مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار صنعت غذا

صنعت زالو فناور می‌شود
صنعت زالو با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری فناور می‌شود.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶
جوسازی‌های اخیر درباره سلامت شیر شک‌برانگیز بود
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر کشور مشکوک بود، گفت: در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، این القائات روانی به عنوان مکمل جنگ اقتصادی استفاده می‌شود.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵
۱۵ تن گوشت فاسد از رستوران‌های پایتخت جمع آوری شد
رئیس اداره دامپزشکی شهر تهران اعلام کرد: در بازرسی‌های ۳ ماه اخیر این سازمان از واحدهای عرضه مواد غذایی و به ویژه رستوران‌های تحت نظارت در پایتخت بیش از ۱۵ تن انواع فرآورده های گوشتی فاسد ضبط و معدوم شده است.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
حذف ارز رسمی تقویت صادرات لبنی را در پی دارد
رییس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران گفت: حذف ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی منجر به صادرات فراورده های لبنی می شود.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
باکری: درآمد ایران از صادرات شیر سالانه ۷۰۰ میلیون دلار است
رضا باکری در همایش صنعت و لبنیات ایران از مسوولین می خواهد که در تامین شیر در زنجیره صنعت لبنیات به فعالین این حوزه کمک کنند.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
کشاورز: هر کیلو صادرات محصولات لبنی،حدود یک دلار ارزآوری دارد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در همایش صنعت لبنیات ایران اعلام کرد سطح برخی فعالیت های صنعت لبنیات در ایران از اروپا بالاتر است ولی مصرف سرانه لبنیات در ایران به دلیل کهنسالی، پایین تر از میانگین جهانی است. او همچنین اعلام کرد ارزآوری صادرات مواد لبنی در هر کیلوگرم کمتر از یک دلار است.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
هشدار افزایش عرضه لبنیات سنتی/استاندارد گندم ۷ برابر اروپا است
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه استانداردهای سختگیرانه‌ای برای موادغذایی از جمله شیر در کشور وجود دارد، گفت: در حوزه گندم، استاندارد ما ۷ برابر سخت‌تر از اروپا است.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
واکنش سازمان شیلات به خبر "خطر اخراج قشم از یونسکو جدی شد"
معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران به موضوع خطر خروج ژئوپارک قشم از فهرست جهانی یونسکو و مباحث مطرح شده در خصوص عملیات ساخت مرکز پروش میگو و مجوزهای صادر شده برای این اقدام واکنش نشان داد.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
شکار پرنده در «میانکاله» ممنوع شد/ توقف فعالیت بازار پرندگان مهاجر «فریدونکنار»
در پی مرگ بیش از ۵۰۰۰ هزار پرنده مهاجر در میانکاله مدیرکل دفتر مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه کلیه مجوزهای شکار پرنده در میانکاله و شرق استان مازندران باطل شده است، تاکید کرد: مردم منطقه از خرید و مصرف گوشت لاشه هرگونه پرنده خودداری کنند.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
انتقاد صنایع روغنکشی از فروش کنجاله خارج از بازارگاه/ هشدار درباره تعطیلی کارخانجات
دبیر انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران گفت: عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام در فروش غیر قانونی کنجاله خارج از سامانه بازارگاه منجر به انبار شدن کنجاله ها در انبارهای بخش خصوصی و ضرر و زیان کارخانجات روغنکشی شده است.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
ایران طی سه سال آینده در تولید واکسن دامی بی‌نیاز می‌شود
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: 5 پروانه موافقت تیمی کارخانه واکسن‌سازی صادر شده و طی دو تا سه سال آینده ایران در زمینه تأمین واکسن دامی بی‌نیاز خواهد شد.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
آئین‌نامه واردات کالاهای ته لنجی بازنگری می‌شود/ تعیین مجدد سقف
رئیس ستادمبارزه باقاچاق با بیان اینکه برخی از مصوبه واردhت کالاهای ته لنجی سواستفاده کردند،گفت: به دنبال این هستیم که باتجدیدنظر در این آیین نامه بتوانیم تخلف در واردات ته لنجی را مهار کنیم.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۳۳
خبر خوش هیئت مقررات‌زدایی برای مرغداری‌ها
رئیس مرکز پایش و بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد از خبر خوش هیئت مقررات‌زدایی برای مرغداری‌ها خبر داد و به گفته وی وزارت اقتصاد در راستای بهبود کسب‌وکار، دو اقدام رفع انحصار در صدور مجوز و استعلام را انجام داده که رفع انحصار در صدور مجوز در بخش‌های داروخانه اصلاح شده و در حوزه سردفتران و کانون وکلا نیازمند اجازه قوه قضائیه است تا به این موضوع ورود کنیم.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۳۰
فضای امن اقتصادی الزام توسعه صادرات به کشورهای همسایه
در حالی که یکی از اهداف دولت برای جبران درآمدهای نفتی، دو برابر شدن افزایش صادرات به کشورهای همسایه است، اما فعالان اقتصادی معتقدند که فضای امن اقتصادی برای توسعه صادرات وجود ندارد.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۲۶
ذره بین سازمان استاندارد بر سم آفلاتوکسین/ نقش وزارت صنعت در سلامت غذایی چیست؟
بعد از ماجراهایی مثل وجود مایع سفیدکننده یا پالم در شیر حالا نوبت به ماده جدیدی به نام آفلاتوکسین رسیده است.
