یادداشت

غذا و امنیت؛ حکایت تراژدی کفایت مدیریت
تامین امنیت غذایی مردم ایران موضوع بی‌نهایت مهمی است که به رغم قابل پیش بینی بودن غالب اتفاقات، بی تدبیری و کج سلیقگی در آن موج می‌زند. ...
انتظارات اصلی یک صنعتگر چیست؟
بحران‌هایی که صنایع مختلف را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، تعیین کننده انتظاراتی است که بخش خصوصی از دولت دارد و این موضوع به دلیل آن است که چالش‌ها در تامین برخی مواد اولیه و ملزومات که هنوز به خارج از کشور وابسته است، فراوان و نیازمند حمایت‌های دولتی است. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار بورس

روز پرنوسان برای بورس
شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات امروز روندی صعودی داشت و به یک میلیون و ۶۶۹ واحد رسید، در ساعات میانی و پایانی کمی روندی نزولی به خود گرفت و در نهایت در رقم یک میلیون و ۶۴۷ واحد ایستاد.
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
صعود ۱۰ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل بورس امروز بر خلاف شاخص کل با معیار هم وزن، روندی صعودی داشت و بیش از ۱۰ هزار واحد افزایش یافت.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
تسریع تبادلات بورس کالا موجب خروج از رکود می شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نوشت: سرعت بخشی تبادلات در بورس کالا و رفع محدودیت واردات مواد اولیه به ویژه برای صادرکنندگان، موجب خروج از رکود می‌شود.
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
تحلیل کارشناسی از وضعیت بورس
حرکت شاخص بورس بر مدار کاهش همچنان ادامه دارد و طی دو هفته گذشته شاهد کاهش شاخص از دو میلیون واحد به یک میلیون و ۶۰۰ واحد بودیم؛ اتفاقی که برخی آن را سقوط و برخی دیگر اصلاح شاخص می دانند و در این میان یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است همانطور که میزان صعود شاخص مشخص نبود، میزان نزول آن هم مشخص نیست.
دوشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
اولین کترینگ غذایی در ضیافت بازار سرمایه
فرابورس ایران در آخرین روز کاری مردادماه از یازدهمین عرضه اولیه امسال خود با عرضه ۲۰ درصد از سهام شرکت تهیه توزیع غذای دُنا آفرین فدک رونمایی کرد.
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
بررسی تاثیر افزایش سرمایه بر سود شرکت های بورسی
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه و تقسیم سود شرکت های بورسی، دو موضوع جدا از یکدیگر هستند، به تشریح هر یک از موضوعات پرداخت.
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۰۱
لغو عرضه اولیه سهام شرکت صنعت غذایی کورش
امروز چهارشنبه ۲۹ مرداد ، عرضه اولیه سهام شرکت صنعت غذایی کورش در بورس تهران لغو شد.
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
فعلا نه بخرید، نه بفروشید!
حرکت بازار سرمایه در روزهای اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که شاخص کل این بازار کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم ها از جمله پالایشی بودیم. در این راستا یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تحلیل دلایل روند نزولی بازار، به سهامداران و مخصوصا تازه ورودها توصیه کرد فعلا نه سهم بخرند و نه سهم بفروشند.
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۶
جزئیات عرضه اولیه های هفته جاری
بازار سرمایه شاهد عرضه اولیه نماد "گدنا" در روز سه‌شنبه در بازار فرابورس و نماد "غکورش" در روز چهارشنبه در بازار بورس خواهد بود.
سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۰
سازو کار افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ساز و کار افزایش سرمایه شرکت های بورسی از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم را تعیین کردند.
یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
تحلیل کارشناسان از دلیل ریزش این روزهای بورس
روند نزولی شاخص کل بورس حتی پس از آنکه عرضه دارادوم قطعی شد ادامه یافت و درحالی که برخی نحوه فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها را در این اتفاق بی تاثیر نمی دانند، برخی کارشناسان معتقدند بازار درحال اصلاح خود است.
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
کاهش بیش از ۷۲ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه نخستین روز معاملاتی هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد و شاخص کل بازار سرمایه بیش از ۷۲ هزار واحد کاهش یافت.
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
جزییات عرضه اولیه یک شرکت لبنیات
به استناد پذیرش سهام شرکت کشاورزی و دامپروری ملاردشیر دراسفندماه در هیات پذیرش اوراق بهادار در بازار دوم فرابورس، سهام آن توسط سهامدار عمده عرضه می‌شود.
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
چشمک غنوش (نوش مازندران) به سهامداران
هر کد حقیقی در سهم غنوش به‌طور متوسط حدود ۷۰۰ میلیون تومان خریداری کرده، در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۳ میلیون تومان فروش داشته است.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۰۴
