مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار صنعت غذا

مالکیت ۳ مدیر بازنشسته شیلات بر ۱۵ شناور صید فانوس ماهیان/ چرا واردات چشم زده قزل‌آلا ادامه دارد؟
رئیس سازمان شیلات ایران درمورد مالکیت ۳ مدیر بازنشسته این سازمان بر۱۶ شناور صید فانوس ماهیان گفت: در صورتی که کشتی مالکیت ایرانی داشته و ضوابط را رعایت کرده باشند مشکلی برای فعالیت آنها وجود ندارد.
یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
۲.۴ میلیون تن گوشت مرغ امسال تولید می‌شود
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرد: تولید گوشت مرغ در سال جاری از مرز ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فراتر خواهد رفت.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
قیمت رب گوجه‌فرنگی کاهش می‌یابد
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مکلف شد با توجه به کاهش نرخ گوجه‌فرنگی نسبت به اصلاح نرخ رب گوجه‌فرنگی اقدام و قیمت اصلاحی در سامانه ۱۲۴ اطلاع‌رسانی شود.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
لزوم نگرش شفاف دولت به صنعت غذا
بحث صادرات در بخش‌های مختلف اقتصادی طی سال‌های اخیر دستخوش تغییرات بسیاری شده است. با این وجود یکی از صنایعی که در این مدت توانسته در زمینه صادرات محصولات مختلف شرایط مناسبی داشته باشد، صنعت موادغذایی است.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۵۲
ابلاغ ممنوعیت صادرات شکر
دفتر بازرسی ریاست‌جمهوری طی مکاتبه‌ای با اشاره به کمبود و افزایش قیمت شکر خواستار لزوم جلوگیری از صادرات احتمالی شکر از سوی برخی صنایع وابسته به شرکت‌های بسته‌بندی شد.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
نگرانی‌های صاحبان صنعت غذا
گلوگاه‌های صنعت غذا را می‌توان در بخش‌های مختلفی همچون صادرات و سازوکارهای آن،کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش کافی برای تولید و مالیات ارزش‌افزوده مورد بررسی قرار داد.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۷
دست‌اندازهای تامین ماشین‌آلات
تهیه ماشین‌آلات صنعتی این روزها با چه دست‌اندازهایی روبه‌روست؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات داخلی امروز تامین و تهیه ماشین‌آلات صنعتی در ایران، «افزایش قیمت»‌ و «رکود حاکم بر اقتصاد کشور» است.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۴۳
سه نمای آماری از صنایع‌غذایی
شاخص‌های تولید و سرمایه‌گذاری «گروه صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها» در اولین فصل سال ۹۸ مثبت شد. داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که «گروه محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها» توانسته بالاترین سهم از جوازهای تاسیس و پروانه بهره‌برداری را در دوره زمانی مورد بررسی به لحاظ تعداد به خود اختصاص دهد که این امر نشان‌دهنده آن است که این صنعت در میان صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاران قرار گرفته است و توانسته نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۳۷
شناسایی ۷۰ واردکننده چای با ارز ۴۲۰۰تومانی/ عرضه چای دولتی به بازار در آینده
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان با بیان اینکه ۷۰ شرکتی که چای با نرخ ارز ۴۲۰۰تومانی به کشور وارد کرده‌اند احصا شده‌اند از مشخص‌شدن میزان دقیق موجودی چای وارداتی با ارز دولتی و تعیین شبکه توزیع خاص برای عرضه این چای در اوایل هفته جاری خبر داد.