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۲۳
واردات سبوس ذرت به بیش از ۷۳۸ تن رسید
براساس آمار گمرک در سال ۹۷ بیش از ۷۳۸ تن سبوس ذرت وارد ایران شده است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
پارس آباد مغان تولید کننده ۷هزارتن گوشت قرمز
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت:شهرستان مرزی پارس آبادمغان تولید کننده بیش از 6 هزار و 916 تن گوشت قرمز است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
ایران دارنده رتبه ۳ دنیا در تولید محصولات زنبور عسل
مدیرعامل صندوق توسعه صنعت زنبورداری کشور گفت: ایران در تولید محصولات زنبور عسل رتبه ۳ دنیا را دارد و در ۵ سال اخیر صنعت زنبورداری از تک محصولی بودن خارج شده است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
گمرک: وزارت صمت موافق واردات کالاهای ممنوعه است/ تلاطم ارزی رخ نمی‌دهد
گمرک ایران اعلام کرد‌: کالاهای گروه 4 ثبت سفارش از سوى وزارت صنعت، معدن و تجارت که در فرصت اعطایى دولت، موفق به ترخیص کالا نشده اند و در واقع، وزارت صمت با ترخیص آنها موافق بوده است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
٣٨ هزار رأس دام در مناطق سیل زده واکسینه شدند
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه بیش از ٥ هزار راس دام در مناطق سیل زده دفن بهداشتی و ٣٨ هزار راس دام نیز واکسینه شده اند، گفت: ۲۹ میلیون قطعه طیور علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
تعداد تلفات پرندگان مهاجر در میانکاله به ۵ هزار قطعه می رسد
معاون سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه تعداد تلفات پرندگان مهاجر در منطقه میانکاله به حدود ۵ هزار قطعه می رسد، گفت: احتمال دارد این پرنده ها با سم بوتولیسم مسموم شده باشند.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
بسته حمایت از صادرات ابلاغ شد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1398 توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبرداد.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
ایران جایگاه نخست تولید خاویار جهان را به چین واگذار کرد
چین از سال 2005 طی اقداماتی که انجام داد توانست جایگاه نخست تولید خاویار جهان را از ایران بگیرد اما نحوه کار آنها بسیار جالب است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
صید ماهیان استخوانی در مازندران کاهش یافت
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران از صید یکهزار و ۶۷۵ تن ماهیان استخوانی از دریای خزر طی فصل جاری خبر داد که نشانگر کاهش چهار درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
نخستین مزرعه نمونه نژادهای ممتاز گاو راه‌اندازی می‌شود
پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی و سازمان اوقاف و امور خیریه در راه‌اندازی نخستین مزرعه نمونه نژادهای ممتاز گاو در کشور با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
چرا شیر شتر گرانتر از شیر گاو است؟
شیر شتر در منطقه خاورمیانه و آفریقا نوشیدنی پرطرفداری محسوب می‌شود و در سبد غذایی روزانه مردم قرار دارد.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
اینجا کاه کوه شده است!