حذف واسطه‌ها با ورود خرما به رینگ
: پس از زعفران، پسته و زیره حالا نوبت به خرما رسیده که به‌صورت گواهی سپرده کالایی در رینگ معاملاتی بورس کالا عرضه شود، معاملات محصولات کشاورزی در رینگ معاملاتی بورس کالا موضوعی نسبتا جدید محسوب می‌شود اما در همین زمان نیز درباره کالاهای پیشین که به این بازار وارد شده‌اند نتایج قابل قبولی به دست آورده است.
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۴
صعود بیش از ۴۳ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاهد صعود بیش از ۴۳ هزار واحدی شاخص بورس بودیم.
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
عرضه اولیه یک شرکت کشاورزی در بورس
عرضه اولیه سهام شرکت "کشاورزی و دامپروری ملارد شیر" و در نماد " زملارد" روز چهارشنبه (٢۲ مرداد ماه) در بورس تهران انجام می‌شود.
پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
موافقت مجلس با دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس
مجلس با دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم موافقت کرد.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
بازگشت شاخص بورس به کانال دو میلیون واحدی
شاخص بورس که روز یکشنبه هفته جاری وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، روندی نزولی به خود گرفت و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به کانال یک میلیون واحد بازگشت. بازگشتی که ادامه دار نبود و معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص باز هم به رقم دو میلیون واحد رسید.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
حرکت بورس بر مدار نوسان
شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات به مرز یک میلیون و ۹۹۳ هزار واحد رسید ناگهان تا رقم یک میلیون و ۹۸۶ هزار واحد سقوط کرد، اما در ادامه معاملات باز هم روند صعودی به خود گرفت و به یک میلیون و ۹۹۴ هزار واحد رسید و در نهایت با کمی کاهش در رقم یک میلیون و ۹۹۱ هزار واحد ایستاد.
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
عقب گرد بورس
شاخص کل بورس که روز گذشته وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، امروز روند کاهشی به خود گرفت و مجددا به کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد بازگشت.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
روزهای سبز طلای سرخ
روز گذشته بازار گواهی سپرده زعفران تا حدودی از آرامش قیمتی که در آن به سر می‌برد خارج شد و رشد قیمتی را به خود دید.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
محصول "زیره" بورسی شد
از سوی ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری بورس زیره راه‌اندازی شد.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
شاخص بورس ۲ میلیونی شد + بررسی کارشناسی دلیل صعود
شاخص کل بورس امروز برای نخستین بار وارد کانال دو میلیون واحدی شد؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار سرمایه دلیل آن را ورود نقدینگی، عدم جذابیت سایر بازارها و پیش بینی تورم می داند.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
شرکت صنعت غذایی کورش (سهامی عام) درج شد
شرکت صنعت غذایی کورش با نماد "غکورش" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
صعود ۵۰ هزار واحدی شاخص بورس
بازار سرمایه که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته روندی نزولی داشت، نخستین روز معاملاتی هفته جاری را با چراغ سبز آغاز کرد و شاهد افزایش بیش از ۵۰ هزار واحدی شاخص بورس بودیم.
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
توسعه خطوط محصولات صادراتی نویدبخش سودآوری "غفارس"
️پگاه فارس رتبه اول صادرات در سه ماهه اول سال ۹۹ را در بین شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران ، کسب کرد
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۵۷
غزر؛ از حرف و حدیث‌ها تا معاندین
بعد از لغو عرضه اولیه زر ماکارون با نماد غزر در ۷ خرداد و ۲۵ تیرماه، حالا چهارشنبه این هفته سهام این شرکت در صف عرضه اولیه قرار می‌گیرد. سه بار تا تلاش برای عرضه اولیه زر ماکارون تا اینجای کار، برای این شرکت حاشیه‌های زیادی در پی داشته و البته خیلی‌ها معتقدند ممکن است بعد از عرضه‌ هم بدون حاشیه نباشد. از انتقاد کاربران شبکه‌های اجتماعی و طنزهایی که برای این ماجرا ساخته‌اند تا گلایه‌های سهامداران و کارشناسان نسبت به وضعیت نابسامان عرضه‌های اولیه، می‌گذریم.
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۳
روز پر نوسان برای بورس
شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی به خود گرفت و به مرز یک میلیون و ۹۷۴ هزار واحد رسید، اما در ساعات پایانی کمی کاهشی شد و در نهایت رقم یک میلیون و ۹۴۵ هزار واحد را ثبت کرد.
سه شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
عرضه اولیه سهام شرکت صنعتی زر ماکارون در آخرین روز کاری هفته جاری
عرضه اولیه سهام شرکت صنعتی زر ماکارون با نماد (غزر) روز چهارشنبه مورخ هشتم مرداد ۹۹ در بورس تهران انجام می شود.
دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
صفحه ۱ از ۲ ۲