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۲۸
پیش بینی تولید پسته آمریکا تا سال 2026
کالیفرنیا، اولین بار در سال 1976 با برداشت 680 تن پسته در کمتر از 610 هکتار زمین کشاورزی وارد بازار جهانی پسته شد. با این حساب، در آن زمان آمریکا بعد از ایران، سوریه، ترکیه و یونان در رده پنجم تولیدکنندگان بزرگ پسته جهان قرار گرفت.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است/ قیمت ظروف آلومینیوم از کیلویی ۳۳ تا ۳۶ هزار تومان
رئیس اتحادیه فروشندگان ظروف آلومینیوم گفت: هم اکنون قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال وبختیاری افتتاح شد
خط توسعه تولید خوراک میگو در چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه و در آستانه هفته دولت توسط محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در قطب صنعتی شهرکرد افتتاح شد.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
۵ درصد محصولات آبزی پروری کشور در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با تاکید بر حمایت دولت از طرح های آبزی پروری ، گفت: هم اکنون ۵ درصد آبزی پروری کشور در استان غیرساحلی چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
ممانعت برخی افراد از ورود دام عشایر استان سمنان به مراتع/سازمان جنگل‌ها ورود نکرده است
نماینده عشایر استان سمنان با بیان اینکه عده‌ای افراد سودجو مانع از ورود دام عشایر استان سمنان به مراتع می‌شوند، گفت: به رغم بیان چندین باره مشکلات هنوز نمایندگانی از سازمان جنگل‌ها یا وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی مشکل نیامده است.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
پروانه چرای دام تنها به دامدار باید داده شود/اجاره مرتع خلاف قانون است
رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه روز شنبه اکیپی از نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی برای بررسی مشکلات عشایر به منطقه فیروزکوه می‌روند،‌گفت: پروانه چرای دام تنها باید به دامدار داده شود و اجاره مراتع به هر عنوانی خلاف قانون است.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
سبوس گران شد؛ دام ها نانخور شدند
افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت سبوس که تا ۵۰ درصد در جیره غذایی دام سهم دارد، منجر به تغییر الگوی خوراک دام ها به ویژه در جوامع روستایی شده است و دامداران با توجه به قیمت کمتر و ارزش غذایی بیشتر نان تازه، این محصول را در جیره غذایی حیوانات قرار می‌دهند.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
خرمای شاهانی جهرم ثبت ملی شد
با تلاش و کوشش محمد مرادی جوان کارآفرین جهرمی که مدیریت یک شرکت تجاری را بر عهده دارد، گواهی‌نامه ثبت نشانه جغرافیایی برای خرمای شاهانی جهرم به دست آمد و این محصول ثبت ملی شد.
جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲:۳۳
بازداشت مدیرعامل کارخانه قند نقش‌جهان اصفهان به اتهام اخلال در نظام‌اقتصادی
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان اصفهان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی خبر داد.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
نکا چوب به دست جوانان احیا شد!
شرکت نکا چوب یکی از قدیمی ترین واحدهای تولیدی و از معدود شرکت های بهره بردار قانونی جنگل است که چندی پیش متاسفانه به دلایل مبهمی دچار مشکلات زیادی شده بود.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
تولید ۲۲ هزار تن چای خشک
رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال ۲۲ هزار تن چای خشک در کارخانه‌های چای‌سازی گیلان و مازندارن تولید شد.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
دعوای دو اتحادیه هم نام برسر واردات تخم چشم زده قزل آلا
دو اتحادیه هم نام با عنوان اتحادیه مرکزی تعاونی های ماهیان سردآبی کشور وجود دارد که این اتحادیه ها در واکنش به واردات تخم چشم زده ماهی قزل آلا اظهارات تندی علیه یکدیگر مطرح کردند.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
نامه‌ سرگشاده دامداران به وزیر صنعت؛قیمت مصوب سبوس ۴ ماهه ۱۵۰ درصد گران شد
سه اتحادیه بخش دامپروری کشور با ارسال نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت افزایش ۱۵۰ درصد قیمت مصوب سبوس گندم توسط این وزارتخانه اعتراض کردند.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
انتخاب لرستان به عنوان پایلوت دفتر فائو در کشور
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از انتخاب این استان به عنوان پایلوت دفتر فائو در کشور خبرداد.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
آخرین شمار مبتلایان به تب پرخطر کریمه کنگو در کشور / مردم دل و جگر خام مصرف نکنند
امیری گفت: بنا بر آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون حدود ۸۵ نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند که حدود ۶ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده اند.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
احتمال سبقت معاملات زیره از زعفران در بورس کالا
یک فعال باسابقه بازار زیره سبز از احتمال سبقت گرفتن معاملات زیره از زعفران در بورس کالا خبر داد.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افتتاح شد
مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با حضور معاون اول رئیس جمهور در آمل به طور رسمی افتتاح شد.
