مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار صنعت غذا

چشم انداز صنعت غذا را در ترویج و توسعه کشاورزی قراردادی می‌بینم
دکتر شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در معیت عضو هیئت مدیره و معاونین سازمان مرکزی از مرکز پشتیبانی و بازاررسانی شرکت صنایع غذایی «نامی نو» بازدید و با مدیران این مجموعه دیدار و گفتگو کرد.
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
استمرار حمایت هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشوری از سیل زدگان کشور
هلدینگ صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی وصندوق بازنشستگی کشوری در راستای کمک های انسان دوستانه و ضرورت همراهی، همدلی با هم وطنان عزیز سیل زده کمک های غیر نقدی و نقدی خود را استمرار می بخشد.
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
نهاده های دام و طیور اندازه کافی است/تولید کنندگان با قیمت مصوب عرضه کنند
جلسه بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان در خصوص تامین نهاده ها در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد در این نشست اعلام شد نهاده های دام و طیور به اندازه کافی تامین شده است و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
گزارش وزارت جهاد کشاورزی از تخلفات برخی واردکنندگان نهاده‎های دامی +سند
مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی با اشاره به بروز تخلفاتی در توزیع نهاده های دام و طیور دولتی گفت: هرگونه جابجایی بار(نهاده ها) بدون ثبت و اعلام قبلی به معنی اختفا و احتکار محموله تلقی می شود و از طریق مراجع ذیربط پیگیری خواهد شد.
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
تولید ۹۸ درصدی داروهای دام و طیور در داخل
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۹۸ درصد داروهای دام و طیور، ۹۵ درصد واکسن‌های مورد استفاده صنعت دام و ۴۰ درصد طیور در کشور تولید می‌شود.
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
آخرین جزئیات تلفات دام و طیور در استان‌های سیل خیز/ ۳ هزار رأس دام دفن بهداشتی شد
رفیعی پور گفت: براساس آمار بیش از ۲۴ هزار رأس دام سبک، ۱۲۰۰ رأس دام سنگین و ۸۵۰۰ قطعه طیور در استان‌های سیل خیز تلف شد.
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۲۸
درمان بیماری لک سفید میگو کشف شد
بیماری لک سفید میگو در ایران و سایر کشورها خسارت زیان‌باری به مزارع پرورش میگو وارد می‌کند و درمان خاصی هم وجود ندارد به تازگی دانشمندان مکزیک درمان دارویی برای آن کشف کردند.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
جزئیات برنامه وزارت صنعت برای واردات و عرضه گوشت قرمز با ارز نیمایی
مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه تنظیم بازار برای واردات گوشت با ارز نیمایی گفت: شبکه توزیع خاصی برای عرضه گوشت به ارز نیمایی پیش‌بینی نشده است.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
اقدامات لازم برای جبران خسارات از محل های موجود را سریعا آغاز کنید
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های ناشی از خسارات سیل های اخیر، جدیت دستگاه های مسئول در پیگیری و جبران خسارت های مالی سنگین سیل بویژه خسارتهای وارده بر کشاورزان را لازم دانستند و از دولت خواستند که با استفاده از محلهای قانونی موجود، سریعاً اقدامات لازم را آغاز کند و در ادامه پس از جمع‌بندی وضعیت و در صورت نیاز، برداشت از صندوق توسعه ملی مورد تأیید خواهد بود.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
ابلاغ سیاست‌های وزارت کشور در سال "رونق‌تولید"
دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در بخشنامه‌ای خطاب به استانداران محورهای اولویت‌دار معاونت اقتصادی در سال‌جاری را با تأکید مجدد بر ضرورت استمرار اولویت ها و برنامه‌های مهم اجرایی ابلاغی طی سالهای ۱۳۹۶و ۱۳۹۷، ابلاغ کرد.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
ذخایر ماهیان خاویاری خزر بهبود نیافته است
مدیرکل بهسازی منابع دریایی شیلات ایران گفت که بررسی ها نشان می دهد با وجود ممنوعیت به کار گرفته شده، وضعیت ذخایر ماهیان خاویاری دریای خزر بهبود چندانی نداشته است.
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۲۵
احیای وزارت بازرگانی برگشت به 6 سال گذشته است
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه احیای وزارت بازرگانی برگشت به 6 سال گذشته است،‌ گفت: در شرایط فعلی تحریم هیچ تغییری نباید در ساختار بازرگانی صورت گیرد زیرا وقت زیادی را به هدر می‌دهد ونتیجه مثبت نخواهد داشت.