مقاله علمی

گفتگو

گزارش

مقالات و یادداشت ها

ورشکستگی کبابی‌ها
حسین محمدی رئیس اتحادیه کباب، آش و حلیم اطهار داشت : واحدهای کبابی و آش و حلیم به قدری ضرر کرده‌اند که تنها کسانی که صاحب مغازه هستند یا توان پرداخت هزینه‌ها در شرایط کنونی را دارند سرپا مانده‌اند، وگرنه فروش ما بالای 90 درصد کمتر شده است.
بستنی ظفر طعمی خوش برای 4 همسایه ایران
بســتنی ظفر فعالیت خود را در ســال ۱۳۵۷ با مدیریت آقای مظفر جهانبخش سفیدی در تهران با تولید انواع بستنی و بستنی زمستانی آغاز نمود . این شرکت، اولین تولید کننده بستنی قیفی زمستانی در ایران و جهان است. همچنین بستنی ظفر در بیشتر شهرهای کشــور نمایندگی و به 4 کشور همسایه عراق، افغانستان، آذربایجان و ارمنستان صادرات دارد.
تغییر سیاست‌ها مشکل اصلی واردکنندگان مواد غذایی
صنعت شیرینی و شکلات ایران که در دهه‌های اخیر با اهتمام فعالان بخش خصوصی در حوزه تولید و تجارت شکوفا شده است در یکی دو سال اخیر به دلیل سیاست‌های مردان اقتصادی دولت دستخوش آسیب شده و رشد معکوس را طی می کند.
شونیز تهدید کرونا و تحریم را به فرصت افزایش تولید و صادرات تبدیل کرد
برند شونیز یکی از نام های تجاری مشهور و معتبر صنعت شیرینی و شکلات کشور است که در حال حاضر با بیش از 4500 نفر اشتغال مستقیم در حال فعالیت است و علاوه بر فعالیت در 24 استان، به تعدادی از کشورهای منطقه نیز صادرات انواع محصولات شیرینی و شکلات را انجام می دهد.

یادداشت / گزارش / مقالات / گفتگو