صنعت دامپروری یکی از پنج حوزه مهم اشتغالزایی جهان محسوب می‌شود، اما همواره دستخوش مشکلات عدیده‌ای است که مهمترین آنها عدم تناسب نرخ "نهاده‌های دامی و هزینه های نگهداری و مراقبت دام" با نرخ "شیر و گوشت" عرضه شده به بازار است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
حذف ارز دولتی واردات شکر باید در زمان مناسب انجام شود
دبیرانجمن صنایع قند و شکر ایران با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر موافقت معاون اول رئیس جمهور با حذف ارز دولتی شکر،گفت: با این مساله موافقیم اما اکنون زمان مناسبی برای انجام این کار نیست.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
ایجاد ناامنی در صنعت غذا، ضربه به اقتصاد کشور است
ریاست هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور خاطر نشان کرد: اما متاسفانه اتهامات بی‌اساس، غیرکارشناسانه و بدون مستندات کافی بویژه در ماه‌های اخیر نه تنها در راستای کمک به سلامت، امنیت غذایی و رشد این صنعت نبوده بلکه به نوعی بدبینی و سلب اعتماد از مردم و کاهش مصرف اقلام ضروری غذایی در جامعه منجر شده است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۲۵
جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ها
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۹ ماهه سال جاری به بخش‌های اقتصادی ۶۲۶۲.۷ هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مبلغ ۱۴۳۸.۷ هزار میلیارد ریال معادل ۲۹.۸ درصد افزایش یافته است.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۰۷
تعطیلی مک دونالد در چین
شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد آمریکا اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین، رستوران‌های خود در 5 شهر این کشور را تعطیل می‌کند.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۴۱
کمیسیون کشاورزی مجلس وجود سم در شیر را رد کرد
مقدسی گفت: با توجه به انباشت دام در واحد‌های دامداری، اظهارنظر برخی افراد مبنی بر تلاطم بازار گوشت به دنبال صادرات دام واقعیت ندارد.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۸:۱۶
آفلاتوکسین شیرهای سنتی کنترل نمی‌شود
مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: شیرها و فرآورده‌های لبنی سنتی و فله‌ای مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست زیرا هیچ نظارتی بر آنها وجود ندارد و ممکن است میزان آلودگی میکروبی یا آفلاتوکسین این محصولات بیش از حد مجاز باشد.
یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰:۲۴
مرکز پشتیبانی تجاری روسیه در ایران راه‌اندازی شد
نشست روز اقتصاد روسیه به‌منظور بررسی زمینه‌های همکاری ایران و فدراسیون روسیه با حضور رئیس نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران، نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان اقتصادی برگزار شد.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
زیان بیش از ۴۵۰ میلیارد تومانی مرغداران در ۲ ماهه اخیر/ قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ به ۱۰ هزارتومان رسید
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور از زیان ۴۵۰ میلیارد تومانی مرغداران طی دوماه گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم مرغ به ۱۰ هزار تومان رسیده در حالی که قیمت خرید آن از مرغداران در چند ماهه اخیر ۸ هزار ۲۰۰ تومان بوده است.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
شیلات در حوزه‌های مختلف سطح کشور رشد مثبتی دارد
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۹ ماهه نخست سال جاری با تمام فشارهای اقتصادی رشد مثبت در حوزه‌های مختلف شیلات شاهد بوده‌ایم.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
شکر مورد نیاز زنبورداران تحویل نشد
رئیس کمیسیون کشاورزی نوشت: قراردادی بین شرکت‌ بازرگانی دولتی ایران و اتحادیه زنبورداران در ابتدای سال 1398 برای خرید شکر مورد نیاز زنبورداران منعقد و در آن تاریخ هزینه خرید شکر به طور کامل به شرکت مذکور پرداخت شده، ولی تاکنون کالا به طور کامل تحویل نشده است.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور در دامغان تولید می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور به تعداد ۴۰ هزار فروند، در زنبورستان کویر جنوب این شهرستان تولید می‌شود.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
ایجاد ناامنی در صنعت غذا ضربه به اقتصاد کشور
رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی، صنعت غذا را در چرخه اقتصادی کشور با اهمیت برشمرد و گفت: ایجاد ناامنی در صنعت غذا ضربه به اقتصاد، تولید و اشتغال کشور است.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
حمایت از تولید داخلی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی
مهدی کریمی تفرشی گفت: حمایت از تولید داخلی و توجه به صنعتگران ایرانی از مهم ترین عوامل برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش بهره‌وری داخلی است.
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