یادداشت

تفکر صادراتی نقطه شروع صادرات پایدار و مستمر /  تحریم استثنایی ترین فرصت
از ابتدای فعالیت گروه صنعتی و پژوهشی زر در صنایع غذایی کشور تفکر صادراتی در میان مدیران ارشد به خصوص جناب آقای مرتضی سلطانی بنیانگذار این گروه بوده است. استراتژی اصلی این هلدینگ در زمینه صادرات تأکید بر روش های پایدار و مستمر است چرا که صادرات پایدار باعث حضور یک برند و یک کالا به صورت مستمر در یک بازار می شود و این باعث نفوذ و عمق صادرات در کشورهای هدف می شود و منجر به ماندگاری یک برند در طول سالیان متمادی است. ...
بخریم تا گران‎تر شود یا نخریم که ارزان شود؟
ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود و این فرهنگ باید تغییر کند. ...

مهترین اخبار صنعت غذا

اخبار بورس

ثبت معامله 300 هزار تن انواع کالا در بورس کالای ایران
در هفته منتهی به 10 آبان ماه، 300 هزار و 452 تن انواع کالا به ارزش بیش از 15 هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
یک هفته تا پایان تلاطم دلار؟ / خط و نشان دولتی‌ها برای ارز و سکه
نرخ دلار در بازار ارز طی روزهای اخیر با رشد دوباره در کانال 14 هزار تومان قرار گرفته است. پیش از این در گزارش‌های «دنیای بورس» به انتظار برای رشد دوباره دلار در روزهای منتهی به موعد تحریم‌های آمریکا اشاره شده بود. در این شرایط برخی از اخبار و همچنین اظهارنظرها قابل توجه است که به شدت می‌تواند بر رویه نرخ دلار در هفته‌های آینده اثرگذار باشد.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
پیش‌نگر زعفران آتی دوشنبه (7 آبان)
پیش‌نگر اخبار مهم مرتبط با معاملات آتی زعفران در بورس کالاها، قیمت این محصول در بازار آزاد و قیمت معاملات گواهی سپرده، تحلیل موقعیت‌های تعهدی باز، سقف و کف قیمت‌های آتی در معاملات روزانه، فعالیت حقیقی و حقوقی و حمایت‌ها و مقاومت های مهم در سررسیدهای مختلف زعفران ارائه می شود.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
معامله بیش از 7 هزار تن گندم در تالار محصولات کشاورزی
تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز یکشنبه 6 آبان ماه، میزبان دادوستد 7 هزار و 200 تن گندم خوراکی و دوروم بود.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
عرضه بیش از 59 هزار تن مواد پلیمری در روز دوشنبه
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه 7 آبان ماه میزبان عرضه 59 هزار و 525 تن انواع مواد پلیمری شامل گریدهای مختلف پلی اتیلن، پلی پروپیلن، اکریلونیتریل بوتادین استایرن، پلی استایرن و پلی وینیل کلراید است.
دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
نشان «حلال» سازمان بین المللی «سیتی وان» مورد تایید نیست
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، اقدام «سازمان بین المللی سیتی وان» در صدور نشان «حلال» را غیرقانونی دانست.
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
اخذ تاییدیه حلال توسط یکی از رستوران های معروف استان
یکی از رستوران های معروف استان ضمن اخذ پروانه بهره برداری بهداشت موفق به دریافت تاییدیه حلال از سازمان غذا و دارو در استان شده است .
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۹:۰۵

مقاله علمی

گفتگو

گزارش

مقالات و یادداشت ها

جو روانی عامل گرانی و ارزانی دلار/ دو شرط برای ثبات ارز
بازار ارز طی هفته گذشته، روند معکوسی را طی کرد و یکباره ضرب افزایشی آن گرفته شد که به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران گرانی و ارزانی سریع و شدید ارز در بازار، خارج از منطق اقتصادی بوده و عامل روانی دارد که ثبات و آرامش آن نیازمند بازگشت اعتماد عمومی و پیش‌بینی پذیر کردن بازار برای فعالان اقتصادی است.

یادداشت / گزارش / مقالات / گفتگو