی دبیرکانون مرغداران گوشتی قیمت تمام شده مرغ را ۱۸هزار تومان اعلام کرده که درباره دلیل مرغ ۳۶هزاری مدعی است، مرغداران عمده نهاده دام را از بازار آزاد تهیه می‌کنند،برخی مرغداری‌ها تعطیل شدند و جوجه ریزی هم کم شده، و راهکاری برای کاهش قیمت ندارند.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
در زمان کرونا با خیال راحت از فواید پسته تازه بهره‌مند شوید
زمستان سال ۱۳۹۸ بود که فهمیدیم شیوع کووید-۱۹ زندگی‌مان را برای همیشه دستخوش تغییر خواهد کرد. تمام بسته‌ها چندباره شسته می‌شد و به همه‌جا الکل می‌زدیم تا مطمئن شویم تمام احتیاط‌های لازم را انجام داده‌ایم. در این میان برندهای زیادی سعی داشتند تا محصولات خود را با شرایط جدید وفق دهند.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
اخراج ۲۰۰۰ کارمند در بزرگترین تولیدکننده ماست جهان
شرکت دنون که بزرگترین تولیدکننده ماست جهان است، ۲۰۰۰ شغل شامل یک چهارم از کارمندان دفاتر مرکزی جهانی خود را با به منظور احیای سودآوری در بحبوحه پاندمی کرونا تعدیل خواهد کرد.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
چگونه از مواد غذایی خام دامی کرونا نگیریم؟
آمار ابتلا به کرونا ویروس در حال افزایش است و همراه آن آمار تلفات به شکل قابل توجهی روند صعودی دارد. در کنار اعمال محدویت در رفت و آمد و قرنطینه خانگی، توجه به سلامت محصولات غذایی به ویژه محصولات خام دامی که به خانه وارد می‌شود اهمیت زیادی دارد. به گفته کارشناسان با چند راهکار ساده اما عملی می‌توان خطر ورود ویروس از طریق این محصولات به خانه را به حداقل رساند.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
تخصیص ۳۵۰ تن روغن به قنادی‌های تهران/ وضعیت ما اسف‌بار است
رییس اتحادیه قنادان تهران اظهار کرد: دولت سهمیه‌ای حدود ۳۵۰ تن به اتحادیه تخصیص داده که بین قنادی‌ها توزیع می‌کنیم.
دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
برخی که باید مجری قوانین باشند، قانون را نقض می کنند! / جهاد کشاورزی بصورت غیرقانونی، قیمت را به تولیدکنندگان ماشین کشاورزی تحمیل می کند!
رئیس انجمن تولیدکنندگان ماشین‌‌های کشاورزی گفت: دخالت فراقانونی بدنه اجرایی جهاد کشاورزی، عدم پایبندی به رعایت و اجرای قوانین موجود، عدم دسترسی به اطلاعات و آمارهای شفاف و بی توجهی به خسارات اقتصادی این عوامل بر اقتصاد کشور بویژه تضعیف بخش خصوصی، چه کشاورز و چه صنعتگر از عوامل اصلی ایجاد اختلال و تضعیف در صنعت تولید ماشینهای کشاورزی است
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
دامپزشکی مازندران نسبت به شیوع بیماری آنفلونزای پرندگان هشدار داد
مدیرکل دامپزشکی مازندران با اظهار این که تا کنون گزارشی از تلفات غیر عادی در جمعیت طیور صنعتی استان دریافت نشده است، در عین حال در خصوص شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هشدار داد.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
گم شدن اسناد ده‌ها ساختمان و زمین در شرکت پشتیبانی امور دام/ املاک به نام اشخاص زده شد
اسناد ده‌ها ساختمان و زمین و وسایط نقلیه در شرکت پشتیبانی امور دام کشور گم شده و تکلیف آن‌ها معلوم نیست و همچنین ملک هایی هم به نام اشخاص حقوقی زده شده است.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
فراکسیون محیط زیست برای اقتصاد "ترال دارهای بومی" چاره اندیشی می‌کند
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بازدید خود از روند اجرایی شدن ممنوعیت دو ساله صید ترال در آب‌های ایران گفت: قرار بر این شد که برای ترال دارهای بومی که با زحمت و مشارکت خانوادگی شناور ترال تهیه کرده‌اند، چاره اندیشی کنیم.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
چرا لبنیات مجدد گران شد؟/فروشِ گران شیر بطری با اسامی عجیب و غریب!
ستاد تنظیم بازار در یک هفته دو بار قیمت لبنیات را افزایش داد که همین امر منجر به سوء استفاده برخی از شرکت‌های تولید لبنیات شده است.
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۳۰