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
اتلاف سالانه معادل ۲ میلیون تن گندم در دامداری‌ها
رئیس اتحادیه صنعت دامپروری کشور می گوید، وزارت صنعت به بهانه ارزان نگه داشتن قیمت نان نرخ سبوس را افزایش داده اما از آن طرف خود نان وارد غذای حیوانات شده به طوری که برآورد می‌شود معادل ۲ میلیون تن گندم به این صورت وارد غذای حیوانات می‌شود.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
واردات ذرت‌های آلوده توسط شرکت‌های دولتی انجام نشده است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی اموردام با بیان اینکه واردات ذرت های آلوده ربطی به این شرکت و وزارت جهاد ندارد،گفت: بخش خصوصی این واردات را انجام داده است.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
بررسی میزان چای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی
کلامی گفت: سازمان حمایت همه واردکنندگان چای را برای بررسی آمار موجودی و سوابق قیمت عرضه چای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار را احضار خواهد کرد.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
مجلس پرونده ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده را به قوه قضائیه فرستاد
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که به دست نمایندگان محلس رسیده، حجم ذرتهای آلوده وارد شده به کشور ۵۰۰ هزار تن است گفت: پرونده ای در این خصوص در مجلس تشکیل و به قوه قضائیه ارائه شد.
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
حجم ذرت های آلوده دولتی ۳ برابر شد/ مجلس پرونده ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده را به قوه قضائیه فرستاد
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه بر اساس مستنداتی که به دست نمایندگان محلس رسیده، حجم ذرتهای آلوده وارد شده به کشور ۵۰۰ هزار تن است گفت: پرونده ای در این خصوص در مجلس تشکیل و به قوه قضائیه ارائه شد.
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
رای شکننده زرگران برای ریاست کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران
کاوه زرگران با 17 رای در مقابل 16 رای خسرو فروغان گران سایه رقیب ناشناخته اش توانست ریاست کمیسیون بازرگانی داخلی اتاق ایران را بر عهده گیرد.
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
ورود خاویار تقلبی جمهوری آذربایجان به بازار اردبیل
مدیر کل شیلات استان اردبیل از ورود خاویار تقلبی به بازار با خاصیت ژلاتینی خبر داد و افزود: این خاویارهای تقلبی که از جمهوری آذربایجان وارد بازار استان اردبیل شده فاقد خاصیت خاویار است و به شکل غیراستاندارد در برخی مغازه‌ها عرضه می‌شود که قطعا درصدد جمع‌آوری این محصول از بازار هستیم.
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
نان های فانتزی گران نشده اند/ نان بربری سنتی ۲۵۰۰ تومان
رئیس اتحادیه نان‌های فانتزی گفت: هم اکنون افزایش قیمتی بر نان‌های فانتزی در بازار نداریم.
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۱۱
علی شریعتی مقدم رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران شد
علی شریعتی مقدم در انتخابات کمیسیون های اتاق ایران با احراز اکثریت آراء ، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران شد.
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰:۵۶
چرا گوشت‌ قربانی حجاج ایرانی به کشور نیامد؟
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: دامپزشکی دو کشور ایران و عربستان برای واردات گوشت‌های قربانی حجاج ایرانی وارد مباحث بهداشتی شدند، اما در نهایت سازمان حج و زیارت اعلام کرد که ایران کشور ضعیفی نیست که بخواهد گوشت‌های قربانی را به کشور برگرداند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
امروز بازار انباشته از اقلام مختلف است
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: با وجود تحریم‌ها هیچ کمبودی در زمینه تامین اقلام مورد نیاز مردم وجود ندارد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
مهلت استفاده از مشوق صادراتی سیب استان تهران تمدید شد
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از تمدید مهلت ثبت نام در طرح پرداخت مشوق صادراتی به صادرکنندگان سیب درختی این استان خبر داد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
مدیرعامل صنایع شیر ایران برکنار شد
مدیرعامل شرکت دولتی صنایع شیر ایران که متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است برکنار شد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
اُفت چشمگیر قیمت جوجه یکروزه در بازار/ نرخ مرغ به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید
چهار آیین گفت: نبود انگیزه کافی تولیدکنندگان به استمرار تولید و کاهش جوجه ریزی بر افت قیمت جوجه یکروزه در بازار تاثیر گذاشته است.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