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
برنامه جلوگیری از سیل در تهران به استانداری ابلاغ شد
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه برنامه جلوگیری از سیل در تهران به استانداری ابلاغ شد،‌گفت:‌تهران برای سیل بسیار آسیب‌پذیر است و آبخیزداری شهری و مهار سیلاب در این شهر باید در اولویت قرار گیرد
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۰۳
درمان ۱۲۸۵۰ راس دام در مناطق سیل زده خوزستان
مدیرکل دامپزشکی خوزستان از درمان ۱۲ هزار و ۸۵۰ رأس دام سبک و سنگین خبر داد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
گسترش همکاری‌های ایران و عمان در پرورش آبزیان
خون میرزایی گفت: با ورود هیئت عمانی به ایران، همکاری‌های میان ۲ کشور در زمینه‌های تحقیقاتی، پرورش آبزیان و تجارت گسترش می یابد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
۶۳ هزار راس دام زنده از بندر چابهار وارد کشور شد
رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از ورود بیش از ۶۳ هزار رأس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
واردات بیش از ۸۰۰۰۰۰۰ تن ذرت دامی
در سال گذشته بیش از هشت میلیون تن ذرت دامی که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود، به ایران وارد شده است.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
واردات دام سنگین از برزیل به زودی
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بازید از چند کشتارگاه در چابهار و کنارک و آزمایشگاه مرجع دامپزشکی چابهار افزود: علاوه بر دام سبک وارداتی از اروپا، در آینده نزدیک دام سنگین از برزیل وارد خواهد شد.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۰۵
توصیه‌های رئیس سازمان دامپزشکی درباره مناطق سیل‌زده
رئیس سازمان دامپزشکی توصیه‌ها و هشدارهایی نسبت به اقداماتی که باید در مناطق سیل زده انجام شود و مخاطراتی که احتمال بروز شیوع آن‌ها وجود دارد را اعلام و درباره راهکارها و اقداماتی که می‌توان از آن‌ها پیشگیری کرد نیز سخن گفت.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۷:۱۵
سهم بزرگ اسپانیا از صادرات زعفرانی که خود تولیدکننده آن نیست
عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران با بیان اینکه سهم بزرگی از بازار بین‌المللی زعفران در اختیار اسپانیا است که تولید ندارد گفت: بیشترین آسیب به کالای صادراتی زعفران از ناحیه صادرات این محصول به‌صورت فله حاصل شده است.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
ارزآوری یک میلیون دلاری شاه میگو برای آذربایجان غربی
مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی از صادرات ۵.۵ تن شاه میگوی آب شیرین استان خبر داد.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
18 هزار تن ماهی کیلکا در دریای مازندران صید شد
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران مقدار صید سال گذشته ماهی کیلکا از دریای خزر در استان را 18هزار تن به ارزش 490میلیارد ریال اعلام کرد.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کارشکنی واردکنندگان نهاده‌های دامی/خسارت سیل به دام چشمگیر نیست
رئیس هیات مدیره کانون صنفی گاوداران با بیان اینکه برخی تجار در برابر تصمیمات وزیر جهاد در توزیع نهاده‌های دامی کارشکنی می کنند،گفت:خسارت سیل به دام سنگین در برابر جمعیت دام کشور چشمگیرنیست.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مشتریان محصولات غذایی ایران
کدام کشورها بیشترین محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ایران را می‌خرند و در مقابل، ایران مشتری کدام کشورها در این حوزه است؟ آمارهای تجارت خارجی در بخش کشاورزی نشان می‌دهد از ابتدای سال ۹۷ تا انتهای بهمن همین سال، بیشترین محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ایران به عراق فروخته شده است. بنابراین بزرگ‌ترین مشتری ایران در این بخش، عراق است که سهم ارزش صادرات به صنایع غذایی و محصولات کشاورزی به این کشور ۵/ ۴۱ درصد از کل صادرات در این حوزه است.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
تلاش برای همراهی با قدرت خرید مخاطبان
در تحقیقات اخیر شرکت پژوهش بازار و رسانه‌ی امروز ( (EMRCکه به بررسی دیدگاه افراد جامعه در خصوص تغییرات و شرایط جهان و ایران پرداخته است، مشخص شد که قدرت خرید مخاطبان ایرانی در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. برای مثال: ۹۰ درصد زنان حاضر در پژوهش، از کاهش قدرت خرید خود خبر داده‌اند. چنین درصدی با تغییرات جزیی در میان آقایان حاضر در پژوهش همدیده می‌شود.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
ذخایر کافی مواد غذایی حداقل برای 6 ماه فراهم شده است
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای مقابله با بحران‌ها باید ذخایر کافی مواد غذایی حداقل برای 6 ماه کشور داشته باشیم که وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه به خوبی عمل کرده است.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
مروری بر زندگی "شاهرخ ظهیری" که از بین ما رفت
شاهرخ ظهیری، موسس کارخانجات "مهرام" و اولین تولیدکننده سس در ایران، در سال 1309 در ملایر متولد شد و پس از سالها تلاش او را پدر صنعت غذا نامیدند که در 22 فروردین 1398 به دیار باقی شتافت.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
ممنوعیت نام‌گذاری گمراه‌کننده مواد غذایی گیاهی در اروپا
کمیسیون کشاورزی پارلمان اروپا لایحه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن نام‌گذاری محصولات غذایی گیاهی به‌گونه‌ای که تصور وجود گوشت یا لبنیات را در ذهن مصرف‌کننده ایجاد کند، ممنوع شده است.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
توسعه پایدار منوط به روش‌های دانش‌بنیان
صنایع لبنی تقریبا با ۷ میلیارد دلار گردش مالی، چیزی در حدود ۷۵/ ۱درصد از GDP کشور را تشکیل می‌دهد. سرمایه‌گذاری‌هایی که در این صنعت صورت گرفته، براساس امکانات طبیعی موجود در کشور است؛ بنابراین، صنعت لبنیات جزو آن بخش‌هایی از اقتصاد کشور است که رشد پایدار خود را به‌رغم همه ناملایمات ادامه خواهد داد.
