یادداشت

رفتار مصرف‌کنندگان در خرید کالا
تحلیل رفتار مصرف‌کنندگان در ایران جای تعجب و مداقه و بررسی فراوان دارد. روی صحبت من با رفتار مصرف‌کنندگان در خرید کالای تند گردش یا به اصطلاح متخصصان صنعت پخش و توزیع FMCG است. ...
آبمیوه و کنسانتره‌؛ پرپتانسیل، اما مهجور از حمایت
مهندس مهرداد شمس مولوی * صنعت کنسانتره و آبمیوه به‌عنوان یک صنعت استراتژیک محسوب می‌شود چرا که یک بشکه کنسانتره ۱۰ تا ۱۵ برابر یک بشکه نفت ارزآوری دارد هم باعث ایجاد اشتغالزایی می‌شود و هم این‌که سبب می‌شود محصول ایرانی از جمله انار به تمام دنیا صادر شود. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار بورس

قیمت محصولات ایرانی را نباید کشورهای دیگر تعیین کنند
مدیرعامل بورس کالای ایران تاکید کرد: ایران باید به نقطه‌ای برسد که در حوزه محصولات کشاورزی مانند پسته و زعفران تعیین کننده قیمت جهانی باشد و این اتفاق به کمک بورس میسر می‌شود.
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
محصولات کشاورزی در بورس بالاترین رکورد فروش را از آن خود کرد
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان در دو سال گذشته با خرید توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی رکورد فروش و ترنور در بورس کالا را از آن خود کرد.
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
فروش رب استحصالی از خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در بورس کالا
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از عرضه و فروش حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن رب گوجه فرنگی در بازار فیزیکی بورس کالای کشاورزی خبر داد.
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
راه‌اندازی قرارداد اختيار معامله زعفران نگین سررسید اردیبهشت ۹۹
قرارداد اختیار معامله زعفران نگین در سررسید اردیبهشت ۹۹، از روز سه شنبه ۱۷ دی‌ماه ۹۸، در بازار مشتقه بورس کالای ایران راه اندازی می شود.
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
زمان عرضه گندم در بورس کالا فرارسیده است
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح قیمت تضمینی گندم در قانون پیش بینی شده که به عمده مشکلات کشاورزان پایان می‌دهد. زمان عرضه گندم در بورس کالا فرارسیده است.
چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
دو عاملی که ترمز رشد شاخص بورس را می‌کشند
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه دو اتفاق مهم به عنوان عامل بازدارنده رشد بازار سرمایه محسوب می‌شوند، گفت: انتخابات مجلس و فروش سهام از سوی سهامداران در اسفند ماه، از جمله عوامل مهمی هستند که ترمز رشد شاخص بورس تا پایان سال را می‌کشند.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
روش محاسبه اونس پسته
پسته نیز مانند طلا دارای اونس خاص خود است. اونس پسته معیاری است عددی، که به وسیله آن میزان درشتی یا ریز بودن پسته را بیان می کند.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۷:۲۷

مقاله علمی

گفتگو

گزارش

مقالات و یادداشت ها

مصرف فسفات‌ها در صنایع گوشتی
فسفرها یکی از مهمترین موادی هستند که به طور طبیعی در آب و غذا یافت و در تمام ارگانیزم‌ها به صورت یون فسفات جذب می شوند. وقتی که تمام یا قسمتی از هیدروژن اسیدفسفریک جایگزین فلزاتی مانند سدیم، پتاسیم و… شود در نتیجه فسفات را تشکیل می‌دهد.
تاثیر بیکربنات سدیم بر قابلیت هضم مواد مغذی در مرغ های تخمگذار
پرندگان قادر به حفظ دمای بدن خود در محدوده مشخصی هستند، افزایش دمای بدن به دلیل بالاتر بودن دمای محیط و یا فعالیت متابولیکی بیش از حد، ممکن است باعث ایجاد آسیب های حرارتی غیر قابل برگشت شود که برای پرندگان مضر است .
اثر استفاده از منبع الکترولیت های جیره ای بر کیفیت پوسته تخم مرغ
الکترولیت ها ترکیبات محلولی هستند که به یون های مثبت و منفی تقسیم می شوند. این اصطلاح به طور رایج در تغذیه حیوانی استفاده می شود که با غلظت یون سدیم، پتاسیم و کلر ارتباط دارد.
چند راهکار برای آسیب ندیدن صنایع غذایی از کرونا
یک کارشناس صنایع غذایی در یادداشتی با اشاره به اثرات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد کشور از جمله صنایع غذایی، راهکارهایی به منظور تعدیل تاثیر شدید کرونا ویروس بر عملکرد صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی پیشنهاد داد.

یادداشت / گزارش / مقالات / گفتگو