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
موجودی دام سبک کشور به ٦ . ٦٦ میلیون رأس رسید/هشدار کاهش زایش دام مولد
یافته‌های طرح آمارگیری مرکز آمار بیانگر این موضوع می‌باشد که در اسفند ماه ســـال گذشته، تعداد ٣,٣ میلیون رأس بره و ٤ . ١ میلیون رأس بزغاله در بهره‌برداری‌های پرورش دهنده دام سبک کشور متولد شده است.
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
خسارت حدود 2 هزارمیلیارد تومانی سیل به واحدهای تولیدی و صنفی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خسارت حدود 2 هزار میلیارد تومانی سیل به واحد های صنعتی، معدنی و صنفی از کمک به واحدهای این بخش از طریق امهال وام، معافیت مالیاتی و... خبر داد.
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
مجبور به افزایش قیمت هستیم/ مردم برای بچه‌های خود کمتر کیک و شکلات می‌خرند
نایب رئیس انجمن اسنک و چیپس گفت: با توجه به افزایش قیمت ارز، صادرات از وضعیت خوبی برخوردار بود اما الزام به تعهد ارزی سبب شد که به سمت فروش ریالی برویم که این امر باعث شده در تامین ارز برای واردات مواد اولیه دچار مشکل شویم.
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
نان گران نشود؛ وزن چانه را کم می‌کنیم/نرخ آرد نانوایی‌های سنتی و حجیم افزایش نیافته است
رئیس اتحادیه نان فانتزی تهران گفت: اگر قیمت‌ها افزایش پیدا نکند نانوا مجبور خواهد شد که از کیفیت محصول خود کم کند و وزن چانه خمیر را کاهش دهد. هم اکنون ما شاهد هستیم که نان‌ها هر روز کوچک‌تر می‌شود مسئولین هم کاملا این موضوع را می‌دانند پس بهتر است برای جلوگیری از ادامه این روند با یک کار کارشناسی و دعوت از نماینده نانواهای سنتی و صنعتی یک قیمت متعادل را برای نان اعمال کنند.
جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
سیل ۷ هزار تن ماهی را با خود برد
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در اثر بارش های اخیر و سیل بی‌سابقه در استان، بسیاری از زیرساخت های پرورش ماهی در لرستان آسیب های جدی دیده است.
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
ضرورت افزایش قدرت چانه‌زنی تشکل فراگیر صنعت طیور
شیرزاد با توجه به پوشش حدود ۹۰ درصدی فعالان حوزه مرغ تخم گذار توسط اتحادیه میهن، بر لزوم افزایش قدرت چانه‌زنی این تشکل فراگیر صنعت طیور تأکید کرد.
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
نهاده‌های دامی دولتی به دست مرغداران نمی‌رسد
در حالیکه میلیاردها دلار ارز دولتی صرف واردات نهاده‌های دامی شده، دبیر کانون مرغداران کشور می‌گوید که این نهاده‌ها به دست مرغداران نمی‌رسد.
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
ایجاد مرکز نوآوری در حوزه صنعت غذا
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پیگیری کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان «مرکز نوآوری در حوزه صنعت غذا» ایجاد شد.
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
70 هزار تن از ظرفیت تولید ماهی پرورشی از بین رفت/ دولت برای جلوگیری از کمبود ماهی در بازار، واحدهای تولیدی آسیب دیده را وارد مدار کند
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی گفت: مزارع سه استان ، لرستان و کهکلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری بیشترین آسیب را از سیل دیدند و سهم زیادی از تولید ماهی قزل‌آلا داشتند به طوری که الان ما 170 هزار تن تولید داریم که 70 هزار تن آن از سوی این سه استان تامین می‌شد و اگر زودتر فکری برای وارد مدار شدن این واحدهای تولیدی نشود در روزهای آینده شاهد کمبود در بازار خواهیم بود.
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۴۰
راه اندازی مجدد ۳۲۱ واحد صنعتی سیل زده
مقیمی گفت: با انجام اقدامات حمایتی، ۳۲۱ واحد صنعتی در استان‌های گلستان و چهارمحال و بختیاری که خسارت دیده بودند، به چرخه تولید بازگشتند.
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۱۶
نان و مرغ؛ در صدر شکایت از اصناف در اسفند گذشته
سازمان‌ صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در اسفندماه گذشته 21هزار و 529 فقره گزارش و شکایت مردمی دریافت کردند که بیشتر آنها در بخش کالا مربوط به نان و گوشت مرغ می شد.
چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۱